vymena oleje v AT

Manuální nebo Automatická převodovka a diferenciál. Informace okolo nich jsou společné napříč jednotlivými modely.
Odpovědět
daniall
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: pon kvě 16, 2011 6:33 pm
Jméno a příjmení: Daniel Polčík
Bydliště: Brno

vymena oleje v AT

Příspěvek od daniall »

Zdravim.Uz je to tady nekde urcite psane,ale nejak jsem nenasel,jestli se musi po vymene oleje v At na diagnostiku smazat ty naucene hodnoty?Nebo se to At nauci samo po nekolika km?Chtel jsem to dat do servisu,ale tam me poslali do Subaru,ze to radsi delat nebudou,ze s tim nemaji u tehle aut dobry zkusenosti.Nechapu proc?Diky za radu

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Impreza GT My99 wagón
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: vymena oleje v AT

Příspěvek od Slavek_xxx »

daniall> spis se v servisu boji, ze si prineses nevyhovujici ATF a ze po nich budes vymahat skodu, az ti prevodovka zakuka... Ja jsem do trilitra dal MillersOils ATF SP III a uz dvacet tisic prevodovka radi mnohem lip nez predtim...

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: vymena oleje v AT

Příspěvek od romull »

daniall píše:Zdravim.Uz je to tady nekde urcite psane,ale nejak jsem nenasel,jestli se musi po vymene oleje v At na diagnostiku smazat ty naucene hodnoty?Nebo se to At nauci samo po nekolika km?Chtel jsem to dat do servisu,ale tam me poslali do Subaru,ze to radsi delat nebudou,ze s tim nemaji u tehle aut dobry zkusenosti.Nechapu proc?Diky za radu

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
daniall: můžes to zkusit tady http://www.zp-automatic.cz/rezervace/. Máš to doma a vypadá to že vědí co a jak. Mě to tam taky láká především z důvodu výměny celé náplně beze zbytku díky rozpojení trubek a napojení na mašinu která to mění. Někdo z prawebu to tam už u H6 vyzkoušel ( asi by bylo možné kontakt dohledat ) a cena nebyla nijak hrozná a prý je pěkně vidět jak ten olej pěkně teče průhledným válcem a výměnu zastavují až teče pěkně jen čistý :supeer:
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
daniall
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: pon kvě 16, 2011 6:33 pm
Jméno a příjmení: Daniel Polčík
Bydliště: Brno

Re: vymena oleje v AT

Příspěvek od daniall »

tak jsem si vyplnil on-line rezervaci a cekam az mi zavolaji a reknou cenu.Tak dam potom vedet.
>romull: diky za kontakt

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Impreza GT My99 wagón
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: vymena oleje v AT

Příspěvek od romull »

daniall: jsem zvědav co ti odepíší a taky se na to budu pomalu chystat, mám do výměny oleje v AT a difech necelých 5 tkm. Nevím jestli nabídnou vlastní olej, nebo si ho bude nutné přivézt, každopádně chci dát MO Millerrmatic ATF SP III WS do AT a do difů MO EE Transmision 75w90NT.
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
daniall
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: pon kvě 16, 2011 6:33 pm
Jméno a příjmení: Daniel Polčík
Bydliště: Brno

Re: vymena oleje v AT

Příspěvek od daniall »

No tak vlastni olej si vzit nemuzes.To byla prvni vec co jsem jim rekl a oni hned ze tak ne.A ze ho stejne asi nebudu mit koupeneho tolik,ze potrebuji na vymenu 16litru aby naplnili ten pristroj,tak uz jsem se dal ani nevyptaval.Mam koupen Castrol DEX III a original filtr.Mam najeto 170tis. a nevim kdy bylo naposledy meneno,tak to chci co nejrychleji vymenit.V Subaru v Brne maji plno jak kdyby kazdej jezdil v Subacich.Tak zavolam panu Bimovi a zeptam se na presny postup vymeny a vymeim to kamarada v servisu.

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Impreza GT My99 wagón
daniall
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: pon kvě 16, 2011 6:33 pm
Jméno a příjmení: Daniel Polčík
Bydliště: Brno

Re: vymena oleje v AT

Příspěvek od daniall »

Nevite nekdo prosim presny postup vymeny oleje v At?Jeste nez budu zase otravovat pana Bima?Nebo aspoň kde na internetu hledat.Diky

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Impreza GT My99 wagón
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: vymena oleje v AT

Příspěvek od Slavek_xxx »

Je to v manualu. Zde je soubor pdf, ale je pro Outback. Nicmene pro Forestera to bude stejne (mozna s vyjimkou mnozstvi naplne).
Přílohy
MSA5T0104A16736.pdf
(29.6 KiB) Staženo 940 x
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
daniall
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: pon kvě 16, 2011 6:33 pm
Jméno a příjmení: Daniel Polčík
Bydliště: Brno

Re: vymena oleje v AT

Příspěvek od daniall »

Diky,kouknu na to.

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Impreza GT My99 wagón
Uživatelský avatar
filippek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2310
Registrován: úte úno 15, 2011 10:52 am
Jméno a příjmení: Filip Pecka
Bydliště: Jablonecko

Re: vymena oleje v AT

Příspěvek od filippek »

No já nechal vyměnit olej v AT hned po koupi - na nějakých 169tkm, klasickým způsobem. Škoda, že jsem o téhle mašince nevěděl dřív, teď už se mi do toho nechce. Ale přemýšlím, že nechám olej v AT vyměnit ještě znova při další výměně oleje v motoru - že se to lépe propláchne a vymění zase větší část. Nechal jsem dát orig Subaráckej. Nabízenej Miller jsem nechtěl z takového (možná blbého?) pocitu, že se tam bude mísit s tím původním Subaráckým, jelikož první výměna proběhla v autorizáku.
Nyní: Forester SG 2,0 r.v.05 poface
Bylo: Outback 3.0R H6, r.v.06
Bylo: Forester 2,0 XT r.v.04
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: vymena oleje v AT

Příspěvek od HonzaCZ »

Měnit celou náplň má podle mě jedině po nějaký závadě převodovky. Vždyť je to tak konstruovaný, aby se vyměnila na jednu výměnu jen cca půlka náplně. To samé filtr ATF - měnit pouze při mechanické závadě nebo netěsnosti.

Jinak POZOR!!! Do 5EAT a novějších 4EAT patří ATF-J!!! A kdo tomu nerozumí, tak doporučuji dát originál, tím se nikdy nic nezkazí.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
daniall
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: pon kvě 16, 2011 6:33 pm
Jméno a příjmení: Daniel Polčík
Bydliště: Brno

Re: vymena oleje v AT

Příspěvek od daniall »

Ja mam nachystanej Castrol Dex III,i pan Bim mi rikal at ho tam dam.Mezi 2 a 3 mi v tom pri male rychlosti cvakne,je to slyset jen pri otevrenym okynku,tak jsem zvedavej jestli se to po vymene oleje v At zmeni.Koupil jsem i filtr,nevedel jsem ze ten menit nemusim,ale dam ho tam kdyz uz ho mam.Do diferaku jsem koupil dopredu i dozadu Shell Spirax 75w90,tak snad to muze byt.A motorovej olej mam Shell Hx7 10W40,jen az jak jsem prijel domu,tak jsem si vsyml ze mi dali 4 litry Hx7 AV(pisou tam ze je to pro dieslovy motory) a litr Hx7.Oboje je ACEA A3/B4 jen to AV je API SL/CF a ten obycejnej je API SM/CF,nevite jestli to vadi?Diky

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Impreza GT My99 wagón
daniall
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: pon kvě 16, 2011 6:33 pm
Jméno a příjmení: Daniel Polčík
Bydliště: Brno

Re: vymena oleje v AT

Příspěvek od daniall »

Tak jsem se docetl ze ten olej s AV je stejnej jak bez nej.

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Impreza GT My99 wagón
Fluval
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 179
Registrován: čtv led 31, 2013 8:29 pm

Re: vymena oleje v AT

Příspěvek od Fluval »

určo to bude jedno, to označení diesel je jen marketingový tah (řečeno ve speciálce na oleje)
daniall
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: pon kvě 16, 2011 6:33 pm
Jméno a příjmení: Daniel Polčík
Bydliště: Brno

Re: vymena oleje v AT

Příspěvek od daniall »

tak oleje vymeneny,jen kdyz jsme to nastartovali na zvedaku,tak jak to prerazovalo ozyvaly se ze zadu zelezny rany,na zemi uz ne.To asi neni normalni ze?AT radi o hodne lip,ale cvaknuti mez 2 a 3 pri male rychlosti zustalo:-(

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Impreza GT My99 wagón
Odpovědět

Zpět na „Převodovka, Diferenciál“