Měšťáci vs vesničani

Odpovědět
Uživatelský avatar
SMARTIN
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 76
Registrován: pon srp 24, 2009 2:06 pm
Bydliště: Nový Hrozenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Měšťáci vs vesničani

Příspěvek od SMARTIN »

To Levap: Už jsem to kdysi kopíroval na praveb :4690:
Pražští řidiči, bacha na Valachy!

Popíšu Vám příhodu, která se mi ještě dnes jeví jak z povedené komedie. Jel jsem /Feli 1.3Mpi/do Vsetína. Přede mnou jela tatáž Feli, jen jiné barvy a se vsetínskou značkou. Řidič přede mnou jel zhruba stejným tempem, jaké jsem měl naplánováno i já, takže nebyl žádný důvod jej předjíždět. Byl hyc, měl jsem pootevřená na 5cm všechna okna/chová se to jak kabriolet:-)))/a navíc jsem silný kuřák, takže otevřené aspoň jedno okno mít musím. Zezadu se ozvalo zařvání gum, zablokovaných na asfaltu a pohledem do zrcátka jsem zjistil, že se mi do kufru chce vlepit už zepředu důkladně otuněná oktávka s pražskou značkou. Tmavá skla, ohulené xenony a řev točeného motoru, jen jen vystřelit. Lehkým dotekem na brzdový pedál jsem mu dal najevo, že hodlám zpomalit, ať mě může předjet,když má tak napilno. Sundal jsem nohu z plynu, lehce přibrzdil a vysloužil si zato vzteklé troubení oktávie. Vzápětí-bez blinkru či jiného varování-následovala blesková akcelerace a schytal jsem takovou myšku, že jsem tentokrát musel na brzdu fakt dupnout. Zanadával jsem si-prase jedno pražácký-a jelo se dál. Vzápětí něco podobného řidič oktávie provedl i řidiči Felicie, co jela přede mnou. Vzteklé troubení,myška a jelo se dál. Před námi všemi jel extralongvehikl a toho si netroufl předjet ani pražík, byl to i na něj dost nepřehledný úsek a vehikl navíc valil aspoň devadesát. Sešli jsme se tedy pospolu na křižovatce ve Vsetíně a co čert nechtěl-i na dolním malém rondlíku a poté na parkovišťátku u kulturního domu-mimochodem přes silnici sídlí PČR. Co se dělo pak,mi musela zčásti doplnit manželka, protože já byl smíchy úplně grogy. Pražák z oktávky,mladík cca dvacetiletý, oháklý v Bossu vystartoval z mašiny, kvokl centrál a vběhl přímo do náruče asi pětačtyřicetiletého řidiče Felicie přede mnou, takto Valacha jak Radhošť. Slyšel jsem jen: Ááá,pocem ty sviňo, já ťa naučím, jak sa jezdí! a uvalil mu dvě takové, že se mladík i s Bossem váleli v prachu parkoviště. Mladík vřískal "pomóóc,přepadení", Valach si ho nevšímal, cosi ještě zavrčel a měl se k odchodu. Nato mladík vyskočil jak čertík z krabičky ze země, přihnal se k Valachově Feldě a začal do ní zběsile kopat. Valach se otočil, pražák poodskočil bokem,aby zas nějakou nechytil. Ten ďábelský výraz ve Valachových očích si budu pamatovat nadosmrti. Pomalu přišel ke své okopané Feldě, odemkl kufr, vytáhl motorovou pilu Husqvarna tak velkou, že jsem tak velkou lištu snad ani neviděl, nastartoval, ani nečekal až se zahřeje/možná jel z práce/ a zručně, bez škrábnutí okolí uřízl pražákovi masivní zadní tuningové křídlo. Zhasl pilu,uložil do kufru a prohlásil:"Třeba ti to včíl tak rychlo nepojede,hňupe" a odešel.Pražák se složil na obrubník a -viděli jsme to oba,já i žena, mám svědka- brečel jak malé děcko, když se mu rozbije nejmilejší hračka. Dodnes-aniž by to okolí chápalo-se s ženou řehtáme jak blázni, když někde zaslechnem motorovou pilu...Jaké z toho plyne poučení či závěr? Nevím, ale to, co ten Valach udělal/ač to bylo bezpečně mimo zákon/, mi bylo velmi sympatické a možná by si Pražáci měli na Valašsku dávat většího majzla, Valašsko je surový, drsný kraj, kde to lidé nikdy neměli ani s prací, ani se živobytím moc jednoduché a i jejich reakce jsou takové přímočařejší:-)))
SMARTIN
Subaru Outback '05 2,5i MT ( US verze )
Uživatelský avatar
roura74
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2017
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Horák
Bydliště: Ruda u Rýmařova
Kontaktovat uživatele:

Re: Měšťáci vs vesničani

Příspěvek od roura74 »

Ty jo teď jsem si celou tuhle povedenou diskuzi dočetl celou a mám jeden dotaz na Dora.

Ti jebe, bo co?

Doufám že to je správně valašsky. Dal bych sem i nějakýho smajlíka, ale nemám je tu v nabídce.

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Tribeca 2008 Executive
________&________
Toyota RAV4 PHEV 2021

EX: Levorg 2017 Sport, Forester 2007 SG, Legacy GT 2010
Uživatelský avatar
M.Z.
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 709
Registrován: pát led 29, 2010 8:14 pm
Jméno a příjmení: Marek Zrak
Bydliště: FM

Re: Měšťáci vs vesničani

Příspěvek od M.Z. »

Hezká národní pohádka, hlavně mě zaujala pasáž, jak mu lehkým ťuknutím na brzdu naznačoval, že mu umožní snadné předjetí :713: autor bajky bude asi taky pacient...
ex STI 257kw 470Nm
M2
Coupe JCW
Uživatelský avatar
DDDD
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1033
Registrován: čtv srp 27, 2009 9:57 pm

Re: Měšťáci vs vesničani

Příspěvek od DDDD »

Tak tohle vlákno je prostě ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD: :zachod:
Forestr 2.0 WP 08 a XT 1.8 TURBO 86 monentálně v rekonstrukci.
Jo a když to šlo dolu tak to pude i nahoru.
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: Měšťáci vs vesničani

Příspěvek od Rudolfo »

No pěkná diskuse, pěkná :baseball: :baseball: :baseball: Už aby byl nějaký další sraz, je vidět, že v diskusi vypukla "okurková" sezóna. ::-DDD: ::-DDD:

Probírali se tu Pražáci, Brňáci, náplavy, vidláci a nyní akademická otázka? Kam vlastně patří Ostrava?? Severovýchodní sekce (původně jsem si myslel, že jsme to my ::-DD: ) nás posunula ještě více na východ - tedy prý jsme východní Asie :845: :845: :845: Bohužel po zlikvidování průmyslu to tak tady skoro vypadá.

Ostravsko bylo vždy svérázné a hlavní co se po nás chtělo byla práce, práce a furt do roboty. Na nic jiného kdysi nebyl čas. Proto si myslím, že u nás tak moc neposuzujeme odkud kdo je, ale spíše jaký je člověk. A tak by to v životě mělo být.

K prvotní diskusi. Já jsem vždy zásady, předjíždím, když vidím, že mám kam. Někdy se stane, že za kamionem je vláček aut nalepených na sebe a není se kam schovat. S tím se zkrátka musí počítat. Já taky raději jezdím na pohodu, protože riskantní jízdou se toho moc nenažene. Když pak je havárka, tak všichni mají najednou spoustu času. Riskování při předjíždění mockrát vyjde, ale někdy taky ne. S následky se pak člověk těžko srovnává.

Takže se mi na cestách opatrujte a připomínám, že jak v životě, tak na silnicích to chce toleranci a nadhled. :unami:
Mějte se Subarově

Ruda

__________________________________________________________
Subaru Forester 2.0 Atm., 5MT+redukce, BA95+LPG, oplechovaný spodek, Zvýšený 3 cm, Vyrobeno 2008 - model MY2009
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Měšťáci vs vesničani

Příspěvek od ozawasan »

Kurva soudruzi,

takhle ten subarismus nevybudujeme. Kolik imperialistických štváčů čte toto vlákno? Komu to prospívá? Kdo nasadil agenty provokatéry na tento web? A co na to Jan Tleskač?


Šmarjá Panno Podsepenská - já tu dva dny nejsem a rozjede se tu taková echt debatka ::-DDD: ::-DDD: .

Takže abych si to shrnul........ vydláci se dohadujou s vidlákama. Pražáci jsou ve střehu před naplaveninama. Valaši zastavujou export slivovice a ceny cukru na Kubě stoupají. Navíc na mně jdou asi větry..............

Závěrem: každý nějak jezdí a každý(omlouvám se ztělesněným Bohům) občas udělá nějakou renaultovinu, kdy zvenčí vypadá jako debil.
Hoďme špajsky do klidu a buďme alespoň trošičku tolerantní k chybám druhých a zkusme je trošku předvídat, jde-li to.

Jinak Kurvaaaaaa a když jsem ze Žatce a žiju v Lipový a jezdím s pražskou spz - tak do jaký kategorie vlastně patřím :839:
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
M.Z.
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 709
Registrován: pát led 29, 2010 8:14 pm
Jméno a příjmení: Marek Zrak
Bydliště: FM

Re: Měšťáci vs vesničani

Příspěvek od M.Z. »

Máš sklep?
ex STI 257kw 470Nm
M2
Coupe JCW
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Měšťáci vs vesničani

Příspěvek od ozawasan »

sakra :839: :839: měl jsem - měl......... ale teď nemám........

hele ale mám kůlnu - a terásku a bazének a dětskej domeček a jorkšíra.......... a a a-.........jo ještě komín
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Tomino
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 141
Registrován: čtv dub 29, 2010 8:15 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Prnka

Re: Měšťáci vs vesničani

Příspěvek od Tomino »

M.Z. píše:Máš sklep?
::-DDD:
Subaru Forester 2.0 MT, MY 2010
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Měšťáci vs vesničani

Příspěvek od tango »

tak jsi vidlák ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD:
A máš akvárko ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Měšťáci vs vesničani

Příspěvek od ozawasan »

tango píše:tak jsi vidlák ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD:
A máš akvárko ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD:
nemám - to bych se do tebe zamiloval ::-DDD:
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
DRUMMER
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 650
Registrován: úte zář 08, 2009 3:20 pm
Bydliště: Rusava
Kontaktovat uživatele:

Re: Měšťáci vs vesničani

Příspěvek od DRUMMER »

Tož sa už tolik nerozčilujte a přečtětě si co napsal Quickly, ono tam kolem Dorova je to takové jadrnné valašsko, všady sou přece dobří lidi a to my TADY sme všeci NÉ ??

Já su na Rusavě 10 roků a už nás tady jakž takž přijali, valaši jsou k novým opatrní, ale neviděl bych tady takovou závist jako v nížinách, to bude tím, že měli vždycky prd, všude samý kameň kde ani zemáky nerostou, všady je to do kopca, kdo měl víc tak akorát kus lesa.

Já se třeba cítím jako valach, ale podle rodokmenu je to horší.
Od mamky rodiče oba z Držkové na pasekách po válce vysídleni do pohraničí u Javorníku a od taty máti němka deportovaná po válce z polského pohraničí na prácu sem, tata z Holešova což je hranice valach a hané.
Takže mi to občas uklouzne z huby po hanácku a tady z toho majoo dycky srandu.

Hlavně, že máme něco společného :subaru: :subaru: :subaru: :subaru: :subaru:
Subaru Outback II gen.

MB Vito - služební
Uživatelský avatar
Kutiltim
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 260
Registrován: stř říj 27, 2010 3:48 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Měšťáci vs vesničani

Příspěvek od Kutiltim »

Zaplaťpánbůh že bydlí v Ostravě :supeer: Ale jinak jsem se u příspěvků pěkně pobavil. Samozřejmě jsem měsťák(nesplést si s městs. policií), ovšem při mém povolání cestuji po celé republice a můžu říct že volové se najdou všude a dobří řidiči taky. A je úplně jedno jestli je někdo z města nebo ne :839: Jen tak mimochodem, všimli jste si, že poslední dobou jsou nejagresivnější řidiči/ky slabších služebních vozidel :?: Je to na cestě někdy o nervy :baseball:
Subaru Forester 2.0 X, 5MT, 92 Kw, MY 03-ex
Subaru Forester 2.0 D, 6MT, 108 Kw, MY 09
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Měšťáci vs vesničani

Příspěvek od hetzer »

ja su vidlak a nemam sklep, bo jsem ho loni zboural ::-DD:

DRUMMER: Rusava patri k Hane a jestli ne tak ju anektujem! :4690:
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3134
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Měšťáci vs vesničani

Příspěvek od Albi »

to byla ale dneska jizda! :845:
vase problemy ...
:subaru:
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Odpovědět

Zpět na „Politika, věda, vzdělání, společnost, legislativa“