Hydepark

Odpovědět
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Hydepark

Příspěvek od HonzaCZ »

A co ti ostatní, co neví, co chtěl Obama změnit a co o tom nemají žádný povědomí? Tak si z tvojí informace vezmou akorát to, že v USA není zdravotní pojištění, což je prostě blbost a říkej si, co chceš. To, že to nějak bylo myšleno je jedna věc a druhá je, jak to bylo napsáno.

Srovnání s havarijním pojištěním byla jenom paralela povinný vs. havarijní pojištění u auta se systémem povinnýho zdravotního pojištění a nepovinnýho. Použiju tvoje slova - kdo to chtěl pochopit, tak to pochopil a kdo v tom chce šťourat, tak to srovnává na úplně jiný úrovni a uráží mě tím, jako kdybych nevěděl, jakej je rozdíl mezi pojištěním auta a zdraví... :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Hydepark

Příspěvek od námořník »

Jseš nějakej rejpavej Honzo :-). Na jedný straně nechceš chápat co jsem chtěl říct a na druhý ode mne očekáváš, že já budu chápat co jsi myslel ty?
Myslím, že jsem psal něco v tom smyslu, že je každej odborník na Ameriku a většina z nás o ní víme hovno. No a pokud by někdo nevěděl co chtěl změnit Obama, tak to akorát potvrzuje co jsem psal.
Jsem zvědav na tvůj rozbor ostatních příspěvků, nebo jsem tě nasral jenom já? :-DDD
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Hydepark

Příspěvek od HonzaCZ »

Já to pochopil hned na začátku. Však jsem taky hned na začátku psal něco ve smyslu "předpokládám, že jsi myslel...", což jakýmsi způsobem naznačuje, že vím, o co jde a jak jsi to zřejmě myslel. Ale ty jsi začal oponovat a nesmyslně argumentovat.

Praštila mě do očí jenom tahle fakticky nedokonalá informace. Ostatní příspěvky rozpitvávat nebudu, protože jsem to tady jenom tak prosviště. A ty, ani nikdo jinej mě nenasral. :-D

A nic od nikoho neočekávám - to je základ. :-P
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Hydepark

Příspěvek od námořník »

:-D tak jsem rád, že se to pochopit dalo a s tvojí pomocí jsem to uvedl na pravou míru, že to pochopí každej :-).
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydepark

Příspěvek od VDC »

Honzo jsi překvapil, takhle rejpavej... :-)
Jinak jsme pochopitelně pochopili, jak co Jirka myslel. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Hydepark

Příspěvek od HonzaCZ »

No tak sorry, asi jsem moc citlivej na nekorektní nebo neúplný informace. Jako byste to nevěděli. :-DDD :-DDD :-DDD

Stačilo hned na začátku uznat, že to, jak to bylo napsaný, bylo silně zavádějící - že něco neexistuje (= "absence zdravotního pojištění") není to samý jako, že něco není dostupný (= "nedokážeš platit když třeba studuješ, nemáš práci apd."). To snad nikdo soudnej nemůže rozporovat. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Hydepark

Příspěvek od newli »

Jen jsem to proskenoval a dovolim si do toho vstoupit s vlastni "zprostredkovanou" zkusenosti. V roce 2008 jsem byl par mesicu na manhatannu, pracoval jsem primo na times square. Tedy byl jsem tam vyslan z prahy, takze prace to byla takova ... zajimava :-) Jeden kolega, co tam zrovna nastoupil, pred tim pracoval v systemu zdravotniho pojisteni. Po tech letech uz si fakt nejsem jisty, zda u zdravotni pojistovny, na nejakem ministerstvu nebo v nemocnici (asi to posledni). Na obede jsme se o tom parkrat bavili a ty pribehy, co mi vypravel, byly priserny. To neni (nebylo v te dobe) ani tak o tom, zda si to muzes dovolit, ale o tom, zda jsi zdravej, a hlavne, zda mas za sebou nejakou mocnou organizaci (jako napriklad vyznamneho zamestnavatele, co poskytuje zdravotni pojisteni svym zamestnancum, pripadne schopne, a tedy taky drahe, pravniky). Povidal, ze pojistovny hledaji jakekoli drobnosti, aby nemusely plnit a mohly vypovedet pojistku, jakmile se u Tebe stane pruser vyzadujici drahou peci, casto i s nejistym vysledkem. Opravdu rikal, ze videl radu pripadu, kdy to byli relativne dobre situovani lide, kteri leta platili, pak nekdo dostal rakovinu (ci tak neco) a pojistovna se jich dokazala zbavit. A kdyz se Te dokazi zbavit, uz te nikde nepojisti. Az tehdy jsem poradne pochopil ty filmy, kde si zamestanci vybiraji zamestnavatele podle toho, jakou zdravotni peci svym zamestnancum zajisti. No nechtel bych tam zit.
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Hydepark

Příspěvek od námořník »

HonzaCZ píše:No tak sorry, asi jsem moc citlivej na nekorektní nebo neúplný informace. Jako byste to nevěděli.


Stačilo hned na začátku uznat, že to, jak to bylo napsaný, bylo silně zavádějící - že něco neexistuje (= "absence zdravotního pojištění") není to samý jako, že něco není dostupný (= "nedokážeš platit když třeba studuješ, nemáš práci apd."). To snad nikdo soudnej nemůže rozporovat.
Kdyby jsi byl tak citlivej, tak neděláš nic jinýho. Prostě jsi měl rejpavou náladu a tak jsi to vytrhl z kontextu(pořád zapomínáš na toho Obamu) a začal rejpat. Díky tobě jsem to upravil, aby to pochopil i pákistánskej zedník a svět je hned lepší :-).
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Hydepark

Příspěvek od námořník »

newli píše:Jen jsem to proskenoval a dovolim si do toho vstoupit s vlastni "zprostredkovanou" zkusenosti. V roce 2008 jsem byl par mesicu na manhatannu, pracoval jsem primo na times square. Tedy byl jsem tam vyslan z prahy, takze prace to byla takova ... zajimava Jeden kolega, co tam zrovna nastoupil, pred tim pracoval v systemu zdravotniho pojisteni. Po tech letech uz si fakt nejsem jisty, zda u zdravotni pojistovny, na nejakem ministerstvu nebo v nemocnici (asi to posledni). Na obede jsme se o tom parkrat bavili a ty pribehy, co mi vypravel, byly priserny. To neni (nebylo v te dobe) ani tak …
Z toho důvodu je nejlepší v USA pracovat pro evropskou firmu, říká moje dcera a moc ráda by se tam vrátila :-).
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Hydepark

Příspěvek od newli »

Jo to chapu, ale pak jsi vazanej na tu evropskou (ci jinou) firmu. V tomle mi evropsky (ale i kanadsky) pristup prijde mnohem lepsi. V USA jsem byl nekolikrat a na cestovani v prirode super. Ale zit bych tam nechtel.
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Hydepark

Příspěvek od námořník »

Tak v tom se shodneme :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Hydepark

Příspěvek od HonzaCZ »

námořník píše:Prostě jsi měl rejpavou náladu
Tu mám furt. :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Hydepark

Příspěvek od námořník »

:-DDD
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3655
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Hydepark

Příspěvek od StandaB »

Honzo, nemas! Tvoje odborne znalosti jsou perfektni! A presne terminy jakbysmet!!! A kdyz nekdo mluvi o "pajce" nebo "lepence" ....tak jsi na 180!!! :-DDD Vsichni to vime,....ale zapominame. :-D
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Hydepark

Příspěvek od HonzaCZ »

Jo, ještě jsi zapomněl na kroutící momenty a diferáky. :-D A spínání turba a spínání viskózy... :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Politika, věda, vzdělání, společnost, legislativa“