Naši domácí mazlíčci

Odpovědět

Jaké mazlíčky máte doma ?

pes
139
53%
kočka
66
25%
králíček
12
5%
myš
11
4%
křeček
12
5%
fretka
2
1%
had
5
2%
žába
2
1%
hmyz
11
4%
 
Celkem hlasů: 260

Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49126
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naši domácí mazlíčci

Příspěvek od VDC »

Hele budu vypadat jako Hovado. Ale ačkoliv mám zvířata rád a nikdy bych jim neublížil, tak to pro mě prostě furt jsou jenom zvířata, psy, koně, kočky nevyjímaje. Lhostejno jak dlouho s nima žiju. Měl jsem několik psů, měl jsem je rád, ale když přišel jejich čas, slzy jsem kvůli tomu neronil. A za operaci skoro desetiletýho psa bych 30 litrů nedal. Udělal bych úplně to samý, co Romany ex, pokud by to ovšem byl můj pes.
Co mě na tom zaráží, je pouze to, že nechal utratit psa, kterej nebyl jeho a s Romanou to nijak nekonzultoval. To je divný jedání.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
ok1nzv
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 244
Registrován: pát říj 21, 2016 5:44 pm
Jméno a příjmení: Věra Randáková

Re: Naši domácí mazlíčci

Příspěvek od ok1nzv »

Ahoj.
nevím sice od kud jsi,ale o pár běžců bych měla zájem. Přišli jsme o ně před dvěma lety a byly to to super kachny. Zahradu jsme měli naprosto čistou a nic mi nežralo salát. Jenže pak jednoho krásnýho dne přišla asi madam kuna či liška a bylo po nich.
Kdyžtak napiš SZ.
lajo píše:Tak přihodím ty naše.

Nemáte někdo zájem o likvidaci slimáků a jiných potvor ze zahrady?
Pár by jich bylo k dispozici za předpokladu slušného zacházení
S běžci je celkem sranda. My už na zahradě nemáme skoro ani mravence
Subaru Forester SF5LJ, 2.0 MT *1999, černý
Subaru Legacy BG7LJ, 2.2 MT *1996, modré (někdo mi ho zrušil na trati Boxerfestu)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Naši domácí mazlíčci

Příspěvek od sima »

VDC píše:Hele budu vypadat jako Hovado. Ale ačkoliv mám zvířata rád a nikdy bych jim neublížil, tak to pro mě prostě furt jsou jenom zvířata, psy, koně, kočky nevyjímaje. Lhostejno jak dlouho s nima žiju. Měl jsem několik psů, měl jsem je rád, ale když přišel jejich čas, slzy jsem kvůli tomu neronil. A za operaci skoro desetiletýho psa bych 30 litrů nedal. Udělal bych úplně to samý, co Romany ex, pokud by to ovšem byl můj pes.
Co mě na tom zaráží, je pouze to, že nechal utratit psa, kterej nebyl jeho a s Romanou to nijak nekonzultoval. To je …
Jako hovado ne,jen máš jiný postoj.Já zas taky jiný a kdyby to tehdy mému věrnému,oddanému,chytrému příteli mělo pomoci,tak si na to i půjčím,páč furt vidím ty jeho oči a svou bezradnost jak mu pomoci.Jediné rozumné řešení tehdy bylo injekce,už to opravdu nešlo jakkoliv jinak,aby se netrápil,nic jiného už to bohužel nebylo.
Zrovna dneska jste mě to dost drtivě připomněli,myslel jsem na to aj v práci večer,vzpomínky se vrací i po letech,když tě něco tak silně zasáhne,no ale tj život...jediné co bych neudělal,je trápit zvíře bolestí a prodlužovat jeho už nekvalitní život,včil nevím jak to má přesně nastička,trochu mě to zarazilo.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16137
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Naši domácí mazlíčci

Příspěvek od quickly »

Já to uspání pro našeho Maxe už taky pomalu připravuji. Max měl 12 let, je velké plemeno, teď má 52 kg (za poslední rok shodil 6 kg). Na levé přední pacce má od 5 let artrózu, zadní packy už skoro neovládá (když se chce zvednout, tak z 95% ho musím zvednout já), ale stále má radost z jídla a z pohlazení. Každý týden jezdíme na veterinu na trhání chlupů z uší (má oboustrannou ablaci uší - přeoperované zvukovody) - kdyby mu chlupy netrhali, tak má ihned záněty. Ve forestíkovi už rok nezvládá jezdit za mříží, na zadní sedadla ho musím zvednout, po návratu z veteriny třeba 5 minut musí u auta odpočívat, aby došel domů. Už rok nechodíme na procházky, protože ujde v kuse do 20 metrů. Někdo by uspání řešil před rokem, ale dokud ale vidím jeho chuť s tím bojovat a radost z jídla, tak mi to nedá.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Naši domácí mazlíčci

Příspěvek od sima »

To chápu,ten náš Maxík už nemohl nic,ani moc jíst,bolesti měl,už jen chudák kňoural,rakovina...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
nasticka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3540
Registrován: stř říj 12, 2011 8:00 pm
Jméno a příjmení: Stanislava Kopcová
Bydliště: Václavice

Naši domácí mazlíčci

Příspěvek od nasticka »

Nastička to má tak, že ač se zařekla, že nebude nechávat operovat starého psa bez jistoty, že to ten pes vůbec zvládne, tak musela změnit postoj. Ještě před měsícem byl nádor v relativně klidovém stadiu a čubu neomezoval. Pak se to zbláznilo a začalo to velmi rychle růst. Původně byl postoj veta takový, že by musel udělat oboustrannou mastektomii a kastraci, což mi, vzhledem ke věku psa nedoporučil. Teď už je to jen o tom, tomu psovi ulehčit konec života a zbavit ho bolesti a velkého omezení. Pořád je tu ten aspekt, že je stará a vůbec tu operaci nemusí přežít. Ale nemůžu se o to nepokusit. Ona má obrovskou vůli žít. Čím víc ji to omezuje, tím víc se snaží s tím bojovat. Příští týden půjde pod kudlu a já se budu modlit, ať to dá. Protože když to nedá, tak tím budeme trpět všichni dvojnásob. Jednak její ztrátou a jednak trápením té druhé, která sama být nemůže a nakonec bych musela pořídit štěně, což teď taky úplně nechci. Je to zamotané, složité a já doufám, že všechno dobře dopadne. Jak už jsem psala, moji psi jsou pro mne v podstatě jako děti. Ztrátu každého nesu velice špatně. A tahle čuba byla navíc moje první (když nepočítám psy, co mě provázeli dětstvím).


Sent from my iPhone using Tapatalk
Forester SG 2.0XT - SíGr
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20601
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Naši domácí mazlíčci

Příspěvek od námořník »

Pořízením zvířete, člověku vzniká spousta povinností. Jedna z nich, podle mne, je nenechat to zvíře trápit. Spousta lidí na to zapomíná a i když tvrdí že to či ono dělá pro to zvíře, tak to dělá kvůli sobě, protože ztrátou o něco přijde co mu bude chybět. Píšu to pro zamyšlení a nemyslím žádnej konkrétní případ.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
nasticka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3540
Registrován: stř říj 12, 2011 8:00 pm
Jméno a příjmení: Stanislava Kopcová
Bydliště: Václavice

Re: Naši domácí mazlíčci

Příspěvek od nasticka »

Máš naprostou pravdu. A tak to taky doma bereme. Za posledních 5 let jsem přišla o 2 psy. A v obou případech bylo rozhodnutí o uspání nevyhnutelné a velmi, velmi těžké. Tím spíš, že šlo v jednom případě o mladého psa. Ale za to, co k sobě připoutáme, jsme zodpovědní. Je potřeba brát ohledy víc na milovaného tvora než na své city.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Forester SG 2.0XT - SíGr
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Naši domácí mazlíčci

Příspěvek od sima »

námořník píše:Pořízením zvířete, člověku vzniká spousta povinností. Jedna z nich, podle mne, je nenechat to zvíře trápit. Spousta lidí na to zapomíná a i když tvrdí že to či ono dělá pro to zvíře, tak to dělá kvůli sobě, protože ztrátou o něco přijde co mu bude chybět. Píšu to pro zamyšlení a nemyslím žádnej konkrétní případ.
Ano,důležité je,aby člověk v čas vyhodnotil kvalitu života zvířete a nedbal na sebe,na svůj zármutek a ztrátu.Dobrý veterinář by měl být nápomocen ve správném rozhodnutí,pro majitele je to těžké už tak dost.Jsem samozřejmě pro veškerou snahu o záchranu až do toho zmiňovaného okamžiku,kdy už jde o trápení.Je to strašně těžké rozhodnutí,strašně.
Nastičko to je komplikované a vývoj si teď řekl už nutně o nějaký zásah,moc přeji ať to dobře dopadne!
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Naši domácí mazlíčci

Příspěvek od sima »

Není to sice můj mazlík,ale je tak krásný,strašně hodný a pěkně narostl.Má ho kámoš automechoš.A furt ho odhání od auta,že mu stejně zas hovno pomůže :-)
Přílohy
2018-10-01-3679.jpg
2018-10-01-3678.jpg
2018-10-01-3681.jpg
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Naši domácí mazlíčci

Příspěvek od M a r c e l »

To je Mastif?
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
nasticka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3540
Registrován: stř říj 12, 2011 8:00 pm
Jméno a příjmení: Stanislava Kopcová
Bydliště: Václavice

Re: Naši domácí mazlíčci

Příspěvek od nasticka »

Řekla bych spíš Německá doga.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Forester SG 2.0XT - SíGr
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Naši domácí mazlíčci

Příspěvek od sima »

Španělský mastiN.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49126
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naši domácí mazlíčci

Příspěvek od VDC »

Krásnej pes.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6340
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Naši domácí mazlíčci

Příspěvek od cleo »

Nadhernej, takovej bulicek.

Odesláno z mého founu pomocí Tapatalk
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Odpovědět

Zpět na „Rodina a zvířata“