Spojka a setrvačník

Manuální nebo Automatická převodovka a diferenciál. Informace okolo nich jsou společné napříč jednotlivými modely.
Odpovědět
Uživatelský avatar
als
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Aleš
Bydliště: Merklín
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka a setrvačník

Příspěvek od als »

Dá :850: ,ale i se setrvačníkem.
Uživatelský avatar
Painkiller
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 159
Registrován: ned úno 14, 2010 10:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Spojka a setrvačník

Příspěvek od Painkiller »

:pr: díky! Setrvačník mám do zásoby taky 8)
Subaru Legacy 2.0, MT, MY99, LPG
roza
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 126
Registrován: stř zář 23, 2009 6:23 pm
Bydliště: Praha

Re: Spojka a setrvačník

Příspěvek od roza »

To Ondrys: to pískání setrvačníku se na Legacy a Outback do MY03 prý dalo řešit právě spojkou z Forestera (teda aspoň mi to v servisu tak říkali, mi to doporučovali). Faktem je, že pak už byl klid.
Na MY06 už mi to ale nepoporučili, neb to prý nedělalá moc dobrotu. Ty setrváky jsou celkově naprd, nechal jsem si dát nedávno tu poslední náhradu, která "zaručeně neměla pískat" a už se začíná samozřejmě pomalu ozývat. :655:
Když už hrabat, tak všema čtyřma.

Subaru Outback 3.0 AT MY04
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Spojka a setrvačník

Příspěvek od hetzer »

roza: a v cem to jako "nedela dobrotu"? ::-DDD:
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
roza
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 126
Registrován: stř zář 23, 2009 6:23 pm
Bydliště: Praha

Re: Spojka a setrvačník

Příspěvek od roza »

Jo, to kdybych já věděl. :-) Tak mi bylo řečeno...
Když už hrabat, tak všema čtyřma.

Subaru Outback 3.0 AT MY04
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Spojka a setrvačník

Příspěvek od hetzer »

roza: urcite byli pani odbornici :ironie:
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
roza
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 126
Registrován: stř zář 23, 2009 6:23 pm
Bydliště: Praha

Re: Spojka a setrvačník

Příspěvek od roza »

No....tvářili se tak :-)
Když už hrabat, tak všema čtyřma.

Subaru Outback 3.0 AT MY04
Sokyno
Nováček
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pát zář 18, 2009 5:18 am

Re: Spojka a setrvačník

Příspěvek od Sokyno »

Zdravim bratov Českych pozeram ze tu rozoberate tie dvojhmotaky a tak ma napadlo vie niekto doporucit konkretny model zotrvacniku spojky a setkeho ostatneho z forestra????? lebo v legacy vraj mozu byt dve typi toho setrvaku dakujem za rady.

a neda mi to :bp: :-) ::-DD: ::-DDD: :657: :845: :811: :1774: :850: 8) :supeer: :826: :666: :655: :670: :713: :4690: :6066: :839: :baseball: :fuckoff: :friend: :secret: :unami: :pr: :sick: :wink: :!: :?: :idea: :zachod: :725: :690: :conf89: :3gears: :drive: :arrow: :banana: :cheers: :1824: :chlastslast: :718: :winner: :blabla: :cenz: :10125: :815: :783: :love: :sibenice: :ironie: :diky: :subaru: :gunhim: mate tu fakt super smailiky :conf89:

este nieco neviem sice ako piska zotrvacnik ja nic nepocujem ale v kolone auto pri pridani alebo pusteni plynu na nizkych otackach cuka hlavne pri pusteni plynu proste skakaci benzin typujem ten zotrvacnik alebo by to uz mohla byt spojka auto ma priblizne od 140 000 do 200 000 :gunhim:
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Spojka a setrvačník

Příspěvek od hetzer »

Sokyno. pokud chces mit jistotu muzes polozit dotaz tady: http://subarufanclub.cz/forum/viewforum.php?f=21
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
RallyCAD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1588
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: Doksy

Re: Spojka a setrvačník

Příspěvek od RallyCAD »

Já jsem na Foresteru 2.0/92kw/1998 měnil jen lamelu a ložisko. Lamelu jsem použil Sachs a ložisko SKF. V případě zájmu zjistím čísla dílů.

Jo a mám když tak jeden náhradní setrvačník - obyčejný jednohmotnostní z Forestera 98. Je na prodej... :secret:
DarthVader
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: sob čer 05, 2010 8:42 pm
Jméno a příjmení: Slavomír Matoušek
Bydliště: Praha

Re: Spojka a setrvačník

Příspěvek od DarthVader »

Měl bych dotaz.

Mám pocit že mi odchází někde něco mezi spojkou - ložiskem - setrvákem - převodovkou. Semtam se mi projeví problém - jen při zahřátém motoru, u studeného to nedělá, tak jednou do týdne - že při řazení jedničky (na světlech, v koloně atd.) a následném rozjíždění začne najednou hrozně jakoby cukat/poskakovat jakoby auto dopředu (aspoň mám takový pocit). Nekolísají přitom otáčky a auto se rozjede, mám pocit jakoby úplně nesepla spojka (ale nikdy mi nic nezasmrdělo). Někdy to jde eliminovat přišlápnutím plynu (a ne, nemám řidičák dva dny, umím se rozjíždět :-) ). Někdy v létě minulý rok mi v servisu u Freye ve Stodůlkách řekli, že už mám načatý setrvačník a že časem bude třeba vyměnit, jestli to nebude ono.

Pokud bych si nechal vyměnit dvouhmotnostní setrvák na jednodilny, jak moc se pote projevuje popisované rachtání? Někde jsem četl, že jednohmotnostní setrvák tolik netlumí tolik rázy motoru. Jedná se o Outback 2005, 2.5 benzin MT.


Edit 1 : Ještě poslední dotaz. Víte či máte zkušenost s někým, kdo by v Praze či okolí byl schopný výměny 2-hmot. setrváku za jednohmostností? Vím že u AWD by to zvládli, někdo další? Děkuji
Ford Fiesta ST 150
Ford Puma, 1,7l, 1998
Skoda Rapid 136, 1,3, 1988
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Spojka a setrvačník

Příspěvek od hetzer »

DarthVader: vymena za jednohmotak je bezproblemova, u suba je dvouhmotak v podstate zbytecny
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Spojka a setrvačník

Příspěvek od Slavek_xxx »

DarthVader> Mne Impreza taky obcas skace a ta ma spojku bez dvojhmoty. A to uz je ted docela dobry, ale driv to bylo hrozny. Udajne byl problem v montazi prevodovky po vymene spojky, spatne sesazeno s motorem (ale poznat to pry pritom nejde...). Takze abys nemenil spojku zbytecne....
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka a setrvačník

Příspěvek od VDC »

Slávku já teda nevim jestli je možný blbě sesadit motor s převodovkou tak, aby to mělo takovýhle vlivy. :655: Možná jo, ale já si to neumim představit. Mě tohle spojka dělala u Legacy taky a u Previe se mi to taky stalo. U Prevky se to odstranilo letos v zimě, když jsem spojce dal trošku pokouřit při vytahování auta z příkopu. Smrdělo mi auto 2 dny, ale od tý doby se mi to nestalo, že by cukala spojka při rozjezdu. :1774: :845:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3126
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Spojka a setrvačník

Příspěvek od Albi »

tak už mě docela začíná prudit ta moje spojka ...
má za sebou sotva 140tis km
ona jakž takž spojkuje, ale ...

hvízdá setrvák (dvouhmotnostní) a to už dost ...
spojka cuká (křivej přítlačák) ... (čemuž se dá většinou předejít s trochou cviku a více plynu; ale už moc ne při popojíždění v koloně, když se ohřeje)
a jak psal roza výše, výměnu za jednohmotnostní mi taky moc nedoporučovali, prý to pak může při nějakých otáčkách (2000-2500tis) rezonovat ...
rozdíl v ceně by byl 13tis, což je rozdíl ceny nového setrváku

tak a teď babo raď, dát 35tis do spojky se mi nechce :655:
nemá někdo se stejným motorem zkušenost s přestavbou na jednohmotnostní setrvák?
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Odpovědět

Zpět na „Převodovka, Diferenciál“