Divný zvuk.Outback BP 4AT 2,5

Manuální nebo Automatická převodovka a diferenciál. Informace okolo nich jsou společné napříč jednotlivými modely.
Uživatelský avatar
Šamot
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: sob říj 21, 2023 8:57 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Vágner
Bydliště: Čeladná

Divný zvuk.Outback BP 4AT 2,5

Příspěvek od Šamot »

Zdravím pánové a dámy 😁.Mám nepříjemný pocit , že mne odchází čerpadlo převodovky.Cca 12000 km po výměně oleje se začal ozývat divný zvuk ,který se nemění ani s rychlostí a ani s otáčkami motoru.Prevodovka řadí normálně olej byl použitý od Miller oils.Nový filtr.Olej je lehce přelitý cca o 3 mm nad HOT Max tečku měrky.Kdyz se dostanu pod rychlost 20km/h tak to přestane.Po zrychlení je klid až cca po 1 km to začne znova.Docela mám strach s tím jezdit.Budu vděčný za každou radu.
Přílohy
19. 4. 18.36​ pazvuk otb.mp3
(204.23 KiB) Staženo 27 x
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Divný zvuk.Outback BP 4AT 2,5

Příspěvek od HonzaCZ »

Čerpadlo je na vstupu převodovky, takže by se měnilo s otáčkami motoru.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Šamot
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: sob říj 21, 2023 8:57 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Vágner
Bydliště: Čeladná

Re: Divný zvuk.Outback BP 4AT 2,5

Příspěvek od Šamot »

HonzaCZ píše: ned dub 21, 2024 5:53 pm Čerpadlo je na vstupu převodovky, takže by se měnilo s otáčkami motoru.
Tak fajn... díky trochu se mně ulevilo...tak co to tedy může být? Selenoid? Nemuze to dělat nějaký ten sekundární vhanec vzduchu?Nebo jak se to jmenuje?🤣 Jako fakt nevím ... právě tím že to není ovlivněno chodem motoru a rychlostí tak fakt nevím co už...a zvuk je to děsivý
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Divný zvuk.Outback BP 4AT 2,5

Příspěvek od HonzaCZ »

Lepší by bylo video. Taky víc informací - odkud se to ozývá, na co to reaguje, kdy, jak, začne to se startem motoru nebo nahodile atd...?
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Šamot
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: sob říj 21, 2023 8:57 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Vágner
Bydliště: Čeladná

Re: Divný zvuk.Outback BP 4AT 2,5

Příspěvek od Šamot »

HonzaCZ píše: ned dub 21, 2024 10:33 pm Lepší by bylo video. Taky víc informací - odkud se to ozývá, na co to reaguje, kdy, jak, začne to se startem motoru nebo nahodile atd...?
Nahodile to nedělá.Ozve se to po ujetí cca 1km.Nereaguje to na nic. Ani na otáčky ani na rychlost.Je to konstatní zvuk o stejné frekvenci.Natocit video by bylo k ničemu pokud tě tedy nezajímá jak vypadám já nebo třeba má stropnice v autě 😁.Od kud to jde nevím.Pokud klesne rychlost pod 20 km tak to přestane.🤔Ty auta nejsou nový a je to tak specifický zvuk tak doufám , že už se s tím někdo setkal.
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Divný zvuk.Outback BP 4AT 2,5

Příspěvek od HonzaCZ »

Na videu by se daly zabrat třeba budíky, takže by bylo vidět pár informací navíc, točení volantem atd. Ale když je to k ničemu, tak je to k ničemu.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3179
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Divný zvuk.Outback BP 4AT 2,5

Příspěvek od dracekvo »

Minimálně by chtělo s pomocí někoho identifikovat odkud jde ten zvuk.
Mě třeba zalezla do sahary hadička a při určité rychlosti začla drnčet o lopatky, které se jízdou roztočili a pak se víceméně točili stejnou rychlostí. Taky to dělalo až od určité rychlosti.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
Šamot
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: sob říj 21, 2023 8:57 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Vágner
Bydliště: Čeladná

Re: Divný zvuk.Outback BP 4AT 2,5

Příspěvek od Šamot »

dracekvo píše: pon dub 22, 2024 3:08 pm Minimálně by chtělo s pomocí někoho identifikovat odkud jde ten zvuk.
Mě třeba zalezla do sahary hadička a při určité rychlosti začla drnčet o lopatky, které se jízdou roztočili a pak se víceméně točili stejnou rychlostí. Taky to dělalo až od určité rychlosti.
Jako blbě se to identifikuje když to dělá jen nad 20 km/h.Sahara mě taky napadla ale zase jsem si říkal že by ten zvuk byl jiný,ale nenapadlo mě že se točí i pomocí nárazového větru.To by možná šlo...díky za typ.Kouknu.👍
Uživatelský avatar
Šamot
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: sob říj 21, 2023 8:57 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Vágner
Bydliště: Čeladná

Re: Divný zvuk.Outback BP 4AT 2,5

Příspěvek od Šamot »

HonzaCZ píše: pon dub 22, 2024 2:50 pm Na videu by se daly zabrat třeba budíky, takže by bylo vidět pár informací navíc, točení volantem atd. Ale když je to k ničemu, tak je to k ničemu.
Hele nemusíš se hned urážet ty ješito😁.Jak jsem psal otáčky ani rychlost na to nemá vliv.Otaceni volantu také ne.Servo to určitě není..
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Divný zvuk.Outback BP 4AT 2,5

Příspěvek od HonzaCZ »

Já se neurážím. Co se týče auta, tak analyzuju něco každou chvíli, takže vím moc dobře, jaký je rozdíl mít jenom zvuk nebo jenom video nebo jenom data z diagnostiky nebo jenom data ze sběrnice nebo jakoukoliv kombinaci zmíněného. Ono je jedna věc vnímat to, když jsi to zažil v reálu a druhá zprostředkovaně z 8sekundového zvukového záznamu.

Když si vezmeš pomocníka, který za jízdy, když se to projevuje, bude lízt po autě a strkat mobil natáčející všude možně, tak z toho může vzniknout mnohem víc vypovídající materiál. A nebo nemusí a měls' pravdu.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Šamot
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: sob říj 21, 2023 8:57 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Vágner
Bydliště: Čeladná

Re: Divný zvuk.Outback BP 4AT 2,5

Příspěvek od Šamot »

HonzaCZ píše: pon dub 22, 2024 5:50 pm Já se neurážím. Co se týče auta, tak analyzuju něco každou chvíli, takže vím moc dobře, jaký je rozdíl mít jenom zvuk nebo jenom video nebo jenom data z diagnostiky nebo jenom data ze sběrnice nebo jakoukoliv kombinaci zmíněného. Ono je jedna věc vnímat to, když jsi to zažil v reálu a druhá zprostředkovaně z 8sekundového zvukového záznamu.

Když si vezmeš pomocníka, který za jízdy, když se to projevuje, bude lízt po autě a strkat mobil natáčející všude možně, tak z toho může vzniknout mnohem víc vypovídající materiál. A nebo nemusí a měls' pravdu.
Já ti rozumím.Ono to ale nejde slyšet ve vnitř.Nebo jde ,ale minimálně.Musím projíždět kolem nějakého plotu a mít stáhnuté okno spolujezdce.A i tak cpu telefon co nejvíce k oknu aby to bylo slyšet .Zvuk je zřetelnější z pravé strany takže od spolujezdce.Diagnostiku mám ,ale pouze VCDS.Auto dle diag.nevykazuje žádné chyby.🤷.
Uživatelský avatar
Šamot
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: sob říj 21, 2023 8:57 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Vágner
Bydliště: Čeladná

Re: Divný zvuk.Outback BP 4AT 2,5

Příspěvek od Šamot »

Tak Sahara to nedělá...musí to dělat něco co není poháněné od motoru a ani od převodovky...Takže otázka za 5 bludišťàků.Co to ku..a je? >:-&
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Divný zvuk.Outback BP 4AT 2,5

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak můžeme začít s tipovačkou, co je mimo interiér a nemá otáčky závislé na motoru nebo rychlosti:
- větráky na chladiči (to už padlo)
- čerpadlo sekundárního vzduchu (to už taky padlo)
- motory stěračů (to bys asi poznal)
- motory ostřikovačů (to bys asi taky poznal)
- čerpadlo ABS/VDC - pokud by jelo když nemá, tak by to snad hlásila diagnostika
- palivové čerpadlo
- různé solenoidy mohou vydávat podobné zvuky - spousta v převodovce, kolem motoru, CPC atd.
- servo škrtící klapky, ale že by dělalo až takový kravál... 🤔
...

Nevím jaký máš ročník, jestli máš nějaký ty fíčury modernějších 2.5...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Šamot
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: sob říj 21, 2023 8:57 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Vágner
Bydliště: Čeladná

Re: Divný zvuk.Outback BP 4AT 2,5

Příspěvek od Šamot »

HonzaCZ píše: pon dub 22, 2024 7:24 pm Tak můžeme začít s tipovačkou, co je mimo interiér a nemá otáčky závislé na motoru nebo rychlosti:
- větráky na chladiči (to už padlo)
- čerpadlo sekundárního vzduchu (to už taky padlo)
- motory stěračů (to bys asi poznal)
- motory ostřikovačů (to bys asi taky poznal)
- čerpadlo ABS/VDC - pokud by jelo když nemá, tak by to snad hlásila diagnostika
- palivové čerpadlo
- různé solenoidy mohou vydávat podobné zvuky - spousta v převodovce, kolem motoru, CPC atd.
- servo škrtící klapky, ale že by dělalo až takový kravál... 🤔
...

Nevím jaký máš ročník, jestli máš nějaký ty fíčury modernějších 2.5...
Ročník je to 2004.Cistý benzín bez lpg.To sekundární čerpadlo? To by mohlo být? Kde ho najdu? Právě to čerpadlo vím , že někde je ,ale vůbec nechápu jak funguje.Je to elektromotor někde u sání či co?Měl jsem vždy jen VW koncern.Subaru neznám,ale to auto žeru i když mám stále passata s DSG v naftě tak OTB je daleko zábavnější a denně s ním nalítám 90 km.Cerpadlo ABS by mělo asi jiný zvuk.Má větší otáčky....
Je to na prd když nemůžeš chodit kolem auta a poslouchat od kud to jde.Kdybych mohl spustit přes diagnostiku třeba tak jak u VW test akčních členů tak bych možná na něco přišel,ale myslím že s VCDS to u Subaru nejde.
Co je CPC?
Uživatelský avatar
Šamot
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: sob říj 21, 2023 8:57 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Vágner
Bydliště: Čeladná

Re: Divný zvuk.Outback BP 4AT 2,5

Příspěvek od Šamot »

Hele Honzo dík moc za ochotu pomoci.Zkusim zaznamenat ještě zvuk,který to udělá když zpomalím pod hranicí 20 km.Zni to jako by se fakt něco zastavilo a přitom to chytlo trochu o nějaký kov.Takove škrtnutí.Po tom už to nedělá až zase po ujetí cca 1km větší rychlostí.Pak to začne znova.
Odpovědět

Zpět na „Převodovka, Diferenciál“