Česká školní plachetnice La Grace

Odpovědět
Uživatelský avatar
dulas
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 533
Registrován: čtv lis 24, 2011 9:44 pm
Jméno a příjmení: Radovan Drahorád
Bydliště: Alšovice

Re: Česká školní plachetnice La Grace

Příspěvek od dulas »

Tak ten segment mám vymontěnej :845: , pošlete mi prosím adresu kam ho poslat :4690: :845:
ex2x Subaru Legacy 2.0 LPG
ex Subaru Legacy 2.5 LPG

ex Subaru Impreza 1.6 LPG
ex
Subaru Forester 2.0 Sturbo (1999)
Subaru Outback 2.5 LPG
Bidlo
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 298
Registrován: ned čer 13, 2010 9:12 pm
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká školní plachetnice La Grace

Příspěvek od Bidlo »

Díky za pomoc, adresu jsem ti poslal SZ
Bidlo
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 298
Registrován: ned čer 13, 2010 9:12 pm
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká školní plachetnice La Grace

Příspěvek od Bidlo »

RunningRunner píše:Tak jsem si se ženou a menším dítětem zarezervoval týden na LG - 26G2013, 29. 06. 2013 - 06. 07. 2013 - Piombino - Piombino (Itálie) Tyrhenské moře - pohodová, turistická plavba kolem ostr. Elba a okolí. Nepřidá se někdo ze Subaristů?
Takhle to tam vypadalo vloni:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ITjYBCWIAPg[/youtube]
Uživatelský avatar
RunningRunner
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1259
Registrován: pon srp 31, 2009 1:26 pm
Jméno a příjmení: Petr Sklenář
Bydliště: Hradec Králové, Velké Svatoňovice :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká školní plachetnice La Grace

Příspěvek od RunningRunner »

Mimochodem, nakonec jedeme na LG celá rodinka :-( Forýskem, jak jinak :-)
Kolama dolů ... Running Runner

Subaru Forester 2.5 XT Comfort AT MY06 230 kousků ve stádě Obrázek
Bidlo
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 298
Registrován: ned čer 13, 2010 9:12 pm
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká školní plachetnice La Grace

Příspěvek od Bidlo »

Zajímavost pro počítačové odborníky a nadšence:
S La Grace se potopil i starý kapitánův notebook. Vypadá to neuvěřitelně, ale jeho pevný disk stále funguje :657:
Přílohy
793739_564202473590207_554178067_o.jpg
Bidlo
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 298
Registrován: ned čer 13, 2010 9:12 pm
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká školní plachetnice La Grace

Příspěvek od Bidlo »

Na lodi se stále pracuje. Dobrovolníci brousí a demontují koupelny, kajuty a kuchyni a jedna kajuta už je skoro hotová. Místní dělníci trošku protestují proti rychlosti práce českých dobrovolníků, protože během dne toho demontovali tolik, kolik by domorodci udělali za čtrnáct dní.
Honza vyřešil nové odvětrání strojovny a předělává bilge pumpy, z nepoužívaného záchodu v kapitánské jídelně vzniká sklad kostýmů a z bývalých kajut K1 a K2 vznikne věrná námořnická noclehárna z 18. století, kde se bude spát v hamakách. Někteří členové skupiny living history do nich pro zvýšení autentičnosti zážitku navrhují i vysazení páru krys.
Španělští loďaři včera osadili dvě prkna do obšívky a další mají připravené a jednu stranu lodi už do poloviny obrousili. Sice by to prý jeden český pracovník zvládnul za tři dny a oni už to ve dvou brousí týden, ale hlavně že brousí.
Několik novinek je i v Čechách: Kapitán se vyléčil z nemoci a v sobotu bude mít přednášku na jachtařském setkání v Libštátu. Notebook, který se v říjnu potopil s La Grace, se vyléčit nepodařilo, ale po rozebrání se ukázalo, že má stále ještě funkční pevný disk, takže se z něj podařilo zachránit všechna data. A v dílně Viléma Pavlici ve Valašském Meziříčí pokračuje podle anglických plánů stavba dřevěného lodního člunu.

Obrázek
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: Česká školní plachetnice La Grace

Příspěvek od Rudolfo »

Tak to je fajn, že se práce daří. Držím palce.
Mějte se Subarově

Ruda

__________________________________________________________
Subaru Forester 2.0 Atm., 5MT+redukce, BA95+LPG, oplechovaný spodek, Zvýšený 3 cm, Vyrobeno 2008 - model MY2009
Bidlo
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 298
Registrován: ned čer 13, 2010 9:12 pm
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká školní plachetnice La Grace

Příspěvek od Bidlo »

ZELENÁ PRO VEŠKERÉ BRIGÁDY A BRIGÁDNÍKY!
Vážení, v tuto chvíli dle pokynu našeho kapitána Pepy Dvorského otvíráme pro každého možnost odjet do Španělska na brigádu na LG a to dle jeho vlastního uvážení a časových možností!
Tedy už nemusíte čekat na posouzení, zda je pravý čas na využití Vaší nabídky. Jediné, co je nutné, je registrace k brigádě na emailu 777235415@seznam.cz (samozřejmě to platí jen pro dosud nezaregistrované). Já Vám pošlu krátký dotazníček ohledně detailnějších info o Vás, abych Vás mohl dát do databáze nabídek.
Pak už jen mail, že máte zabukované letenky, či jinak dojednanou cestu a že vyrážíte tehdy a tehdy.
Na místě pak prosím potvrzení, že jste tam a že se zapojujete do procesu.
Po ukončení prací opět prosím krátký mail s info o odpracovaných dnech (stále platí že za den práce je den plavby zdarma).

Tak prosím neváhejte a hlašte se mi, jezděte nám pomoci, protože teď nastal onen příslovečný čas, kdy je potřeba všecko co umí "dejchat a makat" (koneckonců dejchat to nemusí, makat jo).
Díky, těšíme se na spolupráci.
Jafi
esenbe
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 194
Registrován: pon říj 12, 2009 11:24 am

Re: Česká školní plachetnice La Grace

Příspěvek od esenbe »

Docela bych i jel, musí to být skvělé na odreagování což by se mi teď hodilo. Ukecám někoho z těch střelenějších přátel a jdu :)
Subaru forester 2.0 GL MY98
Subaru legacy 2.0i CVT 2010
Bidlo
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 298
Registrován: ned čer 13, 2010 9:12 pm
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká školní plachetnice La Grace

Příspěvek od Bidlo »

Zpráva z lodi od Petra Tannera
Dnes jsme se dopoledne stěhovali (z vily do bytu 3+1, pozn.red.), samozřejmě proběhla hádka o nádobí a tím pádem jsme asi o něco v talířích přišli, v hrnkách jsme možná získali, takže asi remíza. Proběhlo i přetahování o matrace, ale to jsme ustáli. Jinak docela v pohodě.
Tento byt je samozřejmě o dost menší ale asi je tu tepleji.
Těch 7 lidí navíc co tu má být za 14 dní bude zajímavých na uložení, no uvidíme - máme velkou terasu a dnes bylo už fakt horko až pro mě nepříjemně.
Dnes malíři dovezli brusné kotouče co jsme si objednali, zítra jim musím dát asi 70€ a doufám že dají fakturu, jak slíbili. Dnes jsme toho až tak moc neudělali dostali jsme se tam až odpoledne. Jinak klasika, já jsem brousil vzadu (teď podlahu), Braňo vpředu, Jirka čistil kotevnu a Honza se šťoural ve strojovně a vyhazoval spoustu haraburdí - hadice, izolace, kabely atd. Petr dnes nedorazil.
Zítra má dorazit elektrikář a Antonio a doufám, že i Petr. Tak snad se dozvíme něco pozitivního.

Obrázek
Bidlo
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 298
Registrován: ned čer 13, 2010 9:12 pm
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká školní plachetnice La Grace

Příspěvek od Bidlo »

STOP STAV pro přihlašování brigádníků do Španělska
Svým strašlivým náporem ochoty jste mne takřka zahltili! Už dva dny nedělám nic jiného, než že organizuju brigádu :- ). Děkujeme moc.
V tuhle chvíli Vás však musím prozatím všechny zastavit v přihlašování, protože už teď mám obsazená všechna volná místa do konce dubna, pakliže bude platit omezení bytem a počtem pracovníků v loděnici tak, jak je to dnes nastaveno. Pokud se to změní, okamžitě dám vědět. Všem, kdo se přihlásili dopředu děkuji, ostatní prosím o trpělivost, myslím, že Váš čas ještě přijde.
Děkuji za pochopení a prosím zachovejte nám svou přízeň.
Jafi, koordinátor brigádníků
Bidlo
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 298
Registrován: ned čer 13, 2010 9:12 pm
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká školní plachetnice La Grace

Příspěvek od Bidlo »

Kdo dnes večer koukal na ČT1 na pořad Na cestě po Elbě, mohl spatřit na konci filmu záběry z La Grace.
Kdo nekoukal a chtěl by vidět, odkaz je zde
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1185 ... ste/video/
a záběry z La Grace začínají ve 20. minutě.
Bidlo
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 298
Registrován: ned čer 13, 2010 9:12 pm
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká školní plachetnice La Grace

Příspěvek od Bidlo »

Zpráva z lodi od Petra Tannera
Ráno po budíčku první party v 7:00 a snídani jsme za vydatného deště vyrazili do práce. Po vyložení první skupiny jsem jel pro další část pracantů a přivezl je klasicky v 9 hod. Po rozdělení prací jsem vyrazil shánět 30 nerez pantů a k nim 180 nerez vrutů.
V nejlepším železářství v okolí jsem sehnal jen ty panty (zaplaťpánbu za ně - jen asi za 1,8 eura) a objednali jsme kliky - ty kulaté, ale světe div se nerezové a jen za asi 17 euro (u nás chtěli jen za ty pochromované přes 1000kč). S vruty k pantům byl problém, našli jsme šroubárnu kde mají nerez šrouby a matky, ale vruty ne. Pak jsme našli nějaký krámek s věcmi na lodě, kde byli tři asi století páni a měli tam i nerez vruty pro naše krásné nové dveře. Měli jich přesně 180, brali jsme vše. Po naší žádosti o fakturu nám krasopisem vypsali nějaký formulář a vítězoslavně nám ho orazili obrovským razítkem. O pokladně, nebo platbě kartou asi ještě nikdy neslyšeli.
Po návratu do loděnice jsme zastihli Honzu a Marcela v plné činnosti při opravě dveří. Všechny dveře jsou sešroubované a stažené a taky přihoblované přesně do zárubní. Některé jsou i precizně obroušené, ale asi půlka čeká na broušení na další lidi. Zítra je kluci osadí na lodi. Budou zcela perfektní.
V kadetské kajutě finišovali s broušením Boris, Ondra a Lucka. Zítra už budeme moci tuto kajutu a přední záchody vyčistit a čekat až vyschne - prší zde. Pak začneme s nátěry a finišováním (dvířka do skříněk, překližky do postelí atd).
V salonu a kuchyni se činili David (brousil velkou flexou boky) a Zdeněk s Jardou, kteří brousili trámy a stropy. Myslím, že zítra by to mohli mít také hotovo.
Jirka pořád natírá kotevnu, ale také se už myslím chýlí ke konci.
Honza si šolichá strojovnu, dnes tam dával tu izolaci proti ohni a hluku.
To je zatím vše.
Fotky pošlu zítra nebo v pátek, až tam uklidíme.
Bidlo
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 298
Registrován: ned čer 13, 2010 9:12 pm
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká školní plachetnice La Grace

Příspěvek od Bidlo »

Poslední vyprávění Pepy Dvorského o loňské nehodě La Grace se koná v sobotu 16.3. v severomoravské Sedlnici.
Podrobnější informace na http://www.rollami.cz/sedln/SETKANI2013.pdf
Bidlo
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 298
Registrován: ned čer 13, 2010 9:12 pm
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká školní plachetnice La Grace

Příspěvek od Bidlo »

Zpráva z lodi od Petra Tannera
O víkendu nám odjela bezvadná parta. Kluci a holko moc díky přijeďte zas. Nahradili je kluci, kteří přivezli autem spoustu materiálu i s rolí izolace na střeše - ta se osvědčila a Honza vyhrožuje, že chce ještě jednu. Takže kdo je tvrďák a vezme ji do letadla?
Jinak v pondělí jsme znovu nastoupili na loď a děláme tam všichni bez problému. Ono tady zase prší a tak se toho kolem lodi moc neděje - lépe řečeno není tam ani noha.
Kluci se v pondělí nemohli dočkat práce, tak do toho zase vletěli jak čerti na hříšníka. Jirka se chopil oprav čel postelí, které byly hodně vachrlaté. Teď už se ani nehnou a drží jak luterán víru. Milan s Borisem pokračují v osazování dveří, dnes už to zvládal Milan sám (mám obavu že zítra bude do druhé ruky chtět ještě flexu na broušení) a Boris dělal finalizaci kadetské kajuty a kvalita je to jak od švýcarského hodináře. Po opravách čel postelí jsme to museli ještě tmelit, ať to vypadá jak v šestihvězdičkovém alpském hotelu po rekonstrukci.
Honza dodělává pravobok strojovny a dnes tam už dal zpět nádrže, hezky stříbrně si tam vymaloval a také si to zateplil tou stříbrnou izolací, je to tam jak v raketoplánu, jenom tam dát ty hejblata a motor. Pepa si zkontroloval elektroinstalaci a pak pomáhal Honzovi se strojovnou do toho raketového dyzajnu. Jirka dnes natíral příďový sklad, taky to ladí do stříbrna, protože v kotevně se usadili španělští vládci elektra.
Přemýšlím, jestli tu loď taky nenatřít stříbřenkou když je tak populární mezi lidmi.
Dalibor a Jirka ukořistili flexy a nechtějí se jich pustit a brousí stropy a trámy ve střední části. Snad se zastaví v kapitánské kajutě a nepůjdou na další lodě.
My s Petrem jsme dovezli uřezané nové dvířka do skříněk a vyzkoušeli jsme na nich nové mořidlo a místní vosk. Věřte mi, že to vypadá famózně. Už se nemůžu dočkat, až to konečně natřeme. Brzdí nás soustavný déšť - loď musí vyschnout.
Taky jsme už konečně mohli zrušit změť prodlužek - slyšte dobře - fungují nám zásuvky v příďové kajutě.
Foto: Branislav Majer

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Výpomoc, kontakty, lidi, práce“