dotaz - pojistovna - kraceni plneni

Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19028
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

dotaz - pojistovna - kraceni plneni

Příspěvek od hamoun »

mam prosbu,

byl jsem nabourany, vinik je u kooperativy

auto bylo opraveno, mel jsem nahradni auto.
vsechny podklady jsem poslal, ale ted mi prislo, ze krati plneni ..

z faktury 103 059Kc plni 96 150Kc
pujcovne z 26tkc plati 20tkc, ze to je doba, ktera odpovida oprave ...

(ceny bez dane) ... to mam doplacet na nezavinenou bouracku 13tkc ze sveho??? :( :( :(

co s tim muzu delat??

MOC DIKY
škoda superb
ex WRX 2008
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: dotaz - pojistovna - kraceni plneni

Příspěvek od romull »

Pojišťovny jsou na přesdržku :baseball: , pravděpodobně ti nezbude nic jiného než svůj nárok uplatňovat na viníkovi nehody. Buď se s ním domluvíš a cvakne ti ten rozdíl, nebo klasicky žalobou v občanskoprávním sporu, tak jak je to běžné. Spousta lidí má z nezaviněných nehod cenu opravy třeba 80 000 a pojišťovna plní jen 55 000, rozdíl jde za viníkem.
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: dotaz - pojistovna - kraceni plneni

Příspěvek od Slavek_xxx »

Nechapu, proc se obracet na vinika, kdyz ten ma platne pojisteni odpovednosti. Podle meho je to na spor s pojistovnou. Bezi reklama na www.amortizace.cz, ale osobni zkusenost nemam.

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19028
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: dotaz - pojistovna - kraceni plneni

Příspěvek od hamoun »

kdybych se na to vyprd a platil si to z havarijniho, platim ze sveho 6,5tkc ...
takze priste asi radeji zavinena nehoda nez nezavinena :(
škoda superb
ex WRX 2008
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: dotaz - pojistovna - kraceni plneni

Příspěvek od romull »

Šibalské pojišťovny se svými zástupy právníků to mají většinou dobře ošetřené a plnou cenu platí jen u hodně mladých aut, nebo taky někdy nechtějí platit plnou cenu při opravě v nesmluvním servisu.
Čerstvou zkušenost s tím ale naštěstí nemám, ale z minulosti ano a taky bylo 20 tKč v pytli. Nakonec je po cukání uhradil viník nehody když mu právník vysvětlil že jednou škodu způsobil a případný spor stejně nevyhraje, bude ho stát jen další nemalé peníze a pokud si myslí že je chráněn pojistkou, tak ať žaluje svoji pojišťovnu že jím způsobenou škodu plně nepokryla i když je pojištěn. Právník nejsem a ani bych být nechtěl, občas je využívám a nestačím se divit jaká je to právo hrozná džungle, jak jsi jednou viník tak jsi v loji :686: .
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4040
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: dotaz - pojistovna - kraceni plneni

Příspěvek od Doro »

V případě nezaviněné nehody si nemá pojišťovna co krátit plnění. Ze zákona a smlouvy je povinna hradit, tak ať hradí. Mě stáří auta nezajímá, a pak, po opravě má auto VŽDY nižší hodnotu (v případě právního sporu, bude muset proplatit i tento rozdíl ...ale to už chce silný žaludek a sakra tvrdé lokty)

Ve všech případech jsem z pojišťovny vymlátil plné plnění :4690: . Ikdyž to poslední bylo až po 3 letech, než jsem do toho šlápnul pořádně(bylo zrovna málo financ a tam se jen ledabyle válely.... nasr.. sem se tedy a sepsal pár řádek :baseball: ), proplatili celou částu a to okamžitě.
Vždy stačil jeden doporučený dopis nebo domluva likvidátorovi. Více už se nebylo třeba rozčilovat. :baseball: :baseball:

Takže jen stačí nedat se - pojišťovna není váš přítel, dělá to za jasným účelem. A já jako zákazník/klient CHCI jejich poskytované služby dané smlouvou dodržet!! Nic víc, nic míň. :4690:
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
kosobecny
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 993
Registrován: pát zář 16, 2011 6:53 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Klatovy a okolí

Re: dotaz - pojistovna - kraceni plneni

Příspěvek od kosobecny »

no koukam na to taky.. to je mazec, o vikendu me taky nekdo naboural, nastesti nez vinik odjel nechal mi za sklem cislo, takze zitra to jedu nafotit. on je u CPP ty maji nejaky smluvni servisy, a kdyz si to necham udelat tam, tak mi pani z pojistovny tvrdila, ze ja platit nebudu nic, ze si to oni osefuji mezi servisem a pojistovnou. Tak jsem teda dost zvedavej, ale tento topic mi moc optimismu nepridal. :(

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Subaru Outback H6 3.0 MY2000
Subaru Forester 2.0 XT MY2003 - ex
Subaru Impreza 2.0 GL MY2000 - ex
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49121
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: dotaz - pojistovna - kraceni plneni

Příspěvek od VDC »

Dámy prominou, ale to jsou teda kurvy. Fuj. Bohužel se v tom vůbec neorientuju, tak nemám co poradit. Selskej rozum velí, že by to měli uhradit celý, ale selskej rozum tu nemá moc místo. Držím palce, ať se ti podaří to vyřešit ke spokojenosti... :-\

[Příspěvek odeslán z Dell Streak pomocí aplikace Tapatalk] Obrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
nasticka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3540
Registrován: stř říj 12, 2011 8:00 pm
Jméno a příjmení: Stanislava Kopcová
Bydliště: Václavice

Re: dotaz - pojistovna - kraceni plneni

Příspěvek od nasticka »

Tohle je fakt k blití. Já mám obdobnou zkušenost s neochotou platit za výměnu čelního skla. Taky na mne zkoušeli kecy se smluvním servisem a omezením plnění pouze na cenu ve smluvním servisu, tedy zhruba 10 tis, jak mi neustále tvrdili. Podotýkám, že pojištěné ho mám na 30 bez spoluúčasti. S likvidátorem jsem se ale hned při focení dohodla, že podklady pošle do mnou vybraného servisu a platba bude přímá pojišťovna - servis. Pak už mě to stálo jen podpis na plnou moc a fakturu, která byla mimochodem na 28 tis. Takže jediná moje rada a ponaučení je: nedat se a požadovat to, na co máš nárok. Jsou to vychcaní šmejdi.

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Forester SG 2.0XT - SíGr
joedog
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: úte led 04, 2011 3:02 pm
Jméno a příjmení: Josef Varilek
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: dotaz - pojistovna - kraceni plneni

Příspěvek od joedog »

Jak píše DORO a další, určitě se nedat a jednat s pojišťovnou, jen to zkouší. U vlastní havarijky je to něco jiného, ale pokud to jde z pov. ručení viníka, musí ti poj. uhradit tolik, aby se auto dostalo do původního stavu, takže se nevzdávat a :baseball:
Jinak už jsem se zde někde ptal, ale ptám se ještě jednou - máte někdo zkušenost s DASkou?
Subaru Outback 2.5i, 5MT comfort-navi, MY08 Prodáno... ;-(
Skoda Octavia 1.9 TDI MY01 (Babička)
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19028
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: dotaz - pojistovna - kraceni plneni

Příspěvek od hamoun »

diky vsem za podporu ..
zatim na infolince nevi vubec nic ... pry me bude kontaktovat likvidator ..
mu pak nakazu zavolat na servis ... pokud se neozve, budu zas prudit zitra ...
DES :(
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Ynhoj
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1028
Registrován: čtv říj 15, 2009 9:28 am
Jméno a příjmení: Sebastian Sehnal
Bydliště: Tourov (Bavorov)

Re: dotaz - pojistovna - kraceni plneni

Příspěvek od Ynhoj »

Dle rozhodnutí Nejvyššího soudu MUSÍ pojišťovna plnit poškozenému plnou náhradu ve výši opravy. Auto se tím nijak nezhodnocuje (spše naopak...). Jsou to jen vytáčky pojišťoven...Nedat se, nedat se a nedat se...Případně pohrozit správním řízením, tiskem atd...Někdy je to spolek opravdových kur.v a z..dů...Držím palce!
Subaru Impreza Outback Sport 2.0 r.v. 2005, ex Subaru Justy 1.3 1998, ex Daihatsu Feroza, ex Škoda Forman 1.3 LX, ex Škoda 105 L
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: dotaz - pojistovna - kraceni plneni

Příspěvek od catana »

Moje zkušenost s Kooperativou (mám ji) je taková, že zkouší plnění krátit a je nutné jim to rozporovat - písemně. Pak obvykle uznají něco navíc, ale opět ne všechno, tudíž je nutné proces opakovat. Je to nutné ve spolupráci se servisem, tzn. aby je prudil jak servis tak ty. Např. čelní sklo mi bylo proplaceno do plné částky až v třetím kole.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: dotaz - pojistovna - kraceni plneni

Příspěvek od romull »

Je to pro ně holt byznys a ty se kliente starej a běhej a když tě dokážeme odbýt tam si pěkně vyděláme. Asi by to chtělo :baseball:
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
kosobecny
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 993
Registrován: pát zář 16, 2011 6:53 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Klatovy a okolí

Re: dotaz - pojistovna - kraceni plneni

Příspěvek od kosobecny »

Tak jsem dneska byl v servisu na nafoceni pro pojistovnu, taky mi tvrdil, ze ma zkusenosti 8 let a plneni krati docela normalne, podle jeho zkusenosti. Navic mi rekl, ze muzu pocitat i s totalkou. :(

Fakt jsou ho hrozny z.... nekdo vas naboura a kdo je na tom hure? vinik urcite ne. hroznej stav.

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Subaru Outback H6 3.0 MY2000
Subaru Forester 2.0 XT MY2003 - ex
Subaru Impreza 2.0 GL MY2000 - ex
Odpovědět

Zpět na „Politika, věda, vzdělání, společnost, legislativa“