Hydepark

Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Hydepark

Příspěvek od spm »

Tak citace z české wiki o Von Braunovi:
Ještě před obsazením raketového komplexu Spojenci navrhl von Braun, že přejde do zajetí Spojených států amerických i s přední pětistovkou vědců,[11] společně s plány a testovacími prototypy. Nevybral si Američany náhodou, ale čistě prakticky, neboť byli kromě Sovětského svazu jedinými, kdo měl dostatek kapitálu na raketový výzkum.
Takže tím, že američani odvlekli vědce a technologie tedy myslíš tedy to, že když vědci z nacistického Německa na sklonku války zjistili, že válku prohrajou a že by taky mohli skončit ve vězení nebo na šibenici, tak sami američanům navrhli, že ten svůj výzkum vezmou a půjdou to vyvíjet tam? Tak to pak jo :-) Nicméně dle tý citace, ani oni dobrovolně do Ruska nechtěli :-DDD

Do konfliktu byli zataženi potom... do tý doby naopak bylo výhodný se bratříčkovat a rozesrat další země Evropy, ostatně jako to dělají dnes...

Nevím, proč by se měl někdo mstít za Stalina Gruzíncům... Gruzínci mají Stalina rádi asi tak stejně jako UKčka... Jenom nevím, když je to tak složitej region, že se tam už desetiletí dělají čistky, genocidy apod., tak tu pak píšeš, že žili mírumilovně pospolu, než to USA rozesralo. To v tom USA teda asi taky moc velkou roli nehraje :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Hydepark

Příspěvek od spm »

Jo a ještě k těm firmám: IBM prodávalo počítače, víceméně, na tu dobu. Když tady dneska začneš stavět a prodávat počítače, tak si je taky můžeš prodat komu a kam chceš. Těma omezeníma myslíš patrně zbraně, bezpečnostní materiál, atd. Ale IBM nic takového nedělalo. Takže z hlediska zákona ve svobodné zemi fakt nevidím moc smysl, proč to IBM měla mít zakázané už před válkou. Prostě neměla, po válce se to logicky omezilo, když nechceš podporovat nepřítele. To že lidi z IBM nejspíš moc dobře věděli na co ty věci dodávají a bylo jim to jedno, protože kšeft, je druhá věc. Ale opět nevidím ten problém, že by za to mohla jejich vláda.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydepark

Příspěvek od VDC »

yeti píše:
VDC: v čem? Urážím někoho? Zatím jen čtu urážky na sebe. Když má někdo jiný názor, tak ho zesměšnit, urazit ponížit... Jak moderní a jak demokratické. Mohl bych se na to samozřejmě vykašlat a pokrytecky souhlasit s mainstreamovým názorem, ale proč? To už jsme tu měli a všichni na tu dobu nadáváte (me). A teď, když s váma někdo nesouhlasí, tak se to nesmí? Aspoň je nějaká legrace a aspoň se procvičím v historii.
Samozřejmě, že neurážíš. Že jsem tě nazval trollem neměla být urážka. Máš to prostě nastaveno striktně protiamericky, protievropsky, proti NATO, protiunijně a protikapitalisticky. Ono se to dneska nosí, hanět západ a velebit východ. Doba je taková...
Tvůj názor není nijak ojedinělý, naopak je čím dál tím mainstreamovější.

JRJ píše:
A předsedo, nezlob se, ale napsat, že Jelcin daroval Rusku demokracii patří spíš do vtipů. Ožrala daroval Krym plný Rusů (přes 90% obyvatel) Ukrajině, ačkoliv Gorbimu slíbil, že se hranice měnit nebudou, a tím zadělal na průser, který po 20 letech skončil jak skončil. Ožrala spustil divokou privatizaci, při které se Amíci (jak soukromí investoři tak banky) pokusili zkoupit Rusko. To se jim podařilo jen částečně díky mafiánským praktikám objevivšich se oligarchů. A byl to Ožrala, kdo udělal z kágébáka Putina hvězdu. Nicméně největší Ožralův majstrštyk byla Čečna.
No dobře, chtěl jsem tím říct, že to byl jediný náznak posunu Ruska k demokracii, samozřejmě nepovedený. Nic v téhle zemi nemůže probíhat normálně. Tahle země nikdy demokratická být nemůže. Potřebuje Cara.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Hydepark

Příspěvek od JRJ »

CoZmo píše:Atomovky ospravedlníš stejně jako cokoli, dáš do hromady nějaký čísla a argumenty...chjo. To podstatné je, že se to stalo a nevemeš to zpět, takže koumej spíš nad tím, aby se to neopakovalo.

BTW jeden z mnoha argumentů proč ano byla obava z toho, aby Stalin opravdu zaparkoval na demarkační čáře.
To si děláš legraci? Vždyť v srpnu 1945 už bylo v Evroppě po válce. A Stalin, mimochodem demarkační linii přetáhl. A shození atomovky na Hirošimu Stalina naopak povzbudilo a vyhlásil Japonsku válku 8. srpna. A jak tu jistě každý ví, tak kapitulace Japonska byla jen mezi Japonskem, USA a Čínou, takže Japonsko je se SSSR, potažmo Ruskem, ve válce.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Hydepark

Příspěvek od JRJ »

VDC píše:No dobře, chtěl jsem tím říct, že to byl jediný náznak posunu Ruska k demokracii, samozřejmě nepovedený. Nic v téhle zemi nemůže probíhat normálně. Tahle země nikdy demokratická být nemůže. Potřebuje Cara.
O.K. *_*=*_* A proto Rusko má Putina.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1677
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Hydepark

Příspěvek od CoZmo »

JRJ píše: To si děláš legraci? Vždyť v srpnu 1945 už bylo v Evroppě po válce. A Stalin, mimochodem demarkační linii přetáhl. A shození atomovky na Hirošimu Stalina naopak povzbudilo a vyhlásil Japonsku válku 8. srpna. A jak tu jistě každý ví, tak kapitulace Japonska byla jen mezi Japonskem, USA a Čínou, takže Japonsko je se SSSR, potažmo Ruskem, ve válce.
Po válce tu bylo v květnu, ale to neznamenalo pohodu a všechny borce doma...těch možných scénářů možného poválečného vývoje byla celá hromada na všech stranách barikád.
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3007
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Hydepark

Příspěvek od yeti »

spm: je vidět, že čteš pozorně. Dobrá tedy, amíci vědce a technologie neukradli, ale nechali je se svobodně rozhodnout - buď půjdete dobrovolně s náma a v práci budete pokračovat pro nás, nebo tradá do ruskýho gulagu. Demokratická a svobodná volba byla jasná. Ale to je v podstatě jedno, jak to bylo. To, že američani "nějak" (snažím se psát eurokorektně) získali vědce a technologie z Německa, jim výrazně pomohlo v poválečném rozvoji. Nebo ne? Své samozřejmě udělal i volný trh, kapitalistická konkurence a potřeba obnovy Evropy.

Co se týče IBM - tak to je zase tahání za slovíčko - prostě a nezpochybnitelně "Velká modrá" pomáhala technologicky Německu likvidovat civilní obyvatelstvo. A tím se vracím na začátek - prachy až na prvním místě, morálka žádná. Více např. zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/IBM_a_holokaust

Ostatní uvedl na pravou míru JRJ. Díky.

CozMo: Jasně. Ale to nic nemění na tom, že demonstraci síly pomocí AZ mohli američani udělat i jinak, bez civilních obětí. Rusáci taky měli rozvětku a Stalin by se určitě o síle AZ dozvěděl, pokud to tedy měl být vzkaz pro Stalina.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
schmako
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1258
Registrován: stř srp 23, 2017 5:04 pm
Jméno a příjmení: Ondřej M.
Bydliště: Praha 6

Re: Hydepark

Příspěvek od schmako »

Zrovna nedávno jsem slyšel skoro zapomenutou pravdu: Tisíckrát opakovaná lež, se časem stává pravdou. Ale abych nebyl krutý k Yetimu, on nelže. Jen to, co neví, vykládá podle svého přesvědčení. Což samozřejmě může ale číst to, člověka bolí u srdce. Vždyť za to se tu pokládali životy, abychom se mohli učit, vzdělávat, mít přístup k informacím....ale zbytečně :-|
Subaru Outback 3.0R ExeNavi AT MY2007 zvaný: Otokar
Audi A6 C6 2006 - 2,7 TDi V6 MT - sedan s měchy, zvaný: Überauto
Škoda Octavia 2.0MPi kombi 4*4 MT (Ex do 2018)
Trabant T601 combi rv 1986 (Ex do 2016)
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Hydepark

Příspěvek od spm »

No, jasně, ale stále v tom nějak nevidím tu vinu američanů. Němečtím vědcům teklo do bot, protože bylo jasné, že Německo tu válku prohraje. Takže udělali naprosto racionální volbu - přežít a jít s tím jinam, protože jejich výzkum měl stále velký přínos. Ale za to fakt nemůže Amerika. A jestli ti vědci dobrovolně prchali raději do ameriky, než do sovětského svazu, tak patrně proto, že sovětský svaz už tenkrát byl tak nahovno místo k žití, že by tam nikdo dobrovolně nechtěl.

Ohledně IBM: já tuhle kauzu celkem podrobně znám. A nechci se přít o to, že IBM udělala co udělala, že to bylo pěkné nebo něco takového. Ale udělala to IBM. Nebyla to politika USA, která by nutila IBM prodávat němcům evidenční stroje, protože je to skvělý byznys. Prostě je to asi stejné, jako nadávat obecně na japonce za to, že vyrobili boxer diesel :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Hydepark

Příspěvek od námořník »

schmako píše:Zrovna nedávno jsem slyšel skoro zapomenutou pravdu: Tisíckrát opakovaná lež, se časem stává pravdou. Ale abych nebyl krutý k Yetimu, on nelže. Jen to, co neví, vykládá podle svého přesvědčení. Což samozřejmě může ale číst to, člověka bolí u srdce. Vždyť za to se tu pokládali životy, abychom se mohli učit, vzdělávat, mít přístup k informacím....ale zbytečně
Tohle spousta lidí nechápe. Bohužel.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1677
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Hydepark

Příspěvek od CoZmo »

yeti píše:CozMo: Jasně. Ale to nic nemění na tom, že demonstraci síly pomocí AZ mohli američani udělat i jinak, bez civilních obětí. Rusáci taky měli rozvětku a Stalin by se určitě o síle AZ dozvěděl, pokud to tedy měl být vzkaz pro Stalina.
Především to byl jeden z mnoha argumentů, proč to roužnout. Ale abychom si předvedli, jak to lze donekonečna otáčet, tak z bližšího soudku ohledně civilních obětí:

U nás to ty hodný rusáci v roce 68 mohli taky udělat jinak. Vlastně v 50tých letech to mohli taky udělat jinak, třeba místo teroru nás zaplavit blahobytem, dyk to je země neomezených možností. Ukázat nám to velké ruské srdce. Kolik že to tvých spoluobčanů stálo život, tahle maškaráda a vytahování pindíků? Přihoď k tomu i odvlečence a ty co prostě museli zdrhnout...

Jaxe říká, po bitvě každej generál. Každej má za něco máslo na hlavě a proto hoď kamenem kdo jsi bez hříchu.
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
plukovník

Re: Hydepark

Příspěvek od plukovník »

schmako píše:Zrovna nedávno jsem slyšel skoro zapomenutou pravdu: Tisíckrát opakovaná lež, se časem stává pravdou....
...ale musíš uznat, že autor této pravdy byl člověk s obrovským charizmatem.
Liduš Baarová by mohla vyprávět... :-DDD
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10650
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Hydepark

Příspěvek od podvlada »

námořník píše:Tohle spousta lidí nechápe. Bohužel.
Nechápe, protože nemusí, nepotřebují to. I já už jsem vychován jinak, v blahobytu a můžu řešit kraviny (30 let), natož pak ti mladší. Ti, co mají čas na všechny ty demonstrace, působení v levicových neziskovkách a podobně. Nebo i vrstevníci, co si myslí, že jsme všichni stejní a všechny kultury a národy smýšlí stejně. Mimochodem, pamatuju si jak jsem někde viděl tehdejší rozhovor s Muhammadem Alim, který v televizi reportérovi řekl (a dost ho tím zaskočil), že ne, že nejsme stejní, že on je černý a reportér bílý a tak je to správně, no, dneska by to byl naprosto nepřijatelný rasismus, přitom na tom není nic rasistického - žádná nenávist, jen uvědomění si odlišnosti. A stejně tak to je dnes se vším ohledně názorů ať na současné dění nebo i na historii.

Ač jsem dějepis nenáviděl, protože jsem se nikdy nedokázal naučit data jen tak nazpaměť (zato nikdy nebyl problém s "vědou" - matika, fyzika...), uvědomuju si, že je důležitý znát alespoň základní souvislosti co kdy kde bylo a proč, a to hlavně z toho důvodu, abychom se z historie mohli poučit. Dokud ale pořád bude existovat ego, porovnávání pindíků a chtíč po moci, majetku, závist, vždycky budou konflikty, vždycky budou války.

A tak si holt i dneska může někdo myslet, že bude líp, když se o něj někdo postará, místo toho, aby o své budoucnosti rozhodl sám. Proto víc a víc lidí (opět) prahne po levici, souvisí to s pohodlností, leností, které dnešní doba jenom nahrává. Nikdy jsme se neměli líp. A i s tím souvisí to, že někdo, kdo se tak dobře nemá, se chce mít taky dobře.

Vlastně ani nevím, jestli jsem něco řekl. Asi jsem se tu jen tak trochu mozkově vyblil, ale co, jsme v hydeparku :-)
Přílohy
good times bad times.jpg
18 year now and then.jpg
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
fox
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1199
Registrován: pon dub 27, 2015 9:13 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Votice

Re: Hydepark

Příspěvek od fox »

Něco k tématu.
70382626_938749489822036_4666432154073300992_n.jpg
Subaru Forester 2.0X SG
Subaru Impreza 1.6 ex
Subaru Impreza 2.2 ex
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Hydepark

Příspěvek od sima »

VDC píše:
Já to tu konečně čtu a jen čučím jak se to tu rozjelo, ale jsem moc rád, člověk si oživí spoustu věcí =)
Nebudu se k tomu všemu vyjadřovat, jen to co napsal Tomáš mě po dlouhá léta sedí v hlavě, pěkně dlouho už, kolikrát jsme o tom dřív doma mluvili, má žena četla taky krásnou trilogii z té doby, tak mě do toho nakopla taky, páč za cara tam bylo na tu dobu světovou nejlépe a měli jasně nakročeno k nejpřirozenějšímu vývoji a dle mě jasně k nejlepšímu.
Nejde o diktaturu, ta nebyla ne v té ryzí podobě následné ruské krutě bolševické a hrůzné, plné genocid, mega masakrů, jde o styl vládnutí, zapomeňme teď na nezmírnou, ohromnou chudobu lidí v té době, jistá chudoba byla i u nás, nejen u nás, taková byla doba.
Dobu carskou vidím jako nej, stačí se mrknout na fakta, dokumenty, na wiki, ale tam jsem teda poctivě nehledal, jen co jsem četl a viděl, jak bylo za cara a jak bylo po něm, jak se měli lidi a jak žili před a po, jaké byly naděje ve vývoji >:-f to byl totální zlom ve vývoji, vše dobré a mnohdy i vyjímečné, nadějné šlo do kytek.
Za cara se považovalo vyjímečných lidí a počinů, netrestalo se za ně.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Politika, věda, vzdělání, společnost, legislativa“