Operátoři v CZ

Uživatelský avatar
celer
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 477
Registrován: úte lis 09, 2010 8:00 pm
Jméno a příjmení: Jiří Paleček
Bydliště: Hradec Králové

Re: Operátoři v CZ

Příspěvek od celer »

..no jasný že maj možnost. Ale už jsi někdy viděl kapry aby si sami vypouštěli rybník? ;-) Tím že telefonní služby nemaj žádný pevný vstupní náklady tak ta cena jde ždímat až donekonečna. Stejný jak s pojištěním na auto... Když jsem řešil pojištění na Otíka tak jsem začínal s cenou někde na 28 000 ročně za POV, HAV, sklo a připojištění pneu a ráfků. Konečná cenofka 13 000 sakum prásk. A ještě to platím měsíčně aby to tak nebolelo. :-)
...to auto mě prostě baví....
Subaru Outback 3,0R AT, MY 2006 - prodáno
Subaru Outback 3,6 AT MY 2012
BMW C1 125 Executive
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Operátoři v CZ

Příspěvek od tango »

no tak to je pravda, ale třeba tady máme speciální kapry, který si dneska řeknou, Hele Karle jdem do jinýho rybníka, tady chcípnul rybář ::-DDD:
No s tím pojištěním to je mazec :850: Já má za 25440 - POV,havárku,sklo,vandalismus,živelný pohromy,řidič,spolujezdci,zavazadla a já nevím co ještě, prostě max. co jde :850:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Operátoři v CZ

Příspěvek od Tomáš1002 »

Včera jsem si nainstaloval nový modem od O2 a fakt se mi to líbí :657: . Už dřív jsem měl pocit, že mi internet běhá docela dost rychle, ale tohle je fakt hukot!

Obrázek
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21961
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Operátoři v CZ

Příspěvek od HonzaCZ »

Chápu, že nad tím srdce člověka odkázaného na ADSL zaplesá, ale ten upload je v dnešní době HD videa, hi-res fotek a podobně, docela směšný. Obecně u všech poskytovatelů - nemyslím jen ADSL, potažmo O2. Jsou jen slabé výjimky, které se snaží rychlost downloadu a uploadu alespoň trochu přiblížit k sobě.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49186
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Operátoři v CZ

Příspěvek od VDC »

S tím souhlasím, download super, ale poměr download versus upload je trošku nepoměr. :845:

Já jsem se předevčírem rozčiloval nad stránkama T-bilu, konečně se blíží konec mojí smlouvy na data a budu moct snížit nekřesťanskej paušál co platim. Tak jsem se chtěl podívat na nabídku. Nedozvěděl jsem se prakticky nic. Jen takový velmi obecný informace, ale naprosto žádný detaily. Hlavně, že jsou hodně velký tlačítka "vstoupit do eshopu". Čím dál tím víc sdílím Tvůj názor Honzo, že je to svoloč vydřidušská. :655: :850:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Operátoři v CZ

Příspěvek od Tomáš1002 »

Vám se jeden fakt nezavděčí. Kdyby vám lítala do křupava propečená holoubátka přímo do huby, tak si budete stěžovat, že pro jejich pozření musíte mírně pootočit hlavu do směru příletu :845: .
Ráno jsem z toho měl radost, že to funguje mnohem líp, než doposud, teď už ale vím, že to jen nevědomost nevzdělaného oškubávaného trumpety odkázaného na něco tak předpotopního, jako je ADSL a Telefonica. Odcházím truchlit, meditovat a stydět se do hlubokých lesů :10125: :ironie:
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21961
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Operátoři v CZ

Příspěvek od HonzaCZ »

EDIT: Nesouvisí s Tomášovou radostí z rychlejšího netu :-)

Budu vám vyprávět krátký příběh. Takže opravdu už nechci slyšet, že kapitalismus atd. Spíš se neuměj chovat.

Končila mi smlouva na dobu určitou (1 rok), už jsem se chystal, že zavolám "svému" T-Mobile asistentovi a hle, přišla SMS (přibližně): "Vaše smlouva byla úspěšně prodloužena na další rok." WTF?

Začal jsem tedy řešit. Po cca 30 minutách rozdělených asi do 4 hovorů jsem se dozvěděl (a stále mi bylo všude do kola opakováno), že to nejde zrušit, je úspěšně prodloužená a co se jako divim, když jsem měl zapnutou automatickou prolongaci... WTF2?

Automatický prodloužení jsem záměrně pár měsíců před koncem smlouvy kontroloval a nastavení v T-Mobile "samoobsluze" na webu hlásalo, že automatické prodloužení je vypnuté. Tedy smlouva se automaticky prodlužovat nebude. Toto jsem samozřejmě řikal i všem možný lidem na druhé straně hovoru na 4603. Prý jsem to měl zapnuté a asi chyba, že se mi ukazovalo, že to je vypnuté. Asi chyba? WTF3?

Ano, jejich chyba. Nic. Žádný nabídky na změnu tarifu, změnu smlouvy, zrušení prodloužení. Nic. Na přímý dotaz (sami nic nenabídli) mi byla nabídnuta kompenzace v formě slevy 30% z paušálu (jen paušálu, čili nikoliv celé faktury) po dobu 3 měsíců. Tuto "výhodu" získá automaticky každý, kdo objedná prodloužení sám přes jejich eshop. Vtipné.

Řádně vytočen jsem sepsal slušný avšak ostrý, 2-stránkový dopis, přiložil screenshot jejich webu, kde bylo vypsané, že se smlouva se prodlužovat nemá. Vytisknul a poslal doporučeně na jejich reklamační oddělení.

Za několik dní přišla SMS, kde se tedy uráčili mě informovat, mj. že na základě "vstřícného kroku" (WTF4?) mi zrušili prodloužení smlouvy a mám nastaven tarif se smlouvou na dobu neurčitou. Dále, že mojí žádost o speciální nabídku (kompenzaci) předali na oddělení speciálních nabídek, z kterého se mi ozvou. Ještě se neozvali, ale samozřejmě budu dále referovat v případě dalšího vývoje věci.

A pak, že nejde. 3 nebo 4 lidi na infolince mi řekli, že to nejde a několikrát mi naznačovali, že je to vlastně moje blbost a co si stěžuju a že jsem už "prodlouženej" a tak je vlastně vůbec nezajímám. Aspoň, že klasická písemná, papírová, analogová reklamace ještě plusmínus funguje...

Každopádně jsou to #&@$...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3138
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Operátoři v CZ

Příspěvek od Albi »

jj, s jídlem roste chuť ...
když si vzpomenu na svých 2.400 bit/s kdysi ... ::-DD:
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21961
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Operátoři v CZ

Příspěvek od HonzaCZ »

Tomáš1002 píše:Vám se jeden fakt nezavděčí.
Ne, opravdu tím, že zavedou v roce 2011 VDSL, což je technologie stará přes 5 let, se mi nezavděčej. Navíc ping 40? To je vtip, ne? ::-DDD:
Albi píše:jj, s jídlem roste chuť ...
když si vzpomenu na svých 2.400 bit/s kdysi ... ::-DD:
Taky jsem brouzdával přes GSM 9600bps a pak přes 56Kbps... A co? Taky jsem měl 640KB RAM, proto mám bejt dneska nadšenej z kompu, v kterym je 1GB? Kdyť je to přeci tolikrát víc!!! ::-DD: ::-DD:
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Operátoři v CZ

Příspěvek od Tomáš1002 »

A jak to souvisí s tím, že se mi líbí, že mi internet běhá řádově rychleji, než ještě před pár lety bylo vůbec myslitelné a za ceny, které by sice mohly být nižší (to je axiom, zejména v Čechách, že :845: ), ale srovnám-li poměr rozsah+kvalita služeb/cena, tak je i ta nenáviděná Telefonica úplně, ale úplně jinde, než před pár lety? A já z toho mám nevinnou radost prosťáčka :811: .
Že komunikace se zákaznickým oddělením není vždy úplně nejlepší (eufemismus), o tom žádná.
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21961
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Operátoři v CZ

Příspěvek od HonzaCZ »

Tome, jestli komentuješ můj příběh, tak ten nijak nesouvisí s tvojí radostí :-) Jen se mi to aktuálně přihodilo, tak jsem to napsal do odpovídajícího tématu ;-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49186
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Operátoři v CZ

Příspěvek od VDC »

Tomáši já sdílím tvé nadšení z inovací. Nejsem technicky tak daleko jako Honza, takže se spokojím i s menším technickým pokrokem. Ping 40 mě nenaštve. :850: Taky jsem vůči našim operátorům byl dlouho shovívavý, sám sobě jsem argumentoval taky tak, že je to teď levnější než dřív. Ale protože vidím, že operátoři jsou si zákazníkem jisti, že si ho vůbec neváží a nijak se nesnaží si ho předcházet, jsem na ně nakrknutej. Já se před třema lety stupidně upsal k plnění 800 kč/měsíčně, protože jsem tenkrát tolik provolal a nenapadlo mě, že by to mohlo bejt míň. Díky manželky tarifu, kde mě má zadara se moje útrata snížila, teda za to jedno číslo, ke kterýmu patří ten úpis. To, že pod to číslo spadají ještě další dvě, za něž platím dalších 1500 jaksi soudruhy z T-mobilu nezajímá a klidně mě sankcionujou za nedostatečné plnění. Z toho mám pěnu u huby, když jim platím fakturu 2300 kč a mám tam pokutu za nedostatečné plnění 150 kč. :666:
Taky pěním z jejich nové inovativní služby postman. Zrušili mobilní email, na kterej mi chodilo upozornění na příchozí mejly. Chodívalo to slušně, dozvěděl jsem se to skoro hned, že mi přišel mejl. Jejich nová debilní inovativní služba občas upozorní, občas zapomene, ale když upozorní, tak s několika hodinovým zpožděním. To je inovace jako prase.

Nechci bejt nevděčnej, jsem rád, že se mám dobře a že mi i v šumavskýchc hvozdech slušně běhá internet. Ale když se prostě dočítám, že v zemích se sakra vyšší paritou kupní síly, než je ta naše, si zákazník za svý prachy pořídí několikanásobek toho co já, v daném případě telekomunikační služby. A když k tomu připočtu, že z nás ještě dělají debily, tak jsem normálně nasranej. :850:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
MaSlo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 913
Registrován: sob pro 25, 2010 2:36 pm
Jméno a příjmení: Martin Slováček
Bydliště: Okolo Vsetína

Re: Operátoři v CZ

Příspěvek od MaSlo »

Nenašla by se tu i nějaká stížnost na Vodafone? Už nějaký pátek jsem u nich a zkušenosti pořád jenom dobré, až mi to ve srovnání s množstvím stížností na zbylé dva operátory, přijde podezřelé. Nemá být ironie, vážně mě zajímá, jestli je Vodafone opravdu tak "customer-friendly", jak ho už těch cca. 8 let vnímám.
IG: @svetmasla

Subaru Outback 2.5 121 kW MY07 5MT alias Šedýl
Subaru Forester 2.0 MY01 5MT alias Forejs
Toyota Previa 2.4 VVT-i MY02 alias Kinderwagen
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Operátoři v CZ

Příspěvek od Tomáš1002 »

Já jsem věrný zákazník Telefonicy a moje zkušenost je skutečně dobrá, nemůžu si pomoct. Mám od nich úplně všechno, mobily celá rodina, internet doma i na chalupě, mobilní internet, pevnou, televizi doma i na chalupě. V žádném případě nesdílím pocit, že to mají "na háku", protože mají své zákazníky jisté. Žádným způsobem nijak nevyhledávám nové tarify nebo slevy a přesto mi občas sami zavolají a sdělí mi, že vzhledem k rozsahu volání bych mohl lépe využít jiný tarif, v důsledku čehož ušetřím nějakou tu korunu. A fakt ušetřím. Kdyby se o mě "nebáli", asi by to nedělali. Služby fungují dobře, výpadky žádné.
Zároveň bych rozhodně nedémonizoval operátory v zahraničí. Nějakou dobu jsem tam bydlel (UK) a to, co dělají tam, je totožné s přístupem tady. Ceny se srovnávají těžko, ale samozřejmě nevylučuju, že je tam lze pořídit levněji.
Občas s nima pochopitelně člověk zažije spíš úsměvné historky, kdy se například objednávka nového modemu přes zákaznickou linku povedla až na několikátý pokus, ale v jaké firmě srovnatelné velikosti vždy vše funguje naprosto bezchybně, že :655: .
Abych to tedy shrnul: myslím, že není třeba být nasraným mladým mužem, že služby operátorů jsou na úrovni velice přijatelné a s cenami, které vzhledem k nabízené "muzice" trvale a poměrně výrazně klesají. A že chceme-li někam směřovat své spravedlivé rozhořčení, máme na výběr z nepřeberného množství jiných, podstatně výživnějších cílů :gunhim: .
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21961
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Operátoři v CZ

Příspěvek od HonzaCZ »

Tomas1002: Nevim jestli chapes muj nazor. Mozna diky tomu, ze jsem trochu vyrecnejsi a nekdy, mozna neidentifikovatelne, sarkastickej, se zda, ze jsem na vsechno, co neni high-end tech za cenu nizkou az smesnou, nasranej. Ja nejsem nasranej a rozhodne si z nich kazdou vterinu nervu vlasy, jak to mozna vypada. Vicemene je mi to sumak. Jen proste nejsem nadsenej a preju ti, ze ty nadsenej jsi. Ale nedalo mi to a nadseni jsem musel okomentovat. Holt mne se nekdo hned tak nezavdeci :-)))
Co se tyce netu, citaval jsem uz pred mnoha lety, jak ve Svedsku (?) a treba v Japonsku maji 100Mbps pripojky (jasne, ze ne kazdej) a v ty dobe to bylo pro nas scifi. V poslednich letech se objevuji nabidky na podobne rychlosti uz i u nas, takze mi proste prislo vtipny se radovat z 12Mbps. Nechtel jsem vyvolat nejaky rozruch a zase se mi to povedlo :-)

Jinak to, ze vam neprijde divny ping 40 je dobre, protoze nevite, co vsechno a jak viditelne to muze nektere veci zpomalovat. ;-) A ocividne vas to netrapi a to vam zavidim :-)

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Politika, věda, vzdělání, společnost, legislativa“