Prosim o radu at prevodovka

Manuální nebo Automatická převodovka a diferenciál. Informace okolo nich jsou společné napříč jednotlivými modely.
Odpovědět
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Prosim o radu at prevodovka

Příspěvek od HonzaCZ »

Jo, přes měrku. Jinak kontrolovat za studena jde taky, pokud máš na měrce 2 stupnice, resp. 2 sady rysek/dírek. U jedný sady (té níž) je LO a u druhé HI. LO je za studena (pouze orientačně) a HI je za tepla viz wiki, celkem přesné při dodržení správného postupu.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Prosim o radu at prevodovka

Příspěvek od Mira »

Olej se dolévá přes měrku, to jsi udělal správně. A na ní by měly být dvě rysky. Jedna pro hladinu za studena, druhá při zahřáté na provozní teplotu. Takže projet a za jízdy postupně nakvaltovat vše, co tam je, tzn. D i 1, 2 a 3 i R, Pak zastavit, nechat chvíli stát a změřit. A pozor hlavně na interval výměny, tušim 60 tisíc.
simy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 32
Registrován: stř dub 02, 2014 9:01 pm
Jméno a příjmení: jan siman

Re: Prosim o radu at prevodovka

Příspěvek od simy »

a ak by to este kvapkalo tak je problem s tesnenim lebo som sa pytal v autotechne a chlapik mi nevedel nic takeho najst ako je tesnenie pod vanu prevodovky tak ako to mam potom riesit ak bude treba ano su tam dve rysky respektie styri cold lo hi a potom hot lo hi 60 tisic je vymena toho oleja teda a rozvodovy remen ma aky interval a chcem sa opytat ci tento model forestra 99 92kw je nachylni na rozvodovy remen alebo nie je problem to aj pretiahnut mylsim dlzku intervalu
simy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 32
Registrován: stř dub 02, 2014 9:01 pm
Jméno a příjmení: jan siman

Re: Prosim o radu at prevodovka

Příspěvek od simy »

a ano robil som to podla toho navodu z internetu co ste mi dali link len vlasnte tym ze som aj cez mierku lieval olej tak je to take dost nepriehladne v podstate je cela zamastena ale mylsim ze tam kde to vypadalo take ako kvapka tak len po tadiel je olej
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Prosim o radu at prevodovka

Příspěvek od Mira »

Rozvody 100 tisíc nebo 5 let. Pokud to přetáhneš o pár km, nic se neděje, ale raději bych řemen zkontroloval aspoň pohledem Stačí vyšroubovat 2 šroubky na tom plastovým deklu a trošku vyhnout, pak je na něj vidět. Pokud budeš dělat rozvody při 200 tisících, vzal bych to komplet i s vodní pumpou. Za litr to stojí za ten dobrej pocit, že sem nic neošidil.
simy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 32
Registrován: stř dub 02, 2014 9:01 pm
Jméno a příjmení: jan siman

Re: Prosim o radu at prevodovka

Příspěvek od simy »

a do motora ma ist aky olej a kolko forester 99 92kW
simy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 32
Registrován: stř dub 02, 2014 9:01 pm
Jméno a příjmení: jan siman

Re: Prosim o radu at prevodovka

Příspěvek od simy »

chcem sa spytat aky olej motorovy mam vymenit do tohto modelu forestra 92kW rocnik 99 a som pocul ze sa daju tieto auta pridvihnut cca o 35mm to treba menit cele tlmenie alebo sa tam vkladaju podlozky a este k tej mojej prevodovke sme je pretesnili a sa to javilo ze dobre ale potom som je trochu popritlacal a zase zacalo ale mam dojem ze to ide z niekadlial z vyssia nie cez vanu a bolo tam o liter oleja viacej tak sme ho spustili a ked auto stoji dolu kopcom predkom tak nekvapka a ked stoji dolu kopcom zadkom alebo naklonene na lavu stranu tak vtedy to kvapka a tym ze bolo viacej oleja nemohlo tam niekde popretlacat nejake tesnenia alebo gufero? alebo to nemoze byt aj cez filter ten som nemenil asi by som mal vsak a este som kontroloval ten rozvodovy remen dal som dolu ten plast boli na na tri srouby tak ten remen vypada ako novy nie je na nom vydno ziadne znamky opotrebenia a je aj naspanovany je mozne spozorovat kedy je uz dostatocne opotrebovany alebo sa to neda vidiet ten moj je ako vravim ako novy neni ani popukany a mechanik hovoril ze ma aj velmi dobre zubky a je dobre napnuty a este ma napadlo ze teraz ako je spravna hladina oleja v prevodovke castrol dexIII tak sa mi zda ze prevodovka viacej rezonuje hlavne 1 do 2 a z 2 DO 3 tak akoby rezonoval nejaky plech ten zvuk mi pripomina taky zvuk
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Prosim o radu at prevodovka

Příspěvek od Mira »

Zkus použít záložku "Hledat". O olejích je toho tady tuny. Do motoru každej dává něco jinýho dle místa a druhu provozu.
Rozvoďák musí být napnutý, pokud by nebyl, bylo by to hodně špatný, protože součástí rozvodu je i napínák. A jestli ho budeš měnit nebo ne, je na tobě. Záleží na tom, jak důvěřuješ svýmu mechanikovi.
simy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 32
Registrován: stř dub 02, 2014 9:01 pm
Jméno a příjmení: jan siman

Re: Prosim o radu at prevodovka

Příspěvek od simy »

co s tym rezonovanim prevodovky ked mam plyn len jemno stlaceni a prevodovka radi pomaly tak to rezonuje a ked pridam plyn strmsie tak pri radeni nerezonuje mam to dat pozriet niekomu alebo je to uz normalne na tento rocnik inak radi velmi pekne iba ten zvuk ma znepokojuje
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Prosim o radu at prevodovka

Příspěvek od Mira »

A rezonuje převodovka? Nemůže to být něco jinýho? Nejčastěji tydle problémy pochází od výfuku, respektive jeho ochrané plechy.
simy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 32
Registrován: stř dub 02, 2014 9:01 pm
Jméno a příjmení: jan siman

Re: Prosim o radu at prevodovka

Příspěvek od simy »

tak to by bolo fajn keby to bol vyfuk a k tomu zamakaniu prevodovky mi nevies poradit kkvapkanajcastejsie ked som nakloneni na soferovu stranu alebo dolu kopcom zadkom a vanu som uz pretesnil silikonom mne to pride ze to je od niekadial zvysia ako cez vanu a z tej kontrolky oleja v prevodovke som akoze mimo to mam stale inaksi pocit raz mam pocit ze ho je vela potom zase ze je ho malo je to dost tazke vediet po kadial je olej ja si myslim ze olej je len po tadial po kadial je mierka cela od oleja akde su uz len kraje mierky a nie stred tak to je uz len obtrete alebo sa mylim
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Prosim o radu at prevodovka

Příspěvek od Slavek_xxx »

simy> prosím tě, používej interpunkce - aspoň tečky a čárky za větou. Nebo velký písmena, já se v tom takhle vůbec nevyznám. Chápu, že třeba z mobilu něco nejde (já taky píšu bez diakritiky), ale tohle se nedá číst :1774:
Olej je jedno jakej, hlavně když tam bude. Do převodovky AT dávám MillerOils ATFIII (projdi vlákno, pětilitrovka ATF je pro členy klubu za neuvěřitelných 1230Kč včetně dobírky.
A to plechový chrastění je stopro výfuk jak píše Mira.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
simy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 32
Registrován: stř dub 02, 2014 9:01 pm
Jméno a příjmení: jan siman

Re: Prosim o radu at prevodovka

Příspěvek od simy »

prepač už sa budem snaziť ja ta pisem vždy a všade. mobil si viem zohnat a ešťe keby som ta mohol poprosit ze ake ooznačenie tam dať 5w40 alebo ake fakt nevim co tam mam dat a nechem mu uškodiť pretože motor ide tichučko a pekne asi ako každe subarko
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Prosim o radu at prevodovka

Příspěvek od Slavek_xxx »

Asi takhle, ja do me Imprezy 85kW leju uz 70 tisic km nejlacinejsi sudovej olej 10w40. Momentalne znacku Q. Celkem mam najeto 312 tisic km a driv nez motor se mi rozsype kastle.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
simy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 32
Registrován: stř dub 02, 2014 9:01 pm
Jméno a příjmení: jan siman

Re: Prosim o radu at prevodovka

Příspěvek od simy »

neviem mi niekto poradit kvapka mi olej z prevodovky ale iba hore kopcom alebo ked som nakloneny na soferovu stranu ale hlavne v zabere hore kopcom
Odpovědět

Zpět na „Převodovka, Diferenciál“