Měšťáci vs vesničani

Odpovědět
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21950
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Měšťáci vs vesničani

Příspěvek od HonzaCZ »

VDC píše:A taky je na Švýcarsku zajímavý to, že Švýcaři z frankofonních kantonů mají rádi ty německy mluvící zhruba jako Brňáci Pražáky a naopak... :845: :850:
Takže hodně? ;-)

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HAD
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1464
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vladimír Šitavanc
Bydliště: Liberec

Re: Měšťáci vs vesničani

Příspěvek od HAD »

No Tomáši nevím nevím. Dělám pro švýcarskou firmu už skoro 10 měsíců, z toho jsem ve Švýcarsku pobyl 2 měsíce a teď tam co chvíli musím a zatím jsem na nějakou averzi frankovoní versus německé kantony nenarazil. Co mě baví při jízdě po dálnici je dodržování limitu 120 km/h. A to tak, že zásadně používají plíživé předjíždění. Skoro jsme nepotkal švýcarský auto ( nemluvím tu o německých nebo lichnštejnských řidičích) který by podřadilo a běhěm krátkého předjížděcího manévru mě předjelo. Skoro vždy je to plíživých 121 až 125 km/h a pomalé posouvání se po mojí levici až přede mne. Jinak ale souhlasím s popisem ohleduplnosti, zejména ve městech. Úplně běžné je pouštění z vedlejších ulic, o cyklistech a pěších nemluvě. To se mi líbí a snažím se tím nakazit. Abych se vrátil k tématu. Já bych spíš řekl, že si tam ty kantony žijou víceméně tak nějak sami pro sebe a ty okolní je moc netrápí. Jo a aby to nebylo úplně off topic tak také od doby co jsou na SPZce jenom k rozlišení kraje tak si člověk už vůbec nemůže být jistý, kdo odkud je. Jinak mě to vlákno a téma přijde komický. Naše přeplivnutelná republika má tolik obyvatel co Paříž a my se budem bavit kdo je z vesnice a kdo z města. Pro Berlíňáky, Pařížany nebo Londýňany jsme vidláci všichni. ::-DDD:
HAD

Forester 2.0 XT AT, MY2014,
Obrázek
XV 2.0 iS e-boxer
Obrázek
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Měšťáci vs vesničani

Příspěvek od Tomáš1002 »

Je neděle, devět ráno. Potřebuji pracovat na zahradě a práci si naplánuju tak, abych nedělal nic hlučného. Zbytečně, protože soused právě vytáhl motorovku a jal se něco řezat :baseball: :baseball: .
Druhý soused, velký kutil, pravděpodobně jako o většině víkendů za chvíli nastartuje brusku a vrtačku.
Ohleduplnost a vzájemný respekt, to my čecháčkové chápeme jako omezování osobní svobody.
Vůbec netoužím po švýcarském bohatství ani panoramatech, Krkonoše taky dobrý, ale kdybychom dokázali být alespoň z poloviny tak ohleduplní, jako některé jiné civilizované kultury.... :686:
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Měšťáci vs vesničani

Příspěvek od VDC »

HAD píše:No Tomáši nevím nevím.
Vláďo já to mám od zdroje. Táta má už asi 40 let známý právě ve frankofonním kantonu Vaud v okolí Lausanne a celkem pravidelně se vídáme. A kdysi, když jsme se bavili blahé paměti za federace o sporech mezi čechy a slováky, povídali, že oni jsou na tom podobně. Že když se potkají v Americe, tak jsou oba samozřejmě hrdými švýcary. Jak ten německy mluvící, tak ten francouzky. Ale doma že se moc nemusej. Tak já nevim...Předpokládám, že to bude taky jenom takovej foklór, jako tady mezi pražákama a brňákama...
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
šintr
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 520
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Bydliště: Brno

Re: Měšťáci vs vesničani

Příspěvek od šintr »

Tak se to vyjasnilo... Právě posluchám v regionálním rádiu, že si mají dát řidiči pozor, protože v Brně Slatině, prchá splašený kůň s kozou v závěsu a včera se na Vinohradech pásly kozy.
Takže kdo je vidlák? ::-DDD:
oprava: nepásly se kozy, ale ovce. Jsem zmatená blondýna.
šintr
Outback H6 MY 2001
dříve:
Subaru Impreza 2.0 GL MY97
Subaru Leone Super Station 110 KW MY88
Subaru Leone Super Station MY87
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Měšťáci vs vesničani

Příspěvek od Mira »

Tý brďo, jdu volat kamošce, bydlí kousek od Slatiny a má koně i kozu. Jestli je teď nenahání.

Tak aktualizováno - kozu už nemá, loni ji snědli. :845:

Prej už má jen dvě vlastní a ty tahá všude s sebou. Dokonce je zkontrolovala a jsou prý na svým místě. :845:
Odpovědět

Zpět na „Politika, věda, vzdělání, společnost, legislativa“