Spolehlivost CVT (Lineartronic)

Manuální nebo Automatická převodovka a diferenciál. Informace okolo nich jsou společné napříč jednotlivými modely.
Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22543
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Spolehlivost CVT (Lineartronic)

Příspěvek od spm »

Nedělal bych si iluze, že s čimkoliv, co bylo kdy jako služební auto, se zacházelo líp...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
alman
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 336
Registrován: stř bře 09, 2011 8:51 pm
Jméno a příjmení: Ales Novák
Bydliště: u Kladna

Re: Spolehlivost CVT (Lineartronic)

Příspěvek od alman »

ad ten měnič - zkuste zadat do google "subaru service bulletin 16-90-13r"
Subaru Outback 2.5i MY16
spotreby.cz
Robert76
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: ned črc 16, 2017 9:15 pm
Jméno a příjmení: Robert Požárek

Re: Spolehlivost CVT (Lineartronic)

Příspěvek od Robert76 »

Ahoj, jsem tu úplně nový. Prošel jsem celou diskusi ke spolehlivosti CVT, ale nenašel jsem nikde podobný problém jako mám já. Proto prosím o radu, vaše zkušenosti.

Mám Subaru Otuback 2.5i, rok výroby 2010, najeto 170 000 km. V poslední době se mi občas při prudké akceleraci stane, že při podřazování občas převodoka " jakoby proklouzne", trochu to cuká. Ne vždy, čas od času. Když jsme o říkal v autorizovaném servisu,přijímací technik se usmíval a vypadalo to, že mi moc nevěří. Prý se s tím nikdy nesetkali. Nemáte s tím prosím zkušenosti?

Díky

Robert
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Spolehlivost CVT (Lineartronic)

Příspěvek od Slavek_xxx »

Robert76> ahoj, vitej na foru.
Ten pocit "klouzani" muze mit na svedomi bud menic nebo retez v CVT. Osobne bych si tipnul spis na menic. Byla u tvyho auta uz vymenena napln v prevodovce (prestoze ti budou tvrdit, ze je "dozivotni")? Zacal bych urcite jeji vymenou. Pokud by byl nejaky trabl s menicem, ten se da repasovat nebo vymenit samostatne a nestoji to takovou palku. Takze zatim nestresuj ;-D
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
kwt2000
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1290
Registrován: pát led 07, 2011 5:51 pm
Jméno a příjmení: Petr Jelínek
Bydliště: Rudolec u Sokolova

Re: Spolehlivost CVT (Lineartronic)

Příspěvek od kwt2000 »

Já bych taky začal tou výměnou. U MY 2010 jsem měnil poctivě každých 60tkm a i když převodovka fungovala parádně, vždycky po výměně to bylo ještě o chlup lepší. A to škubání se projevuje při kickdownu nebo jen při větším sešlápnutí plynu?
OUTBACK Touring 2023
FORESTER ACTIVE 2,0i 2018
MB W124 300CE

PONTIAC FIREBIRD - minulost ::-(((
OUTBACK 2,5i SPORT 2015 - minulost
OUTBACK 2,5i Comfort 2010 - minulost
"nejezdím rychleji než létá můj anděl strážný"
"seru na sociální sítě, mám rád skutečné přátele"
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolehlivost CVT (Lineartronic)

Příspěvek od VDC »

Roberte vítej, kluci mají pravdu, už jsi měnil kapalinu ?
Ono těch závad asi opravdu moc není, tak se nedivím, že se s tím technik nesetkal.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Robert76
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: ned črc 16, 2017 9:15 pm
Jméno a příjmení: Robert Požárek

Re: Spolehlivost CVT (Lineartronic)

Příspěvek od Robert76 »

Ahoj kluci, díky za bleskové reakce, moc si jich vážím.

Dneska jsem strávil dopoledne na telefonu.Volal jsem do autorizovanýho servisu, kde auto servisoval předchozí majitel. Tam mne řekli, že ve 137 000 km měnili řetěz a tím pádem i olej. Takže před 33 000 km. Objednal jsem se do servisu, dneska večer to ještě projedu a budu pořádně sledovat, kdy se to děje a co dělá otáčkoměr. Teď můžu říct, že se mi to zatím stalo pouze v případě, kdy jsme z klidné a plynulé jízdy potřeboval rychle akcelerovat. Sešlápl jsem plyn auto začalo podřazovat. jakmile zrychlý a začne tam házet rychlosti, někdy (ne pravidelně) to jakoby proklouzne. Ale nedokážu říct, jestli v tu chvíli vyletí otáčky. Myslím, že ne. Ani žádné svítí kontrolky jsem nezaznamenal. Zatím si tím mám zkušenosti jen na automatický režim, zkusím to ještě při řazení s pádly.

No, přiznám se, že po tom co jsem si přečetl jak se moc věcí opravit na tom nedá a kolik stojí nová, se mi moc dobře nespalo. Ale snad to bude něco z toho, co jste naznačovali. Každopádně dám vědět.
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Spolehlivost CVT (Lineartronic)

Příspěvek od Slavek_xxx »

Robert76> vymena retezu ve 137 tisicich km? :-/ Zajimavy... Jen pro sichr, co to bylo za autorizovanej servis?
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
kwt2000
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1290
Registrován: pát led 07, 2011 5:51 pm
Jméno a příjmení: Petr Jelínek
Bydliště: Rudolec u Sokolova

Re: Spolehlivost CVT (Lineartronic)

Příspěvek od kwt2000 »

Ono by asi bylo lepší aby se s tím prejel někdo kdo MY2010 má nebo měl. Oproti klasickýmu automatu se to chová jinak, ale je to vlastnost, né závada. Já když to měl tenkrát nové, tak jsem si taky zvykal.
OUTBACK Touring 2023
FORESTER ACTIVE 2,0i 2018
MB W124 300CE

PONTIAC FIREBIRD - minulost ::-(((
OUTBACK 2,5i SPORT 2015 - minulost
OUTBACK 2,5i Comfort 2010 - minulost
"nejezdím rychleji než létá můj anděl strážný"
"seru na sociální sítě, mám rád skutečné přátele"
Robert76
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: ned črc 16, 2017 9:15 pm
Jméno a příjmení: Robert Požárek

Re: Spolehlivost CVT (Lineartronic)

Příspěvek od Robert76 »

Slavek_xxx píše:Robert76> vymena retezu ve 137 tisicich km? Zajimavy... Jen pro sichr, co to bylo za autorizovanej servis?
Ahoj Slavku, byl to ostravský Autobond. Volal jsem tam, když jsem to auto před třemi lety kupoval, dnes si informace ověřoval. Byli moc vstřícní. Prý se z převodovky ozýval divnej zvuk, tak vyměnili řetěz. Je fakt, že já jsme najel dalších 32 tisic km a problém zaznamenal až teď.
Robert76
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: ned črc 16, 2017 9:15 pm
Jméno a příjmení: Robert Požárek

Re: Spolehlivost CVT (Lineartronic)

Příspěvek od Robert76 »

Tak jsem to byl projet - za celý tři roky jsem mu nenaložil tolik, jako dneska:-)

Prvních cca 40 km se nic neprojevovalo, zkoušel jsem zrychlení z jízdy i z klidu. Už jsem si myslel, že si vymýšlím ...

Začalo se to projevovat až později, asi po větším zahřátí oleje. Stává se to při kickdownu, když jsem v automatickým režimu. Při řazení pádly se mi to nestalo. Zdá se mi, že je to když se řadí z 2 na 3, otáčky jsou kolem 5 500. Pak to několikrát škubne, poměrně silně, otáčky klesnou na 5 000, znovu se to chytne a otáčky rostou, plynule to zrychluje a řadí. Pak už se to neprojeví. 2x se mi to objevilo při zrychlení z malé rychlosti i kolem 4 500 otáček. Žádné kontrolky se nerozsvítí.

V pátek jedu do autorizovanýho servisu v Plzni, společně to projedeme. Říkali, že se s tím ještě nesetkali. pokud ale mají zjistit, co s tím je, musí převodovku rozebrat. Tak se modlím . . . .
Robert76
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: ned črc 16, 2017 9:15 pm
Jméno a příjmení: Robert Požárek

Re: Spolehlivost CVT (Lineartronic)

Příspěvek od Robert76 »

kwt2000 píše:Já bych taky začal tou výměnou. U MY 2010 jsem měnil poctivě každých 60tkm a i když převodovka fungovala parádně, vždycky po výměně to bylo ještě o chlup lepší. A to škubání se projevuje při kickdownu nebo jen při větším sešlápnutí plynu?
Petře, ještě včera jsem netušil co je kickdown, tak jsem ti odpověděl špatně. Ano, projevuje se to jen při kickdownu.
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Spolehlivost CVT (Lineartronic)

Příspěvek od dethroned »

tak hlavně dej vědět jak to dopadne, tyhle informace o CVT jsou strašně cenný, protože novější suba už bez toho nejdou ani koupit - ani bych nechtěl :)
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
npeter
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 404
Registrován: stř lis 04, 2009 11:19 pm

Re: Spolehlivost CVT (Lineartronic)

Příspěvek od npeter »

Ahoj, zkus následující:

1. najdi si rovnou silnici bez provozu, zkus po ní jet stabilní rychlostí (na na tempomat!) kolem 80-120 kmh aspoň 10s a pak jemňoulince přidávej plyn, aby auto akcelerovalo, ale neměnilo převod - co to dělá?

2. v každém případě nech zkontrolovat těsnění pod hlavou

3. měnič budeš mít na 90% v pořádku, pokud za to nemůže těsnění, může být problém v řetezech

Já jsem na osud CVT technologie zvědavý, nechci to přivolávat, aby aby z toho nebyla kauza boxerdiesel II. Zvlášť po spárování CVT s motory nad 300Nm.

Schválně, kolik místních XTčkařů má v záruce měněné celé CVT?
FORESTER 2.0X AT MY07
FORESTER e-boxer MY21
ex OUTBACK 2.0D MY09
ex OUTBACK 2.5i MY07
dále doma OUTBACK 2.5i MY19
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolehlivost CVT (Lineartronic)

Příspěvek od VDC »

Vzhledem k počtu prodaných aut s CVT a vzhledem k tomu, že na trhu už je poměrně dlouho, tak bych se teda nebál, že to potká osud boxer-dieselu, který trpěl dětskými nemocemi a bylo jich prodáno fakticky pár kusů.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Převodovka, Diferenciál“