Subaristické právní okénko

Odpovědět
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od HonzaCZ »

quickly: Ano, ten jsem použil. Bez něj bych byl úplně v háji. Věřím, že když se v tom někdo pohybuje, tak to pak dává levou zadní, ale většina lidí přiznání k této zcela nesmyslné dani potřebuje jenom párkrát za život.

yeti: Bohužel mají zpoždění, nepřišly jim snad nějaký čipy. Plán se posunul na květen-červen. Trochu mě serou. Dost se na to těším, navíc to Cisco, co teď routruje a wifiuje, je fakt už na ránu - možná ho stihnu ještě vyreklamovat. Neboj, až přijde, tak hned budu v odpovídajícím tématu hlásit. :-)

Ynhoj, sima: Mě hlavně štve, že aby to člověk sám vyplnil, tak to potřebuje pochopit. A to trvá čas. A je to čas ztracenej, páč než to budu vyplňovat znova, tak se zákon i formulář určitě mnohokrát změní...a já to stejně zapomenu...takže příště znova. Teda jestli se mezitím nezmění režim, kterej by zrušil možnost vlastnit nemovitosti (myslím, že tak to mají v Číně) a nebo naopak, kterej by zrušil tuhle hloupou daň. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od sima »

Honzo,ono to jde pochopit,ale jak píšeš,strávíš nad tím mraky času,protože to jsou čistě sterilní ouřednické otázky,na které NE VŽDY ZNÁ přesnou odpověď ani onen dotyčný zběhlý ouředník,nebo se musí hluboce zamyslet...a hledat zdroje a materiály k tomu určené.Kde je jaká zona,jak se a co z čeho vypočítává,no je toho víc,je to fakt strašné,opravdu je... :713: :713: :713:
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od HonzaCZ »

sima: To si dovolím nesouhlasit. Sterilní úřednické otázky si představuju jinak. Tohle prostě nemůže nikomu normálnímu dávat smysl. ::-DD:
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od sima »

No aspoň tomu kdo celé vymyslel a takhle krásně dopizdil to smysl dávat přeci musí ne? :-) A co víc,věřím tomu,že je na to on či celý tým ještě patřičně hrdý :850:
Tihle lidi ale moc normální být nemůžou,tj pravda :850:
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od VDC »

Stejně jako pouze ve státní zprávě lze používat software, který by v komerční sféře nikdo nekoupil, tak pouze ve státní sféře může vzniknout formulář, kterej nikdo nechápe... :-D
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od catana »

Rad bych vas poprosil o radu. Meli jsme v CR pujcene auto (v podminkach je, ze kola nejsou pokryta z pojistky), pricemz se podarilo odrit dva disky. Pujcovna se k tomu postavila tak, ze nam nauctovali rovnou dva nove originalni disky za ranec penez. Kdyz jsem chtel ne jejich fakturu, ale fakturu servisu co to opravoval, tak jsem se dozvedel, ze na auto dali jine nez originalni a zbyvajici neposkozene maji "ve skladu nahradnich dilu". Porizovaci fakturu k onem poskozenym tez nemaji, pac to bylo soucasti jineho koupeneho auta.

Takze v zasade cela ta "fakturace" je dost postavena na vode. Otazkou jak postupovat dal. Napadlo me poslat fotky poskozenych disku soudnimu znalci a zaplatit pouze castku urcenou soudnim znalcem. Nicmene to cekam nebude zdaleka v pozadovane vysi.

Otazkou zdali se s nimi mam vubec dale bavit a nebo rovnou shanet pravni zastoupeni.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3093
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od outback »

Oni to prostě to zkoušej. Advokáta a soudního znalce bych do toho zatím netahal, není to před soudem kde je potřebuješ, ale záleží to čistě na půjčovně, co budou chtít a co ti uznaj. Fotky poškození bych poslal do nějakého slušného servisu (třeba Velkolakovna a.s., ne Franta a kámoš s.r.o.) a vyžádal si předběžný odhad ceny opravy.

Půjčovně bych poslal zdvořilé psaní:

Vážená půjčovno,

- na vozidle škoda v uvedené výši nevznikla, neboť ráfky nejsou zničené ale opravitelné
- škodu uhradím ihned poté, co vyčíslíte její skutečnou výší, což to je vaše povinost (můžeš zkusit najít, kde to mají v pojistných podmínkách a odkázat na konkrétní bod)
- podle předběžného rozpočtu firmy Velkolakovna a.s. je výše škody YYY Kč, což jsi ochoten uhradit
- žádáš buď o akceptování návrhu na uhrazení škody ve výši YYY Kč nebo jasné doložení skutečné výše škody, fakturu na XXX Kč nemůžeš akceptovat.

Se srdečným pozdravem "nazdar bazar",
Lojza C.

Dopis nejlépe na doručenku, nechat si kopii. Počkal bych na odpověď, a pokud by se pořád cukali bych teprve šel za právníkem. Hlavně pozor na přebírání pošty, datovou schránku atd, majetek v ČR na který by šla dát exekuce atd - kdyby přišel plaťák abys dal IHNED odpor. I po dalším neúspěchu by šlo to nechávat vyhnít a posílat to samé odmítnutí dokud to nezažalují nebo nedají plaťák, ale na to bych neměl nervy. Osobně si myslím, že to zkusili, ale když jim to asertivně odmítneš a ještě připravíš ústupovou cestu tak to příslušná referentka skrečuje a najde si jinou oběť. Případně se vykašli i na předběžný rozpočet a odhadni škodu sám.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3093
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od outback »

Taky se zamysli, jakou kartou si platil. Pokud je zlatá nebo platinová, tak je možné že jsi pojištěný ještě přes kartu, i u obyčejné je jistá šance. V tom případě můžeš buď poslat své "karetní" pojišťovně tu první fakturu k proplacení, nebo hlasitě zvolat "pojišťovno pozor, zde je faktura kterou se nás snaží okrást", a oni to ve vlastním zájmu převezmou, maj na to lidi co to půjčovně patřičně vysvětlí.

Máš trochu zvláštní situaci, protože jsi v Austrálii, to může být výhoda (zkouším si představit, jak tě budou žalovat a doručovat...), ale i nevýhoda pokud máš majetek v ČR, posouzení právníkem není nezbytně nutné ale ani neuškodí. Já osobně bych to řešil přes kamarádovo ženu
(právničku) - tenhle dopis jsem napsal, tady je flaška, prosím zkontroluj to...ale ne každý má tu možnost.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od catana »

Prave ten dojem mam tez, ze zkousi vydelat vic nez by se na prvni dobrou nabizelo. Pac s takovym pristupem jsem se v Hertz a podobnych nikdy nesetkal. Nu, zkusenost. Jinak diky za tip. S tim odeslanim poptavky - zatim se mi nedari najit nejakou velkou firmu co by delala renovace alu. Co jsem nasel jsou spis nejake mensi firmy. Budu hledat dal, ale za pripadny tip budu tez rad.

Kazdopadne pojisteni na karte co by to mohlo kryt nemam, ale zkousim zjistit zdali by to slo pokryt pojistenim odpovednosti za skodu (UPDATE: nejde). Co me na tom sere uplne nejvic je ten pocit, ze cele je to proto, ze z Australie mam omezene prostredky jak to resit tak to zkousi.

Pravnika za flasku bohuzel na sahnuti nemam. Ani nemam nejaky aktivni kontakt, neb jsem pravni sluzby v tomto rozsahu nepotreboval.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Dolnovltavečák
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 295
Registrován: pát říj 09, 2015 6:14 pm
Jméno a příjmení: Petr Kondysek
Bydliště: Dolní Vltavice, Lipno
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od Dolnovltavečák »

Catana. Otec dela pravni poradenstvi, ptal jsem se ho. Pokud smlouva neobsahuje pojisteni na kola, mas povinost zaplatit ty, co na aute byly, kdyz sis je pujcoval. Jake oni si pak daji na auto kola je jejich vec, muzou si dat i drevene :-) . Je nutne si podminky procitat. Ale toto je vsude ve svete i v Australii, pri pujcovani obytnaku tam, jsme prave toto resili dopredu. Nezlob se, vim, ze jsem Te nepotesil. Nasi maji ceskoaustralskou firmu na pravni veci. Do tohoto by pry nesli, je to dopredu prohrane, jen budes platit jeste pravnika.
www.pensioncalla.cz Ubytování na břehu Lipenské přehrady.
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1625
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od Harous »

V tom případě bych ale trval na tom, že ty poškozené disky patří mě...
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19080
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od hamoun »

Harous: presne to me napadlo taky ... kdyz platis nove, tak stare ti maji dat, ne?? oni nove nekoupi, vykaslou se na to, za desetinu opravi puvodni nebo je prodaji ... a je vydelano ...
škoda superb
ex WRX 2008
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3093
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od outback »

Dolnovltavečák píše: Pokud smlouva neobsahuje pojisteni na kola, mas povinost zaplatit ty, co na aute byly, kdyz sis je pujcoval. Jake oni si pak daji na auto kola je jejich vec, muzou si dat i drevene .
To myslím není úplně přesné, máš zřejmě povinost zaplatit ne kola co na tom byly, ale škodu vzniklou na kolech co tam byly, nebo kola co tam byly uvést do původního stavu - to může být velký rozdíl. A samozřejmě si tam pak můžou dát co chtějí nebo to dokonce neřešit a prodat auto s poškozenými koly dál. Kolik vlastně chtějí a na kolik odhaduješ opravu? Dej fotky poškození...

Důkladně si pročti smlouvu a jejich všeobecné podmínky nebo půjčovní řád, prostě všechny dokumenty na které odkazuje smlouva jako na závazné, pak budeš možná chytřejší. Jako právní laik nevím, jestli se věci neupravení přímo řídí obchodním nebo občanským zákoníkem, možná to tam bude napsané, když to zjistíš tak se na konkrétní paragrafy nebo části smluvy můžeš odvolat v dopise.

Do Austrálie pokud vím exekutoři nedošáhnou tak snadno, jako po EU, takže odmítavý dopis není tak riskantní, já bych zkusil smlouvat.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3093
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od outback »

Harous píše:V tom případě bych ale trval na tom, že ty poškozené disky patří mě...
Na základě čeho? Nějakého ustanovení smlouvy? Občanského zákoníku, obchodního zákoníku? Máš nějaký judikát? Pokus se na tom předem nedohodneš a oni je dobrovolně nevydají tak bez šance...tohle je fakt naprosto neprůchdné...
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19080
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od hamoun »

outback: vzdyt i pojistovna po totalce auto prodava a cenu prodaneho ti odecte ... ne??
chces rict, ze pojistovna by vyplatila plnou castku a nechala ti puvodni dily? pokud by mely hodnotu?
škoda superb
ex WRX 2008
Odpovědět

Zpět na „Výpomoc, kontakty, lidi, práce“