Subaristické právní okénko

Odpovědět
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od kiti »

Vždy musí být o přestupku pravomocně rozhodnuto
Forester 2,5 XT 2010 manuál
Lister
Nováček
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: stř srp 24, 2016 3:54 pm

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od Lister »

To sice musí, ale co z toho plyne? že den spáchání = den právní moci? to platí jen u blokovek na místě. bez pravomocného rozhodnutí o vině pochopitelně není ani den spáchání:)
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od Traveller »

Vždyť to Kiti píše jasně. Ode dne nabytí právní moci.
A nabytí právní moci se stane:
1) uznáním přestupku na místě a řešením blokovou pokutou
2) rozhodnutím v přestupkovém řízení
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Lister
Nováček
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: stř srp 24, 2016 3:54 pm

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od Lister »

jasně, ale když v minulém postu psal, že "spáchání nemá na nic vliv" a naváže na to tím, že o přestupku musí být pravomocně rozhodnuto, tak mi to nesedí - zvlášť k dotazu, od kdy do kdy se počítá rok pro recidivu, kde to spáchání má sakra vliv (je-li o něm pochopitelně rozhodnuto - což je možná jádro kitiho myšlenky). ale ve výsledku je to fuk, protože to tazateli stejně k ničemu nebylo.
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od kiti »

datum spáchání není vždy totožné s pravomocným ukončením. V tom § je to zcela jasně napsáno a navíc pokud by to nebylo pravomocně rozhodnuto tak se to nezapíše

Jasně že datum spáchání nemá vliv pokud se to neprojednalo na místě, ale šlo to do správka. Ten § hovoří zcela JASNĚ

Nevím čemu nerozumíš a nebo co nechápeš

Blokové řízení - rozhodnutí nabývá právní moci okamžikem podpisu, to stejné u Bloku na pokutu na místě nezaplacenou

Správní řízení - rozhodnutí nabývá právní moci po zaniknutí možnosti odvolání, tedy poté co bylo doručeno a nebo doručeno fikcí a neodvoláš se
Forester 2,5 XT 2010 manuál
Lister
Nováček
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: stř srp 24, 2016 3:54 pm

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od Lister »

Asi si vážně sedím na vedení.
Ten § 125c odst. 6 písm. c) bod 1 (viz citace výše) hovoří o tom, že ...tomu, kdo SPÁCHAL přestupek...v období 12 měsíců...se uloží zákaz činnosti.

Proto mi věta: "Jasně že datum spáchání nemá vliv pokud se to neprojednalo na místě, ale šlo to do správka. Ten § hovoří zcela JASNĚ" připadá nesprávná (tedy pokud to posléze v tom správku projednali a nabylo to PM).

Právní moc, dle mého názoru, v tomto případě nehraje roli - viz odkaz na ten rozsudek v jednom z předchozích postů. Pro názornost: 1.1.2016 jsem něco provedl (spáchal). 1.6.2016 je právní moc rozhodnutí o tom, že jsem něco provedl (spáchal) 1.1.2016. Znovu to mohu provést (spáchat) už 2.1.2017 a nepůjde o recidivu. Vy, zdá se, tvrdíte, že spáchání ve smyslu toho § = právní moc. Já pro to nevidím argumenty. Něco jiného by bylo, pokud by byla řeč o zápise bodů a jejich odečítání - tam hraje roli právní moc (viz § 123e odst. 1), ale Hamoun se ptal na recidivu, proto stále prudím s tím 125c/6c1.
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od kiti »

Lister

nechci se Tě dotknout, ale asi se vůbec nevyznáš v právu. přestupek musí být PRAVOMOCNÝ


A výklad praví zákaz činnosti se ukládá již při prvním opakování některého z vyjmenovaných přestupků, neboť s ohledem na nemožnost vyloučení odkladného účinku odvolání proti rozhodnutí přestupku nemůže jeho vykonavatelnost předcházet okamžiku nabytí právní moci. Fakticky je tak zákaz činnosti vykonatelný až ve chvíli existence v pořadí již druhého pravomocného rozhodnutí o stejném přestupku.


Pokud ani toto nechápeš je zbytečné dále polemizovat nad danou problematikou >:( . Tobě totiž není jasné ani kdy je přestupek pravomocně ukončen >:-@
Forester 2,5 XT 2010 manuál
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od kiti »

A navíc pokud si dobře přečteš vždy se zapisuje a pracuje s pravomocně ukončeným, tak ta tvoje polemika je na >>:-@@
Forester 2,5 XT 2010 manuál
Lister
Nováček
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: stř srp 24, 2016 3:54 pm

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od Lister »

tak nevím.. bavíme se o stejném paragrafu a o stejné věci??
Co z Tvého textu: "A výklad praví zákaz činnosti se ukládá již při prvním opakování některého z vyjmenovaných přestupků, neboť s ohledem na nemožnost vyloučení odkladného účinku odvolání proti rozhodnutí přestupku nemůže jeho vykonavatelnost předcházet okamžiku nabytí právní moci. Fakticky je tak zákaz činnosti vykonatelný až ve chvíli existence v pořadí již druhého pravomocného rozhodnutí o stejném přestupku." je v rozporu s tím, co jsem napsal výše?

Ten komentář (btw, čí? odkaz by nebyl?) říká jen to, že když vedu řízení o DRUHÉM, tj. prvním opakovaném skutku, tak rovnou ukládám zákaz a tento je vykonatelný až po právní moci tohoto DRUHÉHO rozhodnutí - kdy taky jindy, že? nic o tom, od kdy běží těch 12 měsíců tam nevidím.

takže znovu - tvrdím, že pro účely uložení zákazu řízení za recidivu je počátek lhůty 12 měsíců stanoven dnem spáchání prvního skutku, nikoli právní mocí rozhodnutí o něm (byť to někdy může být totožné). Pokud po právní moci rozhodnutí o tomto I. skutku, avšak ve lhůtě 12 měsíců od jeho spáchání spáchám týž přestupek, uloží mi úřad zákaz (pokud to zvládne pravomocně projednat ve lhůtách atd.). jednoduché - vážně doporučuji nalistovat si ten § v zákoně. Fakt se tam píše o spáchání a nikoli PM, já si to nevymýšlím;)

tomu druhému postu: "A navíc pokud si dobře přečteš vždy se zapisuje a pracuje s pravomocně ukončeným, tak ta tvoje polemika je na.." už vůbec nerozumím. Proč sem taháš nějaké zápisy? čeho? bodů (viz ta Tvá citace § 123e i s komentářem)? to s tím přece vůbec nesouvisí. nicméně ano, a tak to skutečně je, u bodů se to zapisuje ke dni právní moci. ale tady se bavíme (tedy aspoň doufám) o výkladu § 125c/6c1. Zápis bodů a jejich odečítání je něco úplně jiného, než obligatorní ukládání zákazu činnosti (na což směřoval ten původní dotaz).
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od kiti »

Ale body souvisí s odebráním řidičského průkazu a nemůžeš být postižen za něco co nenabylo právní moci to je základ již v ústavním právu.Pokud ti není něco jasné tak mi klidně zavolej telefon mám v profilu

Navíc pokud si viděl zápis bodů, tak se vždy zapisuje pravomocné rozhodnutí.

Právě že pokud ti hrozí odebrání řidičského průkazu třeba za rychlost tak projednáním ve správním řízení to oddališ a nepřijdeš o body pokud je to na hraně lhůt.
Forester 2,5 XT 2010 manuál
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od kiti »

Lister píše

Proč sem taháš nějaké zápisy? čeho? bodů (viz ta Tvá citace § 123e i s komentářem)? to s tím přece vůbec nesouvisí.


Ty vůbec nevíš o čem mluvíš kamaráde

Bodový systém právě že souvisí s odebráním ŘP
Forester 2,5 XT 2010 manuál
Lister
Nováček
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: stř srp 24, 2016 3:54 pm

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od Lister »

aha. tak to by bylo na dlouho. pokusím se být stručný.
člověk může, zjednodušeně řečeno, přijít o řidičské oprávnění několika způsoby:
1) dostane zákaz činnosti (řízení) v rámci individuálního rozhodnutí za přestupek/trestný čin,
2) dosáhne 12 bodů (uplynutím 5 dnů od doručení oznámení o dosažení 12b .... viz příslušný §)
3) dostane zákaz činnosti jako v 1. případě, ale za delikt, za který se ten zákaz ukládá jen tehdy, je-li spáchán 2x a vícekrát během 12 měsíců.
4) jinak, např. přestane splňovat podmínky pro jeho držení (zdravotní např.), vzdá se ho....

já se tu celou dobu bavím jen o tom bodu 3. To, že se může nastat souběh více bodů je možné, ale pro naši debatu nepodstatné.
To, že ten Hamounův známý za tu rychlost dostal i body je jasné, ale to ještě neznamená, že se tím současně musel i vybodovat!!! Ten dotaz je položený tak, že míří právě a jen na tu recidivu (§ 125c/6c1). Pokud to bylo myšleno jinak, tak se omlouvám, ale já tam hrozící vybodování nevyčetl.

Kiti, udělej mi laskavost, a ten § si prosím přečti. Sám uvidíš, že zákon vyjmenovává určité přestupky, za které při 1. spáchání dostaneš jen pokutu a body, ale pokud to spácháš opakovaně během 12 měs., dostaneš automaticky i zákaz (za předpokladu, že to projednají, pochopitelně).
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od kiti »

Ano to máš pravdu
Forester 2,5 XT 2010 manuál
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od kiti »

Dělám nějaké věci spojené s blokovým řízením, tak fakt zavolej a můžeme se pobavit. Ono v tom psaní to není ono jako když si to povykladaš.

Jinak pokud jsem byl hnusný tak se omlouvám, ale mám moc starostí.
Forester 2,5 XT 2010 manuál
Lister
Nováček
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: stř srp 24, 2016 3:54 pm

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od Lister »

Kiti, v pohodě;) pokud se mi podařilo vysvětlit, že u té recidivy je podstatný okamžik spáchání a nikoli právní moci (která nastala v týž den, nebo později), tak jsem rád.
on ten zákon je poměrně komplikovaný a pro něco je důležitý moment právní moci (body) a pro něco jiného zase ten skutek. Pokud bys to chtěl dořešit ještě po telefonu, napiš mi zprávu a já se ozvu. *_*=*_*
Odpovědět

Zpět na „Výpomoc, kontakty, lidi, práce“