Spojka a setrvačník

Manuální nebo Automatická převodovka a diferenciál. Informace okolo nich jsou společné napříč jednotlivými modely.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Spojka a setrvačník

Příspěvek od Mira »

Druhovýroba je, ale nejsou reference. Nemá někdo zkušenost se sadama odtud? https://www.ebay.com/itm/Exedy-Clutch-K ... 0005.m1851
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
PowerFull
Nováček
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: ned čer 23, 2019 3:43 am
Bydliště: SR

Re: Spojka a setrvačník

Příspěvek od PowerFull »

tak tá cena za celý set aj vrátane poštovného je brutálna na naše pomery... Originál Subaru jednohmotu som našiel zatial najlacnejšiu za 270€ a v USA to isté za 200 dolars ( cca 175€ ) .... trošku rozdiel... a to platí pre komplet celý sortiment dielov... toto asi nepochopím nikdy prečo sú to tak veľké rozdiely v tých cenách....

Spojkový set Exedy za 190€ , od LUK spojkový set pre XT 155 kw za 204€ a pre 2.0 Forester od Luk za za 128€

K tým spojkovým setom ... ak je v nich spojkové ložisko ktoré kompatibilné s oem ložiskom je možné takýto set použiť na prestavbu? alebo tam može byť ešte nejaký zádrhel čo sa týka velkosti alebo hrúbky ak sa to zloží ?

OTB má priemer 230mm ...

Tapan : myslíš že tá jednohmota je až tak odolná aby to stálo uvažovať i o použitej ? o týchto vrakoviskách viem,o niektorých aj na SVK ,len všetky sú odo mňa veľmi ďaleko a takýto diel treba vidieť a držať v ruke aby som nekúpil nejakú hlúposť...
Outback 2004 2.5l 121kw
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14863
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Spojka a setrvačník

Příspěvek od Tapan »

Řešil jsem to s automechanikem, prý není u jednohmoty čeho se bát. Subaru Kladno i Subatech považuju za slušné podniky, zrovna ten setrvák jsem bral ze Subatechu, objednáno mailem, za 2 dny vyzvednuto na poště, dovezeno do servisu, až tam vybaleno, vše ok, namontováno, řadí...nevidím důvod, proč bych to musel předem vidět, díl který očividně není v pořádku, by ti ani jeden z nich neposlal, díl se skrytou vadou by (věřím) vyměnili.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3628
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Spojka a setrvačník

Příspěvek od bushman1 »

Mám originál dvouhmotu z Legacy 2008 2.5, která mi zbyla po výměně spojky a náhrady za jednohmotu.
Dnes lituji, že jsem to měnil, protože nová jednohmota píská a spojka zabírá dost nahoře.
Předtím nepískalo nic a spojka slušně fungovala.
Jen jsme byli zblbnutí servisákem, který tvrdil, že je to zralé na výměnu.
Takže kdyby měl někdo o tu dvouhmotu (upozorňuji, že nerepasovanou) zájem, tak bych ji dal za nějakou velmi rozumnou cenu.
Jen pozor na to, že spojka Sachs se dávala až od roku 2008, do té doby bylo Valeo. Možná to samé platilo i pro dvouhmotu.

viewtopic.php?f=39&t=3638&start=225
Naposledy upravil(a) bushman1 dne úte čer 25, 2019 8:57 pm, celkem upraveno 1 x.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Fluval
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 179
Registrován: čtv led 31, 2013 8:29 pm

Re: Spojka a setrvačník

Příspěvek od Fluval »

mi zase píská po výměně na jednohmotu vypínací ložisko, pokud sešlápnu pedál, tak nepíská. Dnes bych tam taky nechal dvouhmotu, která ševelila.
Nicméně u mě si myslím, že to způsobila nekvalitní montáž
PowerFull
Nováček
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: ned čer 23, 2019 3:43 am
Bydliště: SR

Re: Spojka a setrvačník

Příspěvek od PowerFull »

bushman1 : na jednohmote predsa nemá čo pískať iba ak ložisko do ktorého sa dostal prach od spojky ,alebo potom ešte vypínacie ložisko spojky... Aký bol dôvod výmeny dvojhmoty za jednohmotu u teba ? koľko km má za sebou ?

Ja sa o to zaujímam,pretože potrebujem meniť spojku a všade sa dozvedám,že dvojhmota je od Valeo nič moc a vydrží málo km.Ja tam mám 175 000 a či bola predtým menená netuším.To že mi vydáva tie škrípajúce zvuky ma až tak netrápi,aj napriek tomu že to nie je moc príjemný zvuk a nerobí to dobré meno Subaru ;o)(o; ...

O tej spojke som čítal že sa sa zmení dráha záberu ( poloha záberu ),nebude to ale tým že sa zvolí " mäkšia spojka " teda spojkové lamely ktoré sú mäkšie ,určené pre auto s menej kW kde nieje až tak veľký krúťak? ... preto sa pozerám po niečom z Forestra XT ...

ale opravte moje myšlienkovody ak sú scestné <:-< :D

Fluval : prečo by si sa vrátil k dvojhmote ? ... určite áno je tam lepši komfort v zmysle plynulejšieho rozbehu a tým pádom hladšieho chodu pri preraďovaní,menej to "kuše"... ale nie je to len o zvyku? ... myslím tým že ak by si mal vždy jednohmotu tak by si to neriešil a jazdil tak ako to je ....

Ja v práci vystriedam niekoľko áut za týždeň a každé jazdí úplne inak a prvé momenty sú ozaj divné ,všetko inak zaberá...či spojka,brzdy,riadenie,podvozok atď... človek si ale na to zvykne a po pár 10tkach km už to nerieši.... Paradoxne sa mi najlepsie jazdí na Dacii Logan ktoré je fakt sparťanské vozidlo a je tam proste cítiť všetko čo sa z vozidlom deje ( a aj neskutočný hluk na diaľnici >:-& :-DDD ) ... proste nieje sterilné ako Fiaty ,Hyundai-e alebo Oply ktoré máme ... toto sa mi práve páči i na Subaru,že to nieje sterilné auto a preto sním rád jazdím ...
Outback 2004 2.5l 121kw
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19149
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Spojka a setrvačník

Příspěvek od hamoun »

uz se to tu mockrat resilo …
ja menil dvouhmotu 2x na zaruku (vzdy po par desitkach tkm piskala) , pak uz jsem daval jednohmotu … ja byl max. spokojeny …. pak uz to vydrzelo na porad ..…
ale je tu par lidi, kterym ta vymena nesedla …

kazdopadne se to resi jen do faceliftu …
pak uz to bylo ok (konstrukcne jinak Valeo vs. Sachs) - ale bylo to nezamenitelne ...
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3628
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Spojka a setrvačník

Příspěvek od bushman1 »

PowerFull píše:Aký bol dôvod výmeny dvojhmoty za jednohmotu u teba ? koľko km má za sebou ? .
Menili jsme spojku ve 200 tisicich km a radsi jsme vymenili i tu dvojhmotu. Jednohmotu jsme davali proto, ze byla levnejsi nez dvojhmota. Co tam dnes presne piska netusim. Projevuje se to hlavne kratce po startu.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Spojka a setrvačník

Příspěvek od dethroned »

Vypinaci lozisko po prestavbe na pevny setrvacnik seveli vzdy. Ale je to skoro nepostrehutelne. Stokrát lepsi, nez ten hvizdajici krám. Spojka jde po prestavbe lehceji, podle me jde o jine prepakovani forester vs legacy.

U prvního lega jsem nezaznamenal zadne problemy, u stavajiciho po vymene slysim divny akusticky zvuk pri urcite poloze plynoveho pedalu a otackach. Podle me pricina je nekde u vyfuku, protoze se sundavaji cely svody. Je to takove klokotani. Nevyreseno, i kdyz jsem s tim byl dvakrat zpet v subaru, nicmene to pomalu mizi, tak na to kaslu.
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
PowerFull
Nováček
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: ned čer 23, 2019 3:43 am
Bydliště: SR

Re: Spojka a setrvačník

Příspěvek od PowerFull »

Ahojte , našiel som túto spojkovú sadu LuK RepSet : 623375400 ( Clutch Kit )

Sada je určená pre Forester II (SG) 2.5 AWD, Rok výroby 06.2002 - 05.2005, 2457 ccm, 152 PS a iné modely ...

Obsahuje vypínacie ložisko ktoré je rovnaké ( náhrada ) za oem 30502AA051 od Subaru ,ktoré je použité od výroby pre Outback BL/BP 2.5 121kw 2004 aj pre DMF

Bude to v poriadku podľa vás pre Outback s jednohmotou ? či len vypínacie ložisko nestačí pozerať ?
Outback 2004 2.5l 121kw
PowerFull
Nováček
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: ned čer 23, 2019 3:43 am
Bydliště: SR

Re: Spojka a setrvačník

Příspěvek od PowerFull »

Ahojte , pustil som sa do výmeny spojky a narazil som na problém,že neviem odpojiť prevodovku od bloku motora :( držia spolu a nechcú sa oddeliť ...

má to nejaké miesto,kde by sa dali bloky zapáčiť a oddeliť ? ( Outback BL BP )

horko ťažko som to dostal do stavu kedy mám na jednej strane špáru,je tam už snaha že sa chce oddeliť ,ale druhá strana nič... bez náznaku ...

Drží mi to na tých vodiacich kolíkoch ,čapoch,alebo ako to nazvať ...

čo stým ďalej robiť ??? ...

Ďakujem za každú radu,typ,fintu ....
Outback 2004 2.5l 121kw
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49205
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka a setrvačník

Příspěvek od VDC »

Řešili jsme to nedávno v jiném vlákně. Musíš to dostat od sebe násilím. Drží to na těch kolících.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
PowerFull
Nováček
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: ned čer 23, 2019 3:43 am
Bydliště: SR

Re: Spojka a setrvačník

Příspěvek od PowerFull »

Tak nakoniec sa to podarilo... horšie ako pôrod ... museli sme zablokovať blok motora aby sa nehýbal a potom už len búchať do prevodovky cez kus dreva aby sa to odlepilo ... následne ak povolili bloky tak sme to vypáčili

našiel som tam vytrhané obloženie na spojkovej lamele od strany prítlačného taniera. ( musím upraviť veľkosť foto a potom to sem pridám )
Outback 2004 2.5l 121kw
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49205
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka a setrvačník

Příspěvek od VDC »

No tak hurá. Jsem rád, že se to podařilo. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
PowerFull
Nováček
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: ned čer 23, 2019 3:43 am
Bydliště: SR

Re: Spojka a setrvačník

Příspěvek od PowerFull »

Tak ešte dávam foto,ako som to našiel.

Podľa mňa je to všetko ešte pôvodné ...či ? (auto je mám z druhej ruky )

Ložisko je v dobrom stave,nehučí a ani nemá nejaké veľké vôle ...ale zotrvačník má praskliny,mikro trhliny ... čo poviete na neho?

Pôjde tam komplet spojková sada...len čo stým zotrvačníkom?

Neviete niekto aké má mať vole Valeo zotrvačník ? ( Luk viem ,ale k tomuto som nič nenašiel )
Přílohy
IMG_20190724_094134.jpg
IMG_20190724_094142.jpg
IMG_20190724_094259.jpg
IMG_20190724_094309.jpg
IMG_20190724_094321.jpg
IMG_20190724_094334.jpg
IMG_20190724_095451.jpg
IMG_20190724_102139.jpg
IMG_20190724_093555.jpg
IMG_20190724_093600.jpg
Outback 2004 2.5l 121kw
Odpovědět

Zpět na „Převodovka, Diferenciál“