podozrive zvuky - forester 2000

Manuální nebo Automatická převodovka a diferenciál. Informace okolo nich jsou společné napříč jednotlivými modely.
Odpovědět
Uživatelský avatar
eriskooo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pát lis 30, 2012 11:59 pm

podozrive zvuky - forester 2000

Příspěvek od eriskooo »

ahojte, mam taky zvlastny problem

sem-tam mi nieco akoby praska okolo spolujazdcovej poloosi - resp. zvuk ide kdesi od stredu auta. praskanie je uplne nahodne, ale par znakov som nasiel - praska len po prejdeni aspon 10km, praska len zo zaradenou rychlostou.

minuly rok som menil medzinapr. diferak a spojku - toto pukanie ma sprevadza asi 2 roky, niekedy prejdem 500km a ani puk, niekedy na 10km 100x.

nemate niekto podobnu skusenost ? (este som si vsimol, ze poloosi maju volu)

dik za kazdy nazor, servisak mi povedal aby som pockal kym sa nieco rozsype a potom to vymenime - ale najradsej by som predchadzal :)
Uživatelský avatar
Nemmo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: pon lis 10, 2014 2:32 pm
Jméno a příjmení: Daniel Stehnej
Bydliště: Praha

Re: podozrive zvuky - forester 2000

Příspěvek od Nemmo »

...no takhle nějak mi začalo horní uložení tlumičů....křupání, občas ano, občas ne, někdy se nedalo určit odkud to jde, když jsem auto plně naložil, tak to ztichlo...
Uživatelský avatar
eriskooo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pát lis 30, 2012 11:59 pm

Re: podozrive zvuky - forester 2000

Příspěvek od eriskooo »

este ma tak napada na upresnenie - ked idem rychlo (okolo 150km/h) - tak pukanie prestane na dlhsie obdobie - najhorsie mu robia medzimestske cesty (3,4 rychlost) a mam pocit ze priecne nerovnosti .... nechapem, bojim sa toho ze sa nieco stalo v prevodovke - mechanicke casti som vylucil, kedze musi byt zaradena rychlost aby sa pukanie prejavilo ....
Uživatelský avatar
Nemmo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: pon lis 10, 2014 2:32 pm
Jméno a příjmení: Daniel Stehnej
Bydliště: Praha

Re: podozrive zvuky - forester 2000

Příspěvek od Nemmo »

...mně to začalo při pomalém zatáčení, pak, když docházelo ke zkřížení náprav, pak už i při přejezdu příčných nerovností...tak si polož ruku na řadičku, to by jsi měl poznat, jestli to jde ze skříně, ale to uložení je taky nepříjemný zvuk, jak jsem psal, při větším zatížení auto to přešlo, jakmile jsem vyložil, postupně to zase začalo....
Uživatelský avatar
eriskooo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pát lis 30, 2012 11:59 pm

Re: podozrive zvuky - forester 2000

Příspěvek od eriskooo »

to som skusal - praskanie nie je citit na radiacej pake .... pre istotu som 2 tyzdne dozadu vymenil olej v prevodovke, ziadne piliny som nenasiel ..
Uživatelský avatar
Nemmo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: pon lis 10, 2014 2:32 pm
Jméno a příjmení: Daniel Stehnej
Bydliště: Praha

Re: podozrive zvuky - forester 2000

Příspěvek od Nemmo »

...no, tak něco na podvozku, kosti, silentbloky, tlumiče... a nebo něco jinýho :-) ....zkus to u někoho zvednout nebo si pod to vlézt a uvidíš....
Uživatelský avatar
eriskooo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pát lis 30, 2012 11:59 pm

Re: podozrive zvuky - forester 2000

Příspěvek od eriskooo »

to som skusal 7x :) ... problem je, ze je vsetko tuhe - jedine co som objavil je mala vola na poloosi (ked som menil hornu manzetu)
--
prave kvoli tomu, ze sa to prejavuje len so zaradenou rychlostou sa bojim ze to nebude o podvozku, ale o prevodovke - rad by som sa nechal vyviest z omylu
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: podozrive zvuky - forester 2000

Příspěvek od Mareka »

Jen dotaz: zkoušel jsi "cloumat" a hledat rachtající díl na zvedáku nebo na kanálu?
Ono se chová jinak zatížené a jinak nezatížené auto - např. na kanálu mechanik hned poznal že potřebuju vyměnit kosti + silentbloky, ale předtím na zvedáku to jen tipoval.
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Uživatelský avatar
eriskooo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pát lis 30, 2012 11:59 pm

Re: podozrive zvuky - forester 2000

Příspěvek od eriskooo »

nooo, vsetko sa odohralo na zdvihaku ... nejde mi stale do suvisu nutnost zaradenej rychlosti pre prejavanie chyby
Uživatelský avatar
eriskooo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pát lis 30, 2012 11:59 pm

Re: podozrive zvuky - forester 2000

Příspěvek od eriskooo »

.. .predbezne to vyzera na pravy vonkajsi cap ... budem informovat co dalej
Odpovědět

Zpět na „Převodovka, Diferenciál“