Chodci a vše okolo

Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Harry »

Tomas1002 píše: "Chodec nečekaně vstoupivší do silnice" je podle mého jeden z mýtů, jímž si omlouváme svá řidičská pochybení :666: .
No, nic ve zlým, :1774: ale chtěl bych tě vidět, jak by jsi tohle heslo uplatňoval nejen v centru Prahy, Brna, HK, ale třeba i Teplic, Budějic a jiných větších měst....
To by jsi musel mít oči a reakce jako masařka..... :655: :850:
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Tomáš1002 »

V těchto městech přece řidič musí čekat, že mu někdo vleze do cesty, ovšem pak už ten vstup není nečekaný, není to tak? :845:
Nikdy jsem nikoho nepřejel, takže to asi jde :826:
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od HonzaCZ »

Já taky nikdy nikoho nepřejel, ale to nemění nic na tom, že lidi choděj jak hovada. A hlavně čím míň se dá brzdit (mokro, led, sníh...) tím blbějc choděj. U nás pravidelně choděj po ulici, dokonce někdy už i 2 vedle sebe, jak kdyby to byla pěší zóna! Maminky strkaj kočárky mezi autama napřed a podobně... spoluobčan stojí uprostřed křižovatky a povídá si do telefonu a je mu jedno, že za nim stojej auta. Pak vedle něj zastavěj další spoluobčané v autě (stále v křitovatce) a začnou si povídat.... lidi prostě nemyslej :713: a serou na ostatní :gunhim:

A naši zákonodárci akorát podporujou další jejich (chodců) zakrňování!
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od tango »

Pokud vezmu ty kočáky, tak to je problém, blbci od TSmL neumněj udělat resp. prohrabat nájezd na chodník a miminky musej jezdit po silnici, fakt to nejde se tam dostat, jedině míst vzpěračský kurz :850:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Harry »

Tomas1002 píše:V těchto městech přece řidič musí čekat, že mu někdo vleze do cesty, ovšem pak už ten vstup není nečekaný, není to tak? :845:
Nikdy jsem nikoho nepřejel, takže to asi jde :826:
Já jsem taky (zatím) nikoho nepřejel ale 2 x :!: mi naběhl na auto utíkající člověk.
Jeden honil (na Bělehradské) tramvaj, upadl přes kufr,(protože jsem kvůli jinýmu blbcovi musel šlajfovat, ::-DD: )
druhej, na rohu Václaváku a Opletalky asi píchačky (myslím ty kontrolní hodiny ve vrátnicích.... ::-DDD:). Ten mi naběhl na pr. př. blatník a převalil se přes kapotu. :!: :!: :!: Já jsem v tom momentě zrovna stál, poněvadž jsem "dával přednost chodcům na přechodu".
Jenže tomu blbečkovi byl přechod úzkej, asi zaspal a "letěl" do práce.... :713: :713: :713:
Tak to jsem teda nečekal! :!:

Prokopl mi kolenem blatník, promáčkl kapotu a měl se k odchodu,.... jenže dostal facku jak barák,(před policajtem, kterej tam řídil dopravu na tom přechodu, ::-DDD: ) a pak se zklidnil.... :850:

Má smysl pokračovat.... :?: :!:
:1774:
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od HonzaCZ »

tango píše:Pokud vezmu ty kočáky, tak to je problém, blbci od TSmL neumněj udělat resp. prohrabat nájezd na chodník a miminky musej jezdit po silnici, fakt to nejde se tam dostat, jedině míst vzpěračský kurz :850:
Já myslel, když přecházejí ulici. Moc dobře mám tady zmapováno, kde nejsou nájezdy, kde jsou schody (na sídlišti) a tak kočárky a vozíčkáře toleruji a míjím velice pomalu. Ale když pani přechází ulici v místě, kde stojej auta podél zaparkovaná hned na sobě a první, co vidim je ten kočárek... Tak co asi nepozornej řidič sestřelí? 30-letou maminu, která má šanci to rozdejchat nebo to mimino? Lidi už nejsou ohleduplní ani k vlastním, tak jak by mohli bejt k cizím?

EDIT: Myslím, že nastal čas (ne odejít, ale) rozdělit vlákno.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16139
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od quickly »

HonzaCZ píše:EDIT: Myslím, že nastal čas (ne odejít, ale) rozdělit vlákno.
HonzoCZ, Tvá prosba byla vyslyšena :845:
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Chodci a vše okolo

Příspěvek od hetzer »

me se jednou chodec rozplacnul o auto. ja jsem videl ze se vubec nediva a porad jde a nez do me narazil tak jsem uz stal :baseball:
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: Chodci a vše okolo

Příspěvek od alky »

Tomas1002: osamělý s kontroverzním: jen tak si někam jet za"subařit" rozhodně nejsi, já to mám podobně, navíc mi přijde ujetý jezdit autem, co žere přes 10 l paliva... trocho OT. Ale maso žeru:))
Jinak já sestřelil chodce 2x. Jednou mi dítě vylítlo přímo do boku auta zpoza busu - a to jsem jel tak 30, dávám si na to bacha. A jednou holčina, co si šla zaběhat, když jsem se rozjížděl poté, co jsem dal přednost chodcům na přechodu, mi tam vlítla...nic se nikomu nestalo, ale ten pocit je úplně na p..u. Uzemnil mě její argument: "já myslala, že to stihnu"...hrůza...je to rok, ale klepu se z toho ještě dneska..ohne prdel...
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Chodci a vše okolo

Příspěvek od saburafu »

Nemyslím si, že všechna odpovědnost leží na bedrech řidiče a chodci (mám na mysli ty některé nezodpovědné ve větších městech, kde je vyšší koncentrace těchto makovců) jsou vždy z obliga. Je pravda, že člověk má předvídat, ale když se chodec znenadání objeví z poza překážky a prostě tam bezhlavě vleze, tak člověk může předvídat třeba i nízký průlet ufo a stejně tomu nezabrání. Takových případů a situací může být více, jen si nemyslím, že vše lze předpovědět, protože lidi jsou různí, někdy extrémní makotřeskové. Bezpečná jízda v rizikových oblastech je samozřejmostí. Z výfukových zplodin ze svého mazla si nic nedělám ::-DD: Co je to proti velikosti vesmíru a hlavně je to zanedbatelné oproti jinému masivnějšímu znečišťování. Více než tohle mi vadí, když chytří a spořiví čecháčci v zimě topí veškerý ať už hořlavý nebo méně hořlavý bordel, který v domácnosti nebo při domě najdou a pak tím nechutným kouřem otravují ostatní obyvatele blízkého okolí. Během zimního období není u nás v Brodě nic výjimečného, když se vytvoří v tom našem dolíku krásná nechutně vyhlížející poklice z těchto dýmů a nedá se pořádně ani vyvětrat. Když člověk třeba přijíždí od Lipna a vidí ten dekl, pod který během chvíle zajede, tak to dost znechucuje.
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Chodci a vše okolo

Příspěvek od saburafu »

Docela mne zaujal článek v novinách od jednoho ze čtenářů, který reagoval na příspěvek jiného čtenáře z nějakého předešlého výtisku. Jedná se o názor na přechody a chování chodců na nich, tak bych si rád dovolil to jsem citovat. Názor se mi velice líbí.
Reaguji na dopis pana Luptáka z Plzně, který se rozčiloval, že máme nedostatečně označené přechody pro chodce. Vážený pane, chodce zabíjí především výklad zákona, který jste si vy a jiní chodci vysvětlil po svém. Chodec nemá a ani nikdy mít přednost nebude. To jste špatně pochopil vyhlášku a zákony. Zastavte se u přechodu a dívejte se, kolik lidí bez rozhlédnutí dobrovolně skáče pod auta. Chodec má své povinnosti stejně jako řidič. Nesnažte se zákony překrucovat. Pokud totiž přijdete k cestě, rozhlédnete se a počkáte na vhodný okamžik k přejití, nikdy se vám nemůže nic stát
Naposledy upravil(a) saburafu dne stř led 20, 2010 5:39 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Chodci a vše okolo

Příspěvek od HonzaCZ »

souhlas :850:
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Chodci a vše okolo

Příspěvek od Tomáš1002 »

Já jen pořád nikde ne a ne vidět ty davy chodců vrhající se bezhlavě do cesty ostražitě a ohleduplně jedoucím řidičům :655: Asi jsou koncentrováni na místech, kam já nechodím ani nejezdím, zřejmě v blízkosti nějakého klubu sebevrahů...
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Chodci a vše okolo

Příspěvek od hetzer »

Tomas1002: to ze se ti to nestalo neznamena ze to neexistuje.
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Chodci a vše okolo

Příspěvek od Tomáš1002 »

Ovšem vzhledem k tomu, že volantem kroutím už 25 let a ještě jsem to neviděl (nebo viděl v míře mizivé) mi dává myslet si, že se to vyskytuje podstatně řidčeji, než jak to někteří vnímají a popisují.
Já samozřejmě netvrdím, že se něco takového stát nemůže a nestává. Netvrdím, že neexistují hloupí a bezohlední chodci. Můj výklad je takový, že intenzitu výskytu sebevražedně se chovajících chodců významně nadsazují ti, kdož mají nižší míru předvídavosti či ohleduplnosti.
Subaru Forester 2,5XT 2011
Odpovědět

Zpět na „Politika, věda, vzdělání, společnost, legislativa“