Subaristické právní okénko

Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od spm »

To bych jim dal víc času... Nicméně je to asi za dvě kila, levnější než nezaplatit na modrý zóně :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1679
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od CoZmo »

no přiznal jsem se s tím, že nesouhlasím s přestupkem no v nějakým pomateným návalu citu pro spravedlnost...nic no, zbroják nemám...sem si odvyk anžto sem dlouho podobnou zábavu nezažil, tak sem nějak nabyl bujarého pocitu, že existuje smysl pro spravedlnost...sem vyšel ze cviku...
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10653
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od Mira »

Parkovat na čemkoliv zelenym či hliněnym je špatně. To na vesnici asi neplatí, ale ve městech je to oblíbená činnost měštáků. Rychlý prachy. A dycky se to dá ukecat za lidovku, pokud si teda nehrajete na já nic nespáchal. :-D Chybama se člověk učí. Já to dokonce jednou dostal za pouhé napomenutí. Přiznal jsem, že sem tím pravým předním kolem byl kapánek v trávníku, ale z místa řidiče jsem si nevšiml, že až jsem šel zpět, tak sem si to uvědomil. Borec se usmál a oficiálně mě napomenui a bylo. Přede mnou oškubal kikinu, co taky nic neprovedla, protože nedokázala pochopit, že parkovnání v protisměru je špatně. Vyhádala si to až na litr.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od sima »

A jak tedy řešíte papír za okýnkem od měšťáků-že nemáte zaplaceno parkovné?Taky nereagujete a následně po výzvě stačí odmítnout vypovídat?
Já se spíš jen tak ptám,když se mě to stalo,šel jsem zaplatit,mě by z podstaty nenapadlo se takhle handrkovat,stalo se mě to jednou,dvakrát,prvně jen stovka,podruhé 300,jako prý opakovaný přestupek,já si ho vůbec nepamatoval...
Jo jedno kolo na bahně,na trávě to už nasere!
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10653
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od Mira »

I parkování ne veřejném prostranství je přestupek. Lísteček za stěračem tě na to pouze zavčas upozorňuje. To, že to vyřešíš puštěním stěračů je sice varianta, ale k prdu. Pokud to nevyřešíš ihned, stejně ti přijde poštou výzva. To, že odmítneš vypovídat tě jako provozovatele nezbavuje odpovědnosti a potom už to nejde vyřešit ani blokovou pokutou, hodí tě do správního. Takže pokuta + správní řízení. Bude to jen dražší. Na skutečnýho viníka všichni kašlou, jde jen o peníze. Jde jen o to, jak moc je orgán důslednej. Pokud mají dost úředníků, spočítají ti to.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od sima »

To si právě myslím.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14880
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od Tapan »

No ale ono dost často poštou nakonec nic nepřijde. Ale to asi bude jak kde. Věřím, že např. v Praze mají tenhle automat na peníze nevolníků dotažený k vysoké efektivitě :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od sima »

Zeptám se známých měšťáků a člověka co dělal na přestupkovém,ale jsem si téměř jist,že tu člověk neunikne,ani mě to za to nestojí-ne v případech kdy jsem si vědom provinění a hlavně provinění ne ve smyslu buzerace typu-jedno kolo v trávě apod.Nějak to tu musí fungovat a je fakt,že lidi by za chvíli parkovali aj na schodech.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od Jackylle »

Kluci, je rozdíl, jestli pácháte přestupek dle "silničního" zákona (tedy parkování v zákazu definovaném dle tohoto zákona), kdy vás buď orgán přistihne a identifikuje a pak je to o tom, co ukecáte, nebo přistihne auto a je to v režimu správní delikt provozovatele, kdy to je za parkovací poplatek, ale bez bodů.
Jenže toto neplatí pro parkování, které se řeší dle zákona jiného... z hlavy nevím přesně... ale je to ten neoprávněný zábor prostranství, nebo zeleň... tam, pokud podezřelý není orgánem ztotožněn, nelze použít sprdel. Takže pokud někdo nemá nepochopitelnou touhu reagovat na lísteček (a není na co reagovat, vítr, déšť, zloději lístečků....), přijde výzva k podání vysvětlení vč. odkazu na příslušný zákon ( zítra najdu, ještě ji mám schovanou) vč. poučení o právu nevypovídat s odkazem na příslušný zákon a paragraf. Podezřelý není známý, pokud nebude vypovídat sám proti sobě, tak zůstane neznámý, úřad nemá proti komu zahájit řízení, hotovo.
Nelze se na výzvu úplně vykašlat, je třeba zareagovat dle nápovědy ve výzvě. Odpověď úřadu taky najdu ;-)
Jen je třeba vědět, kde se aplikuje jaký zákon.
Už jsme to tu před časem podrobně řešili...
Škoda, že už tu není Jerry, ten by vám to vysvětlil úplně dokonale, vč. veselých příhod ze správních řízení :-D
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10653
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od Mira »

Tapan píše:No ale ono dost často poštou nakonec nic nepřijde. Ale to asi bude jak kde. Věřím, že např. v Praze mají tenhle automat na peníze nevolníků dotažený k vysoké efektivitě
V Praze i Brně to funguje spolehlivě. Vyzkoušeno.
A zloději lístků taky fungujou. Viděl jsem řidiče, co zaparkoval kde se nemá za druhým nešťastnikem, který už lístek měl. Tak mu ho sebral a dal si ho sám pod stěrač, protože když jeli četníci druhý kolo,on už lístek měl, tak ho vynechali. A jsou i borci co si rovnou nasazujou falešný botičky. =)
A tam kde v Brně lístečky nepomáhaj vám je zdarma druhý den vymění za botu. Třeba na Hybešové spolehlivě a na Václavské pokud zaparkujete provokativně hned u vjezdu-výjezdu na parkoviště u kolejí, rovnou vás odtáhnou.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3029
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od yeti »

A jak to funguje kdyz mp nasadi spolu s listeckem i botu? Ziju mozna v bludu, ze funguje "ja tu neparkuju, mne tu zdechlo auto" nebo "mne se udelalo nahle nevolno"...
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49212
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od VDC »

Asi ti to úplně neodpustí. Ale co mě funguje celej život, je slušný chování. S takovou jsem nikdy nedal za botu víc než kilo. Teda z těch asi 4 bot, co jsem kdy obdržel.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6347
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od cleo »

Jsem od narození slušňák, takže se nehádám, přiznávám a postih je minimální. Musím ale zaklepat, botu jsem ještě nedostal.
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14880
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od Tapan »

Mira píše: A zloději lístků taky fungujou. Viděl jsem řidiče, co zaparkoval kde se nemá za druhým nešťastnikem, který už lístek měl. Tak mu ho sebral a dal si ho sám pod stěrač, protože když jeli četníci druhý kolo,on už lístek měl, tak ho vynechali. A jsou i borci co si rovnou nasazujou falešný botičky.
:-D no ty vole, koukám, že zoufalá doba si žádá zoufalé činy :-D
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od spm »

V Praze je teď zase v módě přelepování SPZek... některý si to pak zapomenou sundat a jezdí s tím po městě :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Výpomoc, kontakty, lidi, práce“