Hydepark

Odpovědět
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Hydepark

Příspěvek od Vladimir_xh »

Username: Mě jsi třeba trochu inspiroval. Něco o tom ještě pohledam a počtu a uvidí se. Je mi 40, takže horizont 25 let je vcelku ještě prostor na tento způsob investice.
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Hydepark

Příspěvek od Majklaz »

Já taky určitě doporučuji ETF. Jsou tam minimální poplatky, je tam několik profilů rozdělených podle vašeho postoje k riziku, takže se tam dá najít cesta pro každého.
Já jsem třeba několik let chtěl investovat, ale nevěděl jsem kam. Přímo do akcií jsem si netroufl a fondy mi přišly drahé. Zhruba rok nebo dva zpátky jsem objevil ETF a to je přesně podle mých představ. Je mi totiž jasné, že spolehát se na stát je nesmysl. A ty různé penzijní připojištění - výnosy tam jsou takové, že sotva pokryjí inflaci, takže třeba za mě ty kačky dám radši do ETF, a nebo si to v hlavě odepíšu a dám to do alternativních investic (něco mám v krypto, ale tam to beru tak, že se mi to vůbec nemusí vrátit). Zlato a jiné kovy jsou fakt jen na uchování hodnoty a tam asi nemá smysl do nich vkládat větší obnos peněz.
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Hydepark

Příspěvek od HonzaCZ »

podvlada píše: A Honzové v Praze budou chudáci v křížový palbě
Počkej, tak vy to snad udržíte, ne? My v Praze pak už jenom kávičku. :-DDD
podvlada píše:Ale to jsme se odchýlili od tradičnějších investic... Taky by mě zajímaly tipy co kam investovat. Přijde mi, co tak vidím/slyším kolem sebe, když má člověk tisíce/statisíce, vydělá ... pár korun. Zato když má miliony, vydělá rovnou miliony, když to trochu přeženu. Prostě peníze dělají peníze. Mít zbytečných pár mega, dají se skupovat pozemky, "developeřit", ... ale nám "smrtelníkům" zbývají ty klasické, s výnosem pár procent (nižší jednotky), pokud chceme nějakou trochu jistotu. S vyšší mírou rizika krom pár procent navíc přicházejí samozřejmě i ty rizika.

Začínají být populární třeba peer-to-peer půjčky. Jako bylo/je u nás Zonky, ale prej nemaj moc vhodnou …
Osobně mám nejčerstvější zkušenost s Portu. Jako úplně nevím, co od toho čekat, ale zatím to něco dělá. Mám to nastavený jako dlouhodobý, takže to moc neřeším. Líbí se mi na tom, že si tam toho můžeš udělat víc, nastavit si od úplně konzervativních po plně rizikový. Oni se ti o to sami staraj. Jsou tam i manuální možnosti, kdy si to portfólio poskládáš sám, ale to jsem nějak nezkoumal. Rozhodně doporučuju vyzkoušet. Není to teda zadarmo. Myslím, že se platí 1 % z hodnoty portfolia ročně, takže úplně levný to není. Kdyby to někdo chtěl zkoušet, tak mu můžu poslat "invite" a budeme to mít asi 2 nebo 3 měsíce oba zadarmo. :-)

Co se týče dalších investic, tak dobrý bylo jednu dobu stříbro, ale už jsem to asi půl roku nesledoval. Měď je fajn, ale musel by mít člověk kde jí skladovat. :-D Zbraně, střelivo, chlast, léky, to je jasný. :-D

Jako doplňkový není od věci mít nějaký ty kryptoměny. Nemyslím s nima mrdlat sem tam a snažit se vyspekulovat 5 korun, ale nějakou dobu to sledovat, pak v potenciálně výhodný době nakoupit a "zapomenout" na to (režim "holder"). Samozřejmě dá se i spekulovat, ale to už znamená se tomu aspoň trochu aktivně věnovat nebo mít zrovna štěstí.

To jsem samozřejmě bral ty levnější investice. Pak ty nemovitosti, auta a tak, ale to už nejde jenom tak od kompu. :-D

No možností je spousta, jenom se trochu zajímat. :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Username
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: sob lis 05, 2016 12:03 pm

Re: Hydepark

Příspěvek od Username »

Majklaz + HonzaCZ

,,,,| (*_^) |,,,,

SUBARU BRZ MY 2023
SUBARU FORESTER 2.0 XT comfort MY 2017
SUBARU OUTBACK MY 2022
SUBARU Impreza 2.0R 2007
SUBARU BRZ Final Edition MY 2020 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S sport MY 2018 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S MY 2016 ex
SUBARU OUTBACK 2009 2.0D ex
SUBARU OUTBACK 2008 2.0D ex
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1304
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydepark

Příspěvek od PeteBiggy »

Vladimir_xh píše:Tak jedno z mého "diverzifikovaného portfolia investic" Je investice do těžkých kovů... Hlavně tedy ve formě 9mm Luger, 7x65R, 7x57, a 12" Sluga a obdobné krmivo pro pumpu
:-DDD To je fakt, to je největší jistota :-D

K tomu zlatu; zlato samozřejmě ano, ale nejlépe v podobě sběratelských mincí, jako např. Jan Hus, Konstantin a Metoděj nebo třeba letošní Ludmila, pokud se teda budu držet naší republiky. Tam se neodráží jen cena zlata, ale je tam i ta přidaná hodnota....
Jinak za mě; taková koupě Subaru na severu a po roce, max. dvou to otočit na našem resp. germánském trhu = zatím tutovka :-D Kór když tady vidím, že lidi uvažují nad koupí čtyřletých aut s nemalým nájezdem za cenu vyšší než šla udělat funglovka....
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
imagiag
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 384
Registrován: úte srp 23, 2011 2:30 pm
Jméno a příjmení: Petr Vlk
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydepark

Příspěvek od imagiag »

u toho SP500 indexu je vyhoda, ze pokud Microsoft zkrachuje, tak to potahne dolu jen 3 mesice a pak z indexu vyleti a misto nej nastoupi nekdo komu se naopak dari...
Uživatelský avatar
Username
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: sob lis 05, 2016 12:03 pm

Re: Hydepark

Příspěvek od Username »

imagiag píše:u toho SP500 indexu je vyhoda, ze pokud Microsoft zkrachuje, tak to potahne dolu jen 3 mesice a pak z indexu vyleti a misto nej nastoupi nekdo komu se naopak dari...
Proč si myslíte, že by MS měl zkrachovat? Já upřímně jedu 10 let v ekosystému Apple, ale Windows se mi nevyhnul, používám v práci, jsem připojen přes W servery, musím používat office kvůli přednáškám atd. Za těch 10 let musím říct jako kritik MS, že se výrazně zlepšil a myslím, že i pod současným CEO je hodně vepředu. Jestli se jim někdy podaří nacpat soft i do mobilů (jeden s W měl syn a nebylo to špatné), budu rád, protože nejhorší soft se kterým jsem se setkal je Android.

SUBARU BRZ MY 2023
SUBARU FORESTER 2.0 XT comfort MY 2017
SUBARU OUTBACK MY 2022
SUBARU Impreza 2.0R 2007
SUBARU BRZ Final Edition MY 2020 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S sport MY 2018 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S MY 2016 ex
SUBARU OUTBACK 2009 2.0D ex
SUBARU OUTBACK 2008 2.0D ex
Uživatelský avatar
imagiag
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 384
Registrován: úte srp 23, 2011 2:30 pm
Jméno a příjmení: Petr Vlk
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydepark

Příspěvek od imagiag »

Username píše: Proč si myslíte, že by MS měl zkrachovat? Já upřímně jedu 10 let v ekosystému Apple, ale Windows se mi nevyhnul, používám v práci, jsem připojen přes W servery, musím používat office kvůli přednáškám atd. Za těch 10 let musím říct jako kritik MS, že se výrazně zlepšil a myslím, že i pod současným CEO je hodně vepředu. Jestli se jim někdy podaří nacpat soft i do mobilů (jeden s W měl syn a nebylo to špatné), budu rád, protože nejhorší soft se kterým jsem se setkal je Android.
Já si to taky nemyslím, to bylo jen jako příklad v čem je index lepší
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Hydepark

Příspěvek od sima »

puschpull píše: Město nikdy, protože (kromě toho, že jsme prostě duší venkované) tak samozřejmě cena. Mít v nějakém atraktivním městě pozemek 6000 metrů tak se nabízí prodat to na 10x600 metrů stavební parcely a za zisk pak koupit či vybudovat nějakou farmu na venkově. Ale toto není náš cíl. Honit se pořád za něčím, co je "nejvýhodnější". Cíl je, jak jsem výše psal, najít harmonii mezi spokojeným žitím, prací a zálibama. Vydělávat tím, co člověka baví a co mu způsobuje pocit uspokojení.
Raději méně za to co radši, než více za to co člověka vlastně užírá. To méně pak bude ve …
Tohle podepisuji, skvěle za mě vystiženo, nechci být otrok ničeho, ani zhodnocování, hledat co je nejvýhodnější, mám jiné priority. Mimochodem nejsem povahou šetřílek, investor, ale grand a co nejvíce fajn muziky do toho života, užít si dokud to jde, rozumně, ale užít :-D mám to tak i ve znamení, moje žena taky, to jen tak na okraj :-)
JRJ- ty možnosti takové běžnejší mladé rodinky jsi konečně popsal tady skvěle, za to dík. Nemluvě o opravdu nemálo lidí v nouzi- samoživitelky, alimenty minimální, děti malé tak, že do práce těžko docházet, nebo co hůře, chlap neplatí nic, ale ono i stačí makat někde v továrně, nedej bože jen uklízet (nesmějte se, taky to někdo musí dělat a nikdo neví co nás v životě potká), nebo i ve firmě cokoliv, klidně i v účetnictví, kdekoliv a najednou být na vše sám, typicky žena, to jsou finance tak tak na nalej vylej a to je ještě člověk rád.
Trochu mimo investice, ale furt jsme u financí a potažmo k tomu patří spokojenost se životem...tak já to mám momentálně nastaveno tak, že peníze už větší nechci, klidně trochu méně, ale mít méně starostí, zodpovědnosti a buzerace od aparátu a hlavně trošku víc osobního volna, času, fakt jo. Rozhodně nejsem bohatý člověk, nemám mega příjem, to ani náhodou :-) když mě dají větší mzdu za stejnou práci, ještě to klidně vydržím :-D ale čerpám z mé minulosti a tohle platí historicky- máš víc peněz, víc utratíš, z mnoha důvodů ano, z opravdu mnoha, netřeba všechny jmenovat- jen namátkou chybí ti čas, necháš za sebe pracovat jiné, zaplatíš lidi ze svého "lepšího" výdělku, nemáš už krom času taky sílu, energii a chuť, máš víc peněz koupíš si něco, bez čeho by jsi se docela jistě obešel, ono je z toho radost, ale záhy troch přejde a tak jdeš a pořídíš něco lepšího, jiného a jsem v kolečku.
Samozřejmě být v pozici, že si můžu dovolit vše, dlouhou dovolenou kdykoliv, kdekoliv, nechat si postavit, upravit cokoliv dle mého nej plánu, neřešit málo osobního volna, tj už jiná liga, ale tam je tenká čára si to pak v klidu užít a ne jen ty radosti nějak přežít a běžet dál k dalšímu výdělku. Ale jo, pravda, mnoho lidí to ještě furt dokáže, mám jeden příklad v rodině, minimálně jeden, ten to má v hlavě srovnané =) a užívá si teda nepěkně :-) konečně života , žádný nýmand, ve svém oboru radil i jistému ministerstvu, kdysi ano a rozsah jeho činnosti, pokrytí minimálně po celé EU.
Teď se vždy smějem, teda hlavně já jeho režimu, je to mazec, pořád ještě pracuje, ale podstatně jiným tempem, sám si diktuje, v klidu, už jen v klidu.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Username
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: sob lis 05, 2016 12:03 pm

Re: Hydepark

Příspěvek od Username »

imagiag píše:
Já si to taky nemyslím, to bylo jen jako příklad v čem je index lepší
Tak to jo, protože už to tady padlo, tak jsem myslel, že je vás víc :-D

SUBARU BRZ MY 2023
SUBARU FORESTER 2.0 XT comfort MY 2017
SUBARU OUTBACK MY 2022
SUBARU Impreza 2.0R 2007
SUBARU BRZ Final Edition MY 2020 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S sport MY 2018 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S MY 2016 ex
SUBARU OUTBACK 2009 2.0D ex
SUBARU OUTBACK 2008 2.0D ex
Uživatelský avatar
Username
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: sob lis 05, 2016 12:03 pm

Re: Hydepark

Příspěvek od Username »

sima píše: Tohle podepisuji, skvěle za mě vystiženo, nechci být otrok ničeho, ani zhodnocování, hledat co je nejvýhodnější, mám jiné priority. Mimochodem nejsem povahou šetřílek, investor, ale grand a co nejvíce fajn muziky do toho života, užít si dokud to jde, rozumně, ale užít mám to tak i ve znamení, moje žena taky, to jen tak na okraj
JRJ- ty možnosti takové běžnejší mladé rodinky jsi konečně popsal tady skvěle, za to dík. Nemluvě o opravdu nemálo lidí v nouzi- samoživitelky, alimenty minimální, děti malé tak, že do práce těžko docházet, nebo co hůře, chlap neplatí nic, ale ono i stačí …
To co jsi napsal, k tomu musí člověk dospět. My, co jsme k tomu dospěli, tak to chceme asi všichni stejně. Takovou tu rovnováhu, nestrhat se za jakoukoli cenu a odměnu, když si to pak neužiješ. Na druhou stranu, co jsem do toho za roky vrazil, to chci zpátky.
Blbý je, že třeba dnešní mladá generace, to chce zpátky hned na začátku, aniž by do toho cokoli vrazili. Vůbec nevím jak dopadnou. Zatím je to tak, že za ně dřou ty starší a šéfové to akceptují, protože s tím údajně nejde nic dělat. Ono když je nezaměstnanost prakticky 0 (ty co jsou nezaměstnaní už fakt makat nechtějí) je to těžké. To je další věc nad kterou mi zůstává rozum stát a jsem zvědav, jak to bude. DNes když chceš sehnat špičkového chirurga, seženeš ho třeba za 2 měsíce, když chceš obložit koupelnu, čekáš třeba půl roku. Je to divný.......

SUBARU BRZ MY 2023
SUBARU FORESTER 2.0 XT comfort MY 2017
SUBARU OUTBACK MY 2022
SUBARU Impreza 2.0R 2007
SUBARU BRZ Final Edition MY 2020 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S sport MY 2018 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S MY 2016 ex
SUBARU OUTBACK 2009 2.0D ex
SUBARU OUTBACK 2008 2.0D ex
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22743
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Hydepark

Příspěvek od spm »

Username píše: Tak to jo, protože už to tady padlo, tak jsem myslel, že je vás víc
Tak ja to myslel spis jako nadsazku a zbozne prani, nez jako investorsky tip :-DDD ikdyz uprimne sam nechapu, ze ta firma muze fungovat, protoze jsem v IT nepotkal snad jeste zadnou jinou spolecnost, ktera by dodavala takhle mizerny sluzby a produkty a udrzela se na trhu :-D

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Username
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: sob lis 05, 2016 12:03 pm

Re: Hydepark

Příspěvek od Username »

spm píše:Tak ja to myslel spis jako nadsazku a zbozne prani, nez jako investorsky tip ikdyz uprimne sam nechapu, ze ta firma muze fungovat, protoze jsem v IT nepotkal snad jeste zadnou jinou spolecnost, ktera by dodavala takhle mizerny sluzby a produkty a udrzela se na trhu

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Já tomu taky moc nerozumím. MOje žena pracuje na Macu, ale musela se v covidu překonvertovat na servery, aby mohly všechny holky dělat z domova. Má všechno na cloudu a ten jede na Windows serveru. Celý ji to museli udělat 2 IT. Jeden jede jenom v MS a druhé jenom v Applu a jeden by to nezvládl. Taky prdel

SUBARU BRZ MY 2023
SUBARU FORESTER 2.0 XT comfort MY 2017
SUBARU OUTBACK MY 2022
SUBARU Impreza 2.0R 2007
SUBARU BRZ Final Edition MY 2020 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S sport MY 2018 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S MY 2016 ex
SUBARU OUTBACK 2009 2.0D ex
SUBARU OUTBACK 2008 2.0D ex
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22743
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Hydepark

Příspěvek od spm »

Já se s tím bohužel potkávám tak nějak se vším. Mac taky moc nemusím, ale je mi poměrně ukradený; tím že většinou dělám spíš s těma serverovýma věcma a ty klientský krámy jsou pak spíš kancelářský, tak na applí produkty skoro nikdy sahat nemusím a jsou mi jedno. U MS bohužel i přes všechno vyhýbání to tak není a setkávám se i s těma jejich slavnýma službama, stejně jako mám porovnání, jak podobné věci fungují jinde. A je to prostě sračka, která je navíc typicky dražší nebo maximálně stejně drahá, co jiné, fungující řešení. Takže je mi opravdu s podivem, že ta firma vydělává; já bych si dobrovolně jejich produkt nikdy nevybral. Nicméně v těch korporátech o volbě řešení typicky rozhodují lidé, jejichž největší IT znalostí je, že umí pustit Excel, tak to holt podle toho vypadá :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Username
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: sob lis 05, 2016 12:03 pm

Re: Hydepark

Příspěvek od Username »

spm píše:Já se s tím bohužel potkávám tak nějak se vším. Mac taky moc nemusím, ale je mi poměrně ukradený; tím že většinou dělám spíš s těma serverovýma věcma a ty klientský krámy jsou pak spíš kancelářský, tak na applí produkty skoro nikdy sahat nemusím a jsou mi jedno. U MS bohužel i přes všechno vyhýbání to tak není a setkávám se i s těma jejich slavnýma službama, stejně jako mám porovnání, jak podobné věci fungují jinde. A je to prostě sračka, která je navíc typicky dražší nebo maximálně stejně drahá, co jiné, fungující řešení. Takže je mi opravdu s podivem, …
Ono když řekneš v těch korporátech slovo Linux, tak obvykle neví jestli proto jít do drogerie nebo do Tesca :-DDD

SUBARU BRZ MY 2023
SUBARU FORESTER 2.0 XT comfort MY 2017
SUBARU OUTBACK MY 2022
SUBARU Impreza 2.0R 2007
SUBARU BRZ Final Edition MY 2020 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S sport MY 2018 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S MY 2016 ex
SUBARU OUTBACK 2009 2.0D ex
SUBARU OUTBACK 2008 2.0D ex
Odpovědět

Zpět na „Politika, věda, vzdělání, společnost, legislativa“