dotaz - pojistovna - kraceni plneni

romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: dotaz - pojistovna - kraceni plneni

Příspěvek od romull »

kosobecny: na totálku pozor a nic jim raději nepodepisuj dokud ti neřeknou kolik ti dají. Záleží ale hodně na tom jak moc to máš zbořený a jestli by plnění bylo z havarijního pojištění, nebo povinného ručení. Totálka je ale jeden z jejich fíglů jak se vyvléct z normálního plnění a mám s tím celkem čerstvou zkušenost z loňska. Bráchovi ženská co se lekla kočky nabourala před barákem zaparkovanou starou Lagunu z r.1995 a ohnula celý předek, náprava - utržený motor na jedné straně, oba blatníky, maska, kapota, nárazník, obě světla, oba blinkry a spousta serepetiček okolo. Hned mi bylo jasný že cena opravy bude vyšší než současná cena auta ( můj odhad opravy v soukromém servisu cca 70 000 ) a to taky likvidátor potvrdil. Takže totálka a vzali cenu obvyklou nepoškozeného auta tohoto ročníku, což bylo 36 000, odečetli zůstatkovou hodnotu vraku a vyplatili s velkou slávou 26 000. Vrak nebylo kde parkovat a pomalu rozprodávat jeho nepoškozené součásti, takže si pro něj přijel kšeftař a odvezl si jej za 3 500 + papír o ekologické likvidaci. Z auta naštěstí zbyli alespoň slušně obuté liťáky, ale ty se prodají taky max za 4 000. Takže se spoustou problémů a bez auta měl brácha v ruce 29 500 + AL kola :686: . Za to by takový auto jaký měl nikdy nekoupil, měl ji celkem vymazlenou a tak jsme nastoupili na viníka ať něco přidá na slušný auto, naštěstí se asi cítili provinile a přistoupili na náš návrh o doplacení do ceny obvyklé + malé odškodnění za způsobené problémy a náklady s hledáním jiného auta a na ruku je vyplatili. Celkem sem koukal :670: . Pokaždý ale člověk takové štěstí mít nemusí.
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19119
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: dotaz - pojistovna - kraceni plneni

Příspěvek od hamoun »

volal jsem na pojistovnu (nevedeli na infolince nic) ... nasledne mi volal likvidator.

kratili to pry kvuli tomu, ze to neni autorizovany servis, to jsem mu ihned vyvratil. ze to tak neni.

fakturu teda pry kratili kvuli neprimerene cene prace za lakovnu (27h, zepry uznali jenom 9h).
tak jsem rek, at mi rekne, ktera polozka to na te fakture je, ze mi pripada, ze je tam za lakovnu 15tkc, zadna prace tam rozpesana neni (subdodavka) a zbytek je prace karosare + servisu. a 15tkc mi pripada za cely zadek slusna cena ...
takze to dal znova prosetrit ...

nasledne jsem resili, ze pry mi neuzna 26dni za opravu, ze nemuze za to, ze servis nema lakovnu a v lakovne to stoji apod ...
chvili jsem se s nim hadal, pak jsem mu rek, ze mu to presne vysvetli technik, at mi da cislo,z e mu technik zavola ... chvil ise kroutil, pak dal ... zitra se zeptam, jak to dopadlo.

stvou me (slusne receno) ... nemaji nic konkretniho, proste to zkousi ...
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
kosobecny
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 993
Registrován: pát zář 16, 2011 6:53 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Klatovy a okolí

Re: dotaz - pojistovna - kraceni plneni

Příspěvek od kosobecny »

no podle me to moc zboreny neni, ale kdyz mi mechanik dneska rikal, ze cena opravy je cca 30k jenom treba za naraznik rikal tak 10k. Moc stasnej jsem z toho nebyl, no uvidime, treba prekvapi. naraznik i svetlo sezenu nekde po forech urcite pripadne, horsi to bude s blatnikem. Takze ve vysledku jeste muzu byt rad, ze mi zustlo pojizdny auto, protoze z totalky bych vic nez 30k nedostal, a za to si uprimne stejny auto poridim tezko. Bananistam, clovek je poskozeny, nic neproved a stejne je na tom hur nez vinik. Chce se mi z toho bl..t..

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Subaru Outback H6 3.0 MY2000
Subaru Forester 2.0 XT MY2003 - ex
Subaru Impreza 2.0 GL MY2000 - ex
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: dotaz - pojistovna - kraceni plneni

Příspěvek od romull »

Pokud to není tak hrozný a dali ti za totálku tolik aby jsi to spravil ze sehnaných dílů u slušnýho mechouše tak je to dobrý. No uvidíš kolik z těch šmejdů vypadne a moc se s nima nemaž :baseball:
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: dotaz - pojistovna - kraceni plneni

Příspěvek od Doro »

hamoun píše:....stvou me (slusne receno) ... nemaji nic konkretniho, proste to zkousi ...
Neřeš to a nerozčiluj se.
Zavolej likvidátorovi a lehce mu naznač, že očekáváš plnění v plné výši, pokud nebude plnit smlouvu, podáš si na něho a jeho neodborný postup, včetně pokusu o krácení platby stížnost na vedení společnosti ... (jeho případné poznámky ignoruj a neodpovídej).
Myslím, že více nebude třeba. Pokud se cukne, sepiš stížnost okamžitě a pošli doporučeně... s ním už nic neřeš a neber mu ani tel.
:baseball:

.... v principu už se pak neřeší ani tak pojistná událost, ale postup likvidátora, který není v souladu se zákonem .....
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19119
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: dotaz - pojistovna - kraceni plneni

Příspěvek od hamoun »

uz uznali delku opravy auta ...
cekam na reklamaci kraceni ceny za opravu ...
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
kosobecny
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 993
Registrován: pát zář 16, 2011 6:53 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Klatovy a okolí

Re: dotaz - pojistovna - kraceni plneni

Příspěvek od kosobecny »

tak mi prislo nejake vyjadreni s pojistnou castkou, chtel jsem to rozpoctem. co kdyz ale s vyssi skody nesouhlasim?, uprime mi tato castka nestaci ani na opravu dilu z druhovyroby pripadne z origo, ale pouzitych. takze to chci resit dal.

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Subaru Outback H6 3.0 MY2000
Subaru Forester 2.0 XT MY2003 - ex
Subaru Impreza 2.0 GL MY2000 - ex
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19119
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: dotaz - pojistovna - kraceni plneni

Příspěvek od hamoun »

mi amortizovali vyfuk :( o 20% ...
coz cini u meho auta 7tkc bez DPH ...

ted resim, co s tim ...
škoda superb
ex WRX 2008
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: dotaz - pojistovna - kraceni plneni

Příspěvek od romull »

To je naprostá klasika, co já se navztekal :839: .....a zbytečně, lítal od čerta k ďáblu a houby platný. Sám neznám dokonale všechny ty zákony, ale ani právník moc nepomohl. Bylo mi vysvětleno že se dá ještě něco ukopat nanejvýš na práci ( to bude asi ta délka opravy ), ale na dílech s nima asi chlapi nehnete. Mě sdělili že jejich povinností není hradit cenu nového dílu, ale hodnotu dílu v době vzniku pojistné události ( to je to započítání amortizace ) a v tom je mnohdy propastný rozdíl. Cena nového dílu se hradí jen u aut do jednoho roku stáří, nebo to musí být zohledněno v pojistné smlouvě, ale pak je sakra mastná pojistka. Na mého Outbacka platím havarijní + povinné celkem 20 000 za rok při spoluúčasti 10 000. Maximální výše plnění je ale 270 000, což je sice celkem dost ale při ráně na motor a pár kotrmelcích to stejně opravu nepokryje. Při úhradě škody z cizího povinného ručení ale nepřipadají tyto počty v úvahu a uhradí jen cenu dílů kterou měli v době vzniku škody + práci, nebo při totálce běžnou cenu stejného auta ve stejném stáří a je jim šmejdům jedno že jsi měl voňavku se spoustou nových věcí která byla poctivě servisovaná, dají ti na šunku co se sotva mele a polkne hned zezačátku pěkných pár peněz aby se s tím člověk vůbec nebál jezdit. Patří je nakopat :baseball: .
Každopádně přeji aby jste dopadli podstatně lépe a trochu je podojili :850: .
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19119
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: dotaz - pojistovna - kraceni plneni

Příspěvek od hamoun »

hmmm ...
me stve to, ze ten vyfuk na me auto byl tak drahy proto, aby vydrzel celou zivotnost auta ...
nepotrebuju ho v podstate NIKDY menit :( ... je z masivniho bezproblemoveho materialu ...
škoda superb
ex WRX 2008
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: dotaz - pojistovna - kraceni plneni

Příspěvek od romull »

To je právě ten bordel.....dáš si na auto nadstandardní pěkný věci za dost peněz a těšíš se že budou na furt, jenže ty jejich tabulky tohle zrovna moc nezohledňují a asi ani neznají. Ten výfuk je pro ně jen normální díl který měl jako nový nějakou hodnotu a teď má tu tabulkovou. Určitě by se s tím něco dělat dalo, ale to by musel být likvidátor uznalý ( nebo raději známý ) a musel by to trošku víc rozepsat.......praxe je ale taková že se snaží o co nejmenší plnění, což je sice pochopitelné, ale pro poškozeného na mrtvici.
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19119
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: dotaz - pojistovna - kraceni plneni

Příspěvek od hamoun »

zkusil jsem to poslat na :
http://www.amortizace.cz/

uvidime ...
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: dotaz - pojistovna - kraceni plneni

Příspěvek od JRJ »

Naštěstí mě ještě nikdo nenabořil, jednou mě náklaďák vytlačil ze silnice a včra k tomu mo nescházelo - najednou koukám odtavoka s vrakem v protisměru je z půlky v mém pruhu. Nicméně k věci. podle mě je správný postup trvat na zaplacení opravy v plné výši (na to mám podle nálezu NSS nárok), nechť pojišťovna určí servis a ceny komunikuje s ním. Nejenomže bych něměl na chyby druhých doplácet finančně, ale nevím proč bych měl ztrácet čas handrkováním s pojišťovnou. Rád vzpomínám na přístup pojišťoven v USA. Přejel jsem na dálnici mývala. Potrhanej plastovej podběh, natržený přední nárazník, prasklá žárovka světlometu, rozbitá nivelace světlometu. Přišl likvidátor, řekl podběh, žárovku a kolečko nivelace vyměnit, nárazník slepit. Spoluúčast při střetu se zvěří 0. Vypsal šek na 700 USD. Za stovku jsem koupil podběh, žárovku a kolečko, sám vyměnil a zalepil. Vyloženě výdělečný podník. Nebo mi kamínek od náklaďáku rozbil čelní sklo. Zavolal jsem na pojišťovnu, dostal seznam schválených servisů a číslo pojistné události. Zavolal do servisu, přijeli až na dvorek, vymělili sklo a opět jsem nic neplatil. proč to takhle nmlže fungovat u nás?
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
joedog
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: úte led 04, 2011 3:02 pm
Jméno a příjmení: Josef Varilek
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: dotaz - pojistovna - kraceni plneni

Příspěvek od joedog »

Hamoun: Jak pise JRJ - Pojistovna nema narok na amortizovani dilu, viz vyrok NS zmineny tez na predchozi strance. Na druhou stranu, pokud je to nejaky tuningovy (nikoliv tuzingovy) dil, ktery je lepsi a drazsi nez original, pak nevim :655:
Subaru Outback 2.5i, 5MT comfort-navi, MY08 Prodáno... ;-(
Skoda Octavia 1.9 TDI MY01 (Babička)
Uživatelský avatar
Ynhoj
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1028
Registrován: čtv říj 15, 2009 9:28 am
Jméno a příjmení: Sebastian Sehnal
Bydliště: Tourov (Bavorov)

Re: dotaz - pojistovna - kraceni plneni

Příspěvek od Ynhoj »

JRJ: nemůže to tady fungovat, protože jsme v ČR...
joedog: ten nález nemluvil o konkrétních dílech, ale o škodě takže by Ti měli uhradit škodu a je jedno zda základ či tunning

Pojišťovny by měly šlapat na paty hlavně viníkům a od nich třeba vymáhat kupříkladu "tzv. amortizační rozdíly" apod. mají na to daleko lepší páky než poškození...
Subaru Impreza Outback Sport 2.0 r.v. 2005, ex Subaru Justy 1.3 1998, ex Daihatsu Feroza, ex Škoda Forman 1.3 LX, ex Škoda 105 L
Odpovědět

Zpět na „Politika, věda, vzdělání, společnost, legislativa“