Hodnota KO převodovky s OK viskózou a OK difem

Manuální nebo Automatická převodovka a diferenciál. Informace okolo nich jsou společné napříč jednotlivými modely.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rod
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: čtv dub 03, 2014 12:31 pm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Hodnota KO převodovky s OK viskózou a OK difem

Příspěvek od Rod »

Zdravím,

nedokázal by mi někdo poradit nebo odhadnout, jakou hodnotu by mohla mít nefunkční převodovka z trojkového Legacy (BH, 2.5, 115 kW, manuál pětikvalt s redukcí) s dobrou viskozní spojkou po repasi (2000 km) a s dobrým zadním diferenciálem? Díly mi zbyly z opravy KO převodovky výměnou uvedených dílů za komplet z jiného auta.

Smrt převodovky nastala vinou vadné viskozní spojky, viskóza byla vyměněna za jinou, repasovanou, ale pozdě - problém sice odstraněn (omezený rejd, bouchání), ale bylo to už moc načaté a po nějakých odhadem dvou tis. km převodovka odešla.

Do servisu to nouzově dojelo po vlastní ose, řadit lze, při jízdě se ozývaly různé divné zvuky (mrčení, kňučení, "kovové šustění" či jak to nazvat), v oleji špony a bordel. Intenzita divných zvuků v závislosti na rychlosti, ne na zařazeném kvaltu, takže asi spíš něco okolo výstupní hřídele?

Nemám zkušenosti s kšeftováním s náhradními díly, co byste doporučili - nechat dif, vyndat viskózu a převodovku odvézt do šrotu nebo je šance na prodej kompletu?
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodnota KO převodovky s OK viskózou a OK difem

Příspěvek od VDC »

Osobně si myslím, že to má cenu tý repasovaný viskózy. Tu bych z toho vyndal, snažil bych se jí prodat za cenu repase a zbytek bych hodil do šrotu. Myslím, že tahle převodovka je neprodejná jako celek. Zdůrazňuju, že je to můj názor ! :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5142
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Hodnota KO převodovky s OK viskózou a OK difem

Příspěvek od petr »

pasuje ten diferák a viskóza i na forestra 2001 2.0 sf? dobře to vše schovej časem to určině někdo bude shánět třeba i já i když skrytě doufám že né
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Hodnota KO převodovky s OK viskózou a OK difem

Příspěvek od yeti »

Pokud nejsi z druhé strany republiky, tak bych si převodovku možná vzal za odvoz. Ze studijních důvodů. Nepotřebuju ani dif ani viskózu.

Edit: vidím že jsi z Brna - to bych si byl schopen odvézt.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
MrRichie
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 896
Registrován: pát čer 22, 2012 2:35 pm
Jméno a příjmení: Richie Smolda
Bydliště: Řeka
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodnota KO převodovky s OK viskózou a OK difem

Příspěvek od MrRichie »

No a co jste udelali s Legem? Dala se tam komplet druha prevodovka?

Odesláno z mého GSmart Mika M3 pomocí Tapatalk
Subaru Outback BS 2.5 CVT
Subaru Outback BR 2.5 CVT
Subaru Impreza GF 2.0 M/T
Yamaha YZ450F

ex. Subaru Impreza GT ver.VI ´99
ex. Subaru Legacy BH GX 2.5 4AT AirSus
ex. Subaru Legacy BP 2.0R 121Kw
ex. Subaru Outback BR 2.5 CVT
ex. hodně aut různých značek, vždy zpátky
Uživatelský avatar
Rod
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: čtv dub 03, 2014 12:31 pm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodnota KO převodovky s OK viskózou a OK difem

Příspěvek od Rod »

Omlouvám se, že tak dlouho nereaguju.

VDC> Tvůj názor se tak nějak blíží mému odhadu, jen jsem si říkal, jeslti se nenajde nějaký dobrodruh, co by si převodovku chtěl rozdělat a opravit. Visko si asi raději nechám do foroty, kdybych to snad náhodou musel ještě někdy řešit... Teda pokud nebude zájem o komplet za nějaké odpovídající finance.

petr> Co kam pasuje ti bohužel nejsem schopen říct. Typové označení převodovky je "TY754XFAAB".

yeti> Pokud nebude zájem o koupi kompletu, nebudu se bránit odvezení KO převodovky bez visko. Díly aktuálně bydlí v Jundrově. Neměl jsem teď čas to řešit, tak zkusím prvně inzerci a pokud se nebude nic dít, zkus se ozvat.

MrRichie> Lego dostalo novou převodovku a nový dif, všechno funguje jak má, ale nejsem kdovíjak spokojen, čekal jsem menší rozdíl. Převodovka je z dvoulitra a má blbý stálý poměr a ještě blběji odstupňovanou pětku, pocitově krátké kvalty skoro jak nějaký nafťák, akutně potřebuje šestku a redukce pozbyla smyslu.

Předtím jsem točil příjemných dálničních 3500 otáček okolo 145 km/h tachometrových (4000 při 160-165), teď už ve 120 (4000 při 140-145). Sere mě to, jezdit buď s normální spotřebou 120, což je tak na usnutí a nehodu, nebo jako dement normálně, ale na desetinu plynu a se řvoucím motorem v nesmyslných otáčkách. :-/

Budu dávat nové pneu s vyšším profilem, abych to srovnal...největší, co se vleze.
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Hodnota KO převodovky s OK viskózou a OK difem

Příspěvek od yeti »

Rod: OK. Když to nikde neudáš, dej vědět. A když udáš, tak dej vědět taky ať vím, že na to nemám čekat. Jundrov není problém, je to furt v dosahu.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Odpovědět

Zpět na „Převodovka, Diferenciál“