Česká školní plachetnice La Grace

Odpovědět
Bidlo
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 299
Registrován: ned čer 13, 2010 9:12 pm
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká školní plachetnice La Grace

Příspěvek od Bidlo »

Aktuální zprávy ze Španělska. La Grace stále leží na mělčině a záchranné práce pokračují. Záchranný tým odstraňuje z La Grace vše, co je možné odstranit a odlehčit tak těžce zkoušenému trupu. Za velmi těžkých podmínek sundavají kluci čnělky, ráhna, odvážejí kanony, všechno co jde. Je to vyčerpávající a nebezpečná práce. Navíc vzhledem k okolí je nutné držet na pláži hlídky, existují obavy z rabování.
Současně ovšem pokročila jednání s pojišťovnou. Na místě je likvidátor a ač jsou ochotni hradit opravy lodě, samotnou záchrannou akci nikoliv. To je ovšem velká komplikace, protože lhůta na odstranění vraku od pobřeží se krátí. Pepa Dvorský je v kontaktu s Českou ambasádou a díky Lucii Forštové a také díky aktivitě ČANY jsme ve spojení přímo s ministrem zahraničí Schwarzenbergem. Děkujeme!

Tady v Čechách s povedlo celou havárii zviditelnit v médiiích (TV Nova, ČRo, iDNes … ) a pokračuje včera spuštěná kampaň Zachraňte ztroskotanou La Grace s prosbou o dary a mimořádné klubové příspěvky.
Už pár minut jsou na mém serveru k dispozici i stránky v angličtině a španělštině, které lze sdílet na sociálních sítích

Tímto za La Grace děkujeme všem, kdo přispěli jakoukoliv částkou. Nejde jen o peníze, ale také o to krásné vědomí, že v tom záchranný tým není sám, a že mu tady spousta lidí drží palce! Stejně tak děkujeme za všechna slova povzbuzení. Obrovsky si toho vážíme!
Bidlo
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 299
Registrován: ned čer 13, 2010 9:12 pm
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká školní plachetnice La Grace

Příspěvek od Bidlo »

Aktuální zpráva od Pepy Dvorského:
Zlepsilo se pocasi - i tak je tu zima jak - treba u vas. Veci neschnou a zachranny team se cely den brodi v ledove vode (netusim, cca18°C). Vzduch ma ve dne pres 15°C ale v noci cca 8°C. Okolni pocasi vyrazne ovlivnuji vysoke hory - tusim, ze Siera Nevada a na nich je jiz poprasek snehu. Prace dale komplikuje vysoky priliv. Voda stoupla o 0,5metru. Dale stoji v ceste pohyblivym piskum. Kdyz jsem prijel, shanel jsem bagr, abych lod vykopal, ted uz ale nemusim-lod je volna, coz je dobra zprava. Ta spatna je, ze jsem se musel smirit s tim, ze tu necham kyl. Zustal zakopany v pisku a lod si ho napory vln utrhla. Odplout bez pomoci ovsem stejne nemuzu - po kylu zustala ve dne dira. Nejblizsi lodenice schopna mi pomoct je 31NM a cerpadlama ani plovakama to na takovou vzdalenost nevyresim ani se svym odhodlanim plout na cemkoliv i za cenu, ze zemru s ni. Zbyva mi tedy dalsi moznost - vytahnu lod tady na plaz - tak jako se to delalo driv. Vim jak, jen potrebuju dat to schvalit. Marbella je luxusni letovisko pro velmi bohate a doufam, ze se lod stane atrakci a ne hrozbou zde odpocivajici pro bohace. Vse potrebne je prakticky zachraneno - pokud dorazi kontejner, bude to i kam ulozit. Drzime 24hodinove hlidky u veci, protoze bohaci tu pritahuji pozornost darebaku. O nas se nebojte, mame jiz zazemi venovane uplne cizim clovekem co nam na plazi vrazil do ruky klice od jeho letniho bytu. Vse tady zvladame i diky podpore vas doma - jeste jednou diky.... Pepa.
Ještě zaverecna prohlaseni:
Opet se omlouvam - muj telefon je zahlcen zpravymi, na které nestiham odpovidat. Zridil jsem si krizovy telefon, který pouzivam pro nejdulezitejsi lidi a veci. Presto vase zprávy po vecerech na mem telefonu ctu a ikdyz na ne nestiham z casovych ani financnich duvodu odpovidat, jsem za ne vdecny. I po této lince vzniklo par napadu, které jsem jiz realizoval. Pokud se s vami nebavim je to zaroven i tim, ze vse zde je predmetem vysetrovani a ja se snazim neudelat chybu. Mozna vam casem poslu fotky, ale není to pekny pohled pro lidi z citovym vztahem k lodi :-(
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1376
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: Česká školní plachetnice La Grace

Příspěvek od Dušan »

Bidlo píše:Drzime 24hodinove hlidky u veci, protoze bohaci tu pritahuji pozornost darebaku. O nas se nebojte, mame jiz zazemi venovane uplne cizim clovekem co nam na plazi vrazil do ruky klice od jeho letniho bytu.
Je fajn, že kromě gaunerů i "dobrý člověk ještě žije"
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Česká školní plachetnice La Grace

Příspěvek od tango »

čtu to od začátku, ale už mi to fakt nedá :686: držte se a přeji vám pěkné počasí a hodně energie na znovi vyplutí :friend: je to krásná loď a ta si nezaslouží sedět na písku, ale brázdit vlny moří to je její poslání :850:
S tím člověk co půjčit ten letní byt je super zpráva. Ať se vám daří.
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: Česká školní plachetnice La Grace

Příspěvek od Rudolfo »

Nebyl jsem na netu, tak píšu až nyní.

Držím všem palce ať se loď podaří zachránit. Není to jen věc, ale myšlenka, kterou realizovalo tolik nadšenců. Dobré věci se musí podporovat. Posílám nějaké peníze na účet ...
Mějte se Subarově

Ruda

__________________________________________________________
Subaru Forester 2.0 Atm., 5MT+redukce, BA95+LPG, oplechovaný spodek, Zvýšený 3 cm, Vyrobeno 2008 - model MY2009
Bidlo
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 299
Registrován: ned čer 13, 2010 9:12 pm
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká školní plachetnice La Grace

Příspěvek od Bidlo »

Protože souhrnné info od Pepy zatím nedošlo, přepíšu sem alespoň dílčí informace, které dnes poslal:

Dnes je zde svatek a jak jinak, delame jen my. Zitra patek, to si budou muset Spanele zrejme odpocinout. Nasleduje sobota a nedele. Vim ze to je bezne tempo tady ale asi bude treba je trochu postrcit (coz asi nepujde a delam na tom) a dohlizet nad celou zalezitosti z pravniho hlediska.
Oddalil jsem rozhodnuti o likvidaci vraku na 14dni od ted :826:
Pocasi ale ovlivnit nedokazu :666:

Obrázek
Foto: Foro Naval
Bidlo
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 299
Registrován: ned čer 13, 2010 9:12 pm
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká školní plachetnice La Grace

Příspěvek od Bidlo »

Aktuální zpráva od Pepy Dvorského ze Španělska:
Mam od pojistovny posvecenou profesionalni firmu co se do toho pusti! Firma souhlasi - musime zacit hned. Od Kanarskych ostrovu jde silna boure a silou 20-30kn pry dorazi az sem. Letim na kapitanat pro okamzite povoleni zacit. Ted uz to muze zastavit jen pocasi, nebo ze se cestou prerazim!!!!!
Bidlo
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 299
Registrován: ned čer 13, 2010 9:12 pm
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká školní plachetnice La Grace

Příspěvek od Bidlo »

Zpráva Pepy Dvorského
Povoleni uz je - cekam na zachranny team - ten je na ceste z Algesirasu!
Ale neradujme se predcasne. Je mi jasne, ze i kdyz to vyjde, tak lod zachranime - kolik to cele bude stat a kdo to nakonec zaplati bude dalsi kolo jednani :-(
Za me je to ted jedno, chci, aby lod zila dal za kazdou cenu at uz bude jejim majitelem, ci kapitanem kdokoliv lepsi, nez ja. Zachranime ji uz kvuli vam co jste ji staveli a vam, co nam tak pevne drzite palce. Diky moc
Zakon je zakon a vsichni vime, ze zachrance ma pravo na zaplaceni ceny za zachranu az do vyse zachraneneho majetku. Treba to ale pojistovna zaplati a bude to OK. Rozhodne bych vedel, kdyby uz ted vedeli, ze se tomu muzou vyhnout.
Jsem strasne moc rad a dekuju jim tady verejne, ze dali souhlas a pomohli mi najit doufejme toho nejprofesionalnejsiho odbornika, co to dokaze!!!!
Mohl jsem cekat, dal jednat, ale riskovat bych ze boure lod totalne znici. Ja sam za sebe jsem se rozhodl, ze nejdulezitejsi je aby zila dal! Radeji se na ni budu jezdit divat kde pluje, nez bych ji videl lezet na morskem dne....
Bidlo
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 299
Registrován: ned čer 13, 2010 9:12 pm
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká školní plachetnice La Grace

Příspěvek od Bidlo »

Zpráva Pepy Dvorského
Vyhnalo nas pocasi a tma - pokracovani zitra :-(
Vsichni tvrdi, ze i horsi pocasi od SW (co sem ted zene) neni tak zle jako slabsi boure od E, ktera tu dela ohromene vlny. E bouri uz lod ustala bez ujmy, ale to je podle dano tim, ze vlny prichazi v podelne ose lodi. Vice se bojim te co na lod uderi v pricne ose. Vsichni me uklidnuji a rikaji, ze to nebude tak zle a vlny mensi.
Jinak za lod velka pochvala - neumim si predstavit ze by jina lod vydrzela tolik jako La Grace. Minule tu pry na stejnem miste ztroskotala podobne velika lod a more ji rozebralo za noc. Nas trup nevykazuje zadna nova podkozeni za dobu, co tu jsem.
Bidlo
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 299
Registrován: ned čer 13, 2010 9:12 pm
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká školní plachetnice La Grace

Příspěvek od Bidlo »

Děkuji španělským přátelům z Foro Naval za aktuální fotografie:

Obrázek
Pepa Dvorský (vpravo) jede s techniky k lodi

Obrázek

Obrázek
Podpalubí La Grace se pomalu vyklízí

Obrázek
Toto bývala hlavní dělová paluba
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká školní plachetnice La Grace

Příspěvek od seatik »

To je odliv na te predposledni fotografii? nevypada to tak daleko od brehu. To nemaji nejaky dlouhy jerab,ktery by si vytahnul na breh ,nalozil na podval? Nemam predstavy o rozmerech,ale takto to vypada docela ze by to slo.
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
RunningRunner
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1259
Registrován: pon srp 31, 2009 1:26 pm
Jméno a příjmení: Petr Sklenář
Bydliště: Hradec Králové, Velké Svatoňovice :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká školní plachetnice La Grace

Příspěvek od RunningRunner »

délka trupu 23,8 m
celková délka 32,3 m
šířka 6,06m
ponor 2,8 m
výtlak 125 t
plocha plachet 364 m2
výška stěžňů nad hladinou 25 m
motor MAN D 2866 TE 375 HP
nádrže na naftu 4 t
nádrže na vodu 6 t
max. posádka 37 mužů
Kolama dolů ... Running Runner

Subaru Forester 2.5 XT Comfort AT MY06 230 kousků ve stádě Obrázek
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká školní plachetnice La Grace

Příspěvek od seatik »

Aha,sakra,to je potvora velka :-(
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Bidlo
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 299
Registrován: ned čer 13, 2010 9:12 pm
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká školní plachetnice La Grace

Příspěvek od Bidlo »

Přesně tak, loď leží sice kousek od pobřeží, ale je to velká potvora. Navíc všechno musí schválit pojišťovna a povolit místní úřady.
Děkuju všem, co si lámou hlavu a píšou návrhy na vyproštění, ale jak už psal Pepa včera, pojišťovna vybrala záchrannou společnost Arenas del Sur z Algeciras, úřady to povolily, tak snad si s tím profesionálové poradí.
Uživatelský avatar
SCOOTER
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2999
Registrován: ned úno 14, 2010 9:45 pm
Jméno a příjmení: Miloš Tůma
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká školní plachetnice La Grace

Příspěvek od SCOOTER »

Držim palce :supeer: a sleduji to tu každým dnem :670: kam se to povedlo realizovat pro vyproštění lodi z mělčiny.Celkem mne dostali ty rozměry a technické zajímavosti o lodi,myslel jsem si že je menší :655: .
Legacy 2.0R 121kw MT. MY2007 ...mazel
Forester S Turbo 2.0i 130kw. MY 2002-Radost
Legacy com.III 2.0i 92kw. MY2002
Outback 2.5i 121kw MT,MY2005
Outback H6 3.0i 154kw. MY2003-Luxus
Legacy 2.5i 115kw. MY1999
Subaru Impreza GT 155kw. MY1996-Legenda
Odpovědět

Zpět na „Výpomoc, kontakty, lidi, práce“