Subaristické právní okénko

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od Mira »

V Brně manipulační poplatek je. Botu nasazuje na pokyn četníka brněnská správa komunikací a těm taky platíš. Jednou jsem cajta ukecal na domluvu, ale další oříšek byl montér, který si trval na svých 6-kilech. Bylo to už před dlouhou dobou, tak jsme se dohodli na smíru a 2 stovkách na černocha.
Od Nového roku navíc správa komunikací posílila o dalších 5 vozů, protože u blokovýho čištění vám auto na dobu úklidu odtáhnou, ale pak zase vrátí zpátky na místo. To za pouhých 1600,- Kč. Plus bonus ve formě pokuty.
A pokud zrovna nemakaj na blokovým, řádí po městě jak černá ruka. Na Oldtecu tak co 20 minut auto.
Na modrý zóně auto neodtáhnou. Pouze v případě, že máte konkrétní flek zaplacenej na sebe, tzn. se značkou P s dodatkovou tabulkou reservé kde je uvedena SPZ, nebo nájemce. Cajti to mohou odtáhnout pouze na žádost toho nájemce, nemohou sami od sebe, protože u nájemce ta spz může být různá, protože parkovat může každý, komu to nájemce povolí. Takže tohle je vždy pouze na vyžádání. To, že to máte pronajatý musíte prokázat bumážkou.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
plukovník

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od plukovník »

HonzaCZ píše:Vyřešit parkovací povolení služebního auta užívanýho k soukromým účelům alespoň na P3 jde v pohodě...
Zřejmě jsi na magistrátním pracovišti pro parkovací oprávnění na P3, v Perunově ulici jako doma a s babama za přepážkou se oslovujete křestními jmény... :-DDD
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od HonzaCZ »

plukovník píše:
Zřejmě jsi na magistrátním pracovišti pro parkovací oprávnění na P3, v Perunově ulici jako doma a s babama za přepážkou se oslovujete křestními jmény...
Já to neřešil, já mám svoje soukromý parkovací místo, ale znám pár lidí, co to takto maj. Zrovna cca před 2 měsíci to řešila jedna kamarádka a může legálně služebákem parkovat na modrých/fialových po celý P3.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
plukovník

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od plukovník »

HonzaCZ píše:Já to neřešil, já mám svoje soukromý parkovací místo, ale znám pár lidí, co to takto maj. Zrovna cca před 2 měsíci to řešila jedna kamarádka a může legálně služebákem parkovat na modrých/fialových po celý P3.
Jenomže otázkou je, za kolik...? ;-D

Nesnaž se mi namluvit, že za těch 1 200,- ročně, jako ti co tam bydlí a stejně nezaparkují, protože rezidentských oprávnění je vydáváno přesně dvakrát tolik, než je fyzických parkovacích míst v obvodu celé Prahy 3 a to nepočítám vyhrazená místa pro kriply, co jsou celý rok prázdná, protože příslušní "tělesně postižení spoluobčané" tráví většinu svého času aktivně na svých chatách a chalupách...
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od HonzaCZ »

plukovník píše:
Jenomže otázkou je, za kolik...?

Nesnaž se mi namluvit, že za těch 1 200,- ročně, jako ti co tam bydlí a stejně nezaparkují, protože rezidentských oprávnění je vydáváno přesně dvakrát tolik, než je fyzických parkovacích míst v obvodu celé Prahy 3 a to nepočítám vyhrazená místa pro kriply, co jsou celý rok prázdná, protože příslušní "tělesně postižení spoluobčané" tráví většinu svého času aktivně na svých chatách a chalupách...
Já ale nepsal nic o tom, že tam nebydlí. Mají tam trvalé bydliště a mají služební auto k soukromému používání. Z pohledu vydávání těch karet je to stejný jako kdybys měl auto svoje. A ano stojí to stejných 1200/rok za první takové vozidlo, další 7000/rok atd. A k tomu, že je vydáno mnohem víc karet, než je fyzických míst? Jo, vydupali jste si na trojce rezidentní zóny, tak je tam máte. Neznám jediného "prosazovatele" těch zón, co bydlí na P3, který by si to pochvaloval i po jejich zavedení. :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10650
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od podvlada »

HonzaCZ píše: Neznám jediného "prosazovatele" těch zón, co bydlí na P3, který by si to pochvaloval i po jejich zavedení.
Jenže to bude zase tím, že správný Čech je neustále nespokojený :D
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
plukovník

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od plukovník »

HonzaCZ píše:
... Jo, vydupali jste si na trojce rezidentní zóny, tak je tam máte. Neznám jediného "prosazovatele" těch zón, co bydlí na P3, který by si to pochvaloval i po jejich zavedení.
...my jsme si něco vydupali ???? >:(
Kam tě vede slepá vášeň. Naopak, téměř všichni starousedlíci byli proti zavedení těchto zón, protože tušili, jak to dopadne. Dokonce se sepisovaly petice proti tomuto systému.
Nakonec to bylo ryze politické rozhodnutí zhora.

Po zavedení na jedničce se jenom ten parkovací bordel začal rozlévat na Prahu 2 a po následném zavedení na P2 a P3 zase na přilehlou část Prahy 10.

Až nebude možno volně zaparkovat ve všech dvaceti obvodech Prahy, tak se kruh uzavře a bude to stejné, jako kdyby žádné zóny nebyly a mohou se rovnou zrušit.


Ještě štěstí, že můžu sedět ve své hájovně, jak ta pecka na h.... a v klidu žít z renty, daleko od lidí... :*)(*:
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od HonzaCZ »

Téměř všichni starousedlíci? Jak jsi k takové informaci dospěl, že jí prezentuješ jako fakt? :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22710
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od spm »

Asi stejně, jako že si všichni na svém autě vymění registrační značky, aby nebyly za vidláka :-DDD Teď mám trochu strach se svým autem jet někam do města, aby mi tam nějakej takovej aktivní strážce pořádku neprořezal gumy na legálně zaparkovaném autě jenom proto, že jsem si nechal značku s Skem :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od HonzaCZ »

S "eSkem" bys vůbec neměl jezdit do Prahy, řepáku! :-DDD :-DDD :-DDD :-DDD :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
plukovník

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od plukovník »

HonzaCZ píše:Téměř všichni starousedlíci? Jak jsi k takové informaci dospěl, že jí prezentuješ jako fakt?
Protože za těch padesát let na Královských Vinohradech znám mnoho starousedlíků, a to i z přilehlých Vršovic a Žižkova.
Nevím, v jaké části Prahy pobýváš ty, ale typoval bych tě na nějakou náplavu, tedy nikoliv starousedlíka... :-DDD

P.S.
Doufám, že to moje špičkování nebereš zase zak vážně... :-DDD :-DDD :-DDD
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22710
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od spm »

HonzaCZ píše:S "eSkem" bys vůbec neměl jezdit do Prahy, řepáku!
Já to eSko měl dávno v době, kdy jsem normálně v Praze bydlel :-DDD Ale než abych platil 30k (nebo kolik to je) ročně za parkování 3 aut, který se na tu ulici stejně nevejdou, tak to se radši odstěhuju :-DDD :-DDD :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od HonzaCZ »

plukovník píše:Protože za těch padesát let na Královských Vinohradech znám mnoho starousedlíků, a to i z přilehlých Vršovic a Žižkova.
Nevím, v jaké části Prahy pobýváš ty, ale typoval bych tě na nějakou náplavu, tedy nikoliv starousedlíka...
Typoval, jako že jsem takovej typ, jo? ;-D Tak to tipuješ pěkně blbě. Jestli jsou podobné i tvoje odhady ohledně názoru ostatních starousedlíků, tak to potěš koště. :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
plukovník

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od plukovník »

spm píše:Asi stejně, jako že si všichni na svém autě vymění registrační značky, aby nebyly za vidláka Teď mám trochu strach se svým autem jet někam do města, aby mi tam nějakej takovej aktivní strážce pořádku neprořezal gumy na legálně zaparkovaném autě jenom proto, že jsem si nechal značku s Skem
Nech si ji vyměnit za "P" nebo "C". >B-)

To jsou totiž dva kraje, pro které mám slabost a které jsou má velká láska... ;-D
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od Mira »

Já na služebním autě vozil kdysi v pravěku samolepku Já nésu z Prahy. U forestra jsem nejdřív vyměnil značky než s ním začal jezdit, nemít pražskou mi rozhodně stojí za víc než 3 kila. S pražskou bych rozhodně nejezdil. Někomu je to putna, co mu tam stojí, někdo dá 10 litrů za svoji, byť někdy naprosto ujetou SPZ. Už jsem viděl 02KOKOTI.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Odpovědět

Zpět na „Výpomoc, kontakty, lidi, práce“