Nový multilevel - vaše zkušenosti s jinými.

Uživatelský avatar
MrRichie
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 896
Registrován: pát čer 22, 2012 2:35 pm
Jméno a příjmení: Richie Smolda
Bydliště: Řeka
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový multilevel - vaše zkušenosti s jinými.

Příspěvek od MrRichie »

Já bych jen doplnil, že to nehájíme nebo nechceme přesvědčovat o tom, že to je nějaký průlom nebo že z toho vůbec něco bude. Jen to jsou argumenty k tomu, proč jsme to ještě úplně nepotopili jako každý jiný MLM.
Subaru Outback BS 2.5 CVT
Subaru Outback BR 2.5 CVT
Subaru Impreza GF 2.0 M/T
Yamaha YZ450F

ex. Subaru Impreza GT ver.VI ´99
ex. Subaru Legacy BH GX 2.5 4AT AirSus
ex. Subaru Legacy BP 2.0R 121Kw
ex. Subaru Outback BR 2.5 CVT
ex. hodně aut různých značek, vždy zpátky
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový multilevel - vaše zkušenosti s jinými.

Příspěvek od Tomáš1002 »

HonzaCZ píše:To bych řekl, že je ale správný přístup. Tímto způsobem si člověk přeci vybuduje přirozenou obranyschopnost, ostražitost a respekt k určitým věcem.
No jak se to vezme, já jsem jako dítě byl taky hrozně zvědavej, co tak nebezpečnýho je v elektrický zásuvce, až se mi ve věku cca 6 let podařilo do jedný ten prst fakt narvat. Nepopírám, že zážitek to byl nezapomenutelný a že mám od té doby k elektřině velký respekt. Na druhou stranu mě to klidně mohlo zabít a proto třeba u svých dětí preferuju ve většině případů jiné způsoby sbírání zkušeností :4690: . Jinými slovy, existuje určitá hranice, za níž je experimentální ověření nebezpečnosti některých jevů natolik nebezpečné, že je nepoužitelné.
To ale, abych se vrátil k tématu, MLM není, tam jen pár lidí přijde o nějaké peníze, což není nic fatálního :850: .
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
j3rry
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1024
Registrován: pon dub 16, 2012 9:58 pm
Jméno a příjmení: Tomáš H.
Bydliště: Brno/Karviná/Pržno

Re: Nový multilevel - vaše zkušenosti s jinými.

Příspěvek od j3rry »

Tomáš1002 píše:, až se mi ve věku cca 6 let podařilo do jedný ten prst fakt narvat.
Mě taky... ::-DD: ::-DDD: už si nepamatuju, kolik mi bylo, ale vím, že to bylo u tety na návštěvě a byl to hodně nepříjemný zážitek... :4690: nicméně dnes se tomu na rodinných oslavách všichni jen hlasitě smějí.... :baseball:
1999 SF Subaru Forester 2.0 5MT
1995 GC8 Subaru Impreza WRX STi - sold
1996 Mazda MX-5 NA 1.6 66kw - R.I.P.
2005 Subaru Legacy 3.0R 6MT Spec.B Sedan - R.I.P. (ale resurrected a teď kdesi stále spokojeně vrčí)
2004 Subaru Legacy 2.5 5MT Sedan - R.I.P.
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Nový multilevel - vaše zkušenosti s jinými.

Příspěvek od Mira »

Chlapci na rovinu - ukažte mi někoho kdo tam ten prst nestrčil. Z mého okolí nevim o nikom. Já sám jsem si šel šáhnout i na kamna, protože všichni říkali ať to nedělám, že to pálí. Ale ta pecka od elektriky byla horší.
Ale kamarád elektrikář (revizák) už to nepočítá. Ale pokaždý pěkně špačkuje a nadává si do blbců. Ale je fakt, že na silnoproud a 3 fáze si dává setsakra majzla, s tim už není sranda a to už jen nebrní. To samí se dá říct i o tomdle MLM. Teď a tady je to sranda, ale jak někdo příjde o peníze a vy v tom můžete mít ruce, rychle pryč a nešahat.
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový multilevel - vaše zkušenosti s jinými.

Příspěvek od vena »

M.Z. píše:A jeho kolega bude zřejmě Levota.
:supeer: ::-DDD:
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
Uživatelský avatar
PavelG
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 769
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Olomoucko

Re: Nový multilevel - vaše zkušenosti s jinými.

Příspěvek od PavelG »

Tak je fajn, že šlo jen o shodu jmen (dlužník je z Fulneku).
To, že se typicky rekrutují další účastníci MLM z rodinny nebo okruhu kamarádů a známých není náhoda, přece jen ne každý má ten dar přesvědčit rychle cizí lidi na ulici k něčemu, o co nemají moc zájem. Hraje to to ruky i organizátorům MLM, protože typicky nováček než vyčerpá všech 10 kamarádů, 50 známých a objede všech 10 tet a strýců, které předtím nikdy neviděl, tak uplyne nějaká doba, pár jich přesvědčí a hlavně si mezitím (v přesvědčení, že to přece není tak zlé a nakonec to půjde) koupí pár zaručených rad a startovních balíčků coby investici do svého businessu.

Samozřejmě, že dostat se do pyramidy nahoru je lepší než šoupat nohama u základny. Já osobně bych se hlavně zajímal, co se prodává, i když typická reakce "sponzora" (takhle si někdy říkají) je opovržlivé odfrknutí, že on neprodává produkty, ale metodu. Jen je potřeba pamatovat na to, že koncový zákazník (pokud prodáváme lidem na ne eráru) si nakonec vždycky kupuje nějaké zboží či službu a rozdíl mezi výrobní a prodejní cenou je to, co mě bude živit s celou mou podpyramidou. A on je rozdíl jestli prodávám kanadskou whisky nebo další zaručeně zázračné švédské utěrky.

Tím vůbec nechci zavrhovat jiné než standardní způsoby prodeje, spíš naopak. Nakonec každý má asi zkušenost z obchodem výměnným, kšeftem přes kamarády, na doporučení, v rámci specializované skupiny se zbožím, které by jinak nikoho nezajímalo (kdo by kupoval subaru hrnky?). ... a já myslím, že velmi často je způsob prodeje daný právě charakterem zboží, způsobem užití a možnostmi dodání, než nějakou zázračnou metodou předávání know-how přes bílou tabuli a fixy.

Ale přece jen bych byl obezřetný k těm skoro nábožensky zaníceným objevitelům zázračné marketingové metody, kterou napřed úzkostlivě tají, aby ji vzápětí přednášeli ovečkám. Na tomto poli si myslím, že se zázraky na úrovni keců moc nekonají. Ostatně, poměrně revoluční marketing mají i Šmejdi, co zamykají důchodcům záchody, dokud nepodepíšou objednávku.
Je pak na každém, co snese a jestli má žaludek na to nutit lidem cosi, co by sám na sobě nesnesl.
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Nový multilevel - vaše zkušenosti s jinými.

Příspěvek od ozawasan »

já bych tohle téma buď přesunul do inzerce - a to po zaplacení vstupního Multilevel poplatku, nebo ho ztlumil.......... Kouzlo multilevelů je v samotné podstatě toho názvu - každý chce být v tom levelu nahoře, ale většina je dole. Nic, co se prodává "samo" se do multilevelu nedostane, protože vrchní multilevelista by musel být magor, aby nechal ze svého zisku nechal líznout těm dole. Sry, ale na altruistický přístup v tomhle druhu byznysu věřím asi jako tomu, že Zeman je abstinent... Takže jako reklama dobrý, ale ať z toho tedy klub v tom multilevelu sakra taky něco má no ne?
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
PavelG
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 769
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Olomoucko

Re: Nový multilevel - vaše zkušenosti s jinými.

Příspěvek od PavelG »

No nevím, tohle chceš považovat za inzerci?

Jinak si myslím, že prodej některého zboží stylem známý-známému je v pořádku. Nemusí jít o altruismus (o ne nejde přece ani v Tescu), ale o naplňování win-win strategie u obou stran.
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Nový multilevel - vaše zkušenosti s jinými.

Příspěvek od ozawasan »

hele - upřímně - tvůj styl psaní ohledně tohohle prodeje mi přijde dost agresivní. v podstatě se neptáš na názor ostatních - obhajuješ "pozitivní" stanovisko k tomuhle "byznysu". To neber nikterak zle, protože svůj názor na tenhle segment mám jaksi utvořen, spíš se smutně bavím, nad tím tvým přístupem. Přeju Ti, ať jsi v tom levelu úplně nahoře a každý rok si koupíš nový stíčko, ale v podstatě nevidím nějaký výraznější posun v tomhle vláknu. Za chvilku mi to přijde jako "olejová diskuzní lázeň".
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
PavelG
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 769
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Olomoucko

Re: Nový multilevel - vaše zkušenosti s jinými.

Příspěvek od PavelG »

ozawasan píše:hele - upřímně - tvůj styl psaní ohledně tohohle prodeje mi přijde dost agresivní. v podstatě se neptáš na názor ostatních - obhajuješ "pozitivní" stanovisko k tomuhle "byznysu".
Takhle se to fakt jeví? Já mám naopak k těm MLM aktivistům hodně negativní přístup, ale snažil jsem se klukům napsat, aby, když už na ta horká kamna chtějí sahat, dávali bacha, aby si nepopálili místo prstu celou ruku.
Uživatelský avatar
MrRichie
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 896
Registrován: pát čer 22, 2012 2:35 pm
Jméno a příjmení: Richie Smolda
Bydliště: Řeka
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový multilevel - vaše zkušenosti s jinými.

Příspěvek od MrRichie »

Taky jsem překvapen, bu PavelG byl tuším první, kdo nás tady zprdnul, že je to non-sense :D
Subaru Outback BS 2.5 CVT
Subaru Outback BR 2.5 CVT
Subaru Impreza GF 2.0 M/T
Yamaha YZ450F

ex. Subaru Impreza GT ver.VI ´99
ex. Subaru Legacy BH GX 2.5 4AT AirSus
ex. Subaru Legacy BP 2.0R 121Kw
ex. Subaru Outback BR 2.5 CVT
ex. hodně aut různých značek, vždy zpátky
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3007
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Nový multilevel - vaše zkušenosti s jinými.

Příspěvek od yeti »

MrRichie: No, on má totiž PavelG pravdu a argumenty tu už několikrát zazněly. Sám jsem kdysi pracoval pro firmu, která pracovala pro jednu z prvních MLM "firem" v ČR. S jejich byznysem jsme neměli nic společnýho, jen jsme pro ně dělali část administrativy a seděli jsme hodně blízko u nich. Oni prodávali plnící pera a "know-how" za krásných 15tis. Náklady na pero byly cca 500,-, zbytek si podělili páni majitelé a "manažeři" těch chudáků, co si pero koupili a dostali se do pyramidy v nižších patrech. Je ale fakt, že ti nahoře si žili opravdu královsky. Byli to takoví ti pozitivní týpci a týpky v sakách a kostýmech, co všechno znali, všude byli, nic nebyl problém a od všeho měli klíče. V době kdy mobily mělo pár vyvolených si tihle telefonovali na chodbě firmy přes prosklené dveře a v zimě si nechávali svařit drahý vína v drahých vinárnách. Už ani nevím, jak si interně říkali, jen si vzpomínám, že těm, co si koupili "produkt" říkali "bembeci". Jejich přesvědčovací metody byly stejné jako u šmejů, jehovistů a náboženských sekt - někam odvést, udělat dloooouhou "prezentaci" ničeho a potom v přesile působit na jednotlivce, který prostě podepsal.
Jeden z pánů majitelů si koupil ferrari a svoje "ovečky" vozil za odměnu kolem baráku. Kdo donesl víc smluv, mohl se svézt víc koleček. Než to po několika měsících rozmlátil...
Už jsem si několikrát vyslechl tyhle a podobný kydy a vždycky, když už mi to začíná vrtat hlavou, že tohle je přeci jiný, že by to mohlo fungovat, tak si vzpomenu na "bembeky" a jsem vyléčen. Možná bez peněz, ale v klidu a můžu se svým kamarádům a známým zpříma dívat do očí.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Nový multilevel - vaše zkušenosti s jinými.

Příspěvek od HonzaCZ »

SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
PavelG
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 769
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Olomoucko

Re: Nový multilevel - vaše zkušenosti s jinými.

Příspěvek od PavelG »

zajímavý článek na naše téma
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2013120601

Dejte pak vědět jak to dopadlo u vás. Zajímavé a cenné budou určitě vaše zkušenosti ať už to dopadne jakkoliv.
Odpovědět

Zpět na „Výpomoc, kontakty, lidi, práce“