Chodci a vše okolo

Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Chodci a vše okolo

Příspěvek od saburafu »

Tomas1002:
Netvrdím, že každý druhý chodec se chová tak, jak jsem psal výše. Jen jsem chtěl poznamenat, že tací jsou a že ne všechna odpovědnost je jen na straně řidiče automobilu a že i chodci se musí řídit pravidly. Nic více, nic méně. Nehledě na to, že se s takovými chodci setkávám například u nás ve městě i v místech, kde přechod pro chodce není. Lidi si to prostě zkracují, jak chtějí a to, že by tam mohlo projíždět vozidlo je pro :!: některé :!: asi druhořadý fakt.
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Chodci a vše okolo

Příspěvek od HonzaCZ »

Tomáši, možná se to zdá jako nadsázka, ale já to vídám každý den. Téměř vždy když projíždím našim sídlištěm - rychlostí cca 20-30 km/h, místy krokem (i když tu žádné omezení není - zrovna zde by to bylo narozdíl od jiných míst logické - zóna 30 např.), oči na stopkách, nohu připravenou na brzdě, potkám chodce, který minimálně ohrožuje plynulost provozu. Nejde o to, že každý den svojí ostražitostí zachráním lidský život - to vůbec! Nevidím každý den vrhat se pod kola neučumící chodce. Jen mluvím o tom, že i chodci by měli být ohleduplní. Přecházení přes přechod rychlostí vyschlýho hlemýždě, chození po ulici jenom protože jsou líní popojít o 2 metry vedle na chodník nebo vyjít jedny schody atd. Přecházení ulice tam, kde není přechod mi nevadí, sám to dělám, ale když ten člověk vidí (nebo nevidí? :713: ) přijíždět auto a ani nepřidá do kroku? Nechal by se přejet. On je přeci chodec, on má všude větší práva než nějaký blbec v autě. Jiný mi zase připadaj jako supermani, přeci plech je tvdrdší než lidské tělo, řeže, trhá. Auto je težší než lidské tělo, tluče, přejíždí... Já když jdu jako chodec, tak mám prostě respekt. Nekoukám se na auto jako na řidiče - koukám se na auto jako na 2 tuny železa, který když mě trefej, tak to bude sakra bolet. A v nemocnici nebo v márnici už mi asi bude jedno, kdo měl právo bejt na místě třetu, i kdybych to byl já milionkrát. Rozhlížím se i když jdu po přechodu na zelenou. Neřikám, že každý den, ale už jsem viděl projet auto na červenou doskrát - a nemyslím v 5 ráno po cestě na letiště. Normálně v provozu. Prestě neučuměli, projeli. Bejt tam lidi, tak by si třeba řidiči všimli, že něco nehraje, ale třeba taky ne? Nejsem superman ani Hellboy, abych zastavil rozjetý auto pěstí. Možná je to proto, že hodně jezdím a i jako chodec se dokážu vžít do pozice ridiče v dané situaci. Necpu se na přechod, když vidím doleva odbočující auto, necpu se tam, když za ním nic nejede, necpu se tam, když jede moc rychle... Proč to nedělaj všichni? Možná nechápou, co to znamená zastavit 2 tuny železa a že se prostě nezastaví z 50 km/h na 5 metrech...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
mamut
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Lukáš
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Chodci a vše okolo

Příspěvek od mamut »

Tak dnes sem jel do Ročova (vesnička u Loun)..
Celou cestu hodně hustá mlha, auto předemnou bylo vidět cca na 50m..
Na to, že v zimním obdomí má spousta řidičů rozsvícený přední mlhovky i za jasného dne a viditelnosti na kilometry :655: , tak dnes na dálnici polovina aut neměla rozsvícené zadní mlhovky vůbec !!! :666:

Ale k věci, přijedu do Ročova a po vesnici jedu jak pos... a co to najednou v mlze nevidím, dvě pani s vozíkama uprostřed silnice a vesele se vybavujou :secret: , dokonce toho, že k nim pomalu jedu si všimli až když sem u nich skoro zastavil :713:

Takže v tuto chvíli se projevuje nezodpovědnost chodkyň a má opatrná jízda v mlze.
Věřim, že jet tam nějakej magor, maj to holky spočítaný..
jediné světlo mého života, je světlo v ledničce

Subaru Impreza GT (1999) Obrázek
Fiat Ducato 3.0 CNG (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1678
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Chodci a vše okolo

Příspěvek od CoZmo »

par kilometru jsem už najezdil, par blbu potkal a par zemi navštivil...chodci a vše okolo...řídil jste někdo auto v holandsku? Ten kdo naboura auto tam musí být fakt tragéd na 3 generace dopředu, protože takovej přetlak všech možných vychytávek na ochranu všech na silnici a v okolí jinde neuvidíte...takže to je jedna část řešení...že např. uprostřed i obyč. silnice 2.-3. třídy stojí kvůli přechodu ostruvek, osvetleny, se stromem uprostřed a betonovýma sloupkama na začátku a na konci. Před i za retardery...a asi jenom retard to tam povali 80, že? Ono sejmout chodce neni jako sejmout strom...A jako chodec si těch par metru ujdu, ten pocit, že bezpečně přejdu v jakomkoliv provozu mi za to stoji, najmě s kočárkem...

Retardery...jsou tam třeba konstuované tak, že při omezení na 70 jich přejedete v ulici třeba 10, všechny 70 a nic nedrnca...ale zkuste to v 85 :baseball: při 50 sou vyšší a ty na 30 sou prostě na 30 a basta. Pobavil mě například obrubník místo plné čáry...a pak, že plná čára není zeď :839: (a neříkejte, že to prodraží výstavbu silnice, když aj ten nátěr je pořád třeba přemalovávat)

Pokud jste ve městě autem, jste ten nejposlednější looser ze všech účastníků, všici maj přednost a auta sou všemožně diskriminována.

Všude jsou dovolené nižší rychlosti než v ČR.

A PŘESTO: kdykoliv sem se potřeboval odkudkoliv z centra do jineho města, byl jsem během par minut mimo tenhle bordel na komfortni rychle silnici...celkova přeprava byla strašně rychlá a efektivní...a to holandani fakt nejsou moc řidiči.

Teď se zamyslete nad asii ve které žijeme a kvuli ktere jsem si pořídil subaru...dokud se tady budou řidiči a chodci chovat jak v ringu, tak se to nezlepší...a dokud budou města a městečka protinat silnice, které byly budovány pro 4 kamiony vedle sebe, tak se v nich bude jezdit rychle...a chodci budou riskovat, když normalni přechod neposkytne o nic víc než skok přes silnici o kus dál...

Takže doufat ve zlepšení můžete jen s důslednou výchovou svých potomků, to je tak to jediné...

P.S.: Oblíbené vesnické pravidlo "vždyk von nás vidí" nebudu vůbec rozebírat... :gunhim:
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Chodci a vše okolo

Příspěvek od HonzaCZ »

Ještě jedno oblíbené: "Kdyť má brzdy a volant!" :713:
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Chodci a vše okolo

Příspěvek od Tomáš1002 »

CoZmo, zcela s Tebou souhlasím. Potíž je v tom, že chápeme provoz jako ring a hádáme se, kdo bude vítězem :655: . Mnoho měst je k chodcům extrémně nepřátelských a řidiči mají pocit, že jejich prvotním právem je projet kdykoli kamkoli zcela nerušeně. To je ale zásadní omyl. Tvrdím, že problém vzniká primárně na straně řidičů, kteří bez jakékoli snahy o vhled do situace ostatních mají pocit, že mají víc práv, než ti ostatní.
Chodím s dětmi občas do či ze školky. V tomhle počasí mám téměř jistotu, že cestou, která měří necelý kilometr, narazím na:
- auto zaparkované tak, že zasahuje do úzkého vyhrabaného pásu snehu na chodníku
- auto blokující přechod
- auto rodičů, kteří vezou dítě do školky a vjedou do jejího areálu přesto, že je tam zákaz vjezdu a ti, kdo jsou pěšky, kvůli nim musejí do hlubokého sněhu. To vše proto, aby nemuseli zaparkovat na cca 100 metrů vzdáleném parkovišti a dojít to, páč se jim v té kose nechce.

Když vezmu foťák či kameru a vyrazím do ulic, do půl hodiny budu mít s jistotou hodně záběrů prasecky se chovajících řidičů. Záběrů chodců budu mít šanci pořídit podstatně méně.
Všichni jsme občas chodci, pouze část z nás občas řidiči. Já jako obé cítím odpovědnost ani v jednom případě nikoho neohrožovat či neomezovat, ovšem pokud řídím, chápu chodce jako účastníky provozu, kteří zasluhují větší dávku respektu a ohleduplnosti, protože jsou zranitelnější.
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Chodci a vše okolo

Příspěvek od HonzaCZ »

Ale jo, kdyť s tím v podstatě souhlasím, ale ať se teda chodci nechovaj jako by byli nesmrtelní! Já k nim taky mám respekt, ale čekám na oplátku to samé. Ale zažívám naopak pohrdání, ačkoliv se k nim chovám vstřícně, ohleduplně.

A nijak se nesnažím ospravedlnit řidiče, kteří si myslí, že svět je jedna velká silnici, ať má barvu a povrch jakoukoliv. Naopak - auto dává majiteli/provozovateli závazek k tomu, aby se staral - aby zaparkoval tam, kde je to k tomu určeno, nejezdil tam, kam se nemá a podobně. To je ale podle mě pořád malinko mimo původní téma, kde jsem chtěl nastínit mojí nelibost k tomu, že "neposlušní" chodci dostávají víc prostředků vedoucích k ještě větší "neposlušnosti".
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Chodci a vše okolo

Příspěvek od Mira »

No já souhlasim s Tomasem. Jsem řidič, ale jsem i chodec. A zatím jsem viděl pouze prasácky se chovající řidiče, chodce ne. Každej je frajer, protože sedí v v křesle, kde ho chrání ty 2 tuny plechů, chodce nechrání nic. To je mi teda frajer. Navíc chodci tady byli dřív než auta, ale mají nějak mnohem méně místa. To, že každý parkuje na přechodech a chodnících, prostě kde se mu zlíbí považují řidči za normální, chodec je prostě pro ně póvl, neboli socka. Já mám auto, jsem tudíž nadčlověk. Tak mi to poslední dobou připadá. Takže si občas neodpustím, někomu betelně prokopnout dveře či blatník, protože mě chtěl na přechodu legitimně zabít. Tím myslím přechod, kde jsou světla a přesto ten člověk odmítne zastavit a udělá myšku. Prostě mě raději zajede, než by zastavil. A ještě se nenašel hrdina co by zastavil a šel si to se mnou vyřídit. A já jen čekám, až to někdo zkusí. Praštím sebou o zem a budu kňučet a naříkat, že mě srazil a ještě mě napadl. Okamžitě volám záchranku a policajty a u soudu ho svlíknu z kůže. Takže víc represí pro řidiče, víc retardérů a dalších všcí, který dokážou ty šílence za volantem přibrzdit. A to, že si někdo zničí tlumiče je mi fuk. Prostě na ten retardér najel moc rychle a dobře mu tak. A to říkám přesto, že občas jezdím rychle, ale nikdy ne bezohledně vůči chodcům. Protože každý z nás byl nejdřív chodcem a teprve potom řidičem.
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Chodci a vše okolo

Příspěvek od Tomáš1002 »

Míro, já se snažím jako chodec zachovat klid, ale je fakt, že jednou jsem autu, které mi při odbočování doprava na světelné křižovatce nedalo přednost, bouchnul pěstí do střechy protože kdybych nezastavil, tak by mě prostě přejel :713:
U aut zaparkovaných tak, že brání v průchodu, jim buď dávám za stěrač ne moc zdvořilý lísteček (to když mám čas a po ruce papír a tužku) anebo jim zvednu stěrače či sklopím zrcátka. Nikdy ale auto nijak nepoškodím, chci jim jen dát najevo, že se chovají prasácky a bezohledně.
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Chodci a vše okolo

Příspěvek od Mira »

No na zatarasený přechody tady u nás máme důchodce. Ti nelení a volají ihned, co nějakýho darebu uvidí z okna. A přesně o takové situaci na přechodu jako Ty mluvím, prostě pokud neuskočíš, zajedou Tě. Copak jsme zvěř aby nás řidiči ostřelovali na přechodech? To abych když vystupím z auta chodil kanálama? A navíc autem nejedu, když už teda nemusím. V Brně je fungující MHD, kde si v klídku přečtu noviny a nemusím se stresovat v ucpaných ulicích. Dokonce i nakupovat už chodím pěšky když jsem dobře zaparkovanej. Protože pokud odjedu, zaparkuje někdo jinej a já po návratu kroužím kolem starýho Brna a hledám flek. A stejně ten nákup pak vleču od auta pěkně daleko.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49188
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Chodci a vše okolo

Příspěvek od VDC »

Jak to tu tak pročítám, tak ono je to o ohleduplnosti obecně. Mám celkem radost, že většina šoférů, když vidí ženskou s kočárkem, nebo teď třeba mě... :sick: , že prostě dají pozor a přednost. A normální ohleduplnej člověk se chová stejně za volantem i na chodníku. Debil se bude chovat jako debil, lhostejno kde.
Když odhlédnu od chodců, tak mě třeba nesmírně leze na nervy, když dám někomu v úzkým průjezdu přednost a on se ani nenamáhá mávnout že děkuje. Stává se mi to každou chvíli a vždycky si pak nadávám hodně sprostě, že sem se na toho dotyčnýho měl vysrat, protože v 90% případů mám větší auto než on. A zodpovědně musím říct, že poděkuje tak 1 ženská z deseti, ty jsou na to ještě horší, než chlapi, což mě překvapuje vůbec nejvíc ze všeho. :666:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Chodci a vše okolo

Příspěvek od Tomáš1002 »

A teď mi řekněte: když potkávám dnes a denně například tohle nebo něco hodně podobného, tak zda je moje velká pochybnost o zdravém rozumu, nedejbože sociální inteligenci některých řidičů na místě či ne :713: :713: :713: .
To auto obejde zdravý člověk přes ty hromady ztvrdlého sněhu, člověk hůře pohyblivý nebo s kočárkem musí do silnice.
Zajet o kousek dál tak, aby byl průchod volný, by šlo, jenže to by ten mamlas musel používat mozek :fuckoff: :fuckoff:
parkování web.jpg
parkování (4) web.jpg
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Chodci a vše okolo

Příspěvek od saburafu »

Tome, máš pravdu, nikdo netvrdil a netvrdí, že všichni řidiči jsou ohleduplní a chovají se slušně. Co vím, tak se zde řešila svatost/nesvatost chodců a ti nejsou taky jen bezchybní. V každém stádě se najde nějaká ta černá ovce, ale ze tvého příspěvku dříve v této diskuzi mi vyznělo, že tvrdíš, že chodci jsou jen slušní a spořádaní a že netropí žádné seky.
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Chodci a vše okolo

Příspěvek od tango »

Lidi jsou úplně blůbý pokus se jedná a takovéhle úžsné parkování :baseball:
Já mám taky pěknou historku, ale ne díky přechodu pro chodce, ale stání u nákupních středisek, včera jsem byl s paní a malou nakoupit u nás v Liberci v Globusu , nic nenormálního, zaparkoval jsem a hurrá na nákup, rozjaření ze sumy co jsme tam nechali, kde jsou slevy :4690: , přijdem s košíkem k autí a vedle nás stojí pěkný BMW X6, kára super říkám :supeer: , ale překvapení nastalo, když jsem chtěl malou dát do autosedačky, ten kokot :fuckoff: zaparkoval tak skvělě, že jsem dveře otevřel jen do 1/3 a to fakt jako tím miniprůlezem holku do autí nedostanu :6066: . Všude místo jako kráva a ten debil se nasere přímo na mně, na zadních dveřích cedule - dítě v autě, na oknech obrázky s Bobíkem , sedačka tam září , to si někdo myslí, že to tam mám jen tak :baseball: . Tak jsem musel vycouvat a pak tam dát teprv holku, nákup jsem tam málem nechal jak jsem byl nasranej . Chtěl jsem tam něčím mrsknout , ale manželka mně držela ať se na to :zachod: .
No ohleduplnost je někde mimo a čím dražší autí, tím někdy hůř, ale můj tip vypadalo to na ženskou :713: . Proč jezdí takovejma kárama, když neumněj zaparkovat :6066:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Chodci a vše okolo

Příspěvek od Mira »

To, že lidi neumí parkovat je celkem normální - nikdo je to nenaučil. Dneska se to prostě nedělá. Já osobně jsem v autoškole strávil celé 2 hodiny ježděním po různých parkovacích místech a parkoval a parkoval. Tenkrát mi to připadalo jako opruz, ale dneska s tim nemám problém, což se o ostatních řidičích říct nedá. A ten s tím pasatem bylo normální hovado. A příště nerozmazávat značky, ať víme kdo to je.

Třeba takhle zaparkovala jedna ženská u Sparu. Prostě některý lidi potřebujou 2 parkovací místa. Pak se nemůžem divit, že u každýho obchodu jsou plný parkoviště přesto, že by se tam vešlo 2x tolik aut.
Přílohy
parkování.jpg
Naposledy upravil(a) Mira dne pát led 22, 2010 11:22 am, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Politika, věda, vzdělání, společnost, legislativa“