Automatická Převodovka subaru outback 2.5 2009 127kw

Manuální nebo Automatická převodovka a diferenciál. Informace okolo nich jsou společné napříč jednotlivými modely.
Odpovědět
Dixsalli
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: ned pro 23, 2012 11:42 am
Jméno a příjmení: Martin Holomek

Automatická Převodovka subaru outback 2.5 2009 127kw

Příspěvek od Dixsalli »

Ahoj subaristé,
Mám problém s převodovkou vyzkoušel jsem už úplně všechny možnosti a jsem v koncích. Moje převodovka se odporoučela do věčných lovišť údajně se uvolnilo ložisko a vymlelo důležité části.A najít další se mi vůbec nedaří jedna byla také nefunkční a druhá se stejným označením TV1B8MFFBB ale má nějaké odlišnosti v elektrice a v cidlech. Takže už tomu vůbec nerozumím další převodovka už tu v republice asi neni 😭😭😭 neměl by někdo nějaký tip kde hledat nebo nějakou radu co a jak.
Naposledy upravil(a) Dixsalli dne stř bře 16, 2022 7:02 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Převodovka subaru outback 2.5 2009 127kw

Příspěvek od podvlada »

Dixsalli, vítej u nás na SFC, je potřeba ještě napsat 2 další příspěvky jeden příspěvek a budeš moci psát bez odsouhlasení a posílat soukromé zprávy. (Nevšiml jsem si, že už jsi kdysi na fóru psal.)

Brzy se snad ozve někdo, kdo bude vědět víc.
Zatím napíšu co vím já - převodovky se liší hlavně převodovými poměry, které musí souhlasit s oběma diferenciály. Přední diff je součástí převodovky, tam by problém být neměl, ale může být jiný než u zadního. Mám ale bohužel dojem, že ani stejný poměr nemusí zajistit správnou kompatibilitu z TCU. Místní uživatel johyyy taky měnil, měnil... až nakonec možná ani nevyměnil. Jestli to pořád ještě nějak řeší nevím, poslední co vím je, že chtěl zkusit prohodit "mozek" (tedy valve body uvnitř převodovky) protože si to pořád nějak nerozumělo po tom, co svou starou vyměnil za jinou jetou. Jak to dopadlo netušim...
Držím palce!
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
macasubaru
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 918
Registrován: ned dub 08, 2012 9:48 pm
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Jablonecko

Re: Převodovka subaru outback 2.5 2009 127kw

Příspěvek od macasubaru »

ahoj předpokládám že se jedná o automat
Outback 2009 LPG 127 KW AUT černá met. EX..
FORESTR 2008 LPG 110 KW manual (bohužel: :-/ ) stříbrná metal
Dixsalli
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: ned pro 23, 2012 11:42 am
Jméno a příjmení: Martin Holomek

Re: Převodovka subaru outback 2.5 2009 127kw

Příspěvek od Dixsalli »

Ahoj ano doplním
Odpovědět

Zpět na „Převodovka, Diferenciál“