Subaristické právní okénko

Odpovědět
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18905
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od hamoun »

panove ... diky za veskere info ... a jsem rad, ze jste se udobrili . .nechci tu vyvolavat nejake rozbroje ... :)
jendalo se opravdu NE o vybodovani, ale o to, ze pri druhe prestupku do 12 mesicu se prichazi o ridicak (rychlost - dalnice)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od kiti »

Asi jsme se špatně pochopili

Jde o to že se zapisuje pravomocné rozhodnutí.


Ale lhůta od spáchání je ta kdy bylo protiprávní jednání zjištěno.

Ale jde o to že můžeš mít zákaz činnosti a ještě body. Tím že se body zapisují až pravomocně můžeš se v určitém případě vyhnout odevzdání ŘP

V tom asi došlo k nepochopení protože body a opakování spolu souvisejí, ale rozdílně se zapisují.

Takže pokud tě na místě nezastaví a je tam objektivní odpovědnost provozovatele tak o body a řidičák nepřijdeš. Pokud tě zastaví tak můžeš být bez bodu a ještě mít zákaz činnosti

Jde o to že oznámením do správního řízení s určitým případě můžeš vyhnout ztrátě bodů bohužel to ale nevyřeší opakování přestupku
Forester 2,5 XT 2010 manuál
Lister
Nováček
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: stř srp 24, 2016 3:54 pm

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od Lister »

Já jsem hrozný šťoura..:)
spáchání je spáchání. vůbec bych tam netahal nějaké zjištění protiprávního jednání, akorát to mate čtenáře a budeme se zase dohadovat, co je to "zjištěno". Jestli to, že ho vyfotil radar (za předpokladu, že to nepůjde do sprdelu), to, kdy to z toho radaru vytáhl nějaký úředník atd. Prostě lhůta běží ode dne spáchání - říká to zákon.

Pokud jde o větu: "Pokud tě zastaví tak můžeš být bez bodu a ještě mít zákaz činnosti", tak tu ale považuji vyloženě za nepravdivou. Možná se pletu, ale nevybavím si žádný přestupek, za který je zákaz činnosti a nejsou za něj body. Pokud jsi tím chtěl říct, že oddálením právní moci lze dosáhnout proběhnutí 12 měsíců bez zápisu bodů a tudíž odmazání až 4 bodů (dříve zapsaných), takže řidič je po následném zápise bodů za aktuálně projednaný přestupek tam kde byl, tak ano. Ale jinak je to nesmysl. Prostě ty body za to budou určitě, ale dá se dosáhnout toho, že dojde k odečtení 4 dosavadních a tudíž nula od nuly pojde. Pro názornost, mám 3 body za první rychlost (125c/1f3 - tj. ta recidiva), natažením řízení (ono stačí, když je první věc bloku a druhá jde do řízení a ten rok je tam snadno) dosáhnu odečtu všech 3 bodů, ale právní mocí rozhodnutí o recidivě dostanu jak zákaz, tak zase i ty 3 body. Pochopitelně to platí pro všechny situace, nejen tu recidivu - o té píšu jen proto, že sám zmiňuješ uložení zákazu.

A jedna technická - body se neztrácí. body se zapisují (připisují). ale to je jen detail pro hnidopichy:)

možná jsi to ale jen špatně formuloval a myslel jsi tím, že dotyčný bude bez bodu (bodů) v tom smyslu, že bude vybodovaný a ještě se zákazem. to bys pak měl pravdu. ale to souvisí s tou technickou - být bez bodů je žádoucí. naopak mít jich 12 je průser:)

a ono se dá trochu vydrbat i s tou recidivou. když totiž půjde první skutek do správního řízení, máme až do právní moci čas si dál "prasit". Když nás totiž chytnou podruhé, vyřešíme to v bloku* (bez zákazu), neb o tom prvním skutku nikdo krom nás neví. no a za první skutek ten zákaz taky nedostaneme, protože nejde o recidivu. Má to jediný háček - aby si nějaký úředník nevšiml toho, že ta blokovka byla za faktickou recidivu a tudíž by mohlo hrozit její zrušení v přezkumu. na to je ale jen 6 měsíců od jejího uložení, což skýtá určitou šanci na to, jak z toho vyváznout bez zákazu. body ale budou tak jako tak.

Jak vidno, kombinací bloku a správního řízení se dá trochu pomoci tomu, co člověka tíží. jestli vybodování, nebo zákaz u recidivy.

*pokud si netroufáme na to, že to ve správním řízení vyhrajeme.
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2441
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od JRJ »

Lister píše:Možná se pletu, ale nevybavím si žádný přestupek, za který je zákaz činnosti a nejsou za něj body.
Si myslím, že Květa to myslel tak, že Tě zastaví policajt a sebere Ti noty, byť máš čistý konto, tj. alkohol promile+, 30+ v obci, 50+ mimo obec.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Lister
Nováček
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: stř srp 24, 2016 3:54 pm

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od Lister »

no, možné je všechno, do hlavy mu nevidím:) ale policajt sice může sebrat noty (zadržet řp), ale zákaz neuloží. dokonce i o tom zadržení policajtem následně musí rozhodnout úřad - a to jde furt jen o zádrž, nikoli zákaz činnosti. i když uznávám, že po dobu zadržení nesmí držitel řidičského oprávnění řídit, tudíž je důsledek stejný.
po několika přečteních si spíš myslím, že to jen špatně vyjádřil. že chtěl říct, že se můžeš jak vybodovat, tak dostat i zákaz za ten přestupek (a je fuk, zda jde o recidivu, nebo něco, za co je zákaz rovnou). bohužel, to, jak to napsal, je strašně matoucí.
holt máme-li si rozumět a mají-li ty rady být k něčemu, musí se používat správná terminologie. dumat nad tím, co čím kdo myslel je na levačku;)

btw, parádní foty z Tibetu! a ten nápis na policejním autě mě fakt dostal!:)
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od kiti »

Lister

samozřejmě, že jsem tím myslel zákaz a body


NEROZUMÍME SI

můžeš posbírat třeba jedenáct bodů za jiné bodované a pak máš ten jeden opakující se a jsi v zákazu a ještě máš body.

A právě že je to provázané tak si to oddálíš přijdeš o papíry třeba na půl roku, po uplynutí více než poloviny požádáš a jezdíš. ale pokud to máš i s body tak Ti přijde druhý papír a jsi bez řidičáku opět


Je to zbytečná diskuze, zavolej pokecáme a je to. Ono je to tak složité, že se to v podstatě nedá popsat bez odkazů a citací zákona a pak vzniká nedorozumění.
Forester 2,5 XT 2010 manuál
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od kiti »

Hlavně si myslím, že je tady potřeba psát v obecné rovině a konkrétní věc řešit podle skutečností a ne podle ono se stalo možná to a on udělal asi to.

Pokud ti sem hodí metodiku a právní terminologii tak se v tom nikdo stejně nevyzná Alea iacta est
Forester 2,5 XT 2010 manuál
Lister
Nováček
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: stř srp 24, 2016 3:54 pm

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od Lister »

naopak, už si konečně rozumíme:) (teda až na ty vržené kostky.. ty nechápu)
když si ten můj post přečteš pozorně, tak uvidíš, že tam píšu, žes to možná myslel tak, že hrozí zákaz + že se vyboduje. a to je pochopitelně možné a dá se s tím něco dělat přesně tak, jak to píšeš. jen jsi to napsal nesrozumitelně, toť vše:)
a dotaz byl konkrétní - od kdy se počítá recidiva. odpověď - ode dne spáchání.
tímto bych tu písemnou debatu za sebe uzavřel:)
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od kiti »

Myšleno v obrazné rovině tak jako se nedají zastavit vržené kostky nezastavíš diskuzi :-DDD :-DDD :-DDD :-DDD :-DDD :-DDD
Forester 2,5 XT 2010 manuál
Lister
Nováček
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: stř srp 24, 2016 3:54 pm

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od Lister »

jo, to je fakt. zaflákali jsme to tu slušně ;)
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od quickly »

Lister píše:jo, to je fakt. zaflákali jsme to tu slušně
Proto se nám říká "ukecaní fanouši" >B-)
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od yeti »

Ahoj kluci,
je tu prosím nějaký právník, který by mi byl ochoten poradit ve věci právního vztahu vůči společenství vlastníků? Zkráceně jde o povolení / nepovolení úpravy společného dvora před mojí garáží. Chtějí tam vyrobit parkovací místo a já se obávám, že to zprasí a ztíží mi vjezd do garáže...
Nechci to sem moc rozepisovat, tak bych raději podrobnosti poslal přes SZ.

díky
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18905
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od hamoun »

tak jsme to napsal a smazal a znova se zase ptam .. bo jsem nasraty ...

kratce: pronajimatel chce po najemnikovi klice od vymeneneho zamku ...
s cimz jako ten najemnik zasadne nesouhlasim …

nasel jsem ve starem zneni občanského zakoniku tohle:
https://zakony.kurzy.cz/40-1964-obcansk ... agraf-692/
(ze vstup do bytu jen pro odecty apod … )

ale nemuzu to najit v novem obcanskem zakoniku ...

taky jsem zjistil, ze podle listiny zakladnich prav a svobod podle cl. 12 mi tam vlezt nesmi ...

nevite nekdo neco konkretniho urciteho, at me neprudi??

(platim vcas a bez problemu uz hodne let .. zadne komplikace ze strany nájemníka nejsou … ani stiznosti ze strany vlastnika)
škoda superb
ex WRX 2008
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od outback »

No ono je to tak, že pokud to nemáš v nájemní smlouvě, tak na něco takového prostě nemá nárok. A kdyby to v té smlouvě bylo, tak je to hodně přes čáru a otázka je, jestli to platí. Použití těch klíčů by pak bylo porušování domovní svobody, což je trestný čin. Mimochodem, jak to zjistil, snad ne pokusem o trestný čin porušování domovní svobody? A na co to vůbec chce?

Můžeš mu prostě říct, že žádný zákon ani žádná smlouva ti takovou povinnost nepředepisuje, a proto mu je nedáš.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18905
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od hamoun »

diky za info a doplneni … !!!
ne … pronajimatel se proste rozhodl, ze nemá uz dlouho klice od vstupnich dveri domu a ze jsem vlastne menil dveře a zabezpeceni a ze vlastne nemá klice, tak jestli mu je pridelam … a ze mi pridelavku zaplati … "jen" slusny email s informaci, ze se proste ve stredu stavi pro klice ... (v baraku je schuze majitelu)
(zasadne nic nedostane, jen potrebuju argumenty ... takze fakt diky ... !!! )
škoda superb
ex WRX 2008
Odpovědět

Zpět na „Výpomoc, kontakty, lidi, práce“