Subaristické právní okénko

Odpovědět
plukovník

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od plukovník »

VDC píše:Asi ti to úplně neodpustí. Ale co mě funguje celej život, je slušný chování. S takovou jsem nikdy nedal za botu víc než kilo. Teda z těch asi 4 bot, co jsem kdy obdržel.
Ano,slušný chování a dodržování nastavených pravidel, to by víceméně fungovalo. (*_^) |,,,,

Jenomže převládající je praxe, jak se vším vychcat a všechno ojebat ,,|,, (>_<) ,,|,,
A ohlasy na tomto fóru, jak vidím, nejsou žádnou výjimkou !
A neobstojí žádný pochybný argument, že tato pravidla jsou nastavena blbě.
Určují je výhradně ve svobodných volbách "volení" zástupci a jimi spravované instituce.

A nějaké přelepování registračních značek, nebo kradení pokutových bloků za neoprávněné parkování, kupříkladu v modrých zónách ???
Pokud bude rezident, co nenajde místo na zaparkování, které má placené, stejného ražení jako ten s tímto fíglem, tak mu v lepším případě vypustí gumy. V případě, že bude brutálnějšího ražení, tak mu je rovnou propíchne a objejde mu auto šroubovákem >>:-@@
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49206
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od VDC »

plukovník píše:
Ano,slušný chování a dodržování nastavených pravidel, to by víceméně fungovalo.
Lhal bych a byl bych pokrytec, kdybych tvrdil, že vždy dodržuju nastavená pravidla. Ojebávám stejně, jako většina. Ale když už ojebávám a přijdou mi na to, tak se nehádám, že jsem to neudělal, naopak to přiznám. A ono to funguje zrovna tak. Bejt slušnej a umět přiznat vlastní vinu.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10659
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od podvlada »

VDC píše:... S takovou jsem nikdy nedal za botu víc než kilo. ...
Co se týče bot, kterou jsem naštěstí ještě nikdy nedostal, jsem zaslechl pěknou věc, novinku, jak lépe - účinněji naplnit městskou kasu. V některých městech prý zavedli "manipulační poplatek" za sundání boty. Ano, pokuta za 100,-, ale sundáme ji za 500,-, celkem tedy za 600,- pokud to chcete řešit blokovou pokutou na místě. Pokud to chcete řešit ve správním řízení, OK, ale i tak musíte zaplatit těch 500,- za sundání boty. To není pokuta, to je manipulační poplatek. Na to je zákon, pane. :-D
Jak říkám, osobní zkušenost naštěstí nemám, v Plzni to tak snad nemáme, ale četl jsem o tom. Zároveň jde najít celkem dost diskuzí o tom, jestli je takový poplatek oprávněný, jestli ho lze zpětně vymáhat při neprokázání viny a kde to vlastně v těch městských vyhláškách je...
Napsal jsem to, protože si myslím, že to hezky souvisí s tou českou vynalézavostí (čti vychcaností) :-D
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22755
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od spm »

Rezident nemá moc jak poznat, jestli tamten zaplacený parkovný má nebo ne... Mně třeba u tohohle systému přijde naprosto debilní, že pokud to auto zaparkuješ někde na chodník nebo někam jinam, kde nemá vůbec co dělat, tak dostaneš pokutu asi za dvě stovky. Pokud ho zaparkuješ na modrou zónu, ale nezaplatíš parkovný - tedy auto stojí na místě k tomu určeném, jenom jsi nezaplatil poplatek, tak je ta pokuta za pětikilo... To mi přijde prostě nepoměr. Zvlášť při cenách parkování na rozjebaných ulicích. Pač když bych chtěl být prase, tak mě prakticky dost často vyjde levnějš to auto postavit někam na debila a zaplatit 2 stovky pokutu, než hledat místo na zóně a zaplatit víc peněz za parkovný :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10659
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od podvlada »

spm píše:... prakticky dost často vyjde levnějš to auto postavit někam na debila a zaplatit 2 stovky pokutu, než hledat místo na zóně a zaplatit víc peněz za parkovný
A ještě připočítej spotřebu našich miláčků, při objíždění bloku a hledání místa... :-DDD
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
plukovník

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od plukovník »

spm píše:Rezident nemá moc jak poznat, jestli tamten zaplacený parkovný má nebo ne...
... prakticky dost často vyjde levnějš to auto postavit někam na debila a zaplatit 2 stovky pokutu, než hledat místo na zóně a zaplatit víc peněz za parkovný
Rezident to velmi snadno pozná např. podle "cizí" reg. značky a např. v Praze takto často neoprávněně parkují křupani s "S" ve značce a v modrých zónách má právo normálně parkovat pouze rezident-majitel vozidla (nikoliv provozovatel) pouze s trvalým bydlištěm v příslušné zóně (městském obvodu).

A co se týče těch pokut, není to 200,- Kč, ale 200-2 000,- Kč.
Podle toho jak dokážeš být asertivní při projednávání, případně jak drzý ksicht máš.
No a v krajním případě je tady ještě exekutor a exekuce. Jedna z těch 400 000 ročně...

A neříkej, že žádný takový případ neznáš.
Nemůžeš vědět všechno ;-D
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od Jackylle »

Já jsem při jednání s úřadem úplně hodná a věc (která nespadá pod zákon o silničním provozu, jako např. to parkování na nějaké neškodné ploše) lze řešit naprosto vlídně. Úředníka zbytečně netupím, pro případ, že by to náhodou nebyl úplný debil a věc se dala vyřešit na první dobrou.

A kdyby si chtěl někdo počíst více k problematice, přikládám stanovisko ministerstva dopravy, týkající se aplikace režimu "sprdel", které jsem teď náhodou našla. Aha, tak nepřiložím, je to moc velké. Případným zájemcům nějak pošlu.

A ještě možné znění podání vysvětlení.
Podání vysvětlení
Dobrý den,
ve věci Vašeho předvolání k podání vysvětlení, které jste mi zaslali dopisem ze dne X.X.20XX, č.j. xxxxx, Sp. Zn: xxxxxx, Vám sděluji:

V souladu s § 60, odst. 1 zákona č. 200/1990 sb., o přestupcích, ve znění pozdějších předpisů, v předmětné záležitosti odmítám podat vysvětlení. Rovněž odmítám odpovídat na jakékoliv Vaše otázky v této věci.
Na jednání se osobně nedostavím, neboť má osobní účast by neznamenala žádný přínos pro Váš úřední záznam.

S pozdravem
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22755
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od spm »

plukovník píše: Rezident to velmi snadno pozná např. podle "cizí" reg. značky a např. v Praze takto často neoprávněně parkují křupani s "S" ve značce a v modrých zónách má právo normálně parkovat pouze rezident-majitel vozidla (nikoliv provozovatel) pouze s trvalým bydlištěm v příslušné zóně (městském obvodu).
Jenže registrační značky se už hezky dlouhou dobu nemění, respektive nemusí. Takže můžu mít klidně trvalé bydliště v Praze a na autě mít S, U, C, P, B nebo cokoliv dalšího. Taky mám na každym svym autě jinou značku a trvalý bydliště mám jenom jedno :-) Takže podle značky to nepoznáš.

Že tam může parkovat jenom rezident je taky kravina. To parkovný se i na modrý zóně zaplatit dá. Je to limitovaný na dvě hodiny, je to hodně drahý, ale jde to.

To jestli se to váže na provozovatele nebo majitele z hlavy nevím, ale moc tak jistej si tím taky nejsem. Namátkou kolegyně to nedávno řešila na služebním autě, které má k soukromému užívání (takže v TP je jak provozovatel, tak majitel firma) a tušim že to zařídit šlo.

Takže jestli patříš mezi ty, co by chtěli někomu vysklívat okna, tak je asi lepší si napřed zjistit správné informace :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Bart
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát srp 17, 2012 3:44 pm
Bydliště: Plzeň-jih

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od Bart »

Mam trochu jiny dotaz.
Tchan dostava za sluzebnost stezky a cesty k vikendackemu domu, na zaklade usneseni soudu (smir) , penize. Je to placene vecne bremeno. V rozsudku je mimo jine uvedeno, ze zalobci se zavazuji platit zalovanemu urcenou castku - rocne. Myslite, ze ta povinnost platit zanikne pokud ten pozemek prevede na me?
Subaru Legacy BL, H6, 2005
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od Slavek_xxx »

CoZmo píše:no přiznal jsem se s tím, že nesouhlasím s přestupkem no v nějakým pomateným návalu citu pro spravedlnost...nic no, zbroják nemám...sem si odvyk anžto sem dlouho podobnou zábavu nezažil, tak sem nějak nabyl bujarého pocitu, že existuje smysl pro spravedlnost...sem vyšel ze cviku...
Vytiskni si z katastru nemovitostí plánek a popis - protože i to parkoviště vedle budovy Nerudova 820/13 je vedený stejně jako ten hliněnej plac - tedy Ostatní plocha / zeleň.... Dej jim to písemně, ať se ti k tomu písemně vyjádří.
http://sgi-nahlizenidokn.cuzk.cz/marush ... e=Marushka
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
plukovník

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od plukovník »

spm píše:
Jenže registrační značky se už hezky dlouhou dobu nemění, respektive nemusí. Takže můžu mít klidně trvalé bydliště v Praze a na autě mít S, U, C, P, B nebo cokoliv dalšího. Taky mám na každym svym autě jinou značku a trvalý bydliště mám jenom jedno Takže podle značky to nepoznáš.

Že tam může parkovat jenom rezident je taky kravina. To parkovný se i na modrý zóně zaplatit dá. Je to limitovaný na dvě hodiny, je to hodně drahý, ale jde to.

To jestli se to váže na provozovatele nebo majitele z hlavy nevím, ale moc tak jistej si tím …
Ano, značky se při převodu měnit nemusí, jenomže téměř každý si ji stejně nechá vyměnit.
Pražáci co kupují ekvipáž z křupanova proto, aby si někdo nemyslel že jsou křupani a ti venkovský křupani co koupili auto v pražském bazaru zase proto aby nevypadali jako ti "namyšlení a blbí pražáci" :-DDD

A co se týče té druhé záležitosti, tak ano, nerezident si v Praze parkování v modré zóně zaplatit může, výhradně přes internetovou aplikaci a na 3 hodiny. drahé to není, asi 80 korun.
Jinak rezidenční parkování je na majitele, nikoliv provozovatele. Vím to proto, že sám platím na Praze 3 ročně 1 200,- Kč. (za první auto, za každé další je to už 5 000,-).
Vlastním tam dva byty a mám tam trvalé bydliště, přestože ve skutečnosti pobývám daleko, na samotě v horách ;-D

A k těm firmám, co mají provozovnu v těchto městských zónách.
Ano tam je to jinak, tam má provozovatel výjimku, majitel-firma může pocházet odjinud ale zase platí za povolenku pro každé jednotlivé vozidlo 10-30 000,- Kč ročně.

Ale jak říkám, moje (občasné) rejdiště je Praha 3, takže jak je to v jiných městech a jejich modrých zónách, nevím...

P.S.
Nikomu rozhodně okna vysklívat nehodlám, nechám ho jednoduše odtáhnout, na hlídané parkoviště, kde se platí 250,- Kč za den... :-DDD
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22755
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od spm »

Vidiš, já ty značky neměnil a znám hromadu lidí, co je taky neměnilo. Řekl bych, že je dost irelevantní, kdo kde jak a proč to auto koupil. Investovat čas do výměny kusu pitomý plechový tabulky mi nepřijde moc produktivní. Takže tahle generalizace prostě nefunguje.

Placení jak kde, v centru je to tušim 60Kč za hodinu. Ale abych to shrnul - vysklívat někomu auto, protože má vidláckou značku je kravina na entou - může to být rezident, může mít zaplacené parkování. A rezidentovi je fakt kulový po tom, kdo parkuje na veřejném prostranství, které není jeho.

Ad kolegyně - to ale nebylo, že by tam firma měla provozovnu nebo že by to platila firma. Ona to chtěla platit sama, pro auto se kterým sama jezdí, ale patří firmě (ale může ho užívat soukromě). Tedy má trvalé bydliště v místě s modrou zónou a má papír od zaměstnavatele, že jezdí takovýmhle autem.

A silně pochybuju, že by ti někdo nechal odtáhnout auto z pozemku, který není tvůj. Můžeš tak maximálně být jeden z těch práskačů, co tam pořád volá městapo, který přijede, zjistí že má zaplacené parkování a odjede :-D Nebo mu dají pokutu, ale dneska už ani městapo z těch zón neodtahuje.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49206
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od VDC »

podvlada píše: V některých městech prý zavedli "manipulační poplatek" za sundání boty....
To naštěstí v Plzni nemáme. Já mám naštěstí svědomí křišťálově čisté, že z těch pár bot, který jsem kdy obdržel, byla jen jedna za parkování na prasáka, kdy jsem to nechal v protisměru a na zákazu zastavení a šel jsem si za roh koupit rukavice do pracovních oděvů. Ale bylo to v sobotu dopoledne, kdy jsem tam MP prostě nečekal. Ty ostatní asi tak 3 boty byly za nezaplacené parkování. Jinak naštěstí, v té naší vesničce střediskové, vždycky nějaký to místo najdu. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
plukovník

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od plukovník »

Jackylle píše:Já jsem při jednání s úřadem úplně hodná a věc (která nespadá pod zákon o silničním provozu, jako např. to parkování na nějaké neškodné ploše) lze řešit naprosto vlídně. Úředníka zbytečně netupím, pro případ, že by to náhodou nebyl úplný debil a věc se dala vyřešit na první dobrou.

A kdyby si chtěl někdo počíst více k problematice, přikládám stanovisko ministerstva dopravy, týkající se aplikace režimu "sprdel", které jsem teď náhodou našla. Aha, tak nepřiložím, je to moc velké. Případným zájemcům nějak pošlu.

A ještě možné znění podání vysvětlení.
Podání vysvětlení
Dobrý den,
ve věci Vašeho předvolání k podání vysvětlení, …
Vidím, že jsi velmi mazané děvče, co zná "právo Mirandy", neboli Miranda Warning... :-DDD :-DDD
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21974
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od HonzaCZ »

Vyřešit parkovací povolení služebního auta užívanýho k soukromým účelům alespoň na P3 jde v pohodě.

Volat na někoho jenom tak policajty, protože si myslím, že parkuje někde, kde nemá, je typický čecháčkovství. Kór když nikomu třeba nepřekáží. A dělat to jenom protože já si platím modrou a někdo, kdo jí neplatí, si tam jen tak zastaví a mě to sere, to je taky pěkně padlý na hlavu. Obecně bonzování, do kterého tohle spadá, je příznak toho, že člověk nemá zřejmě co na práci a musí neustále nějak řešit "spravedlnost" ostatních.

Kdyby lidi řešili víc sebe, než ostatní, tak by tady mohlo být tak krásně.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Výpomoc, kontakty, lidi, práce“