Spojka a setrvačník

Manuální nebo Automatická převodovka a diferenciál. Informace okolo nich jsou společné napříč jednotlivými modely.
Odpovědět
mysiaq
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 227
Registrován: ned črc 13, 2014 1:27 pm
Jméno a příjmení: Michal Kleban
Bydliště: Bardejov

Re: Spojka a setrvačník

Příspěvek od mysiaq »

Ja mam vymenenu dvojhmotu za jednohmotu ale ziadne taketo príznaky nemam... jedine co som zbadal je ze uz ten zaber spojky nieje taky mäkký ale ked naraz pustim spojku tak citit to take kopnutie. Ale ziadna ina zmena...
Uživatelský avatar
Ladis
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 77
Registrován: pát úno 18, 2011 6:33 pm
Jméno a příjmení: Vladimir Nowak
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka a setrvačník

Příspěvek od Ladis »

ano záběr je jiný díky malým pružinám v lamele místo velkým v dvouhmotě ... přeskladával jsem to opravdu hodněkrát a nikdy žádné vibrace, jezdí mi tak alespoň 15 zákazníků ... bavíme se doufám o benzínu
www.proturbo.cz - autoservis nejen pro vaše subaru - originál i aftermarket díly, stavíme a opravujeme motory, chiptuning, ecutek, haltech, apexi
Fluval
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 179
Registrován: čtv led 31, 2013 8:29 pm

Re: Spojka a setrvačník

Příspěvek od Fluval »

Ladis píše:ano záběr je jiný díky malým pružinám v lamele místo velkým v dvouhmotě ... přeskladával jsem to opravdu hodněkrát a nikdy žádné vibrace, jezdí mi tak alespoň 15 zákazníků ... bavíme se doufám o benzínu
ano jedná se o benzín 2,5 outback . Je pravda, že spojka je tvrdší, oproti dvouhmotě, ale nic tragického. Toto jsou ale vibrace, které roztřepou celé auto... Můžu se za Vámi někdy zastavit? Více případně po SZ.

Ještě jeden dotaz, někdo zde na foru měl problém také, že po výměně spojky na forestru mu také třepala, neví někdo jak to dopadlo a co bylo příčinou? Nemohu to najít.

Díky.
Fluval
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 179
Registrován: čtv led 31, 2013 8:29 pm

Re: Spojka a setrvačník

Příspěvek od Fluval »

Fluval píše:
ano jedná se o benzín 2,5 outback . Je pravda, že spojka je tvrdší, oproti dvouhmotě, ale nic tragického. Toto jsou ale vibrace, které roztřepou celé auto... Můžu se za Vámi někdy zastavit? Více případně po SZ.

Edit:
Ještě jeden dotaz, někdo zde na foru měl problém také, že po výměně spojky na forestru mu také třepala, neví někdo jak to dopadlo a co bylo příčinou? Nemohu to najít.

Díky.
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Spojka a setrvačník

Příspěvek od dethroned »

u mě žádná změna, kromě ovládání spojky - lehčí chod, ale zase víc citlivý na zacházení. mám na 1 hmotě najeto asi 60 tkm. nechal jsme to tenkrát radši dělat u Subaru. kdo Ti to dělal?
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
Uživatelský avatar
Ladis
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 77
Registrován: pát úno 18, 2011 6:33 pm
Jméno a příjmení: Vladimir Nowak
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka a setrvačník

Příspěvek od Ladis »

jasně klidně se zastavte, mrknem na to
www.proturbo.cz - autoservis nejen pro vaše subaru - originál i aftermarket díly, stavíme a opravujeme motory, chiptuning, ecutek, haltech, apexi
mie009
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 115
Registrován: ned úno 15, 2015 4:45 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostravsko

Re: Spojka a setrvačník

Příspěvek od mie009 »

Mam jen blbý dotaz. Mam Forestera 2,5XT 2007 a před 30tkm jsem nechal měnit spojkovou sadu. Mechanik tam pry dal spojku značky Blue Print. Problem je v tom že po těch 30tkm se s tím pomalu neda jezdit. Je to tvrdé jak beton a když jedu delši dobu třebas ve městě častějši rozjezdy a řazení tak mně s té spojky boli noha. Teď je to v servise na reklamaci a mechanik řikal, že se mi vtlačilo ložisko do přitlačaku a je to podobný stav jako na původní spojce po 150tkm. Jakou značku tam dat protože na netu v čechach nějaký velky vyběr není. Chci něco co nebudu muset co 30tkm měnit protože není to zrovna nejlevnější věc.
Subaru Forester 2,5XT 2007
VW Scirocco 1,5JB 1983
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: Spojka a setrvačník

Příspěvek od Marty73 »

Na stejném motoru, jen ve WRX, jsem roky jezdil Exedy a byl jsem spokojený. Ale take byla tuhá. Něco jak popisuješ. A teď je moje poslední spojka originální Subaru (což je asi Sachs?) a jsem nadšený, jak jde zlehka. V BA mě k tomu dokopali, protože i jim se moje spojka zdála tvrdá jako prase. A zatím mi originál v pohodě drží. Cenově to bude hodně podobné. Zkus se zeptat Ladise, máš to kousek.
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
Uživatelský avatar
Ladis
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 77
Registrován: pát úno 18, 2011 6:33 pm
Jméno a příjmení: Vladimir Nowak
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka a setrvačník

Příspěvek od Ladis »

ten blueprint stoji vic než originál
www.proturbo.cz - autoservis nejen pro vaše subaru - originál i aftermarket díly, stavíme a opravujeme motory, chiptuning, ecutek, haltech, apexi
mie009
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 115
Registrován: ned úno 15, 2015 4:45 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostravsko

Re: Spojka a setrvačník

Příspěvek od mie009 »

Stal mně 13 tisic bez práce ale tvrdou spojku beru ale ne když mi to znamy staršiho data přirovnal jakoby jezdil ve V3Sce bez posilovače. Nevím kolik stojí original? Krom toho je trošku blbé když to nijak netrapím nedržím pořad spojku aby mi to vydrželo rok a něco a ja ji musel zase měnit. Blue print to chce poslat tak musím koupit další abych měl v čem jezdit. Original tam byl SACHS? Technik mi to neřekl.
Subaru Forester 2,5XT 2007
VW Scirocco 1,5JB 1983
Uživatelský avatar
Ladis
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 77
Registrován: pát úno 18, 2011 6:33 pm
Jméno a příjmení: Vladimir Nowak
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka a setrvačník

Příspěvek od Ladis »

originál je EXEDY a celá sada (lamela, přítlačák a ložisko) stojí 10300 včetně DPH
www.proturbo.cz - autoservis nejen pro vaše subaru - originál i aftermarket díly, stavíme a opravujeme motory, chiptuning, ecutek, haltech, apexi
mie009
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 115
Registrován: ned úno 15, 2015 4:45 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostravsko

Re: Spojka a setrvačník

Příspěvek od mie009 »

Aha. No jsem mu řikal aby sehnal exedy tak uvidíme. Ja jsem našel akorat exedy za nějakých 15tkč za sadu.
Subaru Forester 2,5XT 2007
VW Scirocco 1,5JB 1983
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: Spojka a setrvačník

Příspěvek od Marty73 »

Ladis píše:originál je EXEDY a celá sada (lamela, přítlačák a ložisko) stojí 10300 včetně DPH
Tolik jsem platil na WRX, tak to bude ta samá sada. Ze začátku krapet smrdí při rozjezdu, ale jinak je to pohoda, když nejezdíš nějaké šílenosti.
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
mie009
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 115
Registrován: ned úno 15, 2015 4:45 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostravsko

Re: Spojka a setrvačník

Příspěvek od mie009 »

No pravě že auto použivam na ježdění do práce a s rodinou.Jasně že sem tam si trošku zazavodím když už tam ten vykon je ale jinak jezdim na pohodu tak proto mně dosti udivuje že mi spojka odešla tak brzo
Subaru Forester 2,5XT 2007
VW Scirocco 1,5JB 1983
Uživatelský avatar
PetrC
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 510
Registrován: ned čer 02, 2013 10:11 am
Jméno a příjmení: Petr Celnar
Bydliště: Bučovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka a setrvačník

Příspěvek od PetrC »

Tom tam má teď EXEDY za 8900 Kč novou sadu. Je to modrá krabice, takže origo organika co se dává.
1996 R33 Skyline GT-R V-spec [490 HP/650 N·m]
MY96 SUBARU IMPREZA WRX STi Type RA Version II DCCD - JDM [275 HP/319 N·m] - SOLD :-(
v rodině:
MY96 SUBARU IMPREZA GT 555 [300 HP/350 N·m] - na nukleární pohon
MY06 SUBARU FORESTER 2.5XT [230 HP/320 N·m]
Odpovědět

Zpět na „Převodovka, Diferenciál“