Kuchyně - zaměření, návrh, realizace

Uživatelský avatar
Nemmo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: pon lis 10, 2014 2:32 pm
Jméno a příjmení: Daniel Stehnej
Bydliště: Praha

Re: Kuchyně - zaměření, návrh, realizace

Příspěvek od Nemmo »

AndreaM píše:Máme doma kuchyň už cca 10 let - Hanák, takže už existují určitě nějaký novinky. Tenkrát ale platilo, že:
korpusy jsou nějaký lamino,
dvířka buď lamino (nejlevnější a hnusný), fólie (levný a nic extra), lak (drahý, ale pěkný), masiv (prý nepraktický, že se teplotními výkyvy stejně časem kroutí).
My máme …
....no, co se těch šuplíků týče, nevím, ale čím víc šuplíků, tím dražší kuchyň...mnohem dražší....my máme v celý kuchyni dva šuplíky a taky spokojenost...jeden pod troubou na plechy a druhej na příbory a takový to nářadí k vaření...a díky tomu ( a výběru materiálů), nás kuchyň od truhláře (na míru, protože pravých úhlů je u nás poskrovnu a vlastně komplet si navrhla manželka)....nevyšla nijak draho (do 35tis.bez spotřebičů ( U 2x2,5x2 m ) včetně montáže
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4040
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuchyně - zaměření, návrh, realizace

Příspěvek od Doro »

roura74 píše:...Fleky tam nezůstavajív podstatě od ničeho. Jediný co tam zůstalo tak když malá vzala lihovej fix. Zase je výhoda, že to vezmeš lokálně jemným šmirglem a natřeš. Kolem dřezu a rohový spoje jsou absolutně v pohodě. Nic se nenafukuje tak jak třeba lamino.
Ondro, zkus tam položit pár kousku nakrájené červené řepy i se šťávičkou a pár bobulí bezu, které prstem rozmázneš.... po pár hodinách to ukliď a dej info. Pokud to bude OK, budeme vědět víc :845: :850:
No a na dubu bys neměl nechávat stát ocelový hrnec (nemyslím nerezový) aj. ocelové nádobí.
Míro, na dřevo pro stolové desky se nepoužívá klasický lak, ale napouštěcí přírodní olej, třeba s voskem. Lak tam nemůžeš dát už z principu funkce rostlináře, bo na tu by to vliv tedy mělo ::-DD: .

Ale vesměs zajímavé názory a postřehy, jen tak dál :850: :850: :657:
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
roura74
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2017
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Horák
Bydliště: Ruda u Rýmařova
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuchyně - zaměření, návrh, realizace

Příspěvek od roura74 »

Řepu používám v kuchyni dost často a fleky nenechává. Samozřejmě odletující kousky leží tak max 10 minut než ji nastrouhám. A to je v pohodě.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Tribeca 2008 Executive
________&________
Toyota RAV4 PHEV 2021

EX: Levorg 2017 Sport, Forester 2007 SG, Legacy GT 2010
Uživatelský avatar
AndreaM
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1906
Registrován: čtv zář 10, 2009 12:59 pm
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuchyně - zaměření, návrh, realizace

Příspěvek od AndreaM »

Nemmo píše:[....no, co se těch šuplíků týče, nevím, ale čím víc šuplíků, tím dražší kuchyň...
to jo, ale když nemáš v bytě žádnou špajzku, tak v kuchyňských skříňkách musíš skladovat všechny věci. No a když hledáš mouku, cukr, těstoviny.... prostě cokoli - jen otevřeš šuplík a vidíš na všechno. Když lezeš do skříňky, tak musíš to, co stojí vepředu vyndat, abys viděl, co je za tím.
Mám v šuplíkách i hrnce, mísy, pánve.... a mohu to doporučit. Nosnost je velká, tak není strach o vylomení apod.
Základem jsou taky slušný panty a dojezdy.
A co se týká těch malých šuplíků - zásuvek, tak jsou dobrý kromě příborů a vařeček taky na věci jako otvíráky, nůžky, zátky, alobal, folie, igelit. pytlíky, hadry, houbičky, mám tam i váhu.
Malých věci je v kuchyni dost a nasypat je na hromadu na poličku ve skříňce jako dobrý řešení nevidím :845:
Subaru Outback 2,5 CVT MY2019 X Edition
Subaru Outback 2,5i CVT MY2014 Sport Line - prodáno
Subaru Forester 2.0D Comfort MY2010 Obrázek - prodáno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuchyně - zaměření, návrh, realizace

Příspěvek od VDC »

Má pravdu Andrea, šuplíky jsou dobrý vždycky, nejen v kuchyni. :-)

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Nemmo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: pon lis 10, 2014 2:32 pm
Jméno a příjmení: Daniel Stehnej
Bydliště: Praha

Re: Kuchyně - zaměření, návrh, realizace

Příspěvek od Nemmo »

VDC píše:Má pravdu Andrea, šuplíky jsou dobrý vždycky, nejen v kuchyni.

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
.....to rozhodně má, ale šuplíky...a pokud jsou s kvalitníma dojezdama, přihoděj minimálně 50% k ceně kuchyně......a vzhledem k faktu, že já do kuchyně lezu, jen když chci něco urgentního v lednici.....tak mi to přehrabování ve skříňkách moc neva...a když to neva ani veliteli kuchyně.....jsem spokojen.... :845:
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuchyně - zaměření, návrh, realizace

Příspěvek od VDC »

Nemmo píše:.....a vzhledem k faktu, že já do kuchyně lezu, jen když chci něco urgentního v lednici.....tak mi to přehrabování ve skříňkách moc neva...a když to neva ani veliteli kuchyně.....jsem spokojen....
Tak to je pak pochopitelnej argument, když jen platíš, ale nepoužíváš. :-)

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21943
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kuchyně - zaměření, návrh, realizace

Příspěvek od HonzaCZ »

Zdar, tak hlásím, že mám kuchyň. Díky této diskuzi jsem získal spoustu zajímavých tipů, nápadů a také hlavního konzultanta Kolbena, s kterým jsme toho přes interku napsali o kuchyních tolik, že by se za to nemusely stydět leckteré bydlenky ::-DD:

Takže všem díky :826:

Návrhy jsem nechával zpracovávat simultánně 4 firmy a postupně z různých důvodů ukončoval spolupráci.

Ta "hlavní linie" byla poměrně dlouhá a náročná, ale řešil jsem to s výborným člověkem. Asi jsem si dost vymýšlel, ale trpělivě se mnou konzultoval každý můj nápad či požadavek, sem tam mi něco úspěšně rozmluvil, jindy ne :-)

Realizace se trochu protáhla, zejména protože jsem na začátku vůbec neměl žádnou koncepci, šel jsem do toho úplně po hlavě. Dost jsem podcenil přípravu už když se stavěl byt, takže jsem měl standardní rozložení instalací vody i elektriky. Byl pokus o aplikování mých požadavků na existující instalace, ale přesto, že to bylo celkem slušný, tak to úplně nebylo ono.

Tak jsem nastartoval mocný nástroj - IKEA Kitchen Planner - a nevypnul ho, dokud jsem neměl koncept rozložení jednotlivých částí tak, aby tam bylo vše, co chci a zároveň to nezabralo půl bytu :-) To vyšlo a návrhy se ubíraly tímto směrem. Samozřejmě to znamenalo vykašlat se na existující instalace a počítat s nutností to trochu upravit. Mj. použití IKEA programu mělo i ten efekt, že mi to rovnou spočítalo, kolik by to stálo v IKEA a měl jsem trochu srovnání.

Když byl návrh víceméně hotový, kromě pár detailů, co je možné měnit později, jsem udělal tedy závaznou objednávku, zaplatil zálohu a... a začalo období dovolených ::-DDD: A když už to bylo hotový, tak jsem zase 14 dní nemohl já, takže to celé trvalo tak trochu déle :-) Nakonec něco přes 2 měsíce od závazného potvrzení do realizace. Návrh jsem řešil přes měsíc. Takže celé dohromady přes 1/4 roku, ale stálo to za to :-)

Tak dost keců... :blabla:

můj návrh (IKEA Kitchen Planner)
4_návrh-3D-zpředu.PNG
finální návrh dodavatele
náhled 3D.jpg
moje vizualizace (SketchUp)
kuchyně_new3.jpg
realita ;-)
P1010452_.JPG
pultík
P1010393_.JPG
světýlka
P1010459_.JPG
Hans :-)
P1010489_.JPG
Naposledy upravil(a) HonzaCZ dne pát říj 02, 2015 11:36 am, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Hups... trochu mi to napoprvé nezmenšilo fotky - opraveno...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Kuchyně - zaměření, návrh, realizace

Příspěvek od catana »

Moc pekny Honzo... libi se mi, ze mas troubu vysoko a ta barva je luxusni.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
pleswi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 757
Registrován: pát dub 11, 2014 7:50 am
Jméno a příjmení: Vít Pleskot
Bydliště: Turnovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuchyně - zaměření, návrh, realizace

Příspěvek od pleswi »

Máš to pěkný, ostrůvek je fajnovka.

Odesláno z mého Nexus 5 pomocí Tapatalk
Subaru Legacy 2.0i 101kw MY05 AT, šedá pastel, koupeno na 129tis km
Uživatelský avatar
PavelG
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 769
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Olomoucko

Re: Kuchyně - zaměření, návrh, realizace

Příspěvek od PavelG »

Ta trouba vysoko ... co to má za praktickou výhodu mít plech na úrovni hlavy?

Naše kuchyň (bez ostrůvku) vypadá obdobně, snad jen jiné rozměry a poměr ramen.. Jen nad ledničku jsme ještě přidali skříňku.

Docela sranda bylo rozhodovat o některých rozměrech. Např. výška desky, výška zavěšených skříněk - mělo by to odpovídat vzrůstu obyvatel a taky sednout např. k té ledničce.
Jinak u nás to bylo poměrně rychlé.. načrtnutí co kde na papír, pak pro jistotu i na podlahu. Podle toho jsem rozvedl instalace a kamarád pak upřesnil možné rozměry podle toho, jak se vyrábějí např. dvířka. Před 15 lety ještě nebyly některé vychytávky, takže vnitřní roh máme úplně klasický a musí se tam strkat dlouhá ruka :-)
Trouby už se tehdy taky dávaly nahoru, tak jsem to s ženou řešil a shodli jsme se, že ani jeden z nás nechce vytahovat horký pekáč s husou z výšky. Kdy mě popálí 30 cm nad podlahou a já ho upustím, tak spadne z 30cm a opaří mi max. nohy. Když z 1.5m, udělá to větší ránu a může nám to opařit i tělo. Je ale fakt, že ty trouby nahoře vidím dnes už standardně, ale nikdy jsem v tom nic nepekl, tak by mě zajímaly zkušenosti.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuchyně - zaměření, návrh, realizace

Příspěvek od VDC »

Krásná kuchyně ! Ta barva je masakr. Když vím, že na to nemusím koukat každej den, tak se mi líbí, ale doma bych jí asi mít nemohl. :-)
Já myslím, že delší rozvaha je v případě kuchyně na místě, protože ideální stav by byl, mít nějakou na zkoušku a na základě používání si teprve pořídit novou. Ale když už to tak nemůže být, tak je dobrý si to pořádně rozmyslet.
Ikea kitchen planner je fajn prográmek, taky jsem s ním kdysi plánoval do baráku.

Pavle trouba ve výšce pracovní plochy je výhodná právě v tom, že je právě ve výšce pracovní plochy. :-)

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Kuchyně - zaměření, návrh, realizace

Příspěvek od catana »

PavelG píše:Ta trouba vysoko ... co to má za praktickou výhodu mít plech na úrovni hlavy?
Vys se dava vetsinou mikrovlnka. Normalni trouba je jak ma Honza, coz je tak metr. Vyhoda je, ze se nemusis k tomu slozite ohybat, lepe na obsah vidis (tzn. lepe se kontroluje zdali je jidlo hotove) a soucasne z trouby davas pekac vetsinou na linku, tzn. nemusis to tolik zvedat a zkratis (nepatrne) dobu potrebnou k presunu. Je to samozrejme subjektivni, ale po strance manipulace je trouba ve vysce IMHO mnohem prijemnejsi. Ted mame troubu zas "u zeme" a celkove mi to nevyhovuje.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21943
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kuchyně - zaměření, návrh, realizace

Příspěvek od HonzaCZ »

Díky za pochvalná slova :845:

Barva se musí vidět naživo :-) Ani na vizualizacích, ani na fotkách to prostě nezachytí tu atmosféru. Všechno - podlahy, dveře, obložky, zeď, deska, boky jsou do šeda a tmavé, tak to tam krásně ta zelená rozzáří. A v kombinaci s nerezovými (nebo v některých případech nerez-look) přístroji a detaily je to prostě paráda. Doufám, že se to neokouká, ale koukám na to ty 3 měsíce na vizualizacích a přesto jsem včera asi hodinu jenom seděl a čuměl na to :conf89:

Jo a myslím, že si tu zaslouží zmínku - dělali to http://www.kuchyne-trend.cz/

Mimochodem, abych se jakože pochlubil, ta vizualizace ve SketchUpu (kuchyně_new3.jpg) je komplet vymodelovaná... to není jako naroubovaný na fotku ::-DD:
PavelG píše:Ta trouba vysoko ... co to má za praktickou výhodu mít plech na úrovni hlavy?
No hlavy... to nahoře je mikrovlnka, dole je trouba, tedy plech rozhodně není v úrovni hlavy. Spíš tak jako úplně přesně tak vysoko, aby se ti dobře bral v pozici ve stoje. V troubě mám výsuvy, takže se dá téměř celý plech vytáhnout, aniž bych ho při tom musel držet - třeba při kontrole, jak se něco peče. A v druhé řadě se tam líp kouká skrz dvířka - člověk se nemusí ohýbat. Navíc se mi to tak líbí :850:
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Kuchyně - zaměření, návrh, realizace

Příspěvek od Kolben »

No to teda cumim. Perfektni!!! Moc pekny! Ta barva je uplne skvela. To musim ukazat manzelce. Ta zelenou miluje :-) !!!!!! Povedlo se Ti to! :supeer:
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Odpovědět

Zpět na „Výpomoc, kontakty, lidi, práce“