Náš portálfotogaleriechat [0] KontaktSrazyWiki

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Uvolněná řadící páka 
Autor Zpráva
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel

Zdaar. Taky mi na legu vyskočila pružinka, napoprvý jí zachytil nějakej plech poblíž jenže uš byla nějaká pobouchaná a vypadla po čase znova a to už sem jí ztratil. Řešení? Pružinka z Bauhausu (maj tam jenom jeden podobnej rozměr) za 10Kč a ta už tam drží jak má :845: Akorát je k tomu strašnej přístup

SUBARU JUSTY 1,0 carb (1987) SNOWPLOW
SUBARU JUSTY 1,2 MPFi ECVT (1987) - daily car
SUBARU LEONE 1,8 coupe (1986) OFFROAD

úte črc 17, 2012 5:28 pm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

Osobně jsem to nedělal, tak nevím, jak moc dobře se k tomu může ale vzhledem k jiným věcem, co jsem na autě dělal tomu věřím.

čtv črc 19, 2012 5:43 pm
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatel fóra
Uživatel fóra

Ahoj subaráci, potřeboval bych poradit ohledně vibrací řadící páky, Forester 2005 Manuál s redukcí (90.000km) , v návodu jsem četl že se řadící páka má držet jen při řazení a jinak se může trošku třepat 8) a tak se chci poptat zkušenejších, neb řazení a spojka jsou v pododě řadí se pěkně a jelikož jsem nováček tak jsem začal využívat i redukci v běžném provozu ale nyní jsem si všíml když vyřadím na neutrál a dojíždím třeba ke světlům nebo zácpě tak se při neutrálu trošku třepe páka ze strany na stranu tak cca 5 cm, je to v normále nebo se začíná něco hlásit.
Řazení je v klidu rychlosti drží a páka je na místě ale někdy když zařadím a pustím páku tak nějaké vibrace cítím. Máté s tím nějaké zkušenosti.

Předem :diky: a :subaru:

pát srp 24, 2012 5:49 am
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

Do řadící páky se přenáší vibrace motoru, jelikož řadící páka je přímo spojená s převodovkou.
Každopádně pokud ti lítá 5cm, tak bych řek že je to hodně, pokud si se svšem nepřepsal a nemyslel si 5mm :-)

Tedy, pokud by se páka hejbala opravdu hodně, je to proto, že se ti hodně hejbe agregát (motor s převodovkou) tam může bejt příčinou třeba utrženej silentblok motoru, nebo převodovky.

Subaru Justy 1,2i 4WDObrázek
Subaru Impreza GT (1999) Obrázek

ned srp 26, 2012 9:54 pm
Profil ICQ
Uživatel fóra
Uživatel fóra

Děkuji za informace, možná to bylo způsobené že jsem nějak moc koukal po páce a nekoukal po té muldě co byla předemnou a potom
se nedivím že jsem se zhoupnul a páka taky trošku poskočila, jinak ty vibrace a třepání je asi opravdu spojené s motorem a už jsem si všimnul
že když ho trošku podtáčím pod 2000 tak se kucká a prská no a páka potom děla tek kývavý pohyb na stranu :drive: jako že né né to nechcu ta k mi se mi asi něco snaží naznačit :657: Zkusím se podívat pod auto jestli tam neuvidím nějaký viditelný problém i když nevím kam koukat.
Každopádně :diky:

pon srp 27, 2012 10:18 am
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel

Podtáčení motoru je vůbec nepěkná věc nejen pro řadičku.
Já myslím, že není problém jít pod 2000ot/min, ale záleží na tom, jestli chceme po motoru, aby v těch otáčkách táhnul nebo se naopak nechal točit autem.
Já se snažím v ustálené rychlosti pod ty 2000 moc nechodit a hlavně nezrychlovat na vyšší stupeň. Naopak, dojezdy s podřazováním nevidím jako problém ani při 1500ot/min.
Ono asi místo teorie je nejlepší poslouchat motor, dokud šumí a ševelí, je mu dobře, jak začne dunět, trápí se.

pon srp 27, 2012 11:06 am
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel

saburafu píše:
Tak ta pružina byla jen vyskočená. Nebyla ale už ztrovna v poho, tak ji vyměnili. KOnečně zase v poho řazení. Jednou se mi tam málem místo čtyřky vrzla dvojka :-) To je pak zvuk :839: :-)

Zdar, oživím jedno postarší téma, mám tentýž problém. Jen jsem při pohledu zdola nepřišel na to, kde má ta pružinka bejt, i když minulej tejden jsem registroval podivný zvuk při couvání(žeby škrtání něčeho o kardan?) a ten už teď není slyšet :655: Neměl by někdo nějaký foto? Vevnitř, u řadící páky nějakej problém bejt nemůže? U předchozího auta se mi to stalo taky a u řadičky byla uvolněná ta kulisa.

pát čer 14, 2013 2:21 pm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

pansuu:
S tím upřesněním ti bohužel teď moc nepomůžu. Osobně jsem u toho nebyl a ani neviděl, jak to mechanik dělal. Každopádně je to v hůře přístupném místě a ještě nad vejfukem, kam se prý celkem špatně člověk dostane (to je ale názor mechanika, který to dělal a který obecně nemá mé auto právě kvůli takovým přístupům moc rád :-) ). Každopádně je to hned u rychlostní skříně, takže v blízkosti řazení. Doufám, že ale nemystifikuji. Některý ze zdejších mechaniků mě případně opraví 8)

Mě se ten problém objevil včera znovu a protože jsem měl dnes auto na výměně oleje, tak jsem jim řekl, ať na to mrknou a tentokrát to prý není ta pružina, ale nějaký gumový kříž, který je mezi rychlostní skříní a tyčí, která pak vede dále. Ten teď budu shánět, protože je prej nějakej "vykloktanej - unavenej" a způsobuje to ten samý problém jako ta onehdy vypadlá pružina :839:

Původně jsem chtěl, aby mi to ukázal mechanik přímo na autě, ale už bylo ze zvedáku dole, jiné auto v dílně a protože mají celkem hoňky a cvrkot, tak jsem to dál nehrotil. Příště se pokusím se to místo alespoň nafotit, aby to do budoucna někomu případně pomohlo.

čtv srp 29, 2013 1:39 pm
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Nováček
Nováček

Zdravím nemá někdo prosím fotku té pružiny jak tam má být? Případně mohl by to prosím někdo vyfotit? Dost by mi to pomohlo.. Díky

ned bře 26, 2017 9:21 pm
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2