Pískání AT na zpátečku

Manuální nebo Automatická převodovka a diferenciál. Informace okolo nich jsou společné napříč jednotlivými modely.
Odpovědět
marda72
Nováček
Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: sob čer 29, 2013 8:20 pm
Jméno a příjmení: Marek Vlachynský
Bydliště: Mistřice

Pískání AT na zpátečku

Příspěvek od marda72 »

Zdravím vás pánové i dámy.

Mám Outbacka 3.0R r.v. 2004 s cca 210000 na hrbu. Poslední dobou mě trápí jedna zvláštní věc. Když couvám, tak se ozývá táhlé pískání a čím rychleji jedu, tak je to intenzívnější.
Nevíte, čím by to mohlo být? Zanedlouho plánuju ventily (protože jsem to koupil s LPG a o hrozících problémech jsem se dozvěděl až tady) a kdyby byla třeba nějaká oprava AT převodovky, tak by se to možná spojilo. Díky za informace nebi tipy.
Subaru Outback 3.0 2004 Subaru XV 2.0 2014
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Pískání AT na zpátečku

Příspěvek od Slavek_xxx »

To muzou bejt mraky veci, od kardanu, pres brzdy, bubny rucni brzdy, loziska, nejakej kryci plech co se dotyka poloosy nebo kardanu, vsechno mozny. Nejlepsi je to zvednout na zvedak, zaradit Rko, chodit pod autem a poslouchat...
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání AT na zpátečku

Příspěvek od VDC »

Slávek má pravdu. Ale řekl bych, že to bude nějaká kravina, typu krycí plech, který piští, když se kardan točí obráceně a nepiští, když se točí dopředu. Myslím si totiž, že kdyby to pištění bylo uvnitř skříně, tak by to pištělo v jakémkoliv režimu.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
marda72
Nováček
Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: sob čer 29, 2013 8:20 pm
Jméno a příjmení: Marek Vlachynský
Bydliště: Mistřice

Re: Pískání AT na zpátečku

Příspěvek od marda72 »

Samozřejmě bych byl rád, kdyby měli pravdu ti, kteří říkají že to bude nějaká kravina. Asi mě vyplašilo téma o rapasi měniče. Servis ukáže.

Ještě jsem si vzpomněl. Když jsem byl v zimě v Jeseníkách, tak jsem zapadl do škarpy a museli mě vytáhnout a bylo to trochu na dlouhé lokte. No a všiml jsem si, že při jednom z pokusů jsem nechal na automatu zařazenou zpátečku. Pak už jsem si dával bacha a dával tam neutrál. Nemohlo toto poškodit převodovku? Od té doby jsem najel bez problémů min. 5000km a to pískání začalo až cca před 14 dny.
Subaru Outback 3.0 2004 Subaru XV 2.0 2014
Odpovědět

Zpět na „Převodovka, Diferenciál“