SPOJKA + SETRVAČNÍK

Manuální nebo Automatická převodovka a diferenciál. Informace okolo nich jsou společné napříč jednotlivými modely.
Uživatelský avatar
žužu
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 379
Registrován: pon zář 07, 2015 12:06 pm
Jméno a příjmení: Petr Kříž
Bydliště: Praha

Re: SPOJKA + SETRVAČNÍK

Příspěvek od žužu »

Já si vždycky, když jsem jel z Prahy do Dobřan, říkal, že jsem pitomej a že si nenajdu nějaký bližší servis. A to při té přestavbě jsem tam byl během jednoho roku asi 7x. Ale zdá se, že to mělo svůj smysl. Zatím vše funguje jak má. A spojku mi tam dělali taky. Sice na Šumavě při ježdění s Yohnem si občas zasmrděla, ale to podle mě musí vydržet. Možná to však taky bylo mojí blbou prací s ní.
Subaru Outback 2,5 MT MY02 s FRT tlumiči
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPOJKA + SETRVAČNÍK

Příspěvek od VDC »

Petře jestli jsi nedal do Outbacka převodovku z Forestra, abys měl kratší redukci, tak ti zasmrdí každou chvíli. Ale v terénu u manuálu zasmrdí skoro každá spojka a ne, že ne. Prostě má boxer ten krouťák položenej vysoko...
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
žužu
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 379
Registrován: pon zář 07, 2015 12:06 pm
Jméno a příjmení: Petr Kříž
Bydliště: Praha

Re: SPOJKA + SETRVAČNÍK

Příspěvek od žužu »

Díky. Aspoň nějaká útěcha :friend: .
Subaru Outback 2,5 MT MY02 s FRT tlumiči
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: SPOJKA + SETRVAČNÍK

Příspěvek od newli »

Tak na servis v sedlcanech mam taky dost zvlastni vzpominky a tak nejak porad nevim, co si o nich mam myslet:

POZITIVA

- prijimaci technik byl vzdy prijemny, slusny a tvaril se ochotne
- kdyz jsem mel vyjmecne nejaky problem (jako napr. odesla vodni pumpa, nastesti uz na D5, pri navratu z alp), tak mi bral telefon/mobil o vikendech nebo vecer
- snazili se mi vselijak vyjit vstric (napr. kdyz mi prehrali SW na novy kvuli setreni spojky, auto prestalo jet a ja durazne trval na tom, ze takovy krap, ktery do 3.000 netahne a od 4.000 uz zase ne jsem si nekoupil, a ocekavam, ze mi to vrati do puvodniho stavu)

NEGATIVA(?)

- opakovane mi nebyli schopni vyvazit kola, schopni nebo ochotni - tezko rict. Kazdopadne jsem je na to upozornoval posledni rok-dva pokazde, kdyz jsem tam byl a vicemene bez uspechu :-( Pneuservis pred barakem v garazi s tim problem nemel !!!
- opakovane me ubezpecovali, ze diesel neni problemovy motor. Ze delali jen jeden (nebo 2) a majitel byl prase (a kdesi cosi)
- kdyz mi na prvni (druhe?) navsteve servisu prehrali SW kvuli spojce, ubezpecovali me asi trikrat, ze to nepoznam (asi si mysleli, ze jsem retardovany a zcela neschopny, fakt nevim). Poznat to bylo samozrejme na prvni rozjezd, kdyz jsem na okresce po 5 km na ceste zpet volal, ze takto ne, tak me premlouvali, at to zkusim, ze na to ted stejne nemaji cas a treba si zvyknu. Samozrejm nezvykl, ale nastesti mi to vratili zpatky (viz vyse).
- kdyz jsem si nechal do AWD, kde mi menili motor, zaslat uskladnena kola, dost divne trvali na dobirce (asi vytusili, ze zacnu jezdit do AWD). Kazdopadne takova pitomost me dost nastvala. Tisicove i desetitisicove faktury jsem jim platil na fakturu dodatecne, a ted neveri, ze jim zaplatim 800Kc?

ZAVER

Nejspis jsem se subaru skoncil (viz jina vlakna), ale pokud bych si subaru nekdy poridil, nepresvedcili me natolik, abych k nim jezdil na servis.
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
žužu
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 379
Registrován: pon zář 07, 2015 12:06 pm
Jméno a příjmení: Petr Kříž
Bydliště: Praha

Re: SPOJKA + SETRVAČNÍK

Příspěvek od žužu »

To je blbý. Ale aspoň vím, že do Sedlčan nemá cenu jezdit, i když je mám dost blízko.

Musím říct, že ať jsem v Dobřanech položil jakoukoliv i hodně přiblblou otázku, tak mi byla vždy zodpovězena. A co je pro mě asi nejdůležitější, tak mi byly předestřeny odpovědi na základě jejich vlastních zkušeností se všemi plusy a mínusy a jejich doporučením. A pak jsem si jako zákazník sám zvolil. Některé debaty byly i na hodiny :supeer: !!!. Jestě dnes mám doma jejich vlastní AL disk, který mi půjčili jako rezervu než si seženu vlastní. Samozřejmě bez papíru. A jakmile jsem rezervu sehnal, tak jsem pneu přehodil, abych jim snad jejich disk nepoškodil kdybych musel rezervu použít. Nevím já prostě takto uvažuju.

Za mě tento přístup nemá chybu. A neměli problém mi říci, že třeba teď neví, nebo si nejsou jistí, protože jsme dělali věci, které i oni prováděli poprvé. Ale dohodli jsme se a pak už se jelo podle dohody. A to šlo ve všech případech o SLOVNÍ a ne PÍSEMNÉ dohody.

Prostě nemám k tomu co dál říci. Asi jim tam přivezu nějakého tekutého ježíška :1824: .
Subaru Outback 2,5 MT MY02 s FRT tlumiči
Uživatelský avatar
nasticka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3540
Registrován: stř říj 12, 2011 8:00 pm
Jméno a příjmení: Stanislava Kopcová
Bydliště: Václavice

Re: SPOJKA + SETRVAČNÍK

Příspěvek od nasticka »

newli: Líp bych to nepopsala! :655:
Forester SG 2.0XT - SíGr
Odpovědět

Zpět na „Převodovka, Diferenciál“