Prosim o radu at prevodovka

Manuální nebo Automatická převodovka a diferenciál. Informace okolo nich jsou společné napříč jednotlivými modely.
Odpovědět
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: Prosim o radu at prevodovka

Příspěvek od cerv »

To nemusí být převodovkou,jinak řadí dobře predokladam?!
Majer
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1061
Registrován: pon bře 18, 2013 5:08 pm
Jméno a příjmení: Robert Košař
Bydliště: Ostrava

Re: Prosim o radu at prevodovka

Příspěvek od Majer »

mno jinak řadí .. občas maličko cukne ale jinak řadí .. nicméně je divné že padají ty otáčky ...pak to funguje chvilku normálně ... pak zase totok. Zkusím asi někde do servisu na diagnostiku ale obávám se že to bude drahá sranda pakliže mi řeknou repas ... nemá někdo zkušenost v ostravě či okolí ?

našlo mi to tyto čtyři firmy :

Automatické převodovky Miroslav Prajsler

Cartime, s.r.o.

AP servis Petr Žaček

J.P. Transmissions, s.r.o.
Peugeot 406,Subaru Outback 2,5AT,r.v.00
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Prosim o radu at prevodovka

Příspěvek od HonzaCZ »

Nemoh bys to nahrát třeba na mobil? Otáčkoměr + zvuk.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Majer
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1061
Registrován: pon bře 18, 2013 5:08 pm
Jméno a příjmení: Robert Košař
Bydliště: Ostrava

Re: Prosim o radu at prevodovka

Příspěvek od Majer »

ok pokusím se nahrát na tel jakmile někam pojedu....
Peugeot 406,Subaru Outback 2,5AT,r.v.00
Tom007
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 248
Registrován: pon říj 12, 2009 11:03 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Prosim o radu at prevodovka

Příspěvek od Tom007 »

stav se do servisu v Přívoze
eX Subaru Forester 2.0 GX = MY 1999
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Prosim o radu at prevodovka

Příspěvek od Mareka »

Na Prajslera jsem slyšel celkem pozitivní info
http://www.automatickeprevodovky.com/kontakt.html

Ale chce to probrat přímo s ním a ne s jeho mechaniky.
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
simy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 32
Registrován: stř dub 02, 2014 9:01 pm
Jméno a příjmení: jan siman

Re: Prosim o radu at prevodovka

Příspěvek od simy »

prosim o radu ohladom automatickej prevodovky prevodovka radi krasne len mam ten problem ze asi z nej kvapka olej lebo je citi smrad od vyfuku pod autom chcem sa spytat ze aky olej tam ide aby som ho dolial a vlastne ze co mam pozriet aby som zistil ze kde je problem sorry zabudol som subaru forester 92 kW rocnik 99
Naposledy upravil(a) simy dne stř dub 02, 2014 10:02 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Prosim o radu at prevodovka

Příspěvek od HonzaCZ »

No a že bys napsal, jaké máš auto, potažmo převodovku?

To, že je cítit, neznamená, že teče - je tam odvětrání, z kterého může být cítit olej nebo při ostřejší jízdě i prskat, pokud ho je v převodovce příliš. A jestli teče, tak pod auto a prohlédnout, zda tam někde nejsou kapky.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
simy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 32
Registrován: stř dub 02, 2014 9:01 pm
Jméno a příjmení: jan siman

Re: Prosim o radu at prevodovka

Příspěvek od simy »

mam forester 2.0 92kW 99rocnik automat radi pekne len mi kvapka na vyfuku olej je ho citit ked sa vyfuk zohreje chcem sa spytat ze co s tym a aky olej tam treba doliat dakujem
simy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 32
Registrován: stř dub 02, 2014 9:01 pm
Jméno a příjmení: jan siman

Re: Prosim o radu at prevodovka

Příspěvek od simy »

HonzaCZ píše:No a že bys napsal, jaké máš auto, potažmo převodovku?

To, že je cítit, neznamená, že teče - je tam odvětrání, z kterého může být cítit olej nebo při ostřejší jízdě i prskat, pokud ho je v převodovce příliš. A jestli teče, tak pod auto a prohlédnout, zda tam někde nejsou kapky.
ok hned zajtra pojdem na jamu pozriet ze ako to vypada odzpodu a prosim ta aky olej ide ak by som potreboval doliat ako aom uz spominal 99 rocnik 4stupnovy automat 92kW
simy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 32
Registrován: stř dub 02, 2014 9:01 pm
Jméno a příjmení: jan siman

Re: Prosim o radu at prevodovka

Příspěvek od simy »

HonzaCZ píše:No a že bys napsal, jaké máš auto, potažmo převodovku?

To, že je cítit, neznamená, že teče - je tam odvětrání, z kterého může být cítit olej nebo při ostřejší jízdě i prskat, pokud ho je v převodovce příliš. A jestli teče, tak pod auto a prohlédnout, zda tam někde nejsou kapky.
esteby som sa chcel spytat ze ci je tam nejaky senzor alebo kontrolka ktora ma upozorni na stav oleja alebo je tam len ta mierka forester 99rocnik 92kW 4stupnovy automat
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Prosim o radu at prevodovka

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak tam jakýkoliv splňující normu Dextron III. Např. Castrol Transmax Dex III nebo Shell Spirax S4 ATF HDX

Jestli myslíš, že to jde na výfuk, tak to určitě na skříni převodovky bude vidět. Vážně to nemůže být pouze smrad z odvětrání? Zkoušel jsi koukat, zda není převodovka přelitá? http://subarufanclub.cz/wiki/navody/4ea ... prevodovky

Kontrolka tam bude maximálně AT TEMP při přehřáté převodovce, ale na hladinu není žádná (ani v motoru). Vše se musí kontrolovat měrkou.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
simy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 32
Registrován: stř dub 02, 2014 9:01 pm
Jméno a příjmení: jan siman

Re: Prosim o radu at prevodovka

Příspěvek od simy »

HonzaCZ píše:Tak tam jakýkoliv splňující normu Dextron III. Např. Castrol Transmax Dex III nebo Shell Spirax S4 ATF HDX

Jestli myslíš, že to jde na výfuk, tak to určitě na skříni převodovky bude vidět. Vážně to nemůže být pouze smrad z odvětrání? Zkoušel jsi koukat, zda není převodovka přelitá? http://subarufanclub.cz/wiki/navody/4ea ... prevodovky

Kontrolka tam bude maximálně AT TEMP při přehřáté převodovce, ale na hladinu není žádná (ani v motoru). Vše se musí kontrolovat měrkou.
velmi pekne ti dakujem dnes pojdem na jamu aby som sa na tom mohol pozriet tvoje info je pre mna velmi napomocne este raz ti dakujem ked sa na to pozriem tak ti potom napisem ze ako to vypada a co s tym je to moje prve subaru takze pravdu povediac neviem ohladom servisu vobec nic dakujem a pekny den prajem a ako to je s vymenou rozvodu a ktory rozvod by si mi odporucil ak je na vyber viacej vyrobcov
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Prosim o radu at prevodovka

Příspěvek od HonzaCZ »

Za málo :-)

Na rozvody ideálně značkový materiál - SKF, INA, nebo originál... Já na Outbacka dával NIPPARTS, ale je to 4 roky a problém je v tom, že NIPPARTS jen přebaluje "nějaké" díly - není to výrobce. Většinou jsou to kvalitní díly, ale není 100% záruka, že to tak stále je. Dneska bych šel asi do originálu, pokud by to nestálo majlant.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
simy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 32
Registrován: stř dub 02, 2014 9:01 pm
Jméno a příjmení: jan siman

Re: Prosim o radu at prevodovka

Příspěvek od simy »

simy píše: velmi pekne ti dakujem dnes pojdem na jamu aby som sa na tom mohol pozriet tvoje info je pre mna velmi napomocne este raz ti dakujem ked sa na to pozriem tak ti potom napisem ze ako to vypada a co s tym je to moje prve subaru takze pravdu povediac neviem ohladom servisu vobec nic dakujem a pekny den prajem a ako to je s vymenou rozvodu a ktory rozvod by si mi odporucil ak je na vyber viacej vyrobcov
simy píše: velmi pekne ti dakujem dnes pojdem na jamu aby som sa na tom mohol pozriet tvoje info je pre mna velmi napomocne este raz ti dakujem ked sa na to pozriem tak ti potom napisem ze ako to vypada a co s tym je to moje prve subaru takze pravdu povediac neviem ohladom servisu vobec nic dakujem a pekny den prajem a ako to je s vymenou rozvodu a ktory rozvod by si mi odporucil ak je na vyber viacej vyrobcov
tak tieklo to okolo skrine porevodovky alebo vane prevodovky neviemco je spravny vyraz tak som skusil podotahovat srouby a boli povolene som to odmastil a uvidime zajtra ze ako to bude v&padat ked sa pojdem povozit dolial som tam olej castrol transmax dex3 a hned to zacalo aj kusok lepsie radit hlavne ked som z P dal na D tak to menej cuklo priam uz vobec a zajtra este skontrolujem olej je to mozne aj za studena? a kadial sa tam ma po spravnosti lievat olej ja som to robil cez mierku inak som nevedel
Odpovědět

Zpět na „Převodovka, Diferenciál“