Novy člen fóra

Odpovědět
Biermann
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 54
Registrován: pon lis 19, 2012 1:22 pm
Bydliště: Brno

Novy člen fóra

Příspěvek od Biermann »

Ahoj všem,

nově jsem se k vám zaregistroval, tak jsem si říkal, že by neškodilo stručné představení, když už se (možná nejen) tu budeme v časech příštích potkávat.

Co se týká základních dat, tak se jmenuju Martin, mám jednu ženu, jedno dítě a teď už pár dní i jedno :subaru: . Žiju v Ásii, konkrétně v Brně a na chléb svůj vezdejší si vydělávám tak jako většina lidí prací a v mém případě to je tvorba softwaru.

Jak jsem se sem dostal?
Celkem jednoduše. Přecijen auto člověk nekupuje každý den a při dohledávání informací o tom co vybrat, co nevybrat, jaké má co problémy atd. jsem narazil i na toto fórum a nějak se mi ze "Subaru fór" zalíbilo nejvíc, takže jsem skončil tady.

Jak jsem se dostal k Subaru?
Tak nějak jsem si řekl, že bych si měl udělat radost a pořídit si nové auto. Co jsem věděl bylo, že to bude SUV, protože se mi tenhle typ aut líbí, bez ohledu na všechny jejich nevýhody. No a pak už to bylo jen o výběru toho pravého. Postupným vývojem se mi vytříbila skupinka kandidátů, konkrétně CX-5, CRV, Outlander a (díky aktuální výprodejové akci) Forester. Po dnech nespaní a neustálého zjišťování informací o všech výše uvedených jsem se nakonec rozhodl právě pro Forestera, který imho aktuálně poskytuje vynikající poměr ceny a výkonu a je i dostupný (čekání na CX-5 cca. 5 měsíců).

A co konkrétně jsem pořídil?
Jelikož nemám rád naftu, tak jsem se rozhodl pro benzínového forestera ideálně v Comfort výbavě. Zde se ale ukázal být základní problém. V brněnském C&K jsem si sice projel naftového Forestíka, ale benzíny už byly vyprodané bez možnosti objednat. Hledal jsem tedy po okolí a nakonec jsem sehnal poslední kousek v IVOSu ve Fryštáku (tmavě šedá metalíza). Domluva po telefonu dobrá, možnost benzínovou verzi vyzkoušet a smlouva podepsána. Osobně mě benzín nezklamal, protože i doteď jsem jezdil s atmosferickou 1.4 byť ve výrazně lehčím voze. Za 4 dny bylo auto připravené a já si ho radostně odvezl domů :drive:

Jaké jsou pocity krátce po nákupu?
Samozřejmě hned po nákupu nejde realisticky hodnotit, protože jde o prvotní euforii, ale zatím rozhodně spokojenost:
+++ Krásný zvuk motoru nad 3,5k otáček - jen je škoda, že v záběhu ho nechci trápit, takže si ho neužívám moc
+ Prostorný interiér
+ Slušný kufřík, byť tam by to mohlo být i lepší
+ Solidní výbava
+ AWD, byť to jsem zatím neměl možnost znatelně vyzkoušet

A negativa, i ty se nějaká najdou:
- Na některých nerovnostech něco v zádu poklepává. Předpokládám, že to bude ta nešťastná roletka
- Řazení je slušně řečeno slabší. Nemožnost zařadit zpátečku není ojedinělá a chvění řadící páky je dost výrazné.
- Celkem výrazné pohupování v podélném směru
- Posilovač řízení by mohl být na můj vkus slabší. I když ve srovnání s ix35 ::-DDD:
Subaru Forester 2.0XS Comfort MY12
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16138
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Novy člen fóra

Příspěvek od quickly »

Biermann: vítej u nás v klubu :pr: . Gratuluji k forestíkovi. Co se týče + - Tvého forestíka, tak asi nejvíc si popovídáš s nastičkou, která má stejného forestíka (předtím měla dehtového forestíka). Jo a Maur taky má nového benzínového forestíka :655: .

Jinak mne nejvíc potěšila tato Tvá věta
Biermann píše:jsem narazil i na toto fórum a nějak se mi ze "Subaru fór" zalíbilo nejvíc, takže jsem skončil tady.
Pročti si vlákno ohledně velkého zimního srazu, který je příští rok v Ásii. Na srazu máš možnost poznat limity svého auta v bezpečném "terénu". Já mám v dehtovém forestíku najeto 174 tkm, absolvoval jsem dost srazů a musím přiznat, že forestík vyjede stále mnohem víc, než snese moje hlava :850: .

Klepání vzádu může být roletka nebo někdo hlásil zámek pátých dveří.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: Novy člen fóra

Příspěvek od Rudolfo »

Tak Tě mezi námi vítám a přeji hodně spokojených km v Subaru.

:drive: :drive: :drive:

Já jsem ze Severovýchodní Asie a rád Tě uvidím na nějaké naší akci. O Forestra se v terénu nemusíš bát, vyjede mnohem víc, než předpokládáš. Vše má svůj čas a postupně se vše naučíš :850:

:3gears: :3gears: :3gears:
Mějte se Subarově

Ruda

__________________________________________________________
Subaru Forester 2.0 Atm., 5MT+redukce, BA95+LPG, oplechovaný spodek, Zvýšený 3 cm, Vyrobeno 2008 - model MY2009
ade321
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 101
Registrován: čtv lis 08, 2012 6:50 am
Jméno a příjmení: Pavel Werner

Re: Novy člen fóra

Příspěvek od ade321 »

Ahoj, vítej na foru. Gratuluju k novemu foresterovi. Fotky ukazes? Bydlim taky v Brne. Pokud bys chtel zaskolit do offroad jizdy, mozna by ti pomohl kofilka
Outback 98, 2,5l, automat
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49146
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Novy člen fóra

Příspěvek od VDC »

Vítej mezi námi. I mě potěšila věta, že se ti na tomhle fóru zalíbilo nejvíc. To se čte velmi příjemně. :-)

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Biermann
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 54
Registrován: pon lis 19, 2012 1:22 pm
Bydliště: Brno

Re: Novy člen fóra

Příspěvek od Biermann »

Díky za přivítání a tipy. Nějakou fotku určitě udělám jak vyrazím k drahým rodičům na vesnici, tam je na to takové lepší prostředí než v Brně u obchoďáku :-) a snad už bude i troška sněhu.

Jinak teď se možná zjeví i vícero nových členů, když vidím, že jen na našem malém (cca. 700 bytů) sídlišti se teď kromě toho mého objevily ještě 2 další nové Forestery. Výprodejová akce má evidentně úspěch.
Subaru Forester 2.0XS Comfort MY12
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Novy člen fóra

Příspěvek od yohn »

Ahoj Biermanne ! Zdravim tě ze Šumavy, třeba někdy naviděnou i osobně. Věřím, že budeš s Foresterem spokojen, je to velmi dobrá volba :pr: I když někdy jeho síly přeceníš a taháš ho v noci v lese s károu z křoví, protože dospěješ do stavu, kdy si myslíš, že dáš všecko ::-DDD: asi jako já včera v noci :supeer:
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
Uživatelský avatar
j3rry
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1024
Registrován: pon dub 16, 2012 9:58 pm
Jméno a příjmení: Tomáš H.
Bydliště: Brno/Karviná/Pržno

Re: Novy člen fóra

Příspěvek od j3rry »

Vítej mezi námi! :) Gratuluju! :) Další Brněnský Forester do klubu :) Občas jezdíme s Kitim tandemové výlety po Brněnském okolí, tak Tě někdy můžeme vzít s sebou, popř. se snad ukážete s rodinkou a autí na některém ze srazů :)
1999 SF Subaru Forester 2.0 5MT
1995 GC8 Subaru Impreza WRX STi - sold
1996 Mazda MX-5 NA 1.6 66kw - R.I.P.
2005 Subaru Legacy 3.0R 6MT Spec.B Sedan - R.I.P. (ale resurrected a teď kdesi stále spokojeně vrčí)
2004 Subaru Legacy 2.5 5MT Sedan - R.I.P.
Uživatelský avatar
nasticka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3540
Registrován: stř říj 12, 2011 8:00 pm
Jméno a příjmení: Stanislava Kopcová
Bydliště: Václavice

Re: Novy člen fóra

Příspěvek od nasticka »

Vítej :pr: osobně tvoji volbu jen a jen schvaluji :845: Jak psal Quickly, já jsem přesedlala v červnu z dehtového forestra na benzínového a jsem maximálně spokojená. K těm negativům, co jsi popsal: absolutně souhlasím se vším okolo řazení, kufr si myslím, že je v daném segmentu bezkonkurenčně nejlepší v poměru velikost/100% využitelnost. Také jsem měla v hledáčku tebou zmiňovanou mazdu, avšak právě tam je ten kufr naprosto žalostný v porovnání s forestrem (v tém době jsem jezdila dehta, takže jsem měla zcela objektivní srovnání). A k tomu podélnému naklánění.. i když to ten - nesmaže, tak vřele doporučuju svézt se s forestrem MY 2008 (bez úprav na podvozku) a pak cokoli říkat o náklonech ::-DDD: Opět vím víc než dobře o čem mluvím :845: Jinak by bylo fajn, kdybys své postřehy s autem psal sem: http://subarufanclub.cz/forum/viewtopic.php?f=12&t=2151 ať to máme pěkně po kupě :845:
Ať ti auto dobře složí a přináší samou radost :850:
Forester SG 2.0XT - SíGr
Biermann
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 54
Registrován: pon lis 19, 2012 1:22 pm
Bydliště: Brno

Re: Novy člen fóra

Příspěvek od Biermann »

Dík za odkaz na vlákno k "našim" Foresterům. Určitě začnu používat...
Subaru Forester 2.0XS Comfort MY12
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Novy člen fóra

Příspěvek od tango »

tak já se taky přidám k zástupu gratulantů :pr: ať jezdí tak jak má a hlavně ať je vše bez poruch :845: sníh napadne apak přijde to pravé ořechové :657: narozdíl od mého chrochtáka :839:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: Novy člen fóra

Příspěvek od kiti »

j3rry píše:Vítej mezi námi! :) Gratuluju! :) Další Brněnský Forester do klubu :) Občas jezdíme s Kitim tandemové výlety po Brněnském okolí, tak Tě někdy můžeme vzít s sebou, popř. se snad ukážete s rodinkou a autí na některém ze srazů :)
biermanne ahoj,
jak psal j3rry občas si prostě jen tak zajedeme na nějakou krátkou projížďku po okolí, jako relax je to super.
Zdraví KITI
Forester 2,5 XT 2010 manuál
Odpovědět

Zpět na „Výpomoc, kontakty, lidi, práce“