Hydepark

Odpovědět
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: Hydepark

Příspěvek od masha »

Já bych jen lehce odbočil, ačkoliv tahle diskuze je plodná a někdy i poučná...
Tohle mě zvedá momentálně ze židle víc než celá EU
Obrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14856
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Hydepark

Příspěvek od Tapan »

Jirko, já to zas tak moc nepřekrucuju. Pokud nám (převážně) občané Německa přispěli z peněz, které jim německý stát sebral na daních, v lepším případě na zlepšení stavu infrastruktury, v horším případě na píčoviny a na to, aby se Babiš měl dobře, nespatřuji v tom nic úžasného, a to ani v tom lepším prvním zmiňovaném případě. Ono bez peněz z EU by se našim politikům a jejich loutkovodičům hůře kradlo, protože aby se dalo krást, musí být z čeho a když se bere z menší hromádky, je to víc vidět. K tomu cca. půlka populace jsou blbci a myslí si, že peníze z EU snad padají z nebe nebo co a nejdůležitější je čerpat a když se to pak někde zašmelí, tak to zas tak nevadí, vždyť je to z EU a lepší než to tam nechat, ne?
Přesvědčení, že to Němec a další dělají z dobroty srdce a chtějí, abychom to tu taky měli hezký, též nesdílím, ono se to v první řadě musí vyplatit. Že západní země rády využijí podstatně levnější pracovní síly u nás a dál na východ, to by ještě ničemu nevadilo. Ale že je takový folklór provozovat tu dceřinou společnost velké zahraniční firmy, nezaplatit tu na daních pokud možno ani floka a zisky vyvést na západ, toho už si všimli i ti méně bystří z našich politiků. No tam se to zdaní a část se sem pošle v podobě dotací z EU, s tím, že to nejsme my, kdo rozhodne, jak se ty peníze použijí.
Ona moc a politický vliv mají taky svou hodnotu, ne jen to, kolik je zrovna v kešeni.
Bohužel to, jak dalece se nám snaží zejména Německo kecat do energetiky (a teď nemyslím jen tu jadernou nebo % OZE), se nedá srozumitelně vysvětlit v pár odstavcích, ale co jsem slyšel předloni na přednášce jedné paní z ČEPS, která vede právě oddělení přeshraniční spolupráce, přemýšlel jsem, jestli je jiná cesta, jak zajistit energetickou bezpečnost ČR jinak než okamžitě vyhlásit Německu válku.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24335
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Hydepark

Příspěvek od sima »

Moc pěkně jsi to napsal, všechno.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20629
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Hydepark

Příspěvek od námořník »

Třeba je zajímavější dát několika tisícům lidí práci, než lpět na placení daní.
To prekrucovani jsem myslel ty pijavice v hliníkový konvici, nebo jak jsi to napsal :-).
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20629
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Hydepark

Příspěvek od námořník »

masha píše:Já bych jen lehce odbočil, ačkoliv tahle diskuze je plodná a někdy i poučná...
Tohle mě zvedá momentálně ze židle víc než celá EU
//uploads.tapatalk-cdn.com/202009 ... b747d6.png


Sent from my iPhone using Tapatalk
Myslíš, že žádná taková situace nemůže nastat? A co je potom špatně na tom, že to bude mít jasný pravidla? Myslíš, že když to bude blbost, že to PS schválí a projde to senátem? Já si teda myslím že ne.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
schmako
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1258
Registrován: stř srp 23, 2017 5:04 pm
Jméno a příjmení: Ondřej M.
Bydliště: Praha 6

Re: Hydepark

Příspěvek od schmako »

Podle mě říkat jen A bez B a C je ošklivá demagogie. Jediná osobní, spíše zprostředkovaná, zkušenost a z ní si udělat světonázor? Jak dlouho člověku trvá než si osvojí nějaký obor, jak dlouho, než je schopný z něj někoho přeskušovat, radit?
Přijde mi, že tu někdo musel hákovat ve vrcholné politice, mezinárodním právu, ekonomice a průmyslu pěkně dlouho.
Jako osobní názor je nutná součást plodné diskuze, ale dle mě má osobní názor zcela jinou rétoriku. Nebát se názor vyjádřit a nebát se k němu přihlásit.
Díky.

Odesláno z mého Redmi Note 4X pomocí Tapatalk
Subaru Outback 3.0R ExeNavi AT MY2007 zvaný: Otokar
Audi A6 C6 2006 - 2,7 TDi V6 MT - sedan s měchy, zvaný: Überauto
Škoda Octavia 2.0MPi kombi 4*4 MT (Ex do 2018)
Trabant T601 combi rv 1986 (Ex do 2016)
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16148
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydepark

Příspěvek od quickly »

Ta otevřená diskuse je nejlepší, protože 2 lidi mohou myslet to stejné, ale díky tomu, že mají jiné slovní vyjadřování, tak to vypadá, jako by měli jiné názory.- mohou a nemusí.
Ještě před starostováním, jsem "měl klapky na očích" a neuměl jsem čerpat informace z více zdrojů a hlavně se dívat na jednu věc ne z jednoho, ale minimálně 5 směrů.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20629
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Hydepark

Příspěvek od námořník »

Zapomíná se na jednu věc. A to, že každý Čech je po 2 lahváčích nejen nejlepší fotbalový trenér, ale i virolog, politik a spoustu jinejch odborností ;-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
bonboniera
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vit Pochman

Re: Hydepark

Příspěvek od bonboniera »

Ciste teoreticky - bude nejakej obri zdravotni problem, treba jinej nez covid, a zemre na nej pet set lidi denne. A bude se vedet, ze jediny, co to svinstvo muze zastavit, je omezenej pohyb lidi. Zadne kontakty, ktere nejsou nutne. A lidi budou presto plne ulice. Pro ten pripad mi prijde logicky, ze by se klidne dal vyhlasit neco jako vyjimecnej stav a vse s nim spojene. Po 20:00 zakaz vychazeni a striktni reakce na poruseni. Vubec bych s tim nemel problem, takze jestli se ted resi neco jen papirove a dela se to jen jako legislativni priprava, tak proc ne?
Uprimne - pouzit tvoje auto muze v krajnim pripade policie uz ted. Stalo se to nekdy vubec?
V Izraeli je ted malem zakaz vychazeni, hlida to armada. V Norsku jsou diskuse, ze pokud nekdo porusi doporuceni nebo treba nedodrzi karantenu a mel by pak zdravotni problemy prokazatelne spojene s covidem, nevztahovalo by se pak na jeho lekarskou peci zdravotni pojisteni. Detailne jsem to necetl, spis to byl jen navrh, ale v principu - proc ne?
Cili ja to vidim podobne jako namornik.

S vlastnosti byt odbornikem na uplne vsechno to taky vidim jako schmako. Myslel jsem, ze tohle naposledy mohl delat generalni tajemnik komunisticky strany, ten skutecne rano mohl vstat z postele, rict si zitra zdrazime benzin a benzin opravdu zdrazil. Mohl rozhodnout, ze dalnice povede tudy a na ty baraky v trase dalnice se.e pes. Mohl rozhodnout, ze tady bude stat prehrada a ze na hranicich bude ostnaty drat pod proudem.
Samozrejme je mozny vsechno jakkoliv komentovat, ale soudnost v komentarich osobne postradam velmi casto.
Subaru Outback 3.0R, 5AT, 2009
RudaK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 758
Registrován: úte zář 03, 2019 6:34 am
Bydliště: Ostrava

Re: Hydepark

Příspěvek od RudaK »

Jak píše Quickly je nutné se dívat na věci, kterým chci porozumět z více stran, jen tak se dá vzdorovat manipulaci, která je součástí skoro každé komunikace.
Subaru Levorg 1.6 2019
Suzuki Swift 2015 mama car
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22739
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Hydepark

Příspěvek od spm »

bonboniera píše: Uprimne - pouzit tvoje auto muze v krajnim pripade policie uz ted. Stalo se to nekdy vubec?
Barikady na ujizdejici silence z nich policajti delaji relativne casto...

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: Hydepark

Příspěvek od masha »

Pockejte tady se nebavime jen o omezeni pohybu.. s tim se asi da souhlasit.. Ale cetli jste to cele? Hlavne tu zvyraznenou cast? Ze ti muzou zabavit majetek?? Nasrat se k tobe do bytu? Domu? S tim jako souhlasite? To je u vas v poho??
Kdo to bude represovat tohle pravo? Nove oddeleni PČR Gestapo???


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49189
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydepark

Příspěvek od VDC »

Já bych se klidně rozčiloval, ale protože to nepřečtu, tak nemůžu.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22739
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Hydepark

Příspěvek od spm »

VDC píše:Já bych se klidně rozčiloval, ale protože to nepřečtu, tak nemůžu.
Už můžeš :-DDD https://www.mvcr.cz/clanek/ministerstvo ... nosti.aspx
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49189
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydepark

Příspěvek od VDC »

Aha, tak nebudu. Není tam napsáno nic, co bych nechápal. Jestli bylo zarůžovělý v tom Vaškovo screenu to omezení vlastnického práva, tak to neznamená, že vám někdo sebere z ledničky mlíko a z obejváku televizi. Trošku rozvahy u toho nasírání se a nadávání na všechno okolo.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Politika, věda, vzdělání, společnost, legislativa“