Hydepark

Odpovědět
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Hydepark

Příspěvek od ozawasan »

No jo Tomáši, ale takhle je to přece blběěěěěěěěěěěěěěěěěěěěěěěěěěěě..........Mne neskutečně sejří(to je ale slušný výraz), jak si lidi myslí, že mají nárok na něco zadarmo a jen proto, že se narodili v tomhle prostoru. Že když si budou otevírad klapárnu, tak jim někdo nasype, "aby byl klid". A že Ti, co vydělávají a nekradou či jinak nepodvádí jsou ty dojné krávy, které jsou povinny jim nadojit do jejich hrníčků .....

Nejvíc mne ....ou Ti, kteří prahnou po komunistickém minulém a tvrdí, jak to tehdy bylo fajn a že byla práce - myslí tím, že si šli do práce pokecat a odnést domů pár pytlů cementu, že zdrakvotnictví bylo zadáčo - nikdo nikdy nikomu úplatek fakt šoupnout nemusel..... atd atd.....Politici jsou zkrátka odrazem národa, takže, když někdo nadává, nadává vlastně na sebe a když to nechce změnit a jen čeká, že to změní "ti druzí", tak je to nějak špatně....ale přiznám se, že nic normálního - krom vojenského převratu mne nenapadá.....
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
Ynhoj
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1028
Registrován: čtv říj 15, 2009 9:28 am
Jméno a příjmení: Sebastian Sehnal
Bydliště: Tourov (Bavorov)

Re: Hydepark

Příspěvek od Ynhoj »

...a nejvíc nadávají Ti co nehodili ani lístek do urny...Morálka, poctivost, tradice(!), hodnoty, vlastenectví jsou pomalu sprostá slova...
Před volbama se spousta lidí nechá opít rohlíkem a na mítinku guláškem "zadarmo"...Ani za komančů nebylo zdravotnictví zadarmo - odvádělo se z platu zdrav. pojištění jako dnes...Napadá mně stejně jako ozaw...stejná alternativa... říkám tomu "Pinochetdemokracie". Mně tedy jeduje :baseball: rozlezlá korupce kam se člověk podívá a dotace za píč.viny typu welness centra Bolka Polívky, kterj bohémsky nakonec nic nezaplatí či si to neohlídá......
Ještě z jiného soudku...
Atmosféra v Evropě pomalu houstne, ať už z byrokracie Bruselu nebo islámských emigrantů, kteří se vymykají kontrole a za čas to přeroste dozajista v občanskou válku, silně k tomu mají nakročeny země jako Francie, UK a Německo,...Spousta lidí včetně politiků to bagatelizuje, ale Islám je opravdu budoucí problém pro Evropu a jakmile se někde dostane k politické moci tak se potom začnou dít věci...Islámisti v podstatě nevyjednávají, nemají zábrany a jakýkoliv ústupek berou jako svoje vítezství. Jediné co na ně platí je ráže od 5,56 mm do svítícího hřibu...Politici na tu pitomou korektnost jednou zle doplatí.
Subaru Impreza Outback Sport 2.0 r.v. 2005, ex Subaru Justy 1.3 1998, ex Daihatsu Feroza, ex Škoda Forman 1.3 LX, ex Škoda 105 L
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Hydepark

Příspěvek od ozawasan »

to je věc, která mne děsí nejvíc - Francie je v podstatě ztracená. Zůstává nám na západní hranici Německo - které snad díky své historii neklekne, protože tam jsou křesťané silní a neměli by to pustit..... na východě je Rusko a to se s islamisty tak nějak nemaže - doufám, že na stará kolena nebudu muset emigrovat do Ruska...
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
HAD
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1464
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vladimír Šitavanc
Bydliště: Liberec

Re: Hydepark

Příspěvek od HAD »

To Ynhoj : Doplatí na to politici? :conf89: Tak to je jediná věta, se kterou ve tvém příspěvku nemohu souhlasit. Doplatíme na to všichni. A politici nejmíň ze všech...
A k té situaci u nás: V práci, v kanceláři mi visí na zdi dva zarámované obrázky.
Na jednom je Tomáš Baťa říká toto:
Tomáš Baťa ke krizi – rok 1932

Příčinou krize je především morální bída. Přelom hospodářské krize? Nevěřím v žádné přelomy samy od sebe. To, čemu jsme si zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu. Mravní bída je příčina, hospodářský úpadek je následek.

V naší zemi je mnoho lidí, kteří se domnívají, že hospodářský úpadek lze sanovat penězi. Hrozím se důsledku tohoto omylu. V postavení, v němž se nacházíme, nepotřebujeme žádných geniálních obratů a kombinací.

Potřebujeme mravní stanoviska k lidem, k práci a veřejnému majetku. Nepodporovat bankrotáře, nedělat dluhy, nevyhazovat hodnoty za nic, nevydírat pracující, dělat to, co nás pozvedlo z poválečné bídy, pracovat a šetřit a učinit práci a šetření výnosnější, žádoucnější a čestnější než lenošení a mrhání. Máte pravdu, je třeba překonat krizi důvěry, technickými zásahy, finančními a úvěrovými ji však překonat nelze, důvěra je věc osobní a důvěru lze obnovit jen mravním hlediskem a osobním příkladem.


A na druhém je Alois Rašín s tím to výrokem:

Neboť co se v tomto směru tady páše, co všechno kde kdo od státu chce, jest přímo neuvěřitelné. Obyvatelstvo stůně třemi těžkými chorobami. První z nich jest naprosté zlenivění a zlenošení obyvatelstva, protože vyživovací prostředky, placené v ohromných sumách, zbavovaly každého potřeby, aby pracoval. A tak si ohromné množství lidu myslí, že zůstane to trvale tak, aby stát živil dvě třetiny obyvatelstva. Druhou velkou chorobou jest to, že obyvatelstvo si skutečně myslí, že stát může dělat všechno. Nikoho, ani vůdčí lidi, neodstraší to, jak ty věci vypadají u železnic, u pošt a v jiných státních podnicích. Třetí chorobou jest, že lid myslí, že svoboda předpokládá neposlušnost a že svoboda znamená zákaz poroučení

Jeden výrok je bez mála 90 let starý a druhý přes 80. Je něco jinak?
Co k tomu dodat.
HAD

Forester 2.0 XT AT, MY2014,
Obrázek
XV 2.0 iS e-boxer
Obrázek
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydepark

Příspěvek od Tomáš1002 »

Ano, naprosto souhlasím s tím, že je tady spousta věcí blbě a i s příčinami uvedenými v citátech od HADa.
Na druhou stranu si ale myslím, že to většině lidí takhle v podstatě vyhovuje. To, čemu se tady říká sociální síť, je ve skutečnosti sociální peřinka, která nezajišťuje holé přežití, ale relativně slušný život prakticky úplně každému. Ti, kteří si stěžují, jak se mají blbě, se ve skutečnosti mají líp, než by se měli za komunismu, akorát že kolem sebe vidí hodně lidí, kteří se mají ještě o hodně lépe (za rudých to byli jen funkcionáři a vexlácko - zelinářský šmejd, dnes kromě těchto lidí i ti kteří se dopracovali k úspěchu svou pílí, invencí, pracovitostí a přístupem k životu), což je irituje a myslí si, že na to přece mají nárok taky. Odmítají proto ale cokoli udělat, nepřipustí si vlastní odpovědnost za svůj život a to nadávání na poměry je jen příjemné alibi pro vlastní neschopnost a lenost.

Promiňte, kamarádi, pokud se to někoho dotkne, ale pokud někdo věří v to, že spokojený bude, až proběhne defenestrace, je odsouzen k věčné nespokojenosti. A to ne proto, že stejně žádná defenestrace nebude, ale proto, že hledá své vlastní štěstí někde úplně jinde, než ho může najít.
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
RallyCAD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1589
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: Doksy

Re: Hydepark

Příspěvek od RallyCAD »

Nedávno jsem někde četl vševysvětlující Napoleonův výrok: "Lidé nechtějí svobodu, ale rovnost".

Z toho se pak odvíjí další deriváty - např. ty "naše česká" chcíplá koza, atd...

Katolická církev jako prapůvod všech hříchů označila Lenost.
V jejich vysvětlení je obsaženo vpodstatě všechno další, co se z lenosti odvíjí...
Subaru Outback 2.5 2016
Největší výhoda Subaru je ta, že zapadne až tam, kam se nikdo nedostane aby vás vytáhnul...
Uživatelský avatar
Ynhoj
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1028
Registrován: čtv říj 15, 2009 9:28 am
Jméno a příjmení: Sebastian Sehnal
Bydliště: Tourov (Bavorov)

Re: Hydepark

Příspěvek od Ynhoj »

HAD píše:To Ynhoj : Doplatí na to politici? :
Svým způsobem i oni na to doplatí, možná ne asi všichni, ale nekteří určitě....Jinak jsem tam nic o tom, že politici na to nedoplatí nepsal :-). Chybí nám tvrdé osobnosti typu zesnulé železné lady.Udělala asi i špatná rozhodnutí, ale když šlo do tuhého jako v případě Falklandských ostrovů tak se nebála říct "potopit, zneškodnit, dobít zpět".
V případě nepokojů je na ráně obyčejný člověk to je pravda :666: a žádný současný politik se nepostaví "s mečem v ruce" nepříteli tváří v tvář jako bylo za časů králů...Pokud bude říkat politik věci na kterých se víceméně tady shodneme tak bude ihned označen za populistu a extremistu..Nakonec i Zeman byl takto označen, když prohlásil, že Islám je zlo, kterému je třeba čelit. Je to jedna z mála věcí se kterou s ním souhlasím. Diskutovat se o tom dá dlouho a jsem rád, že spousta lidí uvažuje selským rozumem což je alespoň zatím stále jakási naděje pro budoudcnost...
Subaru Impreza Outback Sport 2.0 r.v. 2005, ex Subaru Justy 1.3 1998, ex Daihatsu Feroza, ex Škoda Forman 1.3 LX, ex Škoda 105 L
Uživatelský avatar
Ynhoj
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1028
Registrován: čtv říj 15, 2009 9:28 am
Jméno a příjmení: Sebastian Sehnal
Bydliště: Tourov (Bavorov)

Re: Hydepark

Příspěvek od Ynhoj »

Tomáš: jsem relativně spokojen s tím co mám, ale bude mi to na nic až kvůli liknavostí politiků mi bude na dveře bouchat saláfista a kontrolovat zda mám správný plnovous a zda žena je zahalená...Poukazovat na problémy je naprosto normální :-).
Subaru Impreza Outback Sport 2.0 r.v. 2005, ex Subaru Justy 1.3 1998, ex Daihatsu Feroza, ex Škoda Forman 1.3 LX, ex Škoda 105 L
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydepark

Příspěvek od Tomáš1002 »

Ynhoj píše:kvůli liknavostí politiků mi bude na dveře bouchat saláfista a kontrolovat zda mám správný plnovous a zda žena je zahalená...Poukazovat na problémy je naprosto normální :-).
Poukazovat na problémy je nejen normální, ale i zdravé. Na druhou stranu to často zaměňujeme za naprostý nihilismus, kdy problémy vidíme i tam, kde nejsou.
Já to vidím tak, že hrozí-li v dohledné době, že nám bude někdo klepat na dveře a něco kontrolovat, tak nás nebude oslovovat arabsky, ale jazykem jiným, pro mnohé z nás stále ještě dobře srozumitelným, protože jsme se ho povinně učili už na základní škole. Abychom ho nezapomněli, stále více a více nápisů ve městech je právě v něm a chůze po centru Prahy, návštěva mnoha bytových komplexů, hor či lázní skoro vzbuzuje otázky, zda je u nás pořád ještě nejrozšířenějším jazykem čeština.
Tohodle se fakt trochu bojím :686:
Subaru Forester 2,5XT 2011
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Hydepark

Příspěvek od ozawasan »

primárně je to tím - a promiňte mi tu expresivnost - že lidi si pletou tzv. demokracii s cochcárnou, kdy si stačí otevřít hubu a někdo zařídí pečené kuře až do držky. Což na jedné straně demoralizuje ty, jež něco vytváří a na druhé popichuje a motivuje ty, co mají uřvané držky. Potřebujeme jistou formu osvícené diktatury, která vezme extrémy u držky a srovná to do latě. Za tu dobu, co to tak sleduji jsem došel k osobnímu přesvědčení, že rozpad RU byl hrubou chybou a potřebovali bychom nového FJ..... Svoboda je dar ale zároveň prokletí pro ty, kteří si neuvědomují její tíhu....
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
Ynhoj
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1028
Registrován: čtv říj 15, 2009 9:28 am
Jméno a příjmení: Sebastian Sehnal
Bydliště: Tourov (Bavorov)

Re: Hydepark

Příspěvek od Ynhoj »

Ozaw: :826:
Subaru Impreza Outback Sport 2.0 r.v. 2005, ex Subaru Justy 1.3 1998, ex Daihatsu Feroza, ex Škoda Forman 1.3 LX, ex Škoda 105 L
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1376
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: Hydepark

Příspěvek od Dušan »

Tomáš1002 píše:Já to vidím tak, že hrozí-li v dohledné době, že nám bude někdo klepat na dveře a něco kontrolovat, tak nás nebude oslovovat arabsky, ale jazykem jiným, pro mnohé z nás stále ještě dobře srozumitelným, protože jsme se ho povinně učili už na základní škole.
No nevím, kdo nám dřív zaklepe na dveře ..... ani jedno není dobré.

Z islámu jde hrůza. Evropa to už má za pár .... otřesné vyhlídky. Já se jen utěšuji, že autoři snímku přehánějí.


Kolonizace Světa:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UTzEpt49yeU[/youtube]
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
Uživatelský avatar
Ynhoj
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1028
Registrován: čtv říj 15, 2009 9:28 am
Jméno a příjmení: Sebastian Sehnal
Bydliště: Tourov (Bavorov)

Re: Hydepark

Příspěvek od Ynhoj »

bohužel je to celkem realistický...stačí se podívat na demografickou křivku...ve Francii mají muslimové třeba 5-8 dětí a francouzi max cca 2...Nebezpeší je to, že Evropu či její velkou část mohou pohltit demograficky...tím získají politickou moc a....EU ustupuje stejně je ko kdysi GB a FRA Adolfovi a výsledek znáte....
Subaru Impreza Outback Sport 2.0 r.v. 2005, ex Subaru Justy 1.3 1998, ex Daihatsu Feroza, ex Škoda Forman 1.3 LX, ex Škoda 105 L
Giorgio77
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 117
Registrován: ned čer 03, 2012 10:05 am
Bydliště: Praha, Železné hory

Re: Hydepark

Příspěvek od Giorgio77 »

Nevím kam zařadit toto téma, když tak ho dejte jinam. Poslední dobou více, než dřív pozoruji, že při tankování mi pořád vycvakává pistole a čepování trvá někdy fakt dlouho. A myslím napříč benzínkami, auty i podle toho co vidím u jiných lidí dělá to prostě každému... Jakoby končila funkční životnost benzínek, teda spíše těch pistolí. Neví někdo nějaké podrobnější info, kromě toho, že jsou majitelé benzínek líní to opravit? Jinak doplním, že tankuji jenom OMV, Shell, Benzina u nás nic jiného.
Subaru Outback diesel! Comfort MY2012
Uživatelský avatar
Ynhoj
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1028
Registrován: čtv říj 15, 2009 9:28 am
Jméno a příjmení: Sebastian Sehnal
Bydliště: Tourov (Bavorov)

Re: Hydepark

Příspěvek od Ynhoj »

Mně se něco podobného dělo u benzinky v Č.Budějovicích, tankoval jsem tam jen v zimě, protože jsem si mohl hned dotankovat i nemrznoucí směs do odstřikovačů na slušnou cenu. Ta benzinka je v podstatě nová. Může to souviset i s něčím jiným než vadnou pistolí,ale tady mé znalosti končí. U jiné benzinky jsem se s tím nesetkal... :655:
Subaru Impreza Outback Sport 2.0 r.v. 2005, ex Subaru Justy 1.3 1998, ex Daihatsu Feroza, ex Škoda Forman 1.3 LX, ex Škoda 105 L
Odpovědět

Zpět na „Politika, věda, vzdělání, společnost, legislativa“