Kde kdo pracuje ,čím se živí a dělá

Odpovědět
OK2MDK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1136
Registrován: čtv led 16, 2020 9:56 pm
Jméno a příjmení: Mira Decky
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Kde kdo pracuje ,čím se živí a dělá

Příspěvek od OK2MDK »

Ahoj Pánové a dámy,

nachází se zde nejaký "archivář" či Knihovník restaurátor něco podobného přes papír/listiny?

Mám pár papírů staršího data výroby a rád bych je "zachoval pro příští generace" :-)

Díky M.
Forester SG 116kW + LPG
Dědův SG 92kW
Mondeo IV 2.0 Duratec
Mondeo II 1.8i Zetec - Srdcovka v modré bohužel zrušeno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21961
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kde kdo pracuje ,čím se živí a dělá

Příspěvek od HonzaCZ »

Nemáme tu někoho, kdo dělá ve Vodafone? Myslím na nějaký technický nebo aspoň operační pozici.

Případně kdokoliv, kdo by měl zkušenosti s připojením řekněme ne úplně obvyklýho zařízení k Vodafone LTE. Jde o modem Mikrotik R11e-4G.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
OK2MDK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1136
Registrován: čtv led 16, 2020 9:56 pm
Jméno a příjmení: Mira Decky
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Kde kdo pracuje ,čím se živí a dělá

Příspěvek od OK2MDK »

Ahoj,

sedím již nekolikátý večer v jednoduchém učetnictví pro neziskové organizace a zatím jsem z toho čím dál vetší ...

Není tady někdo kdo by měl chuť a čas, vysvetlit jednomu ekonomicky nevzdělanému jak koretně vést "jednoduché učetnictví" spíše na reálném příkladu jak učtovat doklady, než vypís paragrafů (to už mám za sebou )? naše hospodářka to dělá roky stejně a vubec netuším jestli dobře. sousední sbory se nyní hádají, vyplnují tuny "vydajových dokladů" nahání vždy 3 lidi z vyboru na podpis a podobné dle mého šílenosti...

Čas Vám budu (ze svého) kompenzovat :) Díky
Forester SG 116kW + LPG
Dědův SG 92kW
Mondeo IV 2.0 Duratec
Mondeo II 1.8i Zetec - Srdcovka v modré bohužel zrušeno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24335
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kde kdo pracuje ,čím se živí a dělá

Příspěvek od sima »

Míro, máš to přitom pár metrů od sebe, kde se zeptat, zkusit to :-) Moje žena dělá účto, taky podvojné, spoustu firem a ne malých, má slušné závary v práci... já tomu houby rozumím. Jen teď říká, že nedělá neziskovky, že mají jiné pravidla, nesmí třeba logicky vykazovat zisk a tím pádem je tam pár věcí jinak. Tím pádem by ti moje žena asi nebyla stopro dobře vše říct, ale jedna její bývalá kolegyně co je už na penzi dělá zrovna jedné neziskovce účto. Navíc bydlí tady pár metrů ve školním bytě tu na Masarykově škole. Zítra jí zavolá, dám vědět, když se zítra třeba jen sms připomeneš tím lépe.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
OK2MDK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1136
Registrován: čtv led 16, 2020 9:56 pm
Jméno a příjmení: Mira Decky
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Kde kdo pracuje ,čím se živí a dělá

Příspěvek od OK2MDK »

Právě, všeci známí co čuchli k ůčtu jak slyší spolky tak couvají :-D Všichni umí chodit v DPH ale těch spolků se bojí.

My jedeme podle "Jednoduchého učetnictví", mám za sebou dvě knížky, teď čtu nějakou bakalářku a su z toho tak trochu jelen

Ty pravidla kolem zisku, stím problém nemám. JDe mi ted vysloveně o vedení jak doklady, co musí byt co ne, jak to seskupovat, atak.

Docela si myslím, že to je podle popisu ten nejnednodušší usecase, ale potřebuju se otom s někým pobavit, myslím že v tom nebude uplně atomová věda.
Forester SG 116kW + LPG
Dědův SG 92kW
Mondeo IV 2.0 Duratec
Mondeo II 1.8i Zetec - Srdcovka v modré bohužel zrušeno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24335
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kde kdo pracuje ,čím se živí a dělá

Příspěvek od sima »

Vést papíry nějak správně, co má být co ne to ti může moje žena povědět. Ona je v práci mimořádně spolehlivá a musí mít vše naprosto precizně zorganizované, jinak by tu nálož účta asbolutně nedala. I jejich noví majitelé, firmy z toho byly nadšení, že takový pořádek neviděli a to mají ix ix účetních a poboček.
Nebo nejlépe asi ta její známá by ti poradila a ta už teda asi vše možné.
Nechci tě podceňovat, jsi hlava otevřená a jedeš... ale hodně lidí říká jak je účto pro cvičené opice, to slýchavá má žena docela často a pak se vrátí klienti s tím, že ten jejich pomocník co je naprosto úžasný, vše ví, s ničím nemá problém, je to jen blbé účto jim zadělal na problém a nevěděl, prostě neměl ani ty základní znalosti, praxe mizivá, nevíš- neřešíš, že...vždy tohle tak končívá- účto je hned hotové, nic to není, přeci nebudou platit takové peníze a pak se všichni pokorně vrací.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Kde kdo pracuje ,čím se živí a dělá

Příspěvek od milan74ma »

Je tu niekto co predava doplnky k euro oknam ? Potreboval by som nejake tesnenia a koncovky k okapniciam ... Kludne aj SZ nech velmi nespamujeme :). Dikes
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Odpovědět

Zpět na „Výpomoc, kontakty, lidi, práce“