Měšťáci vs vesničani

Odpovědět
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Měšťáci vs vesničani

Příspěvek od JRJ »

Kutiltim píše:Jen tak mimochodem, všimli jste si, že poslední dobou jsou nejagresivnější řidiči/ky slabších služebních vozidel :?: Je to na cestě někdy o nervy :baseball:
Mě zase přijde, že ženský řídí velice opatrně, mají strach předjíždět a tak. Ale jakmile si ženská sedne za volant SUV, tak získá falešný pocit bezpečí a dělá věci, za který by se nemuseli stydět ani nejzakomplexovanější magoři. Jednou na Karláku mi během pěti munut dvě ženský v SUV udělaly prasárnu. Jedna v MB ML mě objela při couvání z parkovacího místa a tak šikovně se píchla do kolony co stála na červenou, že blokla jak mě tak auta v protisměru :713: Druhá v nějakým Chevy odbočovala v protisměru do leva do Ječný a cpala se do pravýho pruhu a málem to do mě naprala :baseball: Tohle během pěti minut :839: .
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Měšťáci vs vesničani

Příspěvek od VDC »

Jsem na tom jako Ozy, dva dny jsem mimo a vy tu vytvoříte takovýhle megavlákno... Ale nedivim se tomu. Psaná rétorika je velmi ošemetná věc a to co se v mluveným slově dá vhodným tónem zlehčit a nadsadit, v psané podobě vyzní zle a agresivně. Hlavně v naprosto nevhodné kombinaci se smajlíky :713: nebo :fuckoff: . Vzhledem k tomu, že tu jsme osazenstvo z celý republiky, tak nám nezbyde nic jinýho ,než se s dovolením vysrat na nějaký regionální půtky. Doro to se svým neustálým napadáním měšťáků/pražáků přehání a nedivim se, že to už některý lidi nebaví...
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Měšťáci vs vesničani

Příspěvek od Mira »

Tak todle mi teďka přišlo. Sice to není o řidičích, ale přesto bacha :
Přílohy
svinov.jpg
Uživatelský avatar
bobhash
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 513
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Měšťáci vs vesničani

Příspěvek od bobhash »

míro :))))))))))))))))))))))))))))))))))))) tos mi udělal krásný ráno málem sem si fouknul do trenek smíchy
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Měšťáci vs vesničani

Příspěvek od Mira »

Jo, jo, taky jsem se zasmál a jak se to hezky hodí. A to mi přišel ještě novej Urban, to je taky sádlo-máslo.
Jeden o tom řidičským tempu a jeden vesnickej :
Přílohy
Urban 12.jpg
Urban 0018.jpg
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Měšťáci vs vesničani

Příspěvek od saburafu »

Mira píše:Tak todle mi teďka přišlo. Sice to není o řidičích, ale přesto bacha :
::-DDD: ::-DDD: ::-DDD: Tak to mě taky pobavilo. Hezké!
Uživatelský avatar
lojzmen
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 392
Registrován: ned srp 30, 2009 11:38 pm
Jméno a příjmení: Lojza
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Měšťáci vs vesničani

Příspěvek od lojzmen »

Kutiltim píše: Jen tak mimochodem, všimli jste si, že poslední dobou jsou nejagresivnější řidiči/ky slabších služebních vozidel :?: Je to na cestě někdy o nervy :baseball:
Řidičky? Ani né. To je v poho.
Ale já jezdím fábií.
Subaru XV 2,0i Active 6MT 110kW r.2012
Ex:Daihatsu Sirion 1,3L r.2005, Legacy 2,0 AT r.2000, Impreza 1,8 MT asi 1995, nic, Š100, nic, Š440, Tatraplán T600 s motorem 603
Uživatelský avatar
unbreakable
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: úte črc 06, 2010 11:19 pm
Jméno a příjmení: Vladimir
Bydliště: Praha město :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Měšťáci vs vesničani

Příspěvek od unbreakable »

ja bych spiš rozdělil řidiče spiš do katergorii:

1. řidič který je "od narozenim schopny řidič" a:
2. "ridič který ma řidičak"

dal jsou dvě podkategorii:
a. řidič co jezdí každý den i v zimě i ve sněhu, iv v horku a dešti
b. "jedu na nakupy s manželkou za roh do obchodu, zpatky řidi ona"

nevim jaky je to v jiných mestech, ale stačilo mi v první slunečný jarní den zažit několik extremu při kterých malem jsem nepřišel o další auto.
1. jizda na červenou...on to ani nepochopil...
2. nedodržení sveho pruhu při odbočení...
3. z levého pruhu odbočovat doprava je normal...
4. jizda v protisměru z telefonem v ruce, a ještě nadavaní že jsem mu nedal přednost...
5. a jako nevetší přednost zprava a projiždění křižovatky tak 80kou....

A tohle všem během hodiny i přitelkyně co nepatři za volant už byla nervozni. tak že pražak nebo někdo mimo je jedno, hlavně je jak človek citi situaci a předvida...

Pote co jsem se vratil z domova podtvrzují v Čechach a Nemecku jsou nejlepší řidiče.

Polsko: poslední dobou jezdějí vice meně dle pravidel, už nejsou řidiči kteri se prohanějí vesnici 180kou
Rakousko: Im King of the road, nikdy na silnici druhé tridy nepusti předjet.
Italie: bordel nejenom ve vladě, spolu z jihem Francii a Pařižem.
Ukrajina: nejsou silnice, nejsou rychlostni limity.
Bělorusko: "Otec" řekl 90 km\h-všichni jedou 80 km\h, jedeš vice - "rok vězeni, bouračka 3 roky".

o zbytku statu které jsem navštivil nema cenu psat....

Asi to je všechno co jsem chtěl řict k tematu.
Rychlej trakturek Subaru XV
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16139
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Měšťáci vs vesničani

Příspěvek od quickly »

unbreakable, vítej zpět u nás :pr: , už se pár lidí ptalo, kdepak jsi :unami:
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
unbreakable
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: úte črc 06, 2010 11:19 pm
Jméno a příjmení: Vladimir
Bydliště: Praha město :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Měšťáci vs vesničani

Příspěvek od unbreakable »

vitam taky všechny :pr: :657:
Rychlej trakturek Subaru XV
Uživatelský avatar
cross
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 134
Registrován: čtv úno 25, 2010 9:32 pm
Bydliště: CH|VD
Kontaktovat uživatele:

Re: Měšťáci vs vesničani

Příspěvek od cross »

Pár dní jsem tu nebyl - a takové pěkné vlákno tu vzniklo. Mně přijde, že dělení řidičů nesouvisí ani tak s tím, jestli jezdí někde mezi supermarkety a semafory, nebo někde kolem stodoly, kde k nejbližšímu semaforu je to dvě hodiny za traktorem a pak přeplavat řeku. Spíš to souvisí tak nějak celkově s povahou v kombinaci se sebereflexí, kterou člověk za roky kroucení volantem nasbírá.

Když náhodou narazím na debaty typu město vs. venkov (jako je místy třeba tahle), musím se smát. Hodnocením "druhé strany" jeden vždycky spíš maluje svůj vlastní obrázek. Taky jsem míval období, kdy jsem vyjel sto kilometrů za Prahu a připadalo mi, že jsem kromě prostoru cestoval i v čase (řekněme do sedmdesátých let, jak si je představuju, jak pokud jde o vozový park, tak o styl jízdy). Celkem rychle mě to přešlo, no a pak jsem se odstěhoval na pár let do Moskvy. Po prvním půlroce jsem přijel navštívit rodnou hroudu a opanoval mě intenzivní pocit, že jsem přijel někam na vesnici. Pohoda, klídek, nikde nikdo (a to v rádiu brblali něco o ucpaném centru města). Toho pocitu jsem se pak už nezbavil. Po čtyřech letech ježdění po sojuzu mě už za volantem nejspíš nikdy nic nerozhází. "Nám v Samaře říkali, že tam je cesta... sice jenom polňačka..." - "Ne, tam není cesta. Dá se tam projet v zimě, když je to zmrzlý. Teď je tam bažina." Za námi odplul poslední přívoz, před námi třicet kilometrů přírodní rezervace a pět set dalších do cíle cesty.

Teď žiju třetím rokem taky na vesnici, kousek od Lausanne, a sleduju to zase z druhý strany. Občas si někde přečtu, že Švýcaři jezděj hrozně, ale moje zkušenost je jiná. Nikdo nikam nespěchá, drtivá většina je ohleduplná, méně drtivá většina obeznámená s principem zipu :-] a jinými užitečnými praktikami. Když jeden potřebuje někam odbočit nebo se někam připojit, většinou ho okamžitě někdo pustí. Sice tu máme fůru stacionárních radarů, ale číhající hlídku někde v křoví jsem nikdy neviděl. Samo i místní mají svoje specifické zvyky (princip blinkrů se zde příliš neuchytil, když nepočítám blikání vlevo při jízdě po kruhových objezdech, OMG), a i tady se tu a tam vyskytne nějaký podivín, který mě v rychle jedoucí koloně podjede zprava, abych se pak dalších dvacet kilometrů díval na jeho značku, protože prostě kolona je kolona. (Jako i v Čechách, tito podivíni obvykle sedlají vozy značek jednoho velkého koncernu.)

Tím, jak je Švýcarsko kompaktní, a z města někam do kopců je to co by kamenem dohodil, přijde mi, že lidi nemaj potřebu dávat jeden druhýmu sežrat, kdo je odkud a kdo toho víc nazávodil po dálnici a kdo někde v serpentinách, co jsou zavřený pomalu i v létě. A možná to ani neni geografií, ale prostě ty lidi jsou tak nějak víc v pohodě. Možná si míň navzájem záviděj. To budu muset ještě nastudovat a odpozorovat. :-] Chce to prostě trochu respektu a tolerance i vůči (a zejména vůči) lidem, kteří z nějakého důvodu nejsou mistři světa, jako jeden každý z nás. :-]

Mimochodem když teď přijedu do Čech (zajímalo by mě, co si o tom myslej ostatní "expati", pár jsem tu zahlídnul), někdy mívám dojem, že nad Rozvadovem visí nějaká magická opona... :-]

No a na závěr nočního filozofického okénka k tomu odkazovanému článku - je to tak, málokdo přemýšlí v reálném kontextu a počítá, nebo aspoň odhaduje, co mu styl jízdy přinese za výhodu či nevýhodu. Já to pozoruju denně cestou do práce - cokoli bych na čtyřiceti dálničních kilometrech nahnal sprintováním od radaru k radaru (a že to někdy dělám), může klidně zůstat na prvním semaforu. Každý pochopitelně nemá pořád ten luxus, že mu na čase nezáleží, ale čas od času takhle večer cestou z práce to beru radši po vesnicích, sice to trvá dýl, ale člověk si u toho pěkně zakroutí volantem, a ty panoramata. :-]
Uživatelský avatar
unbreakable
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: úte črc 06, 2010 11:19 pm
Jméno a příjmení: Vladimir
Bydliště: Praha město :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Měšťáci vs vesničani

Příspěvek od unbreakable »

Ech...Švycarsko...tam jsou panoramaty-hory, jezera, vodopady...
Rychlej trakturek Subaru XV
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Měšťáci vs vesničani

Příspěvek od Tomáš1002 »

Po mém pracovním výletu na Moravu se nedivím, že nás Pražáky mají tak rádi :love: . Oni mají v Hodoníně benzín o více než 2 koruny dražší, než my tady v Praze (obojí OMV ve městě, žádná dálnice). Někdo ten náš rozmařilý život holt zaplatit musí :811: :ironie: .
Jinak bych ještě mimo téma dodal, že jak nejezdím moc často po D1, tak mě to zase uvedlo v úžas. Podle mě za jednu cestu z Prahy do Brna dostane auto zabrat podstatně víc, než při celodenním blbnutí v Pertolticích. Jsou to fakt řachy :sick: .
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Měšťáci vs vesničani

Příspěvek od Tomáš1002 »

Ad Švýcarsko: kdysi ještě za komančů jsem tam byl za výměnném pobytu u družebního gymplu. Když jsme se vraceli, odvážely nás rodiny, kde jsme bydleli, asi 50 km do Curychu na vlak. Jedno auto řídil středoškolský učitel, který byl Francouz a měl už několik let zažádáno o švýcarské občanství. Jeho udělení se blížilo.
Protože jsme vyrazili trochu se zpožděním, museli jsme na dálnici jet nad limit, aby nám vlak neujel. Onen učitel z toho byl úplně na krovky, protože kdyby ho u toho chytli, mohlo by mu to udělení občanství výrazně zkomplikovat. I takováto "pitomost". Naštěstí to bylo v neděli ráno a nic se nestalo. Holt jiná země...
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Měšťáci vs vesničani

Příspěvek od VDC »

A taky je na Švýcarsku zajímavý to, že Švýcaři z frankofonních kantonů mají rádi ty německy mluvící zhruba jako Brňáci Pražáky a naopak... :845: :850:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Politika, věda, vzdělání, společnost, legislativa“