Náš portálfotogaleriechat [0] KontaktSrazyWiki

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 295 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20
Spolehlivost CVT (Lineartronic) 
Autor Zpráva
Závislý uživatel
Závislý uživatel

Zrovna ten DAFí Variomatic (kde BTW oni s tím dělali auta už někdy v 50. letech) se ještě daleko dřív dělal s F3 formulema. Tady jsem k tomu dohledal nějaký info: http://www.ritzsite.demon.nl/DAF/DAF_cars_p17.htm

Jenom teda když jsem tam tenkrát (2011) byl, tak ty F3 formule v tom muzeu byly, ale ta F1 ne, nebo si to alespoň vůbec nepamatuju... Ale zase tam bylo krásný funkční demo, jak ta převodovka funguje (byť teda s gumovejma řemenama :-) ).

ned zář 10, 2017 12:50 am
Nováček
Nováček

Robert76 píše:
Ahoj, tak jsem zpátky. Omlouvám se, že jsem se neozval dřív, ale chtěl jsem mít jistotu, že je problém odstraněn. A vypadá to, že ano!!! Jezdím už měsíc a převodovka řadí normálně. Nakonec stačilo kompletně vyměnit olej a filtr v převodovce a škubání zmizelo. Díky vám všem za rady a tipy.

zdar, prosím tě o info - kde jsi měnil olej ? kolik ho tam je... mi z Opavy Dancar odpověděli že se mění jen asi 4,5 l a o filtru ani zmínka, přitom komplet náplň je kolem 11,7-12,7 litru podle manuálu...

díky za info Karči

pát zář 22, 2017 1:17 pm
Nováček
Nováček

Ahoj Karči, měnil jsem to v autorizovaným servisu v Plzni u Lišky. Musel jsem vyloženě trvat na tom, že chci kompletní výměnu oleje včetně výměny filtru - zpočátku mi taky účtovali jen 4,5l - to je to, co vyteče výpustním ventilem. Škubání zmizelo, ale já jsem chtěl pro jistotu kompletný výměnu oleje i filtru. Nakonec to udělali - účtovali mi 9 litrů oleje a sítko+ 3 hodiny práce. A řadí to znovu bez problémů.

úte říj 03, 2017 8:31 pm
Nováček
Nováček

Robert76 píše:
Ahoj Karči, měnil jsem to v autorizovaným servisu v Plzni u Lišky. Musel jsem vyloženě trvat na tom, že chci kompletní výměnu oleje včetně výměny filtru - zpočátku mi taky účtovali jen 4,5l - to je to, co vyteče výpustním ventilem. Škubání zmizelo, ale já jsem chtěl pro jistotu kompletný výměnu oleje i filtru. Nakonec to udělali - účtovali mi 9 litrů oleje a sítko+ 3 hodiny práce. A řadí to znovu bez problémů.

Díky za info, psal jsem Ti už SZ , no popravdě přístup originál servisů Subaru ...NO COMMENT .... absolutní neochota některých něco řešit.... jen to není potřeba, to je zbytečné ... nechápu proč ... CVT je dobrá , ale musí se o ní starat ..nechápu co je za problém vyměnit jednou za čas celou náplň ..ne jak tvrdí jen 4 litry až 4,5 litru , to prý stačí.... nevím, zda nemají všechny origo servisy Subaru ten přístroj potřebný k výměně celé náplně, nebo se jim do toho nechce , nebo je to tím že si člověk běžné výměny - motor olej, filtry, kotouče a vubec brzdy dělá sám a do značky jede jen na jeden požadavek..nebo je to přístupem Subaru k zákazníkům všeobecně.... fakt jsem zklamán....Navíc tady na Ostravsku nakonec jen Subaru v Opavě bylo ochotno mi to udělat..zítra na to jedu tak pak písnu co vlastně provedou .... podotýkám, že chci měnit preventivně, mám tam přes 130 000 a kdo ví zda to někdy někdo měnil..v servisce o tom není zmínka..... ( auto není původně od nás ) dovezla si ho přítelkyně co s ním jezdila v zahraničí.... no snad to dopadne OK

úte říj 10, 2017 1:14 pm
Nováček
Nováček

tak abych to dopsal jak to dopadlo ... chtěl jsem to vyměnit preventivně, ne kvuli problemum, nakonec dojel jakysi borec z Prahy se strojem na výměnu komplet náplně, propláchli to , vyměnili, dali mi i protokol z přístroje ...a náplň přesně podle manuálu necelých 13 litrů.... musím říct že to taknějak líp řadí i jede... spokojenost ... hned jsem vyměnil i diferáky a je klid .... a čekal jsem větší řachu než jsem nakonec platil...takže asi nemá každý Subaru servis ten stroj, je to prý drahé...tak aspon že to dělal člověk co temu rozumí..... za mě spokojenost

stř říj 11, 2017 4:15 pm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

Takže to dělal "někdo z Prahy" v prostorách Dancars v OP?
A nakolik to nakonec vyšlo?

stř říj 11, 2017 4:24 pm
Nováček
Nováček

Mareka píše:
Takže to dělal "někdo z Prahy" v prostorách Dancars v OP?
A nakolik to nakonec vyšlo?

no Dancars Opava nemá svůj ten stroj, jak jsem pochopil, když to tady chce udělat někdo , tak to prostě dovezou - tady dojel z Prahy a udělali to tam.... no nakonec 13 litru oleje + výplach + práce plus přední zadní diferák a kontrola + 0,5 litru nemrzky do chladiče cca 8600 Kč

čtv říj 12, 2017 7:49 am
Předseda klubu
Předseda klubu

To mi přijde jako velmi slušná cena.

čtv říj 12, 2017 7:57 am
Profil Zobrazit autorovy stránky
Závislý uživatel
Závislý uživatel

Taky bych řekl, že je to ke cti servisu. Je fajn,že i takto umí vyjít zákazníkovi vstříc. Možná do budoucna si to pořídí taktéž , pokud se sejde víc zákazníků.

Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015

čtv říj 12, 2017 8:01 am
Profil ICQ
Závislý uživatel
Závislý uživatel

To se asi brzy sejde, když Subaru za chvíli nebude prodávat nic jiného. 8-?

čtv říj 12, 2017 8:53 am
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 295 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20