Existuje nestranné testování ?

Uživatelský avatar
RallyCAD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1588
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: Doksy

Existuje nestranné testování ?

Příspěvek od RallyCAD »

Mě osobně příjde dTest stejně "nestranný" asi jako AutoBild vůči VW. Vždycky vítězí
jen a pouze německé výrobky, nebo alespoň od firem s německými vlastníky.

O české mutaci dTestu radši nemluvit. Přeprodávají testy z německa, kde se testuje
na zboží určeném pro západní trhy a tady to vydávají za vlastnosti těch dreků z našich obchodů.
Např. elektrospotřebiče - v dTestu se dočtete o pračce Siemens vyrobené v německu, ale tady
nám to servírují jako test Siemnsu v českých obchodech, které se vyrábí v Polsku...
Občas prodávají v české sekci testy, které jsou jinde volně ke stažení. Taky mi hodně vadí,
jak např. teď napadají ve spolupráci s médii panenské olivové oleje. V TV Hovno to berou jako
jasnou věc. Přitom vůbec neříkají v jaké laboratoři a jakou metodou to testovali. Zatímco výrobci
provádějí několikanásobnou kontrolu ve více laboratořích a uveřejňují veškeré údaje, tyhle "experti"
si nechali kdesi udělat pár testů, aniž by byli schopný doložit veškeré dokumenty, zabezpečený
původ zboží, apod. Holt vofce přestávaj kupovat ty patoky, co si nechávaj řetězce míchat
někde v africe z odpadů a tak se udělat tendeční kampaň, která říká, že v lepším olivovém oleji
je DDT. Až pak někde na okraj zazní informace, že je ho tam ani ne desetina přípustné normy.
Pro mě to jsou podvodníci, který dělaj všechny testy na zakázku...

A proto bych bral i tyhle jejich výsledky hoooodně velkou rezervou. To už spíš věřím testům v USA...

Neříkám, že třeba ty Continentaly nebudou výborný gumy, ale že by všechny ostatní byly tak hrozný???
Subaru Outback 2.5 2016
Největší výhoda Subaru je ta, že zapadne až tam, kam se nikdo nedostane aby vás vytáhnul...
Uživatelský avatar
unbreakable
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: úte črc 06, 2010 11:19 pm
Jméno a příjmení: Vladimir
Bydliště: Praha město :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od unbreakable »

RallyCAD :supeer: :826: :supeer:

Mám stejný názor.


Osobně jsem jezdil na Nokian WR2, kamarád využívá taký Nokian a zimní gumy jiné značky ani nechci.
Rychlej trakturek Subaru XV
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2441
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od JRJ »

Já bych vůbec tyhle "bodovací" testy zakázal pro jejich nulovou vypovídací hodnotu. To se pěkně, aby vyhrál ten kdo má, vpašuje kategorie pocit z jízdy a upraví vážení jednotlivých parametrů, a to by v tom byl čert, aby pořadí v testu nebylo shodné s pořadím velikosti sponzorských darů. Normální test pneu by měl obsahovat pouze výsledky měření (brzdná dráha na suchu, mokru/břečce, sněhu, ledu v metrech, odolnost vůči akvaplaningu km/h, hlučnost v dB, atd.) nejlépe vyjádřené v sloupcových grafech s nulou :!: (abych viděl o kolik cm má ten übergummi kratší brzdnou dráhu ze stovky) a na závěr stručné slovní shrnutí jako "Dobrý na suchu i mokru, horší odolnost vůči akvaplaningu, poměrně hlučné." Punktum. A pořadí ať si každý udělá sám podle toho co mu přijde důležitější.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Tomáš1002 »

RallyCAD píše:si nechali kdesi udělat pár testů, aniž by byli schopný doložit veškeré dokumenty, zabezpečený původ zboží, apod. Holt vofce přestávaj kupovat ty patoky, co si nechávaj řetězce míchat někde v africe z odpadů a tak se udělat tendeční kampaň, která říká, že v lepším olivovém oleji je DDT. Až pak někde na okraj zazní informace, že je ho tam ani ne desetina přípustné normy.
Pro mě to jsou podvodníci, který dělaj všechny testy na zakázku...
Myslím, že bychom měli rozlišovat dvě roviny a to testy, které dělá DTest a jejich pomatenou interpretaci, kterou dělá nějaký pologramotný tupec z TV Nova. Tam s výše uvedeným lze souhlasit.

V testu samotném se ale jasně o DDT píše toto:

Obsahují-li olivy DDT, přejde tento v tucích vysoce rozpustný insekticid při jejich zpracování do oleje. Pro olivy určené k výrobě olivového oleje je stanoven limit pro sumu DDT, který činí 50 µg/kg. Když porovnáme naše nálezy s tímto limitem, musíme konstatovat, že k jeho překročení nedošlo. Nezbývá než ještě dodat, že nalezené hodnoty v podstatě odrážejí „přirozené“ pozadí DDT v životním prostředí. Nezodpovězenou otázkou zůstane, odkud pocházely zpracované olivy s pozitivními nálezy, neboť na etiketách chybí jak označení původu, tak země původu – až na Borges (EU a mimo EU).

Což mi rozhodně nepřijde jako "zmínka někde na okraji".
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
RallyCAD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1588
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: Doksy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od RallyCAD »

To Tomáš - jo to máš pravdu.

Jenže kolik lidí si opravdu ty testy na netu přečte? Když byla v televizi
ta ošklivá neupravená paní, která se pasuje jako arbitr testů a kvality
v reportáži, vyprávěla to na kameru dost tendenčně. To samé ve všech
mediích zaměřených na bezmozky a polodebily typu Aha, Blesk, apod.
Všechny ty titulky a slova jako "Děsivé" se spoustou vykřičníků...
Předpokládám, že právně je všechno OK, ale psychologického efektu
bylo dosaženo přesně dle zadání.

Pokud se začteš do těch jejich blábolů na jejich webu, píšou tam o nějakých
laboratořích, ale neříkají které to jsou. Tohle je prostě blábolení s vypovídající
hodnotou, která ani nedosahuje doporučení od Horsta Fuchse...

Navíc furt vykládaj o DDT, který je už dlouho zakázaný, ale neříkaj kolik
je přípustná hodnota v potravinách. Např. v USA je přípustný obsah 50 μg/l
v pitné vodě...

Prostě je celá ta firma postavená na lidském strachu a neznalosti. Vpodstatě
využívají osvědčený model, který až cca 1600 let cizeluje katolická církev...

Takže pokud se vrátím k tématu - jejich test pneumatik je úplně o hovně.
Možná ho v lepším případě opráskli z ADAC nebo jiných zdrojů...

dTest = :725: :zachod:
Subaru Outback 2.5 2016
Největší výhoda Subaru je ta, že zapadne až tam, kam se nikdo nedostane aby vás vytáhnul...
Uživatelský avatar
MaSlo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 913
Registrován: sob pro 25, 2010 2:36 pm
Jméno a příjmení: Martin Slováček
Bydliště: Okolo Vsetína

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od MaSlo »

RallyCAD píše:dTest = :725: :zachod:
A to já je mám zase docela rád. Zatím to není dlouho, co ten časopis odebíráme, a tak nevylučuju, že časem změním názor. Zatím tomu moc nenasvědčuje.

Nemůžu posoudit nezávislost jejich testů (ale to ty zřejmě taky ne, pokud pro ně nepracuješ nebo nemáš jim blízké zdroje), nicméně pro názor, že všechno, co dělejí, je k ničemu, nemám nejmenší pochopení. Když zůstanu opravdu při zemi, minimálně jejich aktivity, které vyvíjí v zájmu spotřebitelů jsou chvályhodné.

Jenom na okraj: přišel jsi s výsledky jejich práce do styku jinak, než skrze tu menšinu informací volně dostupnou na jejich webu a skrze převzaté a všelijak interpretované výsledky testů v médiích?

Proč to píšu: nemám rád nepodložené "konspirační" teorie, kterých se poslední dobou kolem objevuje čím dál víc. A ještě míň mám rád automatické přisuzování těch nejhorších motivů komukoliv a čemukoliv, co mi není po chuti.
IG: @svetmasla

Subaru Outback 2.5 121 kW MY07 5MT alias Šedýl
Subaru Forester 2.0 MY01 5MT alias Forejs
Toyota Previa 2.4 VVT-i MY02 alias Kinderwagen
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Tomáš1002 »

RallyCad: souhlasím s tím, že většina interpretací testů z DT je škvár založený na vyvolávání strachu. Právě proto bychom ale neměli směšovat DT samotný a tyhle pomatené a zkratkovité interpretace.
Myslím, že Tvé příspěvky obsahují kouzlo nechtěného: v paranoidním strachu vyvolaném právě různými manipulativními médii si už vůbec nedokážeme připustit, že by mohla existovat nějaká organizace či jedinec, kteří by neměli nekalé úmysly a dělali třeba nezávislé testy. Žádals je o to, aby Ti přiblížili více své zdroje? Chtěl jsi po nich adresy laboratoří a oni Ti je odmítli dát? To asi ne a proto jsou Tvoje poměrně radikální názory věcí silně emotivní, nikoli racionální.
Nevím, zda někdy existovalo nějaké podložené podezření z manipulací u jejich testů. Jako zcela nezávislý pozorovatel nemám nejmenší důvod si myslet, že existují a proto jejich metodám důvěřuju.
To přirovnání k církvi je pak už opravdu hodně velký úlet :pr:
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od HonzaCZ »

catana píše:merlin: 4 roky na 1 sadu pneumatik je dost dlouho. Někteří tu spotřebují novou sadu i za jednu sezónu ::-DD: A na tomhle a brzdách se šetřit fakt nevyplácí. Čínský gumy podivně se chovající na mokru, sněhu :725:
Nežer tolik ty pneumatikáře. Oni by nejradši, abys měl minimálně jedny gumy na sézónu, ale radši i víc... Určitě se vlastnosti pneumatiky v čase mění a třeba se i stářím zhoršují, ale říct prostě, že pneu vydrží 4 roky a basta je nesmysl. Každej auto užívá jinak, pneumatiky jsou v různých prostředích, někdo má garáž, někdo parkuje venku, takže na ně dopadá různý množství UV, jsou v různé teplotě a různé vlhkosti, takže je rozdílná i oxidace materiálu. Určitě stárnutí gumy závisí i na tom, jak rychle se guma opotřebovává (nemyslím z hlediska hloubky dezénu).

Je to stejný, jako když olejáři říkaj, že máš měnit olej minimálně 1x ročně, i když nenajedeš odpovídající km. Ano, taky tam probíhá jistá degradace v čase, ale mnohem víc záleží, na degradaci vznikající při běhu motoru. Ale to jen pro srovnání.

Všichni chtějí co nejvíc prodávat - zní to docela logicky - prodej = výdělek.

Četl jsem fundovaný článek o materiálu, z kterého by bylo vhodné, dokonce mnohem vhodnější, vyrábět pneumatiky. Už si nepamatuji podrobnosti, ale jasně z toho vyplynulo, že to by se cca zdvojnásobila životnost z hlediska oděru. Je to několik let... Proč z toho už nejsou gumy můžeme jenom spekulovat? Nákladově to není dražší než výroba současný pneu.

PEACE :pr:
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od catana »

HonzaCZ píše:Četl jsem fundovaný článek o materiálu, z kterého by bylo vhodné, dokonce mnohem vhodnější, vyrábět pneumatiky. Už si nepamatuji podrobnosti, ale jasně z toho vyplynulo, že to by se cca zdvojnásobila životnost z hlediska oděru. Je to několik let... Proč z toho už nejsou gumy můžeme jenom spekulovat? Nákladově to není dražší než výroba současný pneu.
Tohle je smutný fakt, kterýmu bych věřil. Stejný je to ve zdravotnictví, kdy není ani vůle léčit jinak - pač by to snížilo příjmy a dokud to jde, bude se kravka dojit.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
RallyCAD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1588
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: Doksy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od RallyCAD »

offtopic To MaSLo a Tomáš1002:

chápu, že působím v dnešní době hepy lidiček jako troglodyt z jeskyně, ale jako absolutní realista
se držím hesla Johna Edgara Hoovera: "To, že jste paranoidní, neznamená že vás opravdu nesledují".

Nechci tu sázet OT do debaty o zimních pneu, ale jen ve zkratce: podle svých profesních zkušeností
z automobilovýho průmyslu znám velice dobře, jak stěžejní je princip "poměr cena/výkon". Dneska se
prostě nic neděje náhodou - všechno je kalkulované předem - proces vývoje, výroby a prodeje zboží,
včetně očekávaného zisku se vždy podrobně naplánuje předem. Tenhle princip se dnes uplatňuje úplně
v každém odvětví. Nic se neděje náhodou - všechno co platíme bylo vytvořeno za účelem zisku. A stejné
je to i s médii a médii zaměřenými na recenzování výrobků to musí platit na 110%. Pokud někdo věří tomu,
že se pár hodných lidí jednou rozhodlo, že si založí časopis a budou šířit čistou pravdu o výrobcích, že je
budou poctivě hodnotit, tak je silně naivní. Představa, jak např. po spravedlivé kritice nekvalitního produktu,
do kterého investor vložil stovky milionů, se hodný redaktor malého plátku nenechá ovlivnit zástupcem
investora (v dobrém i ve zlém) je čistá bláhovost.
Nevím jak dTest vznikl, tzn. zda jako parta dobráků, nebo ryze komerční investiční záměr, ale rozhodně
by ekonomicky nepřežil, pokud by měl žít z prodeje výtisků časopisu, nebo koupených downloadů.
Za to by rozhodně nepořídili ani testované výrobky, ani odborné posudky, náklad tisku, ani provoz redakce.
Informace na jejich webu jsou na úrovni teleshoppingu. Jejich testy jsem kdysi četl, když jsme pomáhali
provozovat elektrobazar a hodnocená bílá technika nám denně proudila pod rukama po desítkách kusů.
Denně jsem na netu dohledával informace o výrobcích a dost často jsem četl opravářské a uživatelské fóra.
Tam byly informace dost rozdílné od blábolů "expertů" z dTestu.
Příklad z našeho obchodu: Dva výrobci myček použili nakoupené komponenty od jednoho dodavatele, tzn. identické
šasi, elektronika i mechanika, přičemž jediný rozdíl byl v čelním panelu a horním víku. Jinak to byly identické stroje.
Ale výrobce, který evidentně více investoval do reklamy, tak měl u dTestu podstatně lepší hodnocení.
O čem to svědčí? O tom, že celý projekt dTest, je pouze jiná forma placené reklamy.
Bohužel v tom nejsou sami. Na stejném principu už pracují veškerá soukromá media, která žijí z reklamy.
Třeba různé časopisy o elektronice - pokud někdo hodnotí zesilovač za 0,5megakorun, těžko o něm napíše,
že hraje stejně jako ten za sto tisíc, protože příště už by mu ho distributor nikdy nezapůjčil k testování.
Na tohle stačí jednoduchá matematika a selský rozum. dTest by nikdy nebyl ekonomicky rentabilní, pokud
by dělal poctivé testy. Takhle to prostě nefunguje...

A ohledně církve - to nebylo nijaké napadání, ani jsem to nemyslel pejorativně. Jen jsem obdivoval, jak
církev od prvního Konstatinopolského koncilu dokázala získat moc a majetek prodejem víry. Během těch
let empiricky definovaly postupy, jak ovlivnit myšlení lidí a směřovat ho kam je třeba. Lze to považovat
za dlouhodobý psychologický výzkum, jehož výsledky jsou aplikovány v dnešní komerční sféře. Protože
to funguje a dTest je toho výbornou ukázkou...

No nic - asi se neshodneme, tak je zbytečný to řešit. Každej si koupíme zimáky podle svých kritérií a
pak si pojedeme zajezdit na sněhu a budeme mít radost z hezkého výletu :845:
Subaru Outback 2.5 2016
Největší výhoda Subaru je ta, že zapadne až tam, kam se nikdo nedostane aby vás vytáhnul...
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2441
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od JRJ »

catana píše:Stejný je to ve zdravotnictví, kdy není ani vůle léčit jinak - pač by to snížilo příjmy a dokud to jde, bude se kravka dojit.
Sorry za offtopic , ale na tohle musím reagovat, bo to je strašný blud (dokonce tuším odkud vítr vane). Ona touha léčit moderně a jak nejlíp to jde je dost veliká, ale lidově řečeno nejsou peníze. Nová modernější léčba je zpravidla složitější a tudíž dražší. I kdyby nebyla složitější, musí být nový origo přípravek dražší, aby se zaplatil výzkum, vývoj a hlavně klinické testy, které jsou čím dál složitější a tudíž i dražší. (Zatímco před 20ti lety klinický test jedné molekuly vyšel na 1 až 3 Giga USD, dnes to je 40 až 80 Giga USD.) Originální farmaceutické a biotechnologcké firmy a firmy s přístrojovou technikou silně lobují za uvedení nových přípravků, biotechnologií a léčebných postupů a jejich úhrady ze zdravotního pojištění, ale to má konečný rozpočet. Dobrým příkladem jsou roztroušená sklerosa, myelom, vakulární demence, Alzheimerova choroba, ... Tam všude existují moderní účinné postupy, na které je ale málo peněz.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od catana »

JRJ píše:lidově řečeno nejsou peníze. Nová modernější léčba je zpravidla složitější a tudíž dražší.
V systému jako takovém je peněz dost. Tedy záleží jak kde nejsou peníze. V nemocnicích / u lékařů je jich málo, což se ještě snižuje nesmyslnými nákupy / nevhodnými investicemi. Nicméně u farmaceutických firem, které do jisté míry formují trh, a ditribučních soustavách je jich více než dost. Když odmyslím finanční ukazatele, stačí se zajít podívat v Praze do některé z poboček a podívat se na jejich luxusní prostředí. Investice do výzkumů jsou poměrně podstřelené, spousta peněz se získává z mírně vyleštěných generik...

Nevím odkud vítr vane, sám jsem příznivcem spíše východní medicíny než západní a v rámci svých omezených znalostí používám tu, která mi přijde, že se na danou situaci hodí. Nicméně to, že západní medicína je prolezlá rakovinou touhy po zisku farmaceutických firem, to se snad rozporovat nedá.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2441
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Existuje nestranné testování ?

Příspěvek od JRJ »

catana: Asi jsem se špatně vyjádřil ohledně peněz. Měl jsem na mysli čistě rozpočet MZdr a zdravotních pojišťoven. Věda, R&D a průmyslový výzkum je něco úplně jiného. Dám příklad. Kompenzace epileptického pacienta konvenčními antiepileptiky stojí 300 Kč měsíčně. Kompenzace mnohem lepšími nejnovějšími epileptiky, které tolik neuspávají, po kterých se tolik nepřibírá, nesnižuje potence u mužů atd. stojí 2 000 Kč měsíčně. A to jen na lécích (plat doktora a nepřímé náklady nepočítám). Rozdíl je propastný a je jasné, že buď nemůžu léčit všechny tím nejlepším nebo potřebuji mnohem víc peněz. A tak to je se vším, moderní léčba roztroušené sklerosy stojí celkově přes milion ročně za jednoho pacienta. A teď si vem, že průměrný Čech vydělá 264 tisíc ročně a z toho 13.5% (35 640 Kč) jde do zdravotnictví (9% formou odvodů do státníh rozpočtu a 4.5% formou zdravotního pojištění zdravotním pojišťovnám), tyto peníze odvádějí jen pracující, přitom na jednoho důchodce nepřipadají ani dva pracující. Ad absurdum, pokud by měli všichni být léčeni tím nejnej, tak by nestačilo ani celé HDP.

Co se týče tradiční číské medicíny (TCM) a všeobecně všech alternativních doporučuji věcnou a neemotivní analýzu prof. Heřta. http://www.sysifos.cz/files/Alternativn ... a_Hert.pdf

Co se týče zisků farmaceutických firem, jsou to firmy jako každé jiné. Zisk generovat musí, jinak by jim akcionáři nedali své peníze a bez těch by nemoly fugovat. Narozdíl od TCM dodávají to co zaručeně funguje a kolikrát jsou levnější než TCM, která v rukou západních samozvanců nefunguje vůbec (protože nemají s TCM potřebnou zkušenost a mají lahvičky s něčím, ani neví čím, jen na kšeft, mám jednu takovou osobu v rodině). Neříkám, že TCM je úplně na nic, ale její mystický přístup je zastaralý a překonaný a nedokáže držet krok s moderní medicínou. Líbí se mi ale, jak se na čínských universitách snaží z TCM vytěžit co nejvíc a přípravky TCM analyzují a snaží se získat účinné látky. A daří se jim to.

P.S. Odprostěme se od představy vštěpované bolševiky, že zdraví (zdravotnictví) je zadarmo a pro všechny a jen to nejlepší a to se vyplatí. :ironie:
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Kolben »

catana píše: Nicméně to, že západní medicína je prolezlá rakovinou touhy po zisku farmaceutických firem, to se snad rozporovat nedá.
No to je prece jasny. Souhlas. Kongresy poradane farmaceutickymi firmami jsou jen obycejne chlastacky pro doktory. Nootebuky na kterych pani doktori pracuji, tiskarny na kterych tisknou, kdopak si myslite, ze jim je rozdal. A diky temto a spoustu jinym lakavejsim pobidkam pani doktori predepisuji a predepisuji leky techto konkretnich firem. Za to se jim dostava nadstandartnich sluzeb. :gunhim:

Proto jsou ty leky tak drahy, aby zbylo i na pany doktory i kdyz to je asi zanedbatelna polozka v rozpoctu techo firem.
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2441
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Existuje nestranné testování ?

Příspěvek od JRJ »

Kolben píše: No to je prece jasny. Souhlas. Kongresy poradane farmaceutickymi firmami jsou jen obycejne chlastacky pro doktory. Nootebuky na kterych pani doktori pracuji, tiskarny na kterych tisknou, kdopak si myslite, ze jim je rozdal. A diky temto a spoustu jinym lakavejsim pobidkam pani doktori predepisuji a predepisuji leky techto konkretnich firem. Za to se jim dostava nadstandartnich sluzeb. :gunhim:

Proto jsou ty leky tak drahy, aby zbylo i na pany doktory i kdyz to je asi zanedbatelna polozka v rozpoctu techo firem.
::-DDD: A teď tu o Karkulce. Hle nezlob se, ale tohle jsou normální hospodský plky založené na reportážích TV Hroba. To by ses mohl pohoršovat nad tím, že díky reklamě v TV je drahé to a ono. Herou počínaje a auty konče. Notebooky, tiskárny, dovolené v Egyptě, to jsou praktiky generických firem. Je to špatně, ale tohle léky drahejma nedělá. Generika jsou levný a generické firmy jenom paběrkují. Když srovnáš náklady v procentech na marketing u léků s některými potravinami, elektronikou atp. tak se s trochou nadsázky dá říct, že na generika žádnej marketing není.

Drahé léky jsou nové orignály, protože v ochranné lhůtě 10-ti let od uvedení na trh zisky musí pokrýt náklady na vývoj, klinické studie, marketing a lobbing. A to jsou částky, které se už přehouply přes 100 miliard USD za účinnou látku. A ty ten marketing (zpravidla generální sponzoring kongresů, aby se vědělo co je nového) a lobbing (schvalovačky u FDA, vyhádání úhrad na SÚKLu, atp.) dělat musí, jinak se jim prachy vložené do výzkumu nevrátí.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Odpovědět

Zpět na „Politika, věda, vzdělání, společnost, legislativa“