Operátoři v CZ

Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od HonzaCZ »

Je to zcela jednoduchý. Maj rovnoměrně rozložený trh, kdyť jsi to sám řekl. Ani jeden nemá důvod nějak výrazně zlevňovat. Protože se mu to jednoduše nevyplatí.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Tomáš1002 »

No však, proč by zlevňovali víc, než je nutné? Zlevňují přesně tak hodně a tak rychle, aby se jim to vyplatilo. Což je úplně normální a nemá smysl se nad tím pohoršovat.
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
nzg
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 521
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha 5 + Susice

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od nzg »

HonzaCZ píše:Odtamtud jsem taky čerpal :845:
Tak jsem letmo procetl tu diskuzi na FB a je to dle meho nazoru snuska vykriku vytrzena ze sirsiho kontextu.
Outback 3.6R 2010
Outback 3.0R 2005 - Prodano viewtopic.php?p=262030#p262030
Forester 2.0X 2005
Legacy 2.0 1995 - Prodano
Uživatelský avatar
nzg
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 521
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha 5 + Susice

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od nzg »

Tomáš1002 píše:No však, proč by zlevňovali víc, než je nutné? Zlevňují přesně tak hodně a tak rychle, aby se jim to vyplatilo. Což je úplně normální a nemá smysl se nad tím pohoršovat.
Presne tak, vybudovat sitovou infrastrukturu neco stoji i pro tak malou (ale clenitou / hornatou )zemi jako je CR . Plus podpurne systemy jsou cca stejne drahe pro trh nas i ten cinsky. A tyhle naklady musis rozpoustet postupne v cenach. A ty ceny dolu jdou, mozna pro nekoho pomalu, ale jiste
Outback 3.6R 2010
Outback 3.0R 2005 - Prodano viewtopic.php?p=262030#p262030
Forester 2.0X 2005
Legacy 2.0 1995 - Prodano
Uživatelský avatar
jaromir
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1078
Registrován: stř zář 09, 2009 10:41 pm
Jméno a příjmení: Jaromír
Bydliště: Úpohlavy (okr. Litoměřice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od jaromir »

Já s O2 moc dobré zkušenosti tedy nemám. Měl jsem internet přes jejich pevnou lajnu a vzhledem k zastaralé ústředně byla malá přenosová rychlost a každou chvíli to padalo. Ve chvíli, kdy jsem vypověděl službu, tak mi najednou na to, že jejich služba není tak kvalitní, nabízeli slevu. Ale když jsme si na tyto problémy stěžovali předtím, tak o žádné slevě nepadlo ani slovo. Tak teď mám internet bezdrátově a může mě nejvíc nas.at, když mi z O2 zavolají a nabízejí mi vynikající internet, aniž by si předem zjistili, že to u mě není možné. A podobně to bylo s mobilem - dokud jsem platil, tak byly výhody jen pro nové zákazníky. A když jsem chtěl přejít k jinému operátorovi, tak se najednou našla sleva i pro mne. Jsou to hajzlíci!
A Tomáš1002 se jich zastává - hanba mu :ironie: .
Jaromír
Subaru Forester 2,5XT MY2009
Uživatelský avatar
dave297
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 219
Registrován: pon lis 01, 2010 10:51 pm
Jméno a příjmení: David Rucki
Bydliště: Bystřice

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od dave297 »

U nás mobilní operátoři už ani nenabízejí služby. Máme kabelovku (Bystřice má jen 5000 obyvatel) napojenou na Třinec. Volání v rámci KT zadarmo, měsíčně platím za TV, internet a telefon 750 Kč. Měsíčně mohu v rámci této ceny prosurfovat/stáhnout 50GB dat, rychlost stahování 10000Kbps, hovory na pevnou linku za 0,40 Kč, mezinárodní za 1,60 Kč/min, nejdražší jsou právě hovory na mobily za 3,60.
Jinak na O2 si taky nestěžuji, ale to jen z důvodu toho, že jako firma máme s něma smlouvu za úplně jiných podmínek než běžní uživatelé. Navíc nám zaměstnavatel umožnil zahrnutí rodinných příslušníků do smlouvy s O2.
Subaru Forester SG5 MY07
Uživatelský avatar
telatko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 901
Registrován: sob zář 12, 2009 1:25 pm
Bydliště: Zábřeh na Mor.

Re: Operátoři v CZ

Příspěvek od telatko »

kdo mate doma internet nebo pevnou od O2 tak jim zavolejte ze koncite ::-DDD:

skouset se to da bezpecne diky tomu, ze oni posilaji papirove vypovezeni smlouvy.. aby to ten kdo konci nemel tak jednoduche.. a diky tomu.. muzete koncit po telefonu jak chcete.. a padaj nabidky vpodstate "zadarmo". Kdyby jste chteli skoncit doopravdy.. tak musite podepsat a odeslat zpet. Slevu kterou udeli ten: "nepust zakaznika pryc team" ale mate okamzite bez jakehokoliv papirovani.. staci rict ze to berete.. a neodejdete.. :sick: :unami:

firemnim zakaznikum 50% dolu na vse :670: takze mam v praci 16mbit internet za cca 400kč vč. DPH a pevnou taky za pulku... presne si to nepomatuju..

a nefiremnim.. aspon poslednich 5 telefonatu co jsem skousel pro kamarady ::-DDD: cca 30 - 40% dolu davaj ::-DD:
Nissan X-trail MY2016 4x4
Cagiva Raptor 650

ex. Nissan X-trail 2.2Di 84Kw
ex. Legacy 2.5 GX MT MY2000 sedan
ex. Impreza 1.5R SW, 5MT, MY2006
ex. Peugeot 406 1.8i
ex. Aprilia Leonardo 125ccm,
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Operátoři v CZ

Příspěvek od quickly »

Bydlím na vesnici, která má 41 čísel popisných a v roce 2003 po nastěhování jsem chtěl od O2 připojení na NET (jako programátor ho dost potřebuji ::-DDD: ) - šlo by to, ale k baráku by se muselo vystavět 6 stožárů. Naštěstí ve stejně době se rozjel náš lokální provider (http://precioz.net ) a nemohu si na rychlost stěžovat (750,-Kč rychlost až 16/4 Mbps). Díky vzdálenosti od větší ústředny v Sezemicích nedosáhnu na lepší ADSL :1774: , takže pevné připojení je pro mne passé.
Ve firmě máme O2 + na druhé SIMce datovový tarif a jsme spokojeni. Navíc máme ve vesnici stožár O2, telefony ostatních operátorů musí občas mimo barák, aby měly dostatečný signál.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3126
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Operátoři v CZ

Příspěvek od Albi »

já osobně si nemohu na O2 ADSL stěžovat pokud jde o kvalitu, v MB i ŽR ...
(potřebuju spolehlivé připojení občas kvůli práci)
:690:

a cena ? inu, bral bych to za méně ... a jednou to bude, za 200 ... ale pojede podle počasí a mimo novoluní :655:
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
Dadid
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 597
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Bydliště: Plzeň

Re: Operátoři v CZ

Příspěvek od Dadid »

Tak taky přispěju. V práci mám Wifinu, jiná možnost není, od jediného poskytovatele -cena 900,-/měsíc, je to pomalý a občasné výpadky. Doma jsem měl nejpomalejší UPC za 500,-. Pak jsem si na firemní noťas pořídil od Vodafounu bezdrátový připojení za 450,- měsíc do 3GB. Na GPRS trága ale na v síti 3G , kterou mám doma to maká obstojně. Tak jsem chtěl UPC odhlásit a najednou šlo zlevnit z 500,- na 225,-. Takže prostor na nižší ceny určitě je. Jinak souhlasím, když to potřebuju, zaplatím si to i když v tej práci se mi to vzhledem ke kvalitě zdá moc, ale jak říkám jiná možnost není.
Subaru zdar, Forestrům zvlášť !
Subaru Forester 2.0X Comfort WP 116KW 5MT MY08 - LPG Vialle
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Operátoři v CZ

Příspěvek od VDC »

Já se teda taky zastanu konkrétně T-mobilu. Jsem u nich od začátku, pořizoval jsem si mobil z čistýho nadšení pro věc a radosti, že to jde a tenkrát mi bylo v podstatě jedno, že volání z toho je drahý jako prase. Tenkrát, v pravěku, v roce 97 jsem o mobilech četl všechny články, neustále sledoval novinky. Když se objevil Sim Toolkit, běžel jsem do Expandia Banky udělat si účet, kterej mě stál asi 300 měsíčně za vedení, ale mě to bavilo. ::-DDD:
Tehdy jsem bydlel v takový díře po granátu kus za Plzní ve starým pronajatým baráku, bez možnosti normálního připojení a když začal T-mobile nabízet paušální data, hned jsem do toho naskočil. GPRS bylo strašný, ale měl jsem ho a byl jsem za to rád. Za stejný paušální peníze jsem o 2 roky později dostal EDGE/4G a loni v létě 3G. Za ty roky, co jsem u T-mobilu, jsem několikrát koukal po konkurenci, jestli by se u nich nedalo pořídit levněji. Dalo, ale bohužel na místech, na kterých jsem bydlel, případně na chalupě nemá konkurence signál, nebo to nestojí za řeč. To že na infrastuktuře makaj jsem poznal na tom 3G, který tady v Plzni spustili loni v červnu. Během léta to bylo pokrytý poměrně slabě, často mi to padalo do EDGE. Za ten půlrok to posílili a hlavně v práci, kde to využívám nejvíc to jede bezvadně a jsem s tím spokojenej. Nemyslím si, že by to bylo nějak neúměrně drahý a že bych na to chtěl nadávat.

Co se vzpomínky na SPT týče, tak mám jednu takovou nehezkou vzpomínku. SPT kdysi mělo v privatizačních podmínkách, že do určitý doby a už si nepamatuju do kdy to mělo bejt, natáhnou dráty na pevný linky ke všem číslům popisnejm. Naše chalupa má číslo popisný, není to Éčko. A i když je to naprostá samota v lese, jednoho dne jsme tam přijeli, měli jsme přebagrovanou zahradu a u baráku na nás koukal ten titěrnej telefonní kablík. Nejen že nás tehdy dožralo, že se nás nikdo nezeptal, jestli o to máme zájem a zcela svévolně nám zmrvili zahradu. Mě k tomu ještě nakrklo, že zatímco v civilizaci prováděli výkopy malými bagříky, v chráněné kraninné oblasti Šumava bagrovali pásovým rypadlem jako kráva, s půlmetrovou lžící a nejmíň stejně širokejma pásama. Takže po nich zůstal třímetrovej průsek v lese. To jsem si tehdy říkal, že ten kdo tohle povolil musel bejt totální idiot. Ale byla to taková anarchistická doba.
Teprve následně jsme zjistili, že kdesi na vývěsce ve Vimperku viselo lejstro, které informovalo o možnosti odmítnou zavedení linky.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
bobhash
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 513
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Operátoři v CZ

Příspěvek od bobhash »

dík za vysvětlení co to je Oligopol, jen nechápu co to má společnýho s operátorama na 10 milionů lidí a to asi na každýho nevychází 1 mobil sou 3 operátoři myslim slušnej standart na výběr , krom toho na pořízení internetu je přece daleko víc možností
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Operátoři v CZ

Příspěvek od Mira »

Staré pravidlo platí u mobilních operátorů jako nikde jinde. Pokud chcete slevu, musíte si o ni říct. Jinak Vám nic nedají, proč by to taky dělali, že. My měníme rámcovou smlouvu každé 2 roky, na kolik se vždy upíšeme. Po 2 letech se poptáme opět všech operátorů a kdo nabídne nejvíc za nejmíň, vyhraje. Jak prosté. Jinak stále přeskakujeme od T-Mobile k O2 a zpět. Vodafone na nás kašle, protože jejich nabídky nebyly horší. Byly přímo strašný.
Uživatelský avatar
Dadid
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 597
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Bydliště: Plzeň

Re: Operátoři v CZ

Příspěvek od Dadid »

Mira píše:se poptáme opět všech operátorů a kdo nabídne nejvíc za nejmíň, vyhraje.
Před čtyřmi roky jsem udělal takovou poptávku (výběrový řízení ::-DDD: ) na pouhý tři telefony do firmy. O2 se vůbec neozvali, z Tmobile nás odkázali na jejich stránky, akorát z Vodafounu se ozval chlap a maximálně se mi věnoval. Takže to bylo jejich. Dodneška spokojenost a teď při obnovování smlouvy sami nabídli slevu za věrnost ::-DD:
Jinak mě se.e hledat v těch nepřehlednej tarifech a porovnávat :811: Aby se v tom prase vyznalo. Ale to asi bude účel :655: :845:
Subaru zdar, Forestrům zvlášť !
Subaru Forester 2.0X Comfort WP 116KW 5MT MY08 - LPG Vialle
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Operátoři v CZ

Příspěvek od saburafu »

No u mě zase z případu známého hodně klesl T-Mobile. Známej má firmu, kde využíval pevnou linku a ADSL internet od O2. Platil poměrně dost vysokou cifru, což jsem moc nechápal ani já. Asi nějaký prastarý tarif, netuším. No, a někdy před Vánoci se mu ozval T-Mobile a nabídl mu levnější tarif se stejnými službami. Souhlasil, podepsal smlouvu s tím, že ke konci roku bude ukončena smlouva s O2 a od 1. 1. 11 bude zákazníkem T-Mobilu. Jenže, konec roku se blížil a nic se nehejbalo. Předpokládal tedy, že vše bude vyřízeno automaticky a že se tedy asi nemusí o nic starat. Chyba. Skončil rok 2010 a co se nestalo. O2 vše odstřihlo (což je samozřejmé), ale T-Mobile ani ťuk náznaku, že by něco rozjížděl. Pro firmu je dost pech, když nefunguje ani telefon ani internet, protože internet potřebuje pro chod firmy (některý z používaného softwaru je závislý na internetovém připojení) a telefon zase pro kontakt se zákazníky, který tímto totálně krachl. Volal tedy na T-Mobile a tam mu oznámili, že "věc je v technickém řešení" a ať vyčká. Uběhlo asi 6 dní a stále nic. Kšefty firmě rapidně padly. Vzhledem ke vzteku zkusil zavolat na O2, jestli by nebylo možné se k nim vrátit. Tam ho ten dle mého pablb na drátu informoval, že telefonní číslo, které využíval bylo už převedeno k T-Mobilu, a že by musel mít nové číslo (což není moc ideální, když všichni zákazníci mají zakořeněné to původní a i na všech propagačních materiálech je uvedeno) a že by musel uhradit zřízení nové stanice což by koštovalo dle informací od toho maníka něco kolem 5.000,-Kč (docela řacha). Tak to nechal být a volal znovu na T-Mobile. Tam ho informovali, že mu budou moci vše zprovoznit ve lhůtě do 20ti dnů (to mi přijde už jako docela silná káva v dnešní době). To horko těžko rozdejchával a tak znovu zavolal na O2. Tentokrát mu to zvedl někdo jiný, dokonce si na něj raději uložil kontakt pro příští vyřizování, a ten člověk na drátě ho informoval, že je možné se vrátit, že číslo nebylo ještě převedeno k T-Mobile a vše vyřídil. O2 mu zprovozní opět vše jako bylo za nižší cenu a u T-Mobilu vše stornoval. Musím říct, že na obou stranách došlo k pochybení, nebo spíše tragickým službám. Co mě ale doťalo je to, že nějaký blb u O2 si dovolí kecat o převedení čísla k jinému operátoru a operátor jako T-Mobile není schopný za 3 týdny zprovoznit pevnou a internet.
Odpovědět

Zpět na „Politika, věda, vzdělání, společnost, legislativa“