Hydepark

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14844
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Hydepark

Příspěvek od Tapan »

Tomáši, nevím, jaký to je narodit se v nějakým muslimským pískostánu, ale vím, že nemám v povaze nechat se někým vydržovat. To leda bych byl nějaký úplně jiný Štěpán. A nechci teda házet všechny uprchlíky do jednoho pytle, ale označení "ekonomický migrant" asi nevzniklo úplně samo od sebe.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49183
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydepark

Příspěvek od VDC »

Štěpáne to já taky ne. Ale protože žiju celej život v blahobytu, kdy i ve chvílích, kdy jsem měl pocit, že jsem chudej, jsem se měl líp, než většina lidí na planetě, tak si reálně vůbec nedovedu představit, jaký to je se narodit a žít v opravdový bídě. Tudíž diskutovat na tohle téma mi přijde stejný, jako se bavit o nukleární medicíně, protože to je taky téma o kterým vím naprostý hovno.
Nicméně co vím, že je úplně jedno, jestli to jsou ekonomičtí nebo neekonomičtí migranti, v týhle naší rasistický domovince jsou pro čecháčky všichni stejně špatní. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14844
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Hydepark

Příspěvek od Tapan »

S předsudky musí bojovat asi každá menšina, a je jedno, jestli etnická, náboženská, sexuální nebo jaká. Na druhou stranu většina Čechů nemá žádný zásadní problém s Vietnamci, protože obecně neparazitují a byť si zachovávají nemalou část své kultury, umějí se přizpůsobit oni místní většině. Nesváděl bych všechno na rasismus. Ostatně sem se žádní uprchlíci stejně nehrnou, protože tady nelétají pečení holubi do huby, anglicky tady slušně umí přinejlepším každej druhej, máme jeden z nejzkurvenějších jazyků v Evropě (na naučení) a soused tu sousedovi závidí i nos mezi očima. A ta místní pozitiva, jako že se tu dělá moc dobrý pivo, který je navíc na evropské poměry skoro zadarmo, stejně jako vepřový...to zas zrovna tahle skupina úplně nedocení.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14844
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Hydepark

Příspěvek od Tapan »

No a k té bídě...máš pravdu, že o tom vím hovno, ale nemyslím si, že tu cestu přes půl světa si mohou dovolit ti, kdo v Sýrii nebo Afghánistánu žijí v té největší bídě. Jo, je to tam asi na hovno i když jsi náhodou místní smetánka, ale za to jim nemůže ani Šíma ani já a Evropa není nafukovací.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4941
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Hydepark

Příspěvek od Makovica »

Tapan píše:Tomáši, nevím, jaký to je narodit se v nějakým muslimským pískostánu, ale vím, že nemám v povaze nechat se někým vydržovat. To leda bych byl nějaký úplně jiný Štěpán. A nechci teda házet všechny uprchlíky do jednoho pytle, ale označení "ekonomický migrant" asi nevzniklo úplně samo od sebe.
Len poznamka, ze rovnaky ekonomicky migrant su pre Anglicanov, ci Nemcov/Rakusanov atd. ludia z CZ, SK, PL a dalsich statov, co tam isli pracovat a byvat. A nie je ich malo.
Inak uplny suhlas s predsedom so vsetkym, co k tomu napisal.

Vacsia zabava bude, ked sa zacne migrovat kvoli nedostatku vody.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14844
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Hydepark

Příspěvek od Tapan »

Jestli tam ti Češi, Slováci a Poláci žádají o politický azyl, tak máš recht, je to přesně to samé. Tu se proti těm Slovákům, Ukrajicům apod. téměř nikdo ne vymezuje, stejně jako proto těm Vietnamcům. Jak to cítí Britové nevím.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4941
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Hydepark

Příspěvek od Makovica »

Mas pravdu, nie je to to iste. U nas nie je bieda a vojna + prenasledovanie (a preto samozrejme o ziadny azyl ziadat nemozu, ani Romovia :) ). Pri nas ide o cistu ekonomicku migraciu.
bonboniera píše:Kruci to je zase krasny tema, k nemu by se to psalo uplne samo. Jako v cyklistice unik z baliku. Citis, ze by prave tenhle mohl byt ten rozhodujici, ze bys v nem nemel chybet No dam si nejakou snidani, kafe a pripadne si tu skupinku docvaknu. Citim, ze v ni jsou klicova jmena
Uz mas pukance nachystane ? :-DDD
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
bonboniera
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vit Pochman

Re: Hydepark

Příspěvek od bonboniera »

Je to lakavy, jsem sice od posledne dost prositej, ale porad nevylucuju, ze si do toho uniku doskocim :-)
Subaru Outback 3.0R, 5AT, 2009
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20621
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Hydepark

Příspěvek od námořník »

masha píše:Ten průser v Tokyu nechápu… Všichni museli projít sérkou testování a že to někde propadlo je zvláštní.. Házet to na neočkovaného doktora je super to se teď hodí Udělejme za tím tečku!!!
Jinak je to tady zajímavé počtení, dělí se to jako ve společnosti 50/50. Hlavně že máme všichni rádi subaru


Sent from my iPhone using Tapatalk
Myslím, že byl pozitivní první, tak bych z něj nedělal oběť :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4941
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Hydepark

Příspěvek od Makovica »

námořník píše:
Myslím, že byl pozitivní první, tak bych z něj nedělal oběť
Bolo to tak tesne po sebe, ze tam sa neda hovorit o tom, kto bol 0. Moj laicky nazor :)
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24335
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Hydepark

Příspěvek od sima »

námořník píše:Zaprvé to je informace z Bildu, což je něco jako náš Blesk a za druhé by mě Simo zajímalo, jak by ses na jejich místě, ať už Siřanů, nebo teď Afgánců zachoval ty Simo.
Samozřejmě že to Merkel řekla sotisfikovaněji, Bild to zjednodušuje, dobrá, to je možné.
K Merkel názorových obratů a spolkové vlády od počátku otevření dveří "všem" bylo už nepočetně. To zvládneme- pak už to nezvládneme atd.
Na tvou otázku jak bych se zachoval jak Afgánec, Syřan, Lybijec, Mogadyšan či Afričan jiný... bych nerad odpovídal, nejsem tam, nežiju tam, je to velký kus záběru světa, navíc je tvá otázka zbytečná a odhazuje problém, který němci spustili úplně jinam. Já neřeším zda do evropy přišla taková masa lidí a ještě přijde oprávněně či ne.
V takovém masovém přílivu jsem si ale jist a je to i podložené, že zdaleka ne všichni jsou z válečných zon a zdaleka ne všichni mají v prdeli vši, jak předsedo dáváš za příklad. Tomáši strašně to zjednodušuješ.
Je to velký problém o tom není sporu a konečně to přiznávájí i všechny vítačské státy, které se už několikrát snažili svoje chyby( nefungujou přijímací řízení, kontroly, vráceno je minimum nevyhovujících žadatelů) rozhodit, rozředit na další členské státy EU. Ano vím, jsme v EU a musíme být v jistých věcech solidární, rozhodně ne ale ve všem.
Tj jako když si vezmeš do domu nájemníky, nezvládáš je, nezvážíš předem dopady a pak chodíš a snažíš se je vnutit do domů ve vsi. To by se už nikomu z nás nelíbilo a kdo říká, že jo tomu já stejně nevěřím.
Ještě bych rád řekl, že mě nepřijde, že jsme rasisti, co vietnamci zde, co romové co se pozitivně! přizpůsobili tihleti všichni vadí leda tak možná nějakým utra náckům. To samé klidně i afričani, když se chová a působí zde bezproblémově, nedávno jsem viděl dokument o knězi odněkud z Afriky, působí tu v kostele u nás a lidi ho tam mají rádi, byl moc moc sympatický...je to jednoduché, je to jak s námi čechy co dřív někde emigrovali, no můžou vlastně i dnes :-) si někdy přečtěte či podívejte na dokument jak se tam snažili uchytit, jak to neměli taky rozhodně lehké, ale jak mnozí prorazili nahoru, nebo se jen povětšinou bezproblémově začlenili, měli práci, měli jistoty, díky tomu, že chtěli a taky je pravda, že jich nebylo bambilion. Měli jsme imigranta, spíš uprchlíka v rodině, strýc mého táty, stal se z něj v Canadě obchodník, to už jem tu psal, moc movitý člověk, bohatý, taky začínal od nuly-kol 69 roku. Ten tam nešel za dávkami, ten tam nešel vnucovat ostatním svou víru, své názory, svůj způob života, třeba i za cenu násilí. To jsou propastné rozdíly, mezi kulturami co přicházejí sem. Rozhodně ne všichni!!! To neříkám!!! Je to možná jen zlomek z té masy, ale i to stačí, bohužel jo. Zeptejte se němců, italů, anglánů, seveřanů, obyčejných lidí, co nežijí někde za vodou, či na vsi, ale blízko nově vznilkých ghett, ubytoven. Zeptejte se příbuzných obětí násilných útoků, hm.
To Vietnamec, rom, normální člověk neudělá.
No a že je převaděčství otázka velkých peněz to snad ani netřeba psát. To si ti "zavšivenci" případní teda mohou dovolit? Úplně jedno zda prodají co mají, nebo jedou na úspory, všichni ale rozhodně chudáci nebudou.
Závěrem: vím, že když buší na dveře někde v Maďarsku tisíce uprchlíků, začíná to být vážnější téma, ale nebylo lepší tehdy vrazit ty neskutečné miliardy eur a další nepředstavitelné vagony plné peněz, které tohle vítačství všechny bude ještě stát, tak nebylo by lepší je dát do důstojných podmínek dočasných táborů, i kdyby to mělo stát nevím kolik peněz? A tam důsledně dle platných pravidel třídit lidi? Neřešit to stylem, přijmem všechny, jooo nemáš občanku, máš prý 12 let, tak máš no atd atd?
Jen tak pro připomenutí, tenhle článek je dle mě slušně, argumentačně docela fajn napsaný, skoro se vším souhlasím, skoro teda. Mimochodem, je mě úplně jedno jaký je tohle zdroj informací, jaký pisálek, někdy i ten Bild, pardon Blesk napsal věci, co se následně potrvdili, sice bulvárně, ale holt jsou to rychlejší novinářské štiky, dravci. Co mě není jedno, jestli s tou či onou úvahou souzním, či ne.
https://www.forum24.cz/jak-to-bylo-s-po ... -nasledky/

Edit: podobnost s Tapanovými úvahy, srovnáním s Vietnamci a jiné shody je opravdu jen náhodná, já to od něj čtu až teď, už jsem to holt dubloval.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24335
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Hydepark

Příspěvek od sima »

bonboniera píše:sima jede na nocni

simo, az budes mit priste virovou infekci a pomuze ti domaci, prirodni antivirovy sprej, tak super, preju ti jen to nejpevnejsi zdravi. O tom nepochybuj. Ale tvuj doktor jiste bude vedet presny typ te infekce, tak pokud by se to pak oficialne vyzkouselo s tim sprejem, pani by byla multimilionarka. A pokud ji o penize nejde, mohla by je dat na charitu.
Nejzdím už na noční téměř dva roky :-) ;) tak můžete být v klidu :-)
Antivir spray jsem bral jen jako prevenci, byť pocitově zcela účinnou na takzv. plechovou hubu covidovou, rouškovou, sotva jsem si je stříkl, pocit postupně zmizel, fungovalo to. Rozhodně jsem netvrdil a nemám to tak, že když už mě napadn nějaká vir svině, že mě spasí ústní spray :-D zase jsi to převrátil, nevím proč to děláš, možná jsi mě nečetl pozorně, nebo to já nenapsal dost jasně, ale to přeci ne... nebo to děláš záměrně? Ani to by mě nevadilo, vážně *_*=*_*
Mimochodem co ty tvoje dovětky, že jestli jí nejde o peníze a rady, že by je mohla dát na charitu? To už je vážně mimo mísu, zcela 8() a mimo téma.
Tak ale dobrá, když už jsi to načal. Ta paní má obchod letitý, dvě, tři desítky let to budou za chvíli. Za ní, za její svědomitostí, pracovitostí a stálým vzděláváním se, odpovědností, empatií mluví výsledky. Nic víc není třeba za tím vidět. Každý den tam má non stop zákazníky, s každým probere do podrobna co je třeba, bez ohledu na frontu, která je tam věčně. Člověk tam chodí už záměrně, snaží se těsně před zavíračkou apod, ani to není ale jisté... Zaměstnala svého manžela, nelze to kvantum věcí co jí projde přes ruky několikrát zvládnout v jedné osobě, papíry okolo toho... Změnila obchod za vybavenější. Byla to taky nutnost atd atd
Mě pomohla při bolerioze, neskutečně a navždy, občas se k ní vracím pro dryáky, ano i přírodní léky se musí brát s rozmyslem, některé jsou hodně silné. Pomohla nám doma vlastně už ixkrát, opravdu ixkrát, v docela vážných věcech, jsme za to, za ní strašně rádi!!! A jak jsem psal takových jsou zde kvanta lidí, co se furt k ní vracejí.
Že z toho má zisk, no panečku, aby taky ne.
Tolik jen na obhajobu, když už jsi se o ní otřel ;) nic ve zlém.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24335
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Hydepark

Příspěvek od sima »

Makovica píše: Bolo to tak tesne po sebe, ze tam sa neda hovorit o tom, kto bol 0. Moj laicky nazor
Vidím to stejně, těžko tohle určit, rozlišit, ale hodí se to, nabízí se přímo tohle jednoduché resume, nebyl očkovaný, hoďme na něj síť. Rád bych se mýlil, nicméně jen rád, moc tomu nedávám, že to bylo jinak.
Ono když by se to bralo teda dle pravidel, tak na covid opatření, respoše, odstupy srali dle dostupného infa vesměs všichni, nebo ne? Stejně mě to teda upřímně moc netankuje, stejně jako jiného zas neberou mé případné problémy, zase si musíš pomoci jen sám a jít dál, sportovci jakbysmet :-|
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24335
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Hydepark

Příspěvek od sima »

JRJ píše: Pokud chceš mít právo psát sem píčoviny, měl bych já mít právo se jim vysmívat.
Právo tvé to je, jen je to o stylu komunikace, kdyby mě to napsal někdo koho aspoň trochu znám, nebo s kterým zde čile komunikuji- Šaman, Tapan, Hamoun, Podvlada, Ruda, místopředseda, předseda :-) a další a další beru to jinak.
Jen obdivuji tvé sebevědomí, tvůj jednoznačně nej názor, vše ostatní je píčovina, tj taky k zamyšlení.
Taky nic ve zlém, ale mám z tebe pocit, že osobně, tváři v tvář by jsi se takhle nebavil. Já to tu taky někdy přeženu, je to možné, tak bych to nerad hrotil, o nic vůbe nejde, je to celé píčovina :-D =)
Klidně mě to příště napiš a několikrát, třídím si reakce dle mého uvážení ;)
A už tu na chvíli nejspíš končím, i kdybych s něčím nesouhlasil, diskuze je fajn, jen se rád zae pobavím jinde, ono je to kolikrát těžké takhle na dálku. Ale zase furt a znovu musím říct, jsem strašně rád, že si t můžem takhle plkat o všem, já si z toho vždy něco přeberu, vezmu a někdy mě to i trošku ovlivní, proč ne a o to jde ;)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24335
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Hydepark

Příspěvek od sima »

Ještě poslední k vakcinaci musím říct, aby to nevyznělo, že jsem zapřísáhlý jeho odpůrce, jak se dnes k pobavení rádo označuje- odpírač-i ... já nevím, netvrdím, nemůžu zodpovědně říct, jestli je vakcína bezpečná či nebezpečná, dokonce ani nakolik účinná. Od toho jsou jiné kapacity, kteří se mezi sebou sami přou. Nemyslím teď odborníky, kteří jsou v tomhle mimochodem neskutečném byznysu namočeni, zainteresováni.
Čili neříkám tak ani tak, ti co se očkují ať to dělají, vůbec by mě nenapadlo se jim nějak pošklebovat, či na ně ukazovat prstem,když chtějí a mají to za bezpečnou, prospěšnou věc není co řešit, mají to jasně rozhodnuté.
Co si troufám ale taky na druhou stranu tvrdit je, že spoustu lidí se očkovalo skrz komfort žití, v tom smyslu, aby mohli na dovolenou, na pívo, na zábavu, kamkoliv a nemuseli řešit další peripetie testování, i když ani to ne všude platí. Mám takových hodně případů okolo mě. Já tohle klidně obětuji, nebo klidně- spíš co se dá dělat, tohle oželím. Jen bych to rád taky načnul, tohle téma, kdo chce vakcinaci skrz svou víru ve zdraví prospěšnou a kdo skrz nátlak systému restrikcí, neříkám, že vždy špatných, nezištných, to si každý řekne sám sobě, jak se věci mají.
Já to mám holt jinak, nemám důvěru, není na to času dost, nebylo, na výzkum a hlavně testování, to opravdu ukáže jedině a zodpovědně jen zase čas, jak se věci mají.
Tak jsem holt občan druhé kategorie, stejně jako Rumburak :-D :-) bez nějakého brekotu a ublíženosti, tak to je a co no, bude hůř? Vypadá to tak a rád bych se mýlil, jen těžko těžko, vše k tomu zatím směřuje, od počátku všeho toho svinstva co mezi nás "přišlo".
Za mě čím víc bude restrict opatření tím budu víc zatvrzelý, jsem ochoten obětovat hodně, hodně, je to i mou situací a vidinou kam vývoj kráčí, v práci, ve vztazích mezi lidmi, sobeckosti, v byznysu.
Tečka, teď bude možná na mě kámen :-)
Teď si jdu hlavně konečně přečíst jiné vlákna zde, nebyl čas přes den, dělal jsem na chalupě, bo není kdy jindy, než o víku, ještě si rád střihnu pondělí a snad dojde konečně i na posečení postupně všech ploch, možná to dám i za jeden den, to jen proč nestíhám zdejší skvělé jiné počtení :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Politika, věda, vzdělání, společnost, legislativa“