Subaristické právní okénko

Odpovědět
siezer
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 152
Registrován: pon bře 24, 2014 7:23 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od siezer »

Uvidíme kolik vyfásne. Určitě nová technická a pak vyšší flastr, ale může se bránit.
Já jsem zatím dostal jen 500Kč za sjeté letní pneu na služebním, 1000Kč za výjezd při nehodě také ex služební. A se Subárkem zatím jen 300Kč za překročení na konci obce 64km/h, kde číhala civilní kokta na zastávce.....chtěli si zazávodit, ale přesto byli hodní, já neodmlouval a měl vše v pořádku. Také kolega obešel celé auto.
Jezděte bez pokut.
Forester 2,0X 116kW MY2006 LPG
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od Mira »

Slavek_xxx píše:mnov> za bagatelni prestupek, ze zapomnel penezenku s doklady? To bych se ve spravku odvolaval az k soudnimu rizeni...
Jen poplatek za správní je litr, náklady na STK, pokutička bude určitě, protože je fuk jak je velký přestupek, protože ten to je - bez diskuze. Takže prudit nemá smysl, bys to opravdu mohl dotáhnout k soudu a tam to prohraješ. A i kdybys nějakým zázrakem uspěl, což nepředpokládám, nebudeš mít nárok na úhradu nákladů soudního řízení. A to se vyplatí!
Kdyby souhlasil s 2 litry, ušetřil by jak peníze, tak spoustu času, vysvětlování, dokazování a nervů. Navíc může přijít i o ten řidičák.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od sima »

No,je to hodně zbytečné.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od HonzaCZ »

Dokazování? Je na státu, aby dokázal přestupek.

Jinak tím nijak nehodnotím celou událost...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od VDC »

Normálně by jim člověk holt dal ty dva litry, nediskutoval by o píčovinách a byl by rád, že z toho vyšel tak snadno. Tohle bylo divadýlko pro kameru, aby následně mohli natáčet, jak dopane to správní řízení...
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od sima »

Ba ba,přesně tak.Tohle mě fakt nebaví,příčí se mě to,navíc policajt si to zjevně nijak neužívá,chová se profesionálně,normálně,je v práci...to se hochům asi moc nehodilo do krámu a kolik podobných videí se vyrojilo co,mě je to kolikrát trapné i za ně,ani to kolikrát nedokoukám.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od Slavek_xxx »

Co je to za kravinu, ze za zapomenuty doklady muzu prijit o ridicak? Fizli auto i ridice lustrovali, tak jakejch deset litru pokuty, jako za co? Opravdu byste si nechali srat od eraru na hlavu takovymhle zpusobem? Tak si to uzijte...
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od sima »

Já neříkám že 10 litrů,nic o řidičáku,to psal jen Míra,zda-li je to vůbec možné je mě jedno.Já psal co jsem psal a za tím si stojím.A nic si neužívám,ale sorry za tohle brečet teda určitě nebudu.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od Mira »

HonzaCZ píše:Dokazování? Je na státu, aby dokázal přestupek.
No právě. Tím, že jim to podepsal se odsoudil sám. Tedy předpokládám, že v tom papíru uvedli vše, co jim vytýkali. Teď jen záleží na tom, jakýho potká úředníka.
Já mám na triku taky ještě jedno správní. Odtáhli mi auto a já odmítnul zaplatit dle mého úhlu pohledu příliš vysokou pokutu. Mimochodem jsem uváděl s pohledem upřeným přímo do kamery, že se mi nelíbí i přístup úřednice MP k mé osobě, protože jsem uváděl, že jsem osobou se zdravotním postižením. Přímo jsem prohlásil, že chci do správního řízení, protože tak se snad setkám s lepším přístupem a jednáním úředníků a že žádám, aby tento záznam byl při řízení zohledněn. Myslim, že to zabralo, protože mi přišlo z magistrátu, že navrhují nezahajovat správní řízení a věc vyřídili osobním jednáním a případnou pouze blokovou pokutou. Tím mi snad správně hádám nabízeli i pouze domluvu. I to je malé vítězství, protože už jen tím ušetřím litr za poplatek. Bohužel jsem věc nemohl vyřídit ze zdravotních důvodů, tak to odložili. Po 2 měsících mi poslali další termín, bohužel jsem byl stále neschopen, vyřizovat to musela moje sestra společně se staniční sestrou ze špitálu. Opět to odložili a zatím je to stále u ledu. Já tedy tiše doufám, že to tam i zůstane. Škoda, že prodlužovali ty lhůty, jinak už jsem byl z obliga. Ale vždy se mi vyplatilo naprosto slušné bezproblémové jednání. Asi jsem měl štěstí a nepotkal nikoho, kdo si chtěl něco dokazovat. Ale vždy jsem komunikoval tak, aby bylo jasno, že na mne si nic dokazovat nebudou, protože to si líbit nenechám. Říkám tomu "ukázat trochu inteligence". Nevěřili by jste jak to funguje třeba na sociálce. :-) Kolikrát ty dámy přivedu i k úsměvu, za což si přímo tleskám vzhledem k tomu, s jakými kretény se jinak musí dohadovat.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od sima »

Nic nepodepisovat,přesně tak!Když už teda nesouhlasím,nedávno na to dojel kámoš co má taxíky,protože jeho zaměstanec i přes jeho jasné nařízení přes foun,aby nic hlavně nepodepisoval,že tam ten kámoš dojede a vše bude řešit s ním,tak on mezitím vše podepsal.Tím to hodně zazdil,navíc jednalo se o boj mezi konkurencí a docela prkotinu,takže o nic nešlo.Ale je fakt že ti měštáci ho uměli vydusit,vyhrožování,že to bude jen horší a následuje téměř doživotí,ne-li smrt,když nepodepíše.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od Mira »

Slavek_xxx píše:Co je to za kravinu, ze za zapomenuty doklady muzu prijit o ridicak? Fizli auto i ridice lustrovali, tak jakejch deset litru pokuty, jako za co? Opravdu byste si nechali srat od eraru na hlavu takovymhle zpusobem? Tak si to uzijte...
I erár, jak tomu říkáš, jsou lidé. A jak jako za co. Udělal přestupek? Udělal. Nechtěl zaplatit celkem slušnou pokutu (za litr by to také ale šlo), tak chtěl do správního, což se většinou nevyplatí. Jeho svobodné rozhodnutí, já bych s policajtem určitě zkoušel lépe domluvit. Spíš mi z toho čiší zaujatost proti orgánům všeobecně. Proč? Ten policajt neměl problém, jen dělal svoji práci, protože třeba jen musí živit rodinu. 8()
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od HonzaCZ »

Když ono z 5minutového setkání nepoznáš, jestli je slušný a těch případů, kdy se někoho snažili ochcat, je požehnaně. V případě takto vysoké pokuty mi nepřijde rozumné s přestupkem na místě souhlasit. Sice to může být ve výsledku dražší a stát víc času, ale člověk má u správního řízení lepší možnosti obrany než někde na ulici v autě, zaskočený kontrolou.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od kiti »

Když se oprostim od problémů společnosti kdy levá neví co dělá pravá a je tady spousta zákonů a předpisu ve kterých se nikdo nevyzná musím říct, že přístup řidiče nebyl v pořádku.

Nesvítící světlo, prasklé čelní sklo, jízda bez jakýchkoliv dokladu které jsou ze zákona povinné, včetně hlučnější ho výfuku.

Co měl ten policajt dělat, navíc se choval velice slušně věci pouze zadokumentoval nikoho o ničem nepřesvědčoval a postoupil celou věc do správního řízení. Pokud ten řidič takovým autem vyjel tak tady s tímto následkem musí počítat. To je přeci samozřejmost, takže myslím si že prvně mě by se měla řešit příčina a ne následek. Rozhodně se nezastávám policajtů ve svém životě jsem jich už pár potkal včetně toho že někteří z nich byli úplně idioti ale tady ten konkrétní na tom videu se choval slušně
Forester 2,5 XT 2010 manuál
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od HonzaCZ »

Já se nikoho nezastávám, ale proč nebyl přístup řidiče v pořádku? Podrobil se všem úkonům, co mu zákon ukládá (zastavil, spolupracoval při jeho identifikaci, provedl dechovou zkoušku) a nakonec nesouhlasil s řešením přestupku na místě, na což má právo.

Na můj vkus zbytečně moc mluvil.

A diskutovat o tom, jaký materiální aspekt přestupku naplňuju, když si zapomenu doklady (a on je zcela zřejmě zapomněl - nebyl to záměr, aby mu je nemohli třeba na místě vzít), tady můžeme donekonečna. V dnešní době, kdy je na to technika a prolustrovat osobu i auto trvá tak 2 minuty dohromady, nevidím jediný důvod, proč by měla být za zapomenutí dokladů nějaká pokuta.

A s tím, že je to zákonem daná povinnost na mě nikdo nechoďte.

A mimochodem já v tom žádnou přítěž pro moji osobu nevidím - prakticky asi nikdy jsem nařídil bez dokladů a to ani když jsem třeba šel ráno přeparkovat kvůli čištění ulic. A přesto mi přijde ptákovina to zákonem vynucovat.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22542
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od spm »

kiti píše:Pokud ten řidič takovým autem vyjel tak tady s tímto následkem musí počítat.
No, jak to bylo tady v tom případě nevím, ale upřímně tohle mi přijdou jako takové banality, že tohle za tohle možná můžou chytit každého... S prasklým světlem už jsem jel také. Nevěděl jsem o tom, kontrolku nemám. Jasně, správně bych si měl pokaždé to auto obejít a zkontrolovat to (a u brzdových bych stejně nepochodil, když jedu sám), ale ruku na srdce - vážně to všichni před každou jízdou děláte? Prasklé čelní sklo - nevím jak moc ho měl on, já už mám rupnuté skla na obou autech. V těch předpisech je něco takového, že to nesmí být prasklina větší než 2 cm ve výhledu řidiče. Takže upřímně dokud tam nebude něco takového nebo dokud to někde neřachne tak, že mi to fakt bude vadit, tak ty skla na těch autech taky zůstanou (tím tempem jak mi poslední dobou pořád od auta něco cinká mi totiž přijde, že by to auto ani nemohlo jezdit, protože by pořád někde stálo na výměnu skla). Doklady podobně - asi jsem bez nich nikdy nejel. Za to už jsem přišel na oběd bez peněženky... většinou to lidi také nedělají naschvál. Takže prakticky jediná věc, o které doopravdy věděl, byl ten hlučnější výfuk... A pokud se podíváme na místní STIčkaře, tak ho tam bude mít tak minimálně půlka :-)

BTW takové odlehčení když jsme u toho - já jsem v minulém autě po předchozím majiteli našel blokovou pokutu - za nepředložení dokladů. Auto celkem rachotina, s pražskou SPZ a chytli ho v Brně. Zjevně nepřátelské prostředí, ale dostal za to 2 stovky...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Výpomoc, kontakty, lidi, práce“