Reklamace auta

Odpovědět
Luci
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 551
Registrován: čtv úno 28, 2013 8:46 pm
Bydliště: Pardubice

Reklamace auta

Příspěvek od Luci »

Ahoj,

nevim jestli je to spravne vlakno ale preci jen to zkusim zde .... :-)

Mel bych otazecku .... kamarad koupil v bazaru auto ( nejdena se o Subaru ). Auto bylo pritazene z Nemecka. Takze ho musi prihlasit v CR. Nicmene podminkou prihlaseni je technicka kontrola. Ale kdyz jel na technickou tak neudelal emise. Pry vadni katalizator. A taktez se behem emisy hodne kourilo ( namodrali kour ). Takze predpokladam ze motor zere olej.
Auto ma servisni knizku a najeto dle servisky 155 tisic.
Tak bych se chtel zeptat zda se ma cenu hadat s prodejcem ze se jedna o skrytu vadu?
A pokud ano jake reseni je lepsi ... aby uhradil opravo auta a nebo vzal zpet auto?

Dekuji moc za radu ....
Subaru Outback 5MT MY2005 - prodanej
Ssangyong Korando MY2022
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11889
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Reklamace auta

Příspěvek od Traveller »

Určitě ti někdo poradí daleko lépe než já, ale přesto se podělím o zkušenost (vím o ní zprostředkovaně od kolegy v práci), kterou udělal jeden chlapík s Golfem TDi z AAA.
Vítězoslavně dojel domů a za pár dní ho napadlo se na to auto podívat detailněji, jestli něco nepotřebuje. V servisu auto zvedli a našli prasklý blok motoru, který byl opraven zavařením. Nechal si udělat posudek od znalce, ze kterého vyplynulo, že už to nějaký čas je co byla oprava provedena. S posudkem, který stál desetitisíce, se vydal do AAA, kde se mu, když to řeknu v krátkosti omluvili se slovy, že to se stává maximálně 1x za 10 let, auto samozřejmě vzali zpět a obratem mu vnutili Oktávku TDi. Škodný na tom tedy nakonec nebyl a i cena toho posudku byla v prodejní ceně Oktávky zohledněna. Jiná věc je, že ta "skoro nová" Oktávka má po necelých 3 letech motor na odpis, ale to je spíš způsobem jeho používání..., prakticky výhradně cukačky do práce pár kiláků tam a zpět.
A "nejzajímavější" na tom je, že druhý den po tom, co si od něj zpětně odebrali toho Golfa s tím, že ho opraví, se tento opět objevil v jejich inzerci na prodej. :845: Však on se nakonec nějaký blbec, který nebude šťourat moc do hloubky, najde. :850: :666: :baseball:
Nicméně, pro mě z toho vyplynulo, že bude dost záležet na bazaru, ve kterém si kamarád ten stroj koupil. Buď se k tomu postaví "čelem" jako třeba ty AAA, kde mají prakticky 100% jistotu, že auto po té co ho odeberou zpět zase za pár dní prodají..., nebo jestli to bude nějaký bazárek kde prodají 1 auto týdně a který se s ním bude hádat a soudit do poslední vteřiny s tím, že auto při odjezdu od nich bylo v pořádku a že všechno zavinil on za těch pár dní, co ho vlastnil. Ale obávám se, že bez nějakého posudku, vypracovaného znalcem, se to stejně neobejde. :655:
Doufám, že někdo bude mít pozitivnější zprávy než jsem napsal já. :850:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49150
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamace auta

Příspěvek od VDC »

No jestli to koupil a nejde to přihlásit, tak je to dost fatální problém a měli by mu to vzít zpátky. Je jasný, že když ty emise budou "měřit" jinde, tak že budou v pohodě... Takže pro bazar by to nemusel být problém to prodat někomu jinýmu. :-)

Odesláno z mého EVOLVEO StrongPhone Q4 pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
pafka
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: pát pro 06, 2013 6:57 pm

Re: Reklamace auta

Příspěvek od pafka »

No nyni uz podle me dosti tezko bycha honit...
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1677
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Reklamace auta

Příspěvek od CoZmo »

V podstatě teď řeším to samé (auto je z AT ještě na původních papírech), ale zvolil jsem jinou strategii - bazar auto dodá napsaný na mne vč. stk a ostatních nesmyslů...a jsem trochu zvědav, jak to celé dopadne...to nezmaná, že mě nemohou ojebat, na druhou stranu, pokud to bude přihlášený se vším všudy, tak to prostě bude přihlášený...a taky je fakt, že na zrychlenou stk jsem si dojel s pánem, navic v kastliku jsme našli výpis z rakouské stk 6000km zpět...a sou to dost drsňáci, věci, který by tady nikdo neřešil si vynutili opravit...

U tvého známého záleží jen a jen na tom, jaxi celou věc ošetřil papírově...pokud dojde na lámání chleba, tak půjde jen a jen o ty papíry, jinak je v tom každá rada marná...osobně bych v tom případě hledal cestu, jak z toho ven, ať si pánové auto nechaj...katalyzátor v kopru, žere to olej až to modře kouří - jestli je to v kategorii auto za 12tis, tak bazar moc neriskuje, právník bude pro tvého známého dražší...
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3007
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Reklamace auta

Příspěvek od yeti »

Jak psal Cozmo- záleží jak to má ošetřený papírově. Jestli to koupil "jak leží a stojí" či jak je ta kouzelná formulace a bazar bude tvrdej, tak je asi v 3,14-či.
A pak taky záleží, jak to chce řešit. Jestli se zamiloval do nějakýho echt kousku a chce ho, tak ať se s bazarem dohodne tak, že bazar zajistí STK a přihlášení (oni svoje cestičky mají) a kat+modrý kouř (mimochodem, toho si před koupí nevšiml?) si může pořešit sám.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Luci
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 551
Registrován: čtv úno 28, 2013 8:46 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Reklamace auta

Příspěvek od Luci »

Tak reakce byla ze chteji poslat zapis z emisy a ze uvidi jaka je zavada a kolik by stala oprava. A pak daji vedet jak se rohodnou ....
Doufam ze to dopadne tak nejak dobre :655:
Subaru Outback 5MT MY2005 - prodanej
Ssangyong Korando MY2022
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1677
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Reklamace auta

Příspěvek od CoZmo »

sorry, ale ty hrajou o čas...buďto kupující o problému musel vědět (modrej dým) nebo nechápu příběh...přivezu auto, začoudím...katalyzátor by měl rozsvítit kuře...a pak se můžem bavit...nebo nemůžem, pokud sem to s tim takhle vědomně prostě koupil...
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: Reklamace auta

Příspěvek od cerv »

Takováhle diskuze je vždycky na :zachod:

Máme neúplný informace, nevíme nikdo jak tam sepsaná ta smlouva a navíc jestli to auto kouřilo na emisích, tak asi kouřilo i před tím a kdo si toho nevšimnul tak bude pak těžko před nima stát jako rovnocený partner, ale jako vokurka!
Jinak znalecký posudek na KO motor jsem pořizoval před 2 lety za necelých 8 tisíc, nikoliv za desetitisíce, jak tady někdo psal! :4690:
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11889
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Reklamace auta

Příspěvek od Traveller »

To jsem psal já. :850: ::-DD: S těmi desetitisíci mi to trochu ulétlo. :845: Pro jistotu jsem to dnes u kolegy v práci ověřil a bylo to za 16.800Kč. Stalo se to cca 3 roky zpátky. No asi jiný kraj jiný mrav. :713:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Luci
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 551
Registrován: čtv úno 28, 2013 8:46 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Reklamace auta

Příspěvek od Luci »

Tak na konec tedy bazar vzal auto zpet a vratil penize. Sice majitel bazaru mel pripominky ze to udelat nemusel. A na konec rek ... "Z lidskeho hlediska tedy to udelam".
Jinak se jednalo o autobazar ktery je hned na zacatku Chomutova za Benzinou.

Nicmene kamarad jeste porad trva ze si koupi Forda a ne auto ::-DD:
Subaru Outback 5MT MY2005 - prodanej
Ssangyong Korando MY2022
Odpovědět

Zpět na „Politika, věda, vzdělání, společnost, legislativa“