Náš portálfotogaleriechat [0] KontaktSrazyWiki

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 292 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20
Spojka a setrvačník 
Autor Zpráva
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

Zkus tam vyměnit náplň. Je tam brzdová kapalina. Přece jenom po nějaké době zvodnatí a pak nefunguje jak by měla. Práce na pár minut a na YouTube najdeš jak se to dělá.

pon led 08, 2018 10:01 pm
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel

authorgang píše:
Trošku oživím téma, když sešlápnu spojku pouze u studeného motoru něco píská jako kdyby prokluzovaly řemeny. Je to vadné spojkové ložisko?, po ujetí pár km to přestane.
A ještě jedna věc s tím související, auto mám asi 3/4 roku a už když sem ho koupil tak spojka zabírala hned od podlahy, kolikrát se mi stalo, když jsem chtěl přeřadit, že jsem spojku uplně nedošlápl a nešlo zařadit až když jsem došlápl poslední cca cm tak šlo hladce to asi taky nebude normální. Omlouvám se, že se ptám tak blbě ale je to moje první auto.

Ano, je to většinou vypínací axiální ložisko spojky. Ještě je tam jedno malé ložisko primární hřídele v setrvačníku, které se otáčí také pouze při sešlápnuté spojce. Ale většinou tento hluk dělá to vypínací. Vyměň obě až budeš dělat spojku. Není to uplně kritické, já s tím jezdil ještě rok co to začlo být hlučné za studena.

úte led 09, 2018 8:56 am
Závislý uživatel
Závislý uživatel

authorgang: jak říká námořník - vyměň kapalinu, nebo to může i netěsný hlavní spojkový válec. Ale jak kapalina, tak válec se projevují až při pořádným zahřátí. Za studena moc ne.

úte led 09, 2018 9:44 am
Nováček
Nováček

námořník píše:
Zkus tam vyměnit náplň. Je tam brzdová kapalina. Přece jenom po nějaké době zvodnatí a pak nefunguje jak by měla. Práce na pár minut a na YouTube najdeš jak se to dělá.

Koukal jsem do nádobky a kapalina je tmavě hněda, na videa na youtube jsem se díval, ale měli tam na odvzdušnění nějaký připravek napojený na kompresor bez něho to nejde odvzdušnit?

úte led 09, 2018 9:58 pm
Nováček
Nováček

dethroned píše:

Ano, je to většinou vypínací axiální ložisko spojky. Ještě je tam jedno malé ložisko primární hřídele v setrvačníku, které se otáčí také pouze při sešlápnuté spojce. Ale většinou tento hluk dělá to vypínací. Vyměň obě až budeš dělat spojku. Není to uplně kritické, já s tím jezdil ještě rok co to začlo být hlučné za studena.

No rád bych to dělal společně se spojkou, ale spojka i setrvačník se zdají být v pořádku, tak nwm jestli to ložisko do té doby vydrží. Vlastně ani nwm jestli je tam ještě původní dvouhmota. Najeto mám 188tis a zatím žádné příznaky škubání nebo nějaké hrozivé zvuky.

yeti píše:
authorgang: jak říká námořník - vyměň kapalinu, nebo to může i netěsný hlavní spojkový válec. Ale jak kapalina, tak válec se projevují až při pořádným zahřátí. Za studena moc ne.

Na hlavní válec i hadice jsem se už díval a žádné netěsnosti jsem nenašel a kapalina neubývá.

úte led 09, 2018 10:01 pm
Předseda klubu
Předseda klubu

Spojku na Forestru jsem neodvzdušňoval, ale předpokládám, že je tam běžný odvzdušňovací šroub. Pak to lze odvzdušnit třeba pomocí jednoduchého přípravku z uni-maxu, který už několik let úspěšně používám na brzdy. https://www.uni-max.cz/sada-na-odvzdusn ... ds-free/d/

Toyota Previa 4WD 2.4 ´97- rekonstrukce Toyoty
Subaru-Robin Generator 3 kW

úte led 09, 2018 10:08 pm
Profil Zobrazit autorovy stránky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

Odvzdušnění není žádný problém, já vysál z nádobky, nalil novou, vyšrouboval šroub na pomocným válečku a až začala téct čistá kapalina tak jsem ho dal zpátky. Pak můžeš odvzdušnit jako brzdy. Bez přípravku ve 2, s pripravkem sám. Není to žádná věda.

stř led 10, 2018 2:27 am
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 292 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20