jsem tu nový

Petronius
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: pát led 20, 2012 11:18 pm
Jméno a příjmení: Petr Vogel

Re: jsem tu nový

Příspěvek od Petronius »

Ta moje chata je v krásné přírodě blízko M.Třebové, hranice Pardubického a Olomouckého kraje. Je nás tam asi 10 chat a jinak nejbližší osada ca 3km. Vždy koncem listopadu na konci chatařské sezóny jsou to nervy. Neví se, kdy přijde první sníh. S dvojkolkou jsou to nervy. Když přes noc nasněží, tak se druhý den nemusí odjet. Kdysi před mnoha lety jsem s Berlingem zůstal na chatě uvězněný asi tři dny. Napadlo nečekaně dvacet cm sněhu a ani nemělo cenu se pokoušet odjet. Musel jsem čekat na oblevu. Teď se Subaru je to o něčem jiném. Sníh a mráz vůbec neřeším. Pochopitelně, pokud nastane kalamita a napadne půl metru, tak se taky neodjede, ale to v pozdním podzimu není pravděpodobné. Když jsem pořizoval čtyřkolku, tak v té době bylo možno pořídit i C-Crossera od Citroenu ( Mitsubichi Outlender ve skutečnosti). Ale nakonec jsem šel na doporučení do Subaru. Byl jsem z C5 zhýčkán komfortem odpružení a jedinné Subaru v modelové řadě r.2009 a 2010 mělo své modely Legacy a Forestr naladěno překvapivě do relativně měkkého odpružení. Oproti tomu byly modely Toyota Rav, Honda CRV, Suzuki Vitara i C-Crosser až nepříjemně tvrdé při odfiltrování nerovností na silnici. Proto tedy Subaru. A navíc, úžasný unikátní diesel 2,0. V C5 mám 1,6HDI motor, taky vynikající, ale Subarácký je o třídu výše v kultuře projevu, úžasně tichý a chová se pomalu jak benzín. Naprosto plynule přechody otáček, žádné turbodíry atd.
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: jsem tu nový

Příspěvek od Mira »

Co se týká chat a jejich dostupnosti v zimě, tak před 5 lety jsem u nás vyjel na chatu autem jen já. Je to rozbitá polňačka do pěknýho kopce. Předloni přibyl jeden soused, co si pořídil malou Ravku, loni kamarád s Dacií Dusterem (loni jsem ho ovšem musel tahat z pole já s Imprezou) a letos druhý kamarád pořídil Mazdu CRV. Tak už se celkem těším až napadne aspoň 20 čísel sněhu, ať prubnem co kdo dokáže. Já ovšem budu limitovanej nižší výškou a hlavně 3 roky starejma gumama. Oba si letos pořizují nový zimáky, takže se ukáže. V každým případě co jsem na chatu v létě i v zimě jezdil bez ztráty adheze, naočkoval jsem ostatní aby pořídili taky 4x4, ovšem mým velkým mínusem je to, že jsem je nepřesvědčil na Subaru, ale jen konkurenci. Ale já jim to v zimě zase ukážu, protože s Dacií loni pokaždé když čerstvě napadlo kamoš nevyjel, já ano. Ale byl na celoročních gumách, takže je to pochopitelný, letos uvidíme.
Uživatelský avatar
garmont
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1510
Registrován: ned říj 09, 2011 4:11 pm
Bydliště: Ostrava

Re: jsem tu nový

Příspěvek od garmont »

Taky jsem míval citroeny - bx,zx,xsaru, peugeota 405.. ale na subaru zdaleka nemají.. jak tady někdo nakousl to grande punto, občas mám tu čest a je to hrůza....
vw caravelle 2,5i syncro
Subaru Forester SF 2.0 MT 2001 LPG lovato
Subaru Forester SG 2.5 AT 2006 - Us model, LPG Magic - ex
Subaru Forester SF 2.0 AT 1998 - ex ale zůstal v rodině..
Subaru Impreza 2.0 MT 2000 - ex
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: jsem tu nový

Příspěvek od saburafu »

Vítej cirdo do klubu! :pr: Ať se ti tu líbí a třeba někdy na srazu na viděnou :826:
cirda86
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: pon říj 07, 2013 8:40 pm
Jméno a příjmení: Michal Richter
Bydliště: samota u náměště n oslavou

Re: jsem tu nový

Příspěvek od cirda86 »

ten fiat...kdysi jsem měl 127 a bylo dobrý,to grande punto má moje žena -125000 km absolutně bez závad

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Uživatelský avatar
garmont
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1510
Registrován: ned říj 09, 2011 4:11 pm
Bydliště: Ostrava

Re: jsem tu nový

Příspěvek od garmont »

Punto má brácha od novoty - najeto 70tis.. celkem se mu to sype - odešla spojka, altík, olej to žere atd.. jediné co se mi na tom autě líbí jsou brzdy zbytek stojí za nic...když to srovnám s 13let starou rezou která má najeto 250tis tak přemýšlím kde udělali soudruzi italští chybu...
vw caravelle 2,5i syncro
Subaru Forester SF 2.0 MT 2001 LPG lovato
Subaru Forester SG 2.5 AT 2006 - Us model, LPG Magic - ex
Subaru Forester SF 2.0 AT 1998 - ex ale zůstal v rodině..
Subaru Impreza 2.0 MT 2000 - ex
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: jsem tu nový

Příspěvek od Doro »

Je pěkné si zase počíst o různých zkušenostech s různýma značkama. Jak vidět, názory se liší spíše dle konkrétního kusu. U Subaru jde zase spíše o standard, jen semtam se najde divný kus (v podstatě opačně).... pominu nové vozidla od 2008, kde už je to obecně buřt.
A o kalamitě 0,5m sněhu ...zas mě to rozesmálo, že taký věčí poprašek někdo bere za kalamitu.
No a taky se těším, až se kouknu, jak se tu povede ve sněhukupách staršímu Land Rouveru na nových gumách. Určitě přibudou zářezy (na obou stranách :845:).
:657: :657:
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
ferenc.74
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1536
Registrován: úte čer 05, 2012 7:06 pm
Jméno a příjmení: František Jindra
Bydliště: Semily

Re: jsem tu nový

Příspěvek od ferenc.74 »

Tak se nám to tu nějak rozrůstá, :657: Vítej v clubu a doraž na sraz v prosinci. Tam uvidíš,co je subaru zač! :supeer:
Subaru Forester MY 01 S-Turbo 130KW EX
Subaru Forester MY 06 2.5XT MT
Subaru outback 2,5 115kw MY 2001 AT a v cervený,heč! EX
Subaru outback 2,5 121kw MY 2007 MT šampaň
Odpovědět

Zpět na „Výpomoc, kontakty, lidi, práce“