Převodový olej pro manuální převodovku

Manuální nebo Automatická převodovka a diferenciál. Informace okolo nich jsou společné napříč jednotlivými modely.
Odpovědět
Uživatelský avatar
telatko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 901
Registrován: sob zář 12, 2009 1:25 pm
Bydliště: Zábřeh na Mor.

Re: Převodový olej pro manuální převodovku

Příspěvek od telatko »

to marek.sm: u me v manualu je napsano vymena po 60 000km nebo 4rech letech. Ja mam cca 20 000km a v prevodovce mam na spodni rysce, takze to chci preventivne vymenit vsechno.

Harry diky moc za rady, ale pocastuju te doplnujici otazkou ::-DD: :

V manualu mam napsano olej specifikace API GL-5.

1. Spirax - splnuje

2. Castrol Manual TAF-X 75W-90 - API GL4+ - nevim co je plus, ale nesplnuje

3. Shell GL3 - nová norma
Klasifikace převodových olejů dle API
GL-1 - neaditivované převodové oleje pro manuálně řazené převodovky a nízké namáhání
GL-2 - neaditivované převodové oleje pro manuálně řazené převodovky a střední namáhání
GL-3 - nízkoaditivované oleje pro manuálně řazené převodovky, pro středně těžké zatížení a soustrojí s kuželovými koly
GL-4 - vysoceaditivované převodové oleje určené zejména pro mazání manuálně řazených převodovek, náprav s hypoidními převody s malým přesazením os mobilní techniky
GL-5 - vysoceaditivované převodové oleje pro nejtěžší podmínky provozu, pro hypoidní převody s velkým přesazením os a pro převody s proměnným zatížením
GL-6 - převodové oleje pro hypoidní převody pracující v extrémních podmínkách (téměř nepoužíváno)

dle tohoto nizkoaditivovany olej, ale co to znamena pro me netusim :845:

4. Shell GL-5, barelovka, asi nesezenu. Rikal jsem si ze bych zavolal do Subaru Olomouc jestli ho nemaj. Jenze kdyz mi odlijou jak poznam ze je to ono.. a ne nejaka srajda za 100kč ?? :655:

5. Motul Motyl gear 300 - API GL4/5 - SPLNUJE - "ALE" vsude na netu pisou pro prevodovky motocyklu a jeste dvoutaktnich. Nemeni se olej v MOTO podstatne casteji? neodvarim ho brzo? nemam duveru ktomu ::-DDD:

6. Millers oil a TRX API GL4/5 - SPLNUJE - neznam to, a pripada mi nejakej levnej :845:


Zaverem meho elaboratu bych rekl asi toto ::-DDD: nejvic tihnu ktomu Spiraxu, protoze je to "znackovej" olej a odpovida presne specifikaci vyrobce dle manualu. Nicmene mi pripada pomerne levny, klidne bych si priplatil, a koupil proste to nejlepsi.

Takze neni neco se specifikaci cca toho Castrolu??? ::-DDD: myslim tim takove to pekne internetove povidani, ale s API GL5? za to bych byl moc vdecny.

Zaverecna otazka, muzu ten Spirax lit i do zadniho diffu? nebo tam mam poridit neco jineho? udelam ty naplne komplet kdyz jsem vtom. Pozadavek na zadni diff je stejnej, maximalni kvalita na cenu nehlede :supeer:

kdo se docetl az sem, pred nim osobne smekam :690: a na srazu ma u me pivo :cheers:
Nissan X-trail MY2016 4x4
Cagiva Raptor 650

ex. Nissan X-trail 2.2Di 84Kw
ex. Legacy 2.5 GX MT MY2000 sedan
ex. Impreza 1.5R SW, 5MT, MY2006
ex. Peugeot 406 1.8i
ex. Aprilia Leonardo 125ccm,
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Převodový olej pro manuální převodovku

Příspěvek od Harry »

Já jsem to dočetl. :!:
Děláš z toho vědu! :845:
Je hokej. Takže až zítra..... :811:
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
Uživatelský avatar
telatko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 901
Registrován: sob zář 12, 2009 1:25 pm
Bydliště: Zábřeh na Mor.

Re: Převodový olej pro manuální převodovku

Příspěvek od telatko »

:diky: :diky: :diky:

nespecham :banana:

1:0 vypada to dobre :unami:

jinak nasel jsem jeste nekde tvoje odpovedi nekomu jinemu :850: pres google ::-DDD: a opravdu to zacina vypadat na ten Castrol. Jestli to chapu dobre, je trosku min mastnej nez ten Spirax.

Vim, ze to opravdu prilisne resim, ale jde oto, ze to nehodlam vizt do autorizaku. A moji mechanici mi tam nalejou to co reknu, takze odpovednost bude na me :655: :655: :655: a je to novy autiii a mam ho rad :subaru: takze bych pro nej rad to nejlepsi :winner:

jeste zacinam uvazovat otom 20L soudku :10125:
Nissan X-trail MY2016 4x4
Cagiva Raptor 650

ex. Nissan X-trail 2.2Di 84Kw
ex. Legacy 2.5 GX MT MY2000 sedan
ex. Impreza 1.5R SW, 5MT, MY2006
ex. Peugeot 406 1.8i
ex. Aprilia Leonardo 125ccm,
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Převodový olej pro manuální převodovku

Příspěvek od Harry »

Hokej byl správnej nervák, ale dopadl prima! :supeer:
S Tebou je to složitější........ ::-DDD: :bp:
telatko píše: V manualu mam napsano olej specifikace API GL-5.
Tam jsou i jiné nepřesnosti.
telatko píše:1. Spirax - splnuje
ASX 75W90 patří do zadku.
telatko píše:2. Castrol Manual TAF-X 75W-90 - API GL4+ - nevim co je plus, ale nesplnuje
to asi přesně neví nikdo, ::-DDD: bude to asi jako ve škole "taková lepší čtyřka", jak říkal pan učitel.... :845:
telatko píše: 3. Shell GL3 - nová norma
Toho si nevšímej, původně to bylo pro všechny, pak to zase změnili, :713: a napsali, že je to jen pro Justy a Libero.
Ale stejně olej Shell Gear S 75W80, který by se tam ve skutečnosti dát mohl, a pasoval by tam, není k dostání pod 20 l. :666:
telatko píše:GL-4 - vysoceaditivované převodové oleje určené zejména pro mazání manuálně řazených převodovek, náprav s hypoidními převody s malým přesazením os mobilní techniky
To je případ konstrukce převodovky Subaru,
MT2x5SL.jpg
kde hypoidita je malá téměř nepatrná. :!:
Takže ve skutečnosti není důvod používat tam olej v normě GL5 - to je pouze alibismus autora návodu.
telatko píše:GL-5 - vysoceaditivované převodové oleje pro nejtěžší podmínky provozu, pro hypoidní převody s velkým přesazením os a pro převody s proměnným zatížením
To je případ zadního soukolí = vyšší hypoidity, tedy Shell Spirax ASX 75W90, o všem pro Tvůj vůz, který nemá LSD, splňuje i Castrol Manual TAF-X 75W-90. :850:
telatko píše:Castrol Manual TAF-X 75W-90
dle tohoto nizkoaditivovany olej, ale co to znamena pro me netusim :845:
O to se nestarej, to není podstatné, je to pouze popis.
Prostě protože je tam méně aditiv, nesnese příliš vysoké tlaky, t. zv. "drcení oleje", které ale Ty ani žádné další Subaru, v převodovce ani v přední rozvodovce nemáš!!! :1774:
telatko píše: 4. Shell GL-5, barelovka, asi nesezenu. Rikal jsem si ze bych zavolal do Subaru Olomouc jestli ho nemaj. Jenze kdyz mi odlijou jak poznam ze je to ono.. a ne nejaka srajda za 100kč ?? :655:
To je dobrá otázka!
I kdyby jsi tam to auto dal, stejně nebudeš vědět, co tam nalijí, i kdyby jsi u toho stál, páč nevíš, co je v tom sudě.... :845: ::-DD:
telatko píše: 5. Motul Motyl gear 300 - API GL4/5 - SPLNUJE - "ALE" vsude na netu pisou pro prevodovky motocyklu a jeste dvoutaktnich. Nemeni se olej v MOTO podstatne casteji? neodvarim ho brzo? nemam duveru ktomu ::-DDD:
Nevím u kterého polovzdělance bereš svoje informace. ::-DD: O motocyklové specifikaci zde není nic psáno. :1774:
Ale já taky nemám důvěru v nikoho, kromě sebe.... ::-DDD: Samozřejmě je to malinko jinak,
SAE 75W-90

Vollsynthetisches Leichtlaufgetriebeöl für extrem beanspruchte Schaltgetriebe und Hinterachsen. Die Leichtlaufviskosität ermöglicht komfortables Schalten auch bei niedrigen Temperaturen. Es ist hochtemperaturstabil mit einem besonders hohen Druckaufnahmevermögen und reduziert Reibung auch unter extremsten Betriebsbedingungen.
Standards: API GL 4+5
ale do čtyřtaktních se nedává, páč se mažou většinou spolu s motorem.... :845: :811:
Pamatuj si, že motocyklové oleje musí být z mnoha důvodů vždy kvalitnější než automobilové! :!: :!: :!:
Jak motorové, tak převodové oleje musí mazat a zároveň přenášet kroutící moment mokrých spojek, Také odolávat vyšším teplotám, takže jsou tam další aditiva, a ty oleje jsou řádově kvalitnější a i dražší!
Motul Motyl gear 300 - API GL4/5 http://www.motul.de/oelberater/pro/auto/gear_300.html je doporučený olej pro Tvůj vůz dle tabulek firmy Motul. :850: Totéž olej Motul Motylgear 75W-90


Halbsynthetisches Leichtlaufgetriebeöl für 5-Ganggetriebe und hypoidverzahnte Antriebe ohne limited slip. Mit speziellen EP-Zusätzen zur Verbesserung der Schmierfähigkeit und Vermeidung von Freßneigung. Garantiert eine optimale Getriebeschmierung auch in extrem niedrigen Temperaturbereichen. Besondere Additivierung reduziert die Reibung und schützt zuverlässig vor Korrosion.

Standards: API GL 4+5

Semi-syntetický olej pro 5-stupňovou převodovkou a hypoidní pohony bez omezené svornosti. Díky speciální EP přísadám má zlepšené mazací schopnosti a schopnost zabránit spotřebě oleje. Zaručuje optimální mazání zařízení v extrémně nízkých teplotách. Speciální přísady snižují tření a spolehlivou ochranu proti korozi.

Normy: API GL 4 +5
Firma Motul vyrábí jedny z nejkvalitnějších olejů na světě. :850: :supeer:
telatko píše: 6. Millers oil a TRX API GL4/5 - SPLNUJE - neznam to, a pripada mi nejakej levnej :845:
Že to neznáš, za to já nemůžu! :1774: ::-DDD:
Je to tradiční firma se zaměřením na kvalitu a na sport. Malé rodinné firmy nabízejí i vysoce kvalitní zboží levněji, je to jejich obchodní taktika nahrazující zbytečně drahou a neúčinnou reklamu. http://www.millersoils.cz/1/vitejte-na- ... republice/ Tím si udržují svůj okruh zákazníků. :845: :811:
telatko píše:Zaverem meho elaboratu bych rekl asi toto ::-DDD: nejvic tihnu ktomu Spiraxu, protoze je to "znackovej" olej a odpovida presne specifikaci vyrobce dle manualu. Nicmene mi pripada pomerne levny, klidne bych si priplatil, a koupil proste to nejlepsi.
Před závěrem Ti důvěrně sdělím, že z toho děláš nejen vědu ale i kovbojku a drama na lovu! :713:
telatko píše:Takze neni neco se specifikaci cca toho Castrolu??? ::-DDD: myslim tim takove to pekne internetove povidani, ale s API GL5? za to bych byl moc vdecny.
Pokud dáš do skříně Shell Spirax ASX, nepůjdou dobře synchrony. :!:
Už jsme toho napovídali až hanba, :850: můžeme leda pěkně domácky žvýkat.... ::-DDD:
Jseš jak ženská, co se strojí do divadla. :845:
telatko píše: Zaverecna otazka, muzu ten Spirax lit i do zadniho diffu? nebo tam mam poridit neco jineho? udelam ty naplne komplet kdyz jsem vtom. Pozadavek na zadni diff je stejnej, maximalni kvalita na cenu nehlede :supeer:
Spirax může přijít JENOM DO ZADNÍ ROZVODOVKY. :!:
¨JINAK TI NEPŮJDOU SYNCHRONY,wee. :!:
telatko píše: kdo se docetl az sem, pred nim osobne smekam :690: a na srazu ma u me pivo :cheers:
Já mám auta taky rád, proto Ti radím to nejlepší, a nedrž se jak štěnice GL 5. :!: :713:
Je tam na howno, zvláště v Tvém případě. :!: :850: :811:
Jsem z Tebe na mrtvici a na palici, :713: jedno pivo nepomůže. :1774: Jdu si dát panáka. :!: :chlastslast:
DSC00030.JPG
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
Uživatelský avatar
telatko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 901
Registrován: sob zář 12, 2009 1:25 pm
Bydliště: Zábřeh na Mor.

Re: Převodový olej pro manuální převodovku

Příspěvek od telatko »

tak mi to nedalo, a zavolal jsem do Subaru Olomouc. Lejou tam Castrol SMX - S tzn. toto: http://www.olejshop.cz/oleje/prevodove- ... 5)-1-litr/

na muj dotaz na normu API, rikal ze je to API GL-5, tak jsem ho donutil jit se podivat na flasku a ejhle prej je to API GL-4 lejou to tam prej normalne ::-DDD:

Takze zaverecna otazka, pak se klidim :drive: je nejakej rozdil v SMX -S vs. TAF - X krome horni teplotni odolnosti? :10125:

:diky: za trpelivost

:subaru: zdar
Nissan X-trail MY2016 4x4
Cagiva Raptor 650

ex. Nissan X-trail 2.2Di 84Kw
ex. Legacy 2.5 GX MT MY2000 sedan
ex. Impreza 1.5R SW, 5MT, MY2006
ex. Peugeot 406 1.8i
ex. Aprilia Leonardo 125ccm,
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3126
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Převodový olej pro manuální převodovku

Příspěvek od Albi »

jen k těm obavám "co mi tam nalejou" ... u značkového servisu bych se nebál; a vcelku bych i věřil, že si dají záležet s výběrem, protože zatímco u motoru to zákazník nepozná, u převodovky se to projeví horším řazením apod ...

já budu za pár měsíců opět měnit a půjde tam opět Shell Gear Oil SL 80W-90, do převodovky i zadního diffu ...
jen to ještě musím vymyslet s tím 20l soudkem, tentokrát to poštou rozesílat tedy nebudu :1774:
asi si zajedu do ILOSu ...
(kurňa, měl jsem si minule nechat :655: )

http://www.merol.cz/merol-cz/eshop/1-1- ... 90-bal-20L
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Převodový olej pro manuální převodovku

Příspěvek od Harry »

telatko píše:tak mi to nedalo, a zavolal jsem do Subaru Olomouc. Lejou tam Castrol SMX - S tzn. toto: http://www.olejshop.cz/oleje/prevodove- ... 5)-1-litr/

na muj dotaz na normu API, rikal ze je to API GL-5, tak jsem ho donutil jit se podivat na flasku a ejhle prej je to API GL-4 lejou to tam prej normalne ::-DDD:

Takze zaverecna otazka, pak se klidim :drive: je nejakej rozdil v SMX -S vs. TAF - X krome horni teplotni odolnosti? :10125:

:diky: za trpelivost

:subaru: zdar
Castrol SMX-S
Syntetický převodový olej SAE 75W-85, API GL 4 vyvinutý speciálně pro převodovky vozů Subaru Justy. Může být použit i v převodovkách jiných vozů dle předpisu výrobce, např. Chrysler. http://www.castrol.com/castrol/sectiong ... Id=7023007
Myslíš si že v Subaru Olomouc jsou chytřejší? :?:
::-DD: ::-DDD: Asi jó, ale pro sebe! ::-DDD: ::-DD:
:811:
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Převodový olej pro manuální převodovku

Příspěvek od Harry »

Albi píše:jen k těm obavám "co mi tam nalejou" ... u značkového servisu bych se nebál; a vcelku bych i věřil, že si dají záležet s výběrem, protože zatímco u motoru to zákazník nepozná, u převodovky se to projeví horším řazením apod ...
Já bych se teda bál. :!:
Poněvadž vím. :!:
:850: :811: ::-DDD:
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
Uživatelský avatar
telatko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 901
Registrován: sob zář 12, 2009 1:25 pm
Bydliště: Zábřeh na Mor.

Re: Převodový olej pro manuální převodovku

Příspěvek od telatko »

Harry: Na zacatku pri vytoceni cisla jsem si to nemyslel, ale byl jsem pomerne zvedav co mi reknou. Blaaahove jsem si predstavoval jak mi reknou ze maj ten Shell Gear oil, a nic jineho nedavaj. ::-DDD: No jejich technik, ktery je jinak velice slusny a solidni ( nekde ani nechtej rict co lejou a jen reknou prijedte, mi vam to udelame ) me usadil zpatky do reality :845: .

Takze jdu obednavat TAF - X. :supeer:

Dekuju moc, nevim jak bych to sam rozlouskl. :diky:

Po naliti dam vedet jak to funguje oproti origo naplni, ktera nevim jaka je a v servisu to taky nevedej ::-DDD:
Nissan X-trail MY2016 4x4
Cagiva Raptor 650

ex. Nissan X-trail 2.2Di 84Kw
ex. Legacy 2.5 GX MT MY2000 sedan
ex. Impreza 1.5R SW, 5MT, MY2006
ex. Peugeot 406 1.8i
ex. Aprilia Leonardo 125ccm,
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1512
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Převodový olej pro manuální převodovku

Příspěvek od Vladimir_xh »

Kofilka hned na začátku psal o Shell Spirax A 80W90, že se mu osvědčil. Nechá se použít do převodovky i do zadního diferenciálu?

Oproti tomu Castrolu TAF-X je o nezanedbatelnou částku levnější.
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Převodový olej pro manuální převodovku

Příspěvek od Harry »

Vladimir_xh píše:Kofilka hned na začátku psal o Shell Spirax A 80W90, že se mu osvědčil. Nechá se použít do převodovky i do zadního diferenciálu?

Oproti tomu Castrolu TAF-X je o nezanedbatelnou částku levnější.
Proč ne.....??? :845:
Shell SPIRAX A 80W-90
Shell SPIRAX A 85W-140
Ropné hypoidní převodové oleje určené pro mazání méně náročných rozvodovek, diferenciálů a náprav vozidel a mechanismů. API GL-5; MIL-L-2105D
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
Uživatelský avatar
Petr Vejvoda
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 240
Registrován: úte kvě 25, 2010 12:41 am
Jméno a příjmení: Petr Vejvoda
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodový olej pro manuální převodovku

Příspěvek od Petr Vejvoda »

Hezký den, připsal bych něco k zde zmiňovaným olejům Millers Oils. Snad nebudu vyplísněn za spamování komercí...
Oleje řady Premium - http://www.millersoils.cz/23/prevodove-oleje/
tj. TRX jsou běžné polosyntetické (TRX 75w90) resp. plně syntetické (TRX Synth 75w90) oleje GL 4/5 pro synchronní převodovky.
Pro automaty a serva je potom Millermatic SP III

Pro sportovní, vysoce výkonné a zatěžované aplikace, nebo pokud chcete prostě to nejlepší jsou oleje z řady Motorsport označované CRX.
Pro synchronní převodovky (nebo společná skříň se samosvorem) CRX 75w90 NT http://www.millersoils.cz/72/crx-75w90-nt/
Pro čtyřkolky do diferáku potm "LS" verze tj. CRX LS 75w90 NT nebo hustší CRX LS 75w140 NT. Tady už si asi na láci člověk stěžovat nemůže...
Jako referenci uvedu Subaristy jako např. Dan Běhálek http://www.behaleksport.cz KORDA Racing http://www.kordaracing.hu/eng/service.htm nebo L Racing http://www.lracing.sk/
Další tými i jednotlivci používají CRX 75w90 NT do "cviček" vybavených "obyčejnými" synchronními převodovkami...

Zdravím Petr
Sleva 10% na oleje, maziva a aditiva Millers Oils pro všechny členy fóra - objednejte z http://www.millersoils.cz a do poznámky k objednávce napište "Subarufanclub" a svůj nick. Sleva se odečte při fakturaci, pošta a dobírka jen 100,- Kč.
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Převodový olej pro manuální převodovku

Příspěvek od Harry »

No, když jsem to tak projížděl, přišel jsem na to, že Millers Oils patrně mají zde postrádanou kapalinu do AT Subaru novějších ročníků. Viz http://subarufanclub.cz/forum/viewtopic.php?f=21&t=252
Sice Millermatic ATF SP III
Millermatic ATF SP III
Millermatic ATF SP III Převodové oleje Premium - osobní automobily Automotive Produkty - Millermatic ATF SP III millermatic-atf-sp-iii Millermatic ATF SP III Převodové oleje Premium - osobní automobily Automotive Produkty - Millermatic ATF SP III millermatic-atf-sp-iii

POPIS:
Kapalina pro automatické převodovky a serva řízení.

APLIKACE:
Pro použití v automatických převodovkách a servech řízení podle doporučení výrobce automobilu.

UŽIVATELSKÉ VÝHODY:
· Sestavena na základě nejmodernějších kritérií korejských a japonských automobilek.
· Vysoká odolnost proti oxidaci a degradaci - vhodné pro dlouhé servisní intervaly.
· Zajišťuje hladký přenos síly.

VÝKONOVÝ PROFIL:
Vhodné pro použití v případech, kdy výrobce vyžaduje dodržení specifikací:
· Mitsubishi SP – II a SP – III
· Toyota T-III, T- IV a Toyota WS
· Aisin Warner JWS 3309
· Honda ATF Z1
· Nissan Matic – D a Matic - J
· Hyundai a Kia přebaly kapalin Mitsubishi
· Subaru Special ATF
· JASO M315 1A
· GM Dexron III a GM 9986195
· Ford Mercon a M2C 924-A

CHARAKTERISTIKA:
Specific Gravity @15°C 0.848
Kinematic Viscosity @100°C 6.0cSt
Pour Point °C -42
Flashpoint °C 200
Barva červená
http://www.millersoils.cz/283/millermatic-atf-sp-iii/
Bylo by moudré to prověřit, tedy zjistit přesnou požadovanou normu, nikoliv jen doporučené oleje. :!: :845:
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1512
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Převodový olej pro manuální převodovku

Příspěvek od Vladimir_xh »

Harry píše: Proč ne.....??? :845:

Díky Harry, to jsem chtěl slyšet :pr:
Naposledy upravil(a) quickly dne úte kvě 25, 2010 9:33 am, celkem upraveno 1 x.
Důvod: doplněno " do [quote="Harry"]
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Uživatelský avatar
telatko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 901
Registrován: sob zář 12, 2009 1:25 pm
Bydliště: Zábřeh na Mor.

Re: Převodový olej pro manuální převodovku

Příspěvek od telatko »

Tak jsem právě obědnal Castrol TAF - X. Cena za 1L 380kč s DPH. Už se teším až to tam naliju :3gears:
Nissan X-trail MY2016 4x4
Cagiva Raptor 650

ex. Nissan X-trail 2.2Di 84Kw
ex. Legacy 2.5 GX MT MY2000 sedan
ex. Impreza 1.5R SW, 5MT, MY2006
ex. Peugeot 406 1.8i
ex. Aprilia Leonardo 125ccm,
Odpovědět

Zpět na „Převodovka, Diferenciál“