Kuchyně - zaměření, návrh, realizace

Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuchyně - zaměření, návrh, realizace

Příspěvek od VDC »

IKEA je a vždycky byl levnej krám. To jen ve zdejší konkurenci to byl lumen. :-) A teď naopak, v konkurenci Jysků, Kiků, Lutzů a Asko, holt museli zajistit levnější dodavatele, aby obstáli v téhle konkurenci. Ale mezi nimi jsou furt nejlepší.
Jinak co se tý kuchyně týče, korpusy skříněk zvládne každej průměrnej laminář. To co dělá kvalitní kuchyni kvalitní kuchyní, jsou kování, pojezdy, panty. Těmi je dán cenový rozdíl mezi nimi. Skříňky z Ikea budou mít panty, které stojí dvacku kus, Schuller bude mít kus za 200. To samý ty ostatní kování. Projeví se to až časem, ze začátku se to bude tvářit, že to funguje stejně nebo podobně...

Odesláno z mého EVOLVEO StrongPhone Q4 pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
roura74
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2017
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Horák
Bydliště: Ruda u Rýmařova
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuchyně - zaměření, návrh, realizace

Příspěvek od roura74 »

Ono zase kuchyň není taková věda. Dvířka všichni kuchyňáři objednají někde v Trachea nebo podobných firmách. Jde hlavně o kování, pojezdy a tlumiče. Existuje spousta vychytávek, organizérů atd. který stojí příšerný peníze. My jsme dělali kuchyň na podzim. Na baráku není ani jedna zeď rovná, pravej úhel jsem tam ještě nenašel. Velikost základní části byla cca 5,5 metru plus barpult a velká skříň na potraviny. Spotřebiče jsme měli svoje, pracovní deska je masiv dub ( ne Ikea). Z Ikea máme pouze ručky. Jinak všechno kování a výjezdy jsou Blum ta nejvysší řada. Sice pálka, ale životnost snad bude odpovídat ceně. Celá kuchyň vyšla na nějakých 110 tis bez spotřebičů. Dělal to kámoš kterej je velkej puntičkář.
ImageUploadedByTapatalk1433397687.922928.jpg
ImageUploadedByTapatalk1433397602.634301.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk
Přílohy
ImageUploadedByTapatalk1433397773.766179.jpg
Tribeca 2008 Executive
________&________
Toyota RAV4 PHEV 2021

EX: Levorg 2017 Sport, Forester 2007 SG, Legacy GT 2010
Uživatelský avatar
nasticka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3540
Registrován: stř říj 12, 2011 8:00 pm
Jméno a příjmení: Stanislava Kopcová
Bydliště: Václavice

Re: Kuchyně - zaměření, návrh, realizace

Příspěvek od nasticka »

My máme kuchyň ikea, stará je asi 6 let. Přežila dvě stěhování, vzteklý útok manžela a lezecké výkony dětí. Truhlář nám tenkrát dal cenu cca 120 zis. bez spotřebičů. My ji pořídili za 80 i indukční deskou, která tehdy stála přes 20 tis. Kuchyň je držák, nedám na ni dopustit. Ale ze současné nabídky ikea bych si už nevybrala, připadá mi to dost šunt, což mě štve. Celkově tam fakt jde ta kvalita dost dolů a už to ani nemají tak pěkné.

N.
Forester SG 2.0XT - SíGr
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Kuchyně - zaměření, návrh, realizace

Příspěvek od draconis »

No už je tu toho dost, ale přece jen kdyby... Předloni když se brácha nastěhoval do chalupy, zjišťoval a poptával novou kuchyň taky. Nakonec našel víceméně náhodou šikovného truhláře někde z Plzeňského kraje, který jim vše udělal na míru, kvalitně a oproti ostatním nabídkám za dost rozumnou cenu. Tak kdybys nevybral nic z výše uvedeného, můžu z něj vyloudit kontakt, případně nějaké to foto atd., byli velice spokojeni.
Uživatelský avatar
bobhash
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 513
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuchyně - zaměření, návrh, realizace

Příspěvek od bobhash »

sem architekt a kuchyní jsem navrhl mraky ,záleží co od toho očekávaš a kolik chceš investovat jestli se spokojíš se standartní tak pak navštiv nějaký kuchyňské studio lou cost ikea ,lutz,atd střední standart ,např. hanáka design v podstatě vopálej to co jede v milánu na veletrhu nebo vysoký standart / většinou sou to kuchyně z ciziny např. siematic /stopku,atd. , skříňky je klasika bedny na tom neni co řešit , prachy žere kování , madla ,povrchy , pokud chceš mít individuální " originál pak se obrať na nějakyho architekta ty většinou mají už napojení i na truhláře je to sice dražší cesta ale budeš mít orignál sladěný s celkovím interierem bez kompromisu...... ps . na mě né já sem fakt drahej :)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuchyně - zaměření, návrh, realizace

Příspěvek od VDC »

Ty vole to není možný, Bobeš žije !!! :-)

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
bobhash
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 513
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuchyně - zaměření, návrh, realizace

Příspěvek od bobhash »

: ) jasně že žiju a dokonce to tady a vedle i čtu ,ale rači moc nepíšu........ aby nebyli konfliky :) jak se mi blíží přezutí na 5tý kola / za pár dní / taxem asi " zmoudřel " což je pro mě docela šok :)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuchyně - zaměření, návrh, realizace

Příspěvek od VDC »

Tak to jsem Bobši moc rád, že jsi živej, zdravej a přítomnej, i když potichu !!! :-)

Odesláno z mého EVOLVEO StrongPhone Q4 pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kuchyně - zaměření, návrh, realizace

Příspěvek od HonzaCZ »

Zatím díky všem za názory a tipy :-)

Víceméně jsem si potvrdil, že chci kuchyň na míru, ovšem od koho, to budu muset ještě nějak analyzovat - největšího brouka do hlavy mi nasadil asi Kolben ::-DD: Času zatím dost, ale pomalu se to krátí :670:
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
bobhash
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 513
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuchyně - zaměření, návrh, realizace

Příspěvek od bobhash »

Otázka je co si představuješ pod „ kuchyň na míru „ , každá kuchyň je na míru , de o to jestli to máš kuchyň spojenou s obytnym prostorem který už máš v nějakém stylu , nebo to teprve plánuješ , pak má smysl oslovit někoho , pokud si na to sám netroufneš kdo tvoje představy nějak zhmotní jak koncepčně tak barevně jako jeden celek ,kuchyn jidlena obývak , a stouhle vizí zajít do kuchynskýho studia / to má vetšinou svího „ architekta „ kterej ti to naskádá a udělá ti zadara vizualizace pak ti to přivezou a namontujou , kuchyně jsou v modulových řadách a když ti to v prostoru nevýde existuje sadrokarton tím se to doplní a nebo obložky / v barvě kuchyně , nebo zrcadlo atd , to je standardní postup , když máš od kuchynskýho studia půdorys a vyvodovej plán na media tak pak není problém vzít nejaky UKčko a dodělat niku pro kuchyň před samotnou montáží ……to je standardní cesta 80% smrtelníků v současnosti , myslím že tou by ses měl vydat pokud nemáš barák za miliony pokud jo tak to je jinej příběh , ale i když ti to bude navrhovat někdo individuálně stejně se musí držet modulů , tam je to spíš o dražších materiálech /klavírní lak , nerez , sklo, kámen , a o tvarovní např bar pultu , nějakejch polic ,osvětlení , a zabudovanejch spotřebičích , gril na ryby vestavěny kávovary a další nesmysli který člověk ve finále použije jednou pochlubí se kamošům a tím to končí .
Ps ale co si nech udělat na 100% je v soklu centrální vysavač ve štěrbině je to sice dažší ale super věc smeteš dropky na zem zapneš a máš klid , a taky je dobrej drtič odpaků , to je ve dvoudřezu v tom malím semele to veškerém bordel co do dřezu smeteš ……………..good luck

a snad jedna rada závěrem nejelegantnější je stejně bílá kuchyň v polomatu ,zapuštěny madla na horních skřínkách bez madel stačí udělat přesah dvířek a otvíraš to za to a zaroven ti to sková zafrezovaný led osvetlení pracovní desky nedělat je prosklený akorát je vidět na bordel ve skřínkách nekomu to je jedno nekoho to štve a furt to rovnat aby to bylo cool no nevim , deska bud dřevo nebo umělej kámen hodně tmavej nebo skoro černej a to samé udělat na zed místo obkladaček zásuvky dát ze spoda horních skříněk pak nejsou vidět / na zapojení ruznejch mixerů /a žádny píčoviny typu pulty do zatáčky ,nebo vlnky prostě klasickej funkcíonalismus kubický tvary bez kudrlinek.....tenhle desing ti nidky na rozdíl od modních lamin v dezenech dřeva plechu barev nikdy nezestárne, neokouká a je to eleganní a "čistý " ....a už držim hubu :) nějak sem se rozvášnil
Uživatelský avatar
Fiba
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Pardubice

Re: Kuchyně - zaměření, návrh, realizace

Příspěvek od Fiba »

Tý vole Bobši, to je snad nejdelší co jsem od tebe kdy přečet (tedy přeložil si do lidštiny) :supeer: ::-DD:
Obrázek Forester 2.5 XT '06 AT

ex Forester S-turbo '99 MT
ex Alfa Romeo 90 2.0i 94kW 1985
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Kuchyně - zaměření, návrh, realizace

Příspěvek od Kolben »

Sterbina na vysavac pod deskou je super. to mohu potvrdit. Zrovna tak je super jeste jedna sterbina na zemi v soklu :-) Nejlepe napojeno na centralni vysvac, ze to pak nedela kraval :-) Drtic je taky dobrej. Nemam, páč mame komposter :-)
Jinak ta rada na zaver ... pod to bych se hnedle podepsal :-)
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kuchyně - zaměření, návrh, realizace

Příspěvek od HonzaCZ »

Hele, super, že dáváte tipy na fíčurky, klidně pokračujte, už si to sepisuju :-)

Teda centrální vysavač asi, teda určitě mít nebudu, ale nějaký zejména práci ulehčující vychytávky bych uvítal :-)

EDIT: Nebo jak to je s tím vysavačem? To může bejt součástí tý linky?
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2494
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: Kuchyně - zaměření, návrh, realizace

Příspěvek od Subaru4ever »

Jako chlap bych při výběru kuchyně začal u otázky, zdali tam budu vařit Já :811: . Protože pokud je chlap toho typu, že si ve své kuchyni nechává vařit někým jiným, pak je extrémně důležité přizvat k výběru a designu i toho někoho. Protože je přeci pěkné jiným lidem zařídit co nejlepší pracovní podmínky podle jejich gusta, kde budou pracovat rádi, výkonně a bez keců :ironie:

U nás se budeme o kuchyni dělit tak 50:50, jelikož já vařím rád. Takže ohledně kuchyně hlasujeme v poměru 51:49 :811: ... nebo spíš 49:51 :655: ::-DD:
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kuchyně - zaměření, návrh, realizace

Příspěvek od HonzaCZ »

Vybírá ten, kdo platí... :811:
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Výpomoc, kontakty, lidi, práce“